Kamarátka si dala vzít nemanželské dítě. Co vy na to?

zuzka1
15. čer 2006

Nazdar holky, jsem plná rozporuplných pocitů a protože sem na tyto stránky nakukuju často a poznala jsem, že tady holky poradí, nebo třeba jen vyslechnou, tak se svěřím...Doma jsme měli děsnou hádku, která se netýkala našeho problému, ale i tak mě vytočil názor mého přítele.Máme kamarádku a ta otěhotněla po měsíční známosti s ženatým mužem..., když to zjistila a oznámila svému partnerovi(tomu ženatému)opustil ji...A ona po dlouhém zvažování, potoky slz se rozhodla jít na umělé přerušení...I když s tím nesouhlasím , chápu její důvody a v každém případě jsem při ní, ale můj přítel je tak znechucen, že se s ní odmítá stýkat.Podle něho nikdo nemá právo vzít život nenarozenému dítěti, ať už jsou důvody jakékoliv.A tak nad tím pořád přemýšlím, kde je pravda, jak to je s tím právem nenarozeného dítěte, jak je to s právy matky...Co si o tom myslíte?

arrett
9. čer 2010

@isoptinka Dakujem za radu, určite to vyskusam. Dnes je to pohodicka. Nič má neboli, neni mi ani zle... Deň pohodicka.

igiana
26. lis 2010

ahojte. Presne viem co prezivate. Zazila som to 3x po sebe, Nedajte sa odbit tvrdeniami, aby ste to nechali na prirodu. To som urobila aj ja a bola som uz na dne. Moj lekar sa tvaril, ako keby sa nic nestalo, ze priroda si to tak riadi. Sama som si cez obvodnu lekarku vybavila vysetrenie na hematologii, odkial ma poslali na specialnu hematologiu, kde zistuju trombofiliu a ine mutacie. Jednu mi zistili MTHFR C677t. Aj ked sa tvrdi, ze je to len porucha vstrebavania kyseliny listovej, moze to sposobovat v tehotenstve zvysene zrazanie krvy a tym padom potraty. Ja som potratila 1X v 22tt-cele tehotenstvo som mala problemy s krvacanim a 2x hned ako mi vynechal menzes som kazdy den asi tyzden slabucko ruzovo spinila a potom som sa postupne rozkrvacala.

Ked som otehotnela teraz, uz pri prvom podozreni som si kupila za vlastne duphaston a vyprosila u obvodnej injekcie fraxiparin na riedenie krvy este predtym ako som mala pozitivny test (z tej hematologie mi to preventivne odporucili ak otehotniem). Na 14ty den od ovu som si urobila test, bol pozitivny ale som si vsimla ze uz zacinam spinit. Rychlo som zacala brat ten duphaston 3x1, raz denne do brucha injekciu, k tomu femibion 800. Od gyn som si zobrala kartu a nasla si super lekarku. Vdaka tomu, ze som si hned zacala pichat a brat duphaston, zachranila som nase dietatko od dalsieho potratu a uz sme v 17tt!!! Lekarka ma vychvalila, ze ako som super postupovala, ze keby som to nezacala robit od zaciatku, tak urcite potratim zas. Kebyze to nezoberiem do vlastnych ruk...

leilla666
3. led 2011

ahojte je mi luto co tu pisete ja som bola asi pred dvoma tyzdnami som bola na potrate...este sa mi o tom tazko rozprava ☹ ...ale niekedy mam pocit ako keby som bola este stale tehotna....proste citim sa tak isto ako som sa citila vtedy....neviem ci si to len nahovaram.....neviem co to znamena...prosim odpovedzte mi niekto

marikac
3. led 2011

@leilla666 ahoj napisem ti iP

lea123321
17. dub 2011

@mracik Ahoj ja sommalapodobnyosud 🙂 Otehotnela som v 15 ....priatel vtedy 23 ....Nebolo to alenic najednu noc ....prvy krat sme sa milovali az po 8mesiacoch chodenia ...aj tak viem ze to bolo skoro ,no teraz to nezmenim a som rada 🙂 🙂 🙂Ja som teraz asi najstastnejsia zena na svete 🙂 Mam rocnu dcerku ,skveleho muza ,no co viac simozem priat? 🙂 ...Jedine aby sami niekedy podarilo dokoncit skolu :( ...nemohla som externenemalby mi kto byt s malou .Mojem mame som to povedala az ked som bola v 5.mesiaci viem ze by chcela aby som sla na potrat,noja som vedela ,ze by mi toznicilo zivot ,a kedsi to predstavim az mam zimomriavky! ....Uz takmer rok byvamesamy,hoc len podnajom ale aj to nieco 🙂 A mame krasny byt 🙂 ....jedina chybyckadokonaleho zivota ,priatel musel odist do zahranicia koli praci ,chodi na turnusy :(