Kamarátka si dala vzít nemanželské dítě. Co vy na to?

zuzka1
15. čer 2006

Nazdar holky, jsem plná rozporuplných pocitů a protože sem na tyto stránky nakukuju často a poznala jsem, že tady holky poradí, nebo třeba jen vyslechnou, tak se svěřím...Doma jsme měli děsnou hádku, která se netýkala našeho problému, ale i tak mě vytočil názor mého přítele.Máme kamarádku a ta otěhotněla po měsíční známosti s ženatým mužem..., když to zjistila a oznámila svému partnerovi(tomu ženatému)opustil ji...A ona po dlouhém zvažování, potoky slz se rozhodla jít na umělé přerušení...I když s tím nesouhlasím , chápu její důvody a v každém případě jsem při ní, ale můj přítel je tak znechucen, že se s ní odmítá stýkat.Podle něho nikdo nemá právo vzít život nenarozenému dítěti, ať už jsou důvody jakékoliv.A tak nad tím pořád přemýšlím, kde je pravda, jak to je s tím právem nenarozeného dítěte, jak je to s právy matky...Co si o tom myslíte?

anaxamon
15. čer 2006

skus si nechat tuto temu prehodit do preicinku "zakladame rodinu" u nas na slovensku takato tema tam uz je..najdem ti link a pacnem ti ho..

alcatko.j
15. čer 2006

Ja dokazu pochopit vazne duvody, ktere vedou k umelemu preruseni, i kdyz zase, co jsou to vazne duvody?Pochopila bych obet znasilneni, pochopila bych vadu, neslucitelnou se zivotem,
To je strasne tezke a citlive tema, nedovedu si predstavit, co by me vedlo k tak vaznemu kroku, ale nikoho za jeho rozhodnuti bych neodsoudila, myslim, ze prava matky jsou stejne vazne jako prava ditete..

zuz11
15. čer 2006

zuzka, myslim si ze v tomto pripade je to zlozite uz len to ze Tvoja kamoska sa zaplietla zo zenatym a hned prvy mesiac otehotnela uz len to e sa zaplietla zo zeatym ja odsudzujem..... 😒
potrat uznavam iba z dovodu ze dietatko by nemalo plnohodnotny zivot ☹
ale urcite by som nikoho za ziaden cin neodpisala.. pretoze v prvom rade to je jej zivot a ona si ho skazila a ona bue cely zivot zit s tym ze zabila dietatko (aj ked plodom sa stava az v 10tt a srdiecko bije od 5tt).. uvidi co jej zivot prinesie a a ko jej tuto chybu vrati (mozno jej uz nedopraje mat dietatko, to nie ze by som jej priala ale moze sa stat) urcite by som ju ale neodpisal uplne ale v prvom rae by som nesuhlasila uz s tzm vztahom co mala (lebo kludne to mohol byt tvoj alebo moj muz 😒 )

nika.r
15. čer 2006

smutné je, že každý hovorí o právach matky, o tom, že je to jej život a neviem čo, ale nikto nepozerá na to, prečo sa to stalo. Osobne si myslím, že je to na nezodpovednosť mnohým žien, ktoré sa vrhajú do dobrodružstiev a potom zabijú vlastné dieťa. Kde bola jej zodpovednosť, keď spala po mesiaci so ženatým mužom?
Možno som krutá a staromódna, ale kam až chceme zájsť s týmto postojom?
Čo právo dieťaťa na život?
Ono neurobilo nikomu nič, kým jeho matka sa správala nezodpovedne - ona si môže žiť spokojne ďalej, keď ho odstráni a dieťa už žiť nebude...
A osobne si myslím, že skôr či neskôr majú ženy, ktoré podstúpili potrat výčitky svedomia a počula som už o nejednom príprade, že sa z toho tie žny zrútili a už nikdy nevedeli viesť normálny život.

nika.r
15. čer 2006

takúto ženu neodsudzujem, myslím, že sama bude svoj kríž niesť a nikdy sa ho nezbaví

sue
15. čer 2006

Zuzka, ja by som tvojmu priateľovi odkázala len jedno...nech si skúsi predstaviť, že by sa to stalo jeho dcére...tiež by ju odkopol? Kamošku súdiť nebudem, úplne súhlasím s Nikou.r ...sama si to odtrpí a priatelia by mali držať s ňou...teraz vás potrebuje ...

ama
15. čer 2006

Ja uplne suhlasim s tvojim priatelom. Ako moze ist na prerusenie tehotenstva? Mala si to sakra rychlo rozmysliet kym s nim vliezla do postele a mala nechraneny styk. Bola to chyba a za chyby sa v zivote plati a ona nechala za tu SVOJU chybu zaplatit svoje nenarodene dieta! Len aby este raz v zivote nechcela mat babo a uz bohuzial nebude moct. Vid Lucie Bila, keby si Filipka nechala vziat, dnes uz by mozno nikdy namala dieta.....

mnauu
15. čer 2006

ama ,ono se jinak hodnoti cizi osoba (tu je lehke na zaklade par radku uplne odsoudit) a jinak nekdo blizky, souhlasim s nazorem sue

alcatko.j
15. čer 2006

Ja bych tak rychle zase neodsuzovala, zvlast , kdyz nezname podrobnosti...Samozrejme, ja to taky neschvaluju, ale taky jsem nikdy nebyla a doufam ani nebudu v situaci, kdy bych nad tim mela byt jen na sekundu uvazovat.. 😖
A souhlasim se Sue, tva kamoska ted potrebuje teb, pritelkyni, nemela by ses(i kdyz ty pises ze zustanes pri ni)k ni otacet k zady 😉

mmmk
15. čer 2006

Teoreticky si umim predstavit jeji pozici...zazit bych ji nechtela ☹ A rozhodne ji neodsuzuji. Potrat je pravo kazde zeny, kazda zena se musi rozhodnout, zda ma podminky pro to, aby mohla detatko vychovat.
Zacina to peci, vemte v potaz i financni stranku - kolikrat kompletni rodina tak tak utahne prichod miminka. A co ta maminka sama? Vzdyt materska je smesna castka. To staci tak mozna na plinky pro to male! Navic musi nekde bydlet, neco jist, miminko ma taky nejake financni naroky (kocarek, postylka, obleceni). Nekdo rika, ze je tezky vyzit z jednoho platu (platu tatinka)... A kolik myslite, ze ma sanci najit si noveho partnera? Myslite, ze kdyz ji nebude mit kdo hlidat dite, tak bude moct nekam chodit??? Kdyz ji nikdo to miminko treba aspon odpoledne na hodinu nekdo nepohlida (jak by se sluselo treba od tatinka 😉 )... to se snad ani neda zvladnout. Existuji takove, co to zvladly. Ale je jich malo, mely stesti. Ty, co to stesti nemely, hodily miminko do poplenice nebo v lepsim pripade do babyboxu! Byt v tehotenstvi sama je extremne psychicky narocne, navic porad resit existencni problemy... neni divu, ze muze dojit k laktacni psychoze a maminka udela fakt neco hrozneho!
V pripade, ze se na ni vykaslal chlap (a je jedno, jestli byl zenaty, zeleny nebo modry), je lepsi potrat! Zenaty by se kvuli ni stejne nerozvedl. Vsechny to vite... A je to jedno, ze s nim otehotnela po mesici znamosti! Nektere si tu hrajete na puritanky, ale po jak dlouhe znamosti jste husply do postele vy??? Jen jste mely vic stesti a neotehotnely...
Jo, potrat je taky reseni. A nemusi to znamenat, ze bude mit nejaky trauma... treba ne. Asi nezapomene, ale az bude mit super manzela a dalsi krasne deti, tak uz ji to ani mrzet nebude. Treba by ho jako svobodna matka nepotkala 😵

ama
15. čer 2006

No ako spravna kamaratka, by jej mala dohovorit. Ja by som to urcite tej svoje vyhovarala hoc aj den a noc. A sorry, ale naozaj sa mi nevidi spravne to dat prec. Nam sa to v rodine uz stalo a hoc je slobodna ma nadhernu dceru a vobec nelutuje, ze je sama a ze ju nedala prec. Deti su nadherne svorenia, pre ktore sa oplati zit, hoc su splodene s debilom!!!!!!!!!!!! Ved ani ked sa ja vydam, nemozem vediet, ci to bude navzdy a to mam potom pozabijat svoje deti, lebo su od neho???? Myslim si, ze tu nie je rozdiel ci tie deti maju 5 rokov alebo sa este nenarodili. Vzdy budu to moje deti!!!!

mmmk
15. čer 2006

Proboha, jste moderni zensky a ne nejaky vesnicky kostelni baby!!! Co je to za nazory? Tady nikdy nikdo neudelal chybu?
Lucii Bilou sem radeji netahejte nebo uz budu fakt neprijemna! Jeji srdicka, dusicky, lidicky...bleee 😝

nika.r
15. čer 2006

mmmk, veď o to ide. Stále sa hovorí o práve ženy- ale ak viem, že nebudeme vedieť vyžiť, ak sa mi narodí dieťa, nebudem riskovať a mať nechránený styk s hockým.
A ak žena nemá trvalý vzťah, ale len krátky a je možné, že ju ten partner pri prípadnom tehotenstve nepodporí, tak načo s ním spí????????
To je ten problém - ženy sa zbavujú zodpovednosti a keď sú už tehotné bránia sa svojim právom. Má sa rozhodnúť, kým s niekým spí, či to finančne utiahne, ak sa "niečo" stane....

alcatko.j
15. čer 2006

Ama, myslim, ze jsi hodne prisna......Jako spravna kamaradka je ted zuzka s ni...Co bys ty udelala jako spravna kamaradka?Dala ji par facek?!Obratila se ke kamosce zady?
Souhlasim se vsim, co napsala mmmk 😉

ama
15. čer 2006

A prepacte, ale zvazovat narodenie koli peniazom je uz riadny heynizmus. Niekedy ludia ani nevedeli co cu to peniaze a mali po 12 deti a vyzili........... Vzdy je nejake riesenie!

alcatko.j
15. čer 2006

Nika, ja kdyz jsem zacala spat se svym jiz ted muzem, nepremyslela jsem nad tim, ci me financne zabezpeci...

mmmk
15. čer 2006

Nika.r, ale tohle se stalo jedne zname, kdyz otehotnela po dvoulete (!) znamosti, tak on rekl, ze to neni jeho a buhvi s kym se ona pelesila!!! A jeho rodina se postavila taky proti ni a znama musela na potrat! A vis proc?? Protoze jeji rodina byla verici a nemohli si pred lidma z dediny dovolit takovou ostudu v podobe svobodne matky! Aha, uz jsme u toho boziho daru... 😠

nika.r
15. čer 2006

súhlasím s amou - dať na rovnakú vághu peniaze a na tú istú život vlastného dieťaťa - to je úplnáý rozpad všetkých hodnôt. Nehovoriac o tom, že nakoniec prevážia peniaze

mmmk
15. čer 2006

ama, ale ty deti chodily po zebrote, vis? Rodice meli vlastni chajdu, ale deti chodily jen na zakladku...

nika.r
15. čer 2006

mmmk, to sú asi nejakí čudní kresťania - oni to budú mať zrátané, neboj.
A vzťah, kde muž o žene povie, že ktovie s kým sa pelešila neviem, či bol o dôvere. Aspoň ja osobne som začala so svojim spať, keď som vedela, že bude pri mne stáť vždy a boli sme už zasnúbení a vedela som, že si ma vezme.

mmmk
15. čer 2006

nika.r, pochazim od slovenskych hranic, ale vidim, ze to za nimi neznam! V Cesku, kdyz nemas penize, abys uzivila dite, tak ti ho socialka sebere, tim spis, ze jsi svobodna matka!

sue
15. čer 2006

Babuľky...je pravda, že predtým, ako s ním vliezla do postele, mala si uvedomiť čo robí...ale to tu teraz neriešime... určite si už ona sama 1000x obúchala hlavu o stenu a oľutovala a prebrala všetko čo by bolo keby bolo...ale stalo sa...a teraz s tým už nič nenarobí... rozhodnutie je teraz na nej, keďže otec dieťaťa sa na ňu vykašľal a ona sa rozhodla takto...nemáme právo ju súdiť...určite ak by sa mohla rozhodnúť iank, rozhodla sa inak, ale momentálne je to podľa nej najlepšie riešenie...veľmi jej prajem, aby ho nikdy neoľutovala...musí to byť pre ženu neskutočne ťažké rozhodnúť sa vziať dieťatku život...nezávidím jej...ale asi to nevie inak vyriešiť...preto je na jej priateľoch, aby ju podržali...

mmmk
15. čer 2006

nika.r, ja ked som zacala spat s mojim, tak som bola zalubena ale ne zasnubena 😎

chrobaak
15. čer 2006

mmmk, nevyjadrim sa k tejto konkretnej teme, ale - prepac - tvoj prispevok ma nadvihuje zo stolicky.... nemusim byt "vesnicka kostelni baba", aby som povedala: bolo by mi luto, keby moja svokra kedysi davno, pred 27. rokmi "urobila chybu" a isla by na potrat... neviem a nechcem si predstavit ineho muza na mieste mojho manzela.
tak velmi, ako dokaze zmenit zivot narodenie dietata, tak velmi ho dokaze zmenit aj potrat.

alcatko.j
15. čer 2006

mmmk 😀

mmmk
15. čer 2006

alcatko.j 😉

alcatko.j
15. čer 2006

Chrobaak, proc te mmmk prispevek nadzvedl ze stolicky?Pise blbosti?

nika.r
15. čer 2006

sú nejaké finančné príspevky, pomoc rodiny. Osobne poznám jednu slobodnú mamičku, nikdy nerpacovala, býva u rodičov a dostáva nejaké príspevky, nie je to až tak tragické. Tých prípadov, keď už fakt niet čo do úst je menej a sú to väčšinou už prípady, keď žena nemá dobré vzťahy ani s rodinou, prípadne je alkoholička, vtedy jej dieťa vezmú

petrakuba
15. čer 2006

holky, mě už tohle taky párkrát napadlo. už bych si ve svých 23 letech dokázala představit, že bych mohla mít dítě, ale v téhle době by to bylo velmi nezodpovědné a trpěla bych já i dítě. Na dítě musím být člověk připraven, musí mít určité zázemí- citové, finanční, a hlavně bydlení a čas.
já už druhým rokem podnikám, a konečně se mi firma začíná zabíhat, ale stále je to moc práce, jsem tu od nevidim do nevidim a průměrně trávim v práci 12 hodin denně. někdy i 16 !!! do toho splácim šílené půjčky a k tomu mam tolik plateb na krámu, že občas nevim, kde na to vše vezmu a nespim z toho. a navíc nemam vlastní bydlení. chlapa tedy taky tak nějak ne.
mít dítě sama, vychovávat ho sma- klidně.
ale mít dítě, když nemam čas ani sma na sebe, nemam své zázemí a byt a nevím už te´d co dříve Platit ? NE
já nechci, aby moje dítě trpělo tím, že nebude dost financí na potřebné věci a že na něj nebudu mít čas . Až budu chtít dítě, ak se tomu přispůsobím, ale to ještě nejde, a já si to jednou chci užít a vychutnat a chci být se svým dítětem a dát mu potřebnou lásku a péči a to bych te´d nemohla. a proč by to dítě mělo trpět, že mu to te´d nemůžu dát ? nebo mam zavřít podnik a vyhlásit bankrot, nechat na sebe poslat exekutora za neplacení dluhů... !!! to ne.
takže já kdybych te´d otěhotněla, tak mám jasno a hned to skončim. možná příští rok už to bude jiné, ale te´d mam jasno.
a navíc, já bych chtěla nejdříve svatbu a děti do úplné rodiny, ale více mi záleží na tom, co mu mlůžu dát já sama