Kamarátka si dala vzít nemanželské dítě. Co vy na to?

zuzka1
15. čer 2006

Nazdar holky, jsem plná rozporuplných pocitů a protože sem na tyto stránky nakukuju často a poznala jsem, že tady holky poradí, nebo třeba jen vyslechnou, tak se svěřím...Doma jsme měli děsnou hádku, která se netýkala našeho problému, ale i tak mě vytočil názor mého přítele.Máme kamarádku a ta otěhotněla po měsíční známosti s ženatým mužem..., když to zjistila a oznámila svému partnerovi(tomu ženatému)opustil ji...A ona po dlouhém zvažování, potoky slz se rozhodla jít na umělé přerušení...I když s tím nesouhlasím , chápu její důvody a v každém případě jsem při ní, ale můj přítel je tak znechucen, že se s ní odmítá stýkat.Podle něho nikdo nemá právo vzít život nenarozenému dítěti, ať už jsou důvody jakékoliv.A tak nad tím pořád přemýšlím, kde je pravda, jak to je s tím právem nenarozeného dítěte, jak je to s právy matky...Co si o tom myslíte?

hhenrieta
22. čer 2006

expertka, dakujem a naozaj nepotrebujem ovacie, je to pre ine kocky a verim, ze im to pomoze pri rozhodovani, dakujem, a priznavam uplne uprimne, ze som netusila nic, tesila som sa tak ako ste sa tesili aj vy, na svadbu, ako budem este stihla cela v bielom a cely zivot bude prechadzka ruzovym sadom, tesia ma slova vas vsetkych, ale tie slova viac ako mne patria mojej mame, bodaj by z nas vsetkych boli raz take maminy ako je ta moja

alcatko.j
27. čer 2006

Tak, prave nasli v Praze v popelnici mrtve novorozene... 😢 Tak sakra, ja nevim, zda by potrat nebyl lepsi ☹ 😢 😢

ikke
27. čer 2006

tuto temu este nezamkli??? 🙄

alcatko.j
27. čer 2006

Ikke, a proc by meli?

nevesta
27. čer 2006

Alcatko, pretoze jedine, co sa tu deje, je ze sa tu hadate, kto ma pravdu a koho nazor je lepsi 😉 nemyslim osobne teba, len z tych par prispevkov co som citala... 🙄

nevesta
27. čer 2006

Najdu sa aj svetle vinimky, ale vzcsina nazorov je o tom, ze "moja pravda je lepsia ako tvoja" 😉

hhenrieta
28. čer 2006

nevesta, nejde o to, kto ma pravdu, ani o to, ktora pravda je lepsia, ide o to, aby ta, ktora stoji pred podobnym rozhodnotim, urobila to najlepsie pre svoje dieta a hlavne aj pre seba, podla mna je tato tema dobra, mozno sme nejakemu dievcatu momentalne pomohli rozhodnut sa a zvazit, co je pre tych dvoch najlepsie

nevesta
28. čer 2006

Hhenrieta, samozrejme, netvrdim ze nieje dobra, len tu po sebe utoci vela ludi.8-( Je dolezite poznat rozne nazory, pripadne rady, alebo ako sa ludia zachovali v danej situacii 😉 a ako to cele dopadlo 🙂

michelle
28. čer 2006

ahojte babenky....
hhenrieta, skladam pred tebou klobuk, vytrpela si si svoje.... a verim, ze nic z toho nelutujes. viem si predstavit, ako si sa citila pri rozhodovani, ci si dieta nechat alebo nie.... tiez som si to zazila. s vtedajsim priatelom som chodila asi mesiac, ked odisiel na vojnu.... bola to moja prva vazna znamost. pocas vykonu jeho ZVS sme si volali, pisali, stretavali sa... vacsinou u jeho rodicov, ked prisiel na opustak. tiez nam nikto nevysvetlil, ze pri prerusovani nie je iste, ze nezelanemu tehotenstvu zabranime... a tak sa stalo... ostala som tehotna, mala som 3 mesiace do oslavy 19tich narodenin. pred sebou plany studia psychologie... vahala som ako sa rozhodnut - ci si dieta nechat, alebo dat prednost naplneniu svojich snov.... ked som vtedajsiemu priatelovi oznamila, ze bude ocinom, reagoval pozitivne.... a to bolo to rozhodujuce. v tom momente som vedela, ze si dietatko necham. po navrate buduceho ocina zo ZVS sme sa zobrali, za par mesiacov sa narodila natalia.... zacali sme zit sami. nebolo to lahke, v 19tke sa zacat starat o babo, o rodinu... niest tu zodpovednost... nebolo to lahke ani pre mna, ani pre nataliinho oca. ked nasi rovesnici riesili problemy ci si kupit take tricko alebo ine, kam ist na diskoteku a podobne, my sme riesili existencne problemy, v malom 1izbovom pozicanom byte... ale boli sme radi, ze mame aspon to, co mame.... nase manzelstvo sice nevydrzalo, rozisli sme sa s manzelom, ked mala natalia 5 rokov.... ale dalo sa to cakat. tento jav je casty, ked sa dvaja beru po nedostatocnom poznani sa, navyse v takom mladom veku.... aj nam sa "stalo".... napriek tomu musim -a rada tak robim- uznat, ze nataliin otec na svoju dceru nezanevrel, maju spolu krasny vztah, stretavaju sa pravidelne, vo stvrtok idu spolu na dovolenku k moru.... co tym chcem povedat? ze aj ked som to v zivote nemala lahke, o to viac si vazim rozhodnutie mamiciek, ktorych otec ich dietata po oznameni, ze budu otcami, ich opustili.... sama si neviem predstavit, ako by som v takom pripade urobila.... hhenrieta, patri ti moj obdiv.....
aky je moj zivot teraz? pred par tyzdnami sme oslavili prve vyrocie svadby s mojim druhym manzelom.... ktory si svojim rozhodnutim zobral nielen mna, ale aj moju dcerku (mimochodom ktora bude mat o necely mesiac 13 rokov).... je malo muzov, ktori sa takto rozhodnu. urcite to nie je lahke, sama si neviem predstavit, ako by som to zvladala byt matkou nie mojho dietata.... preto si mojho draheho muza nesmierne vazim, aj ked ako hovori on, bolo to prenho samozrejmost, prijat nas obe.... teraz ma napadlo - asi mu to budem musiet povedat, uz davno som tak neurobila....

moongose
28. čer 2006

Ja len toľko..
Milujem ťa moje.. som štastný s tebou aj s Natkou..
Bolo to moje životné rozhodnutie..

michelle
28. čer 2006

moongose 😵

moongose
28. čer 2006

🙂

nevesta
28. čer 2006

Aki ste zlatunki 😵

michelle
28. čer 2006

nevesta 🙂

kaina
29. čer 2006

Nevím, ale řeči o právech nenarozených dětí ve mne vyvolávají rozporuplné pocity 😒 ...takže, pokud byla žena nezodpovědná při plození potomka, jak vímee, že z ní bude zodpovědná matka? 😀 Co když si dítko nechá a nebude k němu mít tak dobrý vztah jen kvůli tomu, že pro něj obětovala život...? Já osobně dítě mít nemůžu. Začala jsem si tedy se ženáčem, co měl manželství v troskách (manželka mu oznámila, že odchází) takže byl volný 😉 .... Když se se svou první ženou seznámil, byla to obyčejná holka se základním vzděláním, co sedí doma na zadku a sleduje seriály a okolo ní běhá 2 letý klouček, který vznikl údajně ze znásilnění 😨 (její blízcí ale mmluví o něčem jiném) On si je oba vzal k sobě, vše platil, staral se o ně, ale jí to nevyhovovalo a tak se rozhodla mu dítě nechat a odejít. Teď mám jednoho velkého miláčka a jednoho malého miláčka 🙂 🙂 a nechápu, že jeho vlastní matka o něj nemá zájem (jo, občas si ho bere na víkend nebo psychycky vydírá, že je to její smysl života a my jí ho vzali, zapomíná, že před soudem prohlásila, že prcka nechce, když dostane 160tis Kč tak nebude dělat problémy. Nyskytne se otázka. Měla tato matka jít tenkrát na potrat? Jistě by ona měla jednodušší život. Ale. Já bych se nejspíš nikdy nesetkala s miláčkem a neměla bych tohoto jedinečnýho adoptivního synáčka! Jo......těžké je rozhodování, lehké je odsouzení 😔

monja
29. čer 2006

ahoj,
dodam jen jednu vec:
v dnesni dobe ANTIKONCEPCE,ktera je dostupna vsem zenam a divkam,mi pripadne jakekoli umele preruseni z nerozvaznosti naprosto zbytecne.

hata
1. črc 2006

monja-ne všechny,můžeme brát antikoncepci ze zdrav.důvodů:-(

ivett
1. črc 2006

hata ale je plno jinych antkoncepcnich pripravku... 🙂

zrzecka
3. črc 2006

Ja bych tedy rozhodne potrat neodsuzovala,asi zase nadzvednu ctenarky ze zidli,ale vazne mi pripada,ze si hrajete asi hlavne kdyz jste cerstve po svatbe na "svate"nic proti-preji vam jen to nejlepsi a aby vam to vydrzelo,ale nikdy nevite co se vam v zivote prihodi a jake dilema pred vas zivot,osud,buh postavi..Hlavne vite co se rika-odrikaneho nejvetsi krajic..Kdyz se nekdo rozhodne pro potrat-tak si myslim,ze pro to ma svoje duvody.A dite ma pravo na stasty zivot a ne mit utrapenou,nestastnou maminku.Mam mimco-vim koli sily stoji prvni mesice a ze podpora manzela,pritele je nezaplatitelna...O financim prispivani nemluve..Nota bene.To se nikdo z vas nikdy nevyspal s nevhodnym partnerem?Nikdy neulitnul..A nebo se proste vse vyvyjelo super,a to ze je dotycny nasilnik se projevilo prilis pozde..Prece by zadna z vas nechtela byt jakkoli spojena s nasilnikem-notabene spojana potomkem..U ktereho by treba hrozilo,ze dite bude obtezovat a treba ho bude chtit unest..Tohle si musi kazda zenska rozhodnout sama.A rozhodnuti je to urcite moc tezke.Obdivuji ty co do toho sly a mimco si nechali.Znam takovou a mela to stesti,ze se vdala a ma druhe dite a je -zda se stastna..

zrzecka
3. črc 2006

Hlavne chapu,ze prispivat do diskuze potrat na strankach Planujeme rodinu...je ponekud podivne ☹

expertka8
3. črc 2006
alcatko.j
3. črc 2006

Expi, stoji to za to precist si to, ale ted, kdyz jsem si to precetla, padla na me smutna nalada...

alcatko.j
3. črc 2006

Ale muj nazor porad je, ze chapu, kdyz ma zena duvod, to udelat...Nikoho neodsuzuju...

expertka8
3. črc 2006

..alca...OK..rešpektujem...

alcatko.j
3. črc 2006

Ja vim, ze ty ano 😉 Ja taky jine nazory respektuju 😉

cmulinko
3. črc 2006

Ja som vcera mala samovolny potrat a ked om si precitala ten clanok je mi este horsie ☹

alcatko.j
3. črc 2006

Cmulinko, to je mi lito... 😢 Tak hlavne at se das co nejdrive doi poradku, zdravicko, psychika a taky at se brzy dockate noveho drobecka... 😢

sue
3. črc 2006

Cmulinko, prosím...teraz nič také nečítaj... strašne s tebou cítim...od soboty, kedy si to písala som na teba myslela...ale týmto umáraním to bude len horšie.... šup šup k manželíkovi... miminenko príde...v pravý čas... veľmi ti držím palčeky 😉

vedvies
4. črc 2006

ahojte babenky,
ja som bola pred tyzdnom na zakroku-tiez zamlknuty potrat, strasne sme sa na mimco tesili-bol to neopisatelny pocit, velmi tuzim to takom zazitku znovu, ale v 10.tt bolo velmi malinke - sice rastlo, ale strasne pomaly, este mu ani srdiecko nebilo, cakali sme 20 dni ci sa rast nerozbehne...
babenky-musime dat hlavu hore a bojovat, stoji to za to...
museli sme zrusit i svadobnu cestu /prisli sme o 90% penazi - poistovna sa este nevyjadrila/, ktora bola planovana od februara...
...neprejde ani jedna minuta, aby som na nasho anjelika nemyslela...