Kamarátka si dala vzít nemanželské dítě. Co vy na to?

zuzka1
15. čer 2006

Nazdar holky, jsem plná rozporuplných pocitů a protože sem na tyto stránky nakukuju často a poznala jsem, že tady holky poradí, nebo třeba jen vyslechnou, tak se svěřím...Doma jsme měli děsnou hádku, která se netýkala našeho problému, ale i tak mě vytočil názor mého přítele.Máme kamarádku a ta otěhotněla po měsíční známosti s ženatým mužem..., když to zjistila a oznámila svému partnerovi(tomu ženatému)opustil ji...A ona po dlouhém zvažování, potoky slz se rozhodla jít na umělé přerušení...I když s tím nesouhlasím , chápu její důvody a v každém případě jsem při ní, ale můj přítel je tak znechucen, že se s ní odmítá stýkat.Podle něho nikdo nemá právo vzít život nenarozenému dítěti, ať už jsou důvody jakékoliv.A tak nad tím pořád přemýšlím, kde je pravda, jak to je s tím právem nenarozeného dítěte, jak je to s právy matky...Co si o tom myslíte?

expertka8
13. srp 2008

Už v mladosti ma vždy veľmi tešilo, keď som mohla niekomu pomáhať alebo kohosi opatrovať. Mala som to akosi v krvi. A tak som sa po skončení povinnej školskej dochádzky celkom prirodzene rozhodla prihlásiť sa na strednú zdravotnú školu, ktorú som aj úspešne absolvovala. Po skončení štúdií som nastúpila na gynekologické oddelenie, kde som predtým praxovala.
Na oddelení som bola svedkom množstva šťastných pôrodov a spokojných mamičiek, na druhej strane však aj interrupcií. Veľakrát sa stalo, že žena, ktorá sa rozhodla pre tento zákrok, sa dostala do nezávideniahodnej situácie. Nevedela svoje problémy vyriešiť, a preto sa rozhodla pre prerušenie tehotenstva. Na druhej strane aj množstvo mladých zdravých žien tam prišlo ukončiť život dieťatka. Radšej si zvolili užívanie života bez „zbytočných komplikácií“, ako vravievali. Vôbec im nezáležalo na opatere a každodennej starostlivosti o malého človiečika.
Raz sa však na našom oddelení stala nemilá vec. Po jednej takejto interrupcii k nám do nemocnice prišla šokovaná žena. Bola nesmierne rozrušená a rozčúlená. Keď sme ju trocha utíšili, siahla do vrecka kabáta a povedala: „Toto som si našla po odchode od vás v mojom vrecku!“ Pomaly, s trasúcimi sa rukami, rozbalila papier, v ktorom bol
zabalený ľudský zárodok. Na papieriku bolo napísané: „Keď ste si ma upiekli, tak si ma aj zjedzte!“ Onemeli sme od úžasu nevediac, čo na to povedať. „Žiadam okamžité vysvetlenie! Nájdite toho, kto to urobil!“ kričala.
Vyšetrovalo sa podľa písma z ceduľky, ale páchateľa sa nepodarilo nájsť. Prešiel nejaký čas a nedozvedeli sme sa nič. Až po dlhšom čase sa mi naša sanitárka, ktorá mala na starosti odpratávanie zárodkov po interrupciách, priznala, že to spravila ona kvôli vlastnej bolesti: „Ja už dlho túžim po dieťatku, ale nedarí sa mi otehotnieť. Nechápem, ako sa niektoré ženy môžu takto ľahko vzdávať svojho potomstva.“

...zdroj z Lesku

mirsimka1
13. srp 2008

Asi aj práve preto som sa minulý štvrtok rozhodla odísť z izby, ked som už bola prijatá na upt. Odišla som a spadol mi kamen zo srdca, že som sa konečne rozhodla

annag
13. srp 2008

mirsimka, tri alebo štyri - každá hlávka v dome dobrá 😉

sirinka
14. srp 2008

mirsimka1 drzime palce...my sme 4 sestry a nasi nemali peniazov nazvys. potlacili sme sa v jednej izbe, vyrastli sme ale nikdy sme sa nestazovali. samozrejme mi bolo obcas luto, ze nemam vsetko, co by som chcela, ze nejazdime na dovolenky k moru. dnes je to este lepsie, doma ked sa stretneme totalna sranda, mladsie sestry mi pomahaju s mojou Klarkou...aj my sa chystame na velku rodinku.... 😀

balisek
27. říj 2008

Ahojky holky, můžete mi někdo poradit, s přítelem se celý měsíc snažíme o mimi, začala jsem mít možná i menší příznaky že se to mohlo povést, jen jsem včera věšela záclonu a protože jsem málem spadla ze židle a málem jsem spadla, tak jsem se šíleně lekla až mě píchlo v podbřišku 😢 Myslíte že jsem mohla potratit?děkuju moc za odpověď, fakt mám strach

laada
27. říj 2008

Ahoj pokud si jeden týden těhotná tak věšení záclon ti určitě potrat nezpůsobí 😉 popichování v podbřišku může být jeden z příznaků začínajícího těhotenství, ale pokud ještě nemeškáš MS je předčasné dělat závěry jestli si těhotná nebo ne. Den po vynechání udělej test a bude jasno 😉 držím pěsti ať máte // 😵

balisek
27. říj 2008

Jsi moc hodná, je to 14 dní jsem ovulovala, v podbřišku mě píchá už asi týden, je to takové divné píchní, navíc k tomu ještě mě tak zvláštně bolí břicho, jako by měla přijít MS ale to je moc brzy, ta až v pátek:(

laada
27. říj 2008

zatím opravdu nedělej žádný závěry, aby si pak byla zklamaná je to 50:50 že si nebo nejsi těhotná... nicméně přeju //

balisek
27. říj 2008

Doufám že nepřijde, ale nechci se těšit,protože vim jak to dopadá:( trošku mě začali bolet i prsa, ale fakt je asi moc brzo, hlavně se moc pozoruju 😒 .Z ultrazvuku se to asi taky ještě poznat nedá viď? 🙂

balisek
27. říj 2008

Díky moc🙂 Dám vědět 😉

laada
27. říj 2008

zatím by se to teotericky dalo poznat z krve, ale vydrž do pátku a testuj... nejlepší je MAMA TEST (takovej růžovej) 😉

balisek
27. říj 2008

jo jo ten jsem už zkoušela minulej měsíc je super a není ani moc drahej, myslim že jsou tam dva, jo to čekání je fakt šíleně dlouhá doba, ale ted si dělat testík je taky asi zbytečný, no holt budu do pátku napnutá jako kšandy 😀

laada
27. říj 2008

mě ukázal čárku 3 dny před MS .. bohužel to nedopadlo ☹

bali tím testem všechny nervy teprve začínají ..... 😉

balisek
27. říj 2008

Co se stalo?To je mi moc líto:(jka je to dlouho? ☹

skuli
19. únor 2009

Dneska jsem našla toto a měly by to asi vidět všechny holky,které se na potrat chystají 😠 Jsem na sebe pyšná,že jsem nikdy v životě na potrat nešla.

/upozornenie admina: link obsahuje fotografie nevhodne pre slabsie povahy/
http://www.euportal.cz/Articles/4106-divka-kter...

strouzek
20. únor 2009

hele skuli to si trošku přehnala ne? 😠 o holkách které šly na potrat dobrovolně si myslím svoje ale řekla bych že na těhle stránkách se spíš vyskytují holky co o mimčo přišli nedobrovolně 😠 nechci mluvit za jiné ale já na potratu byla protože mimču přestalo bít srdíčko a rozhodně mi nedělají dobře tyhle odkazy z fotkama. tak si je příště odpusť!! a nebo aspoň upozorni na obsah předem protože ty fotky pod článkem zacloumaly i tak s mou bolavou duší a steskem po mimčovi.

skybaby
20. únor 2009

strouzek pripajam sa k tebe, naozaj su tu taketo linky zbytocne ... na potrat by som dobrovolne nesla, tuzime s manzelom po babatku ... ja som ten link ani neotvarala
skuli tvoj nazor ti nikto neberie a ako vidis suhlasime s nim, ale naco ten link?

terezka323f
20. únor 2009

Je těžké soudit kteroukoliv ženu, která se rozhodla pro potrat. Je smutné že některé z našeho ženského pokolení si nedokážou vážit toho, že otěhotněly. Jiným se to nikdy podařit nemusí. Ale každá žena jakožto nositelka nového života má právo se rozhodnout zda mimíska donosí nebo ne. Neumím si představit že bych otěhotněla a neměla jistotu, že dítěti dám vše co bude potřebovat, hlavně pokud se otec dítěte nechce realizovat. Nejde jen o to dítě donosit a porodit, jde i o to, že nejméně do 18 za něj má člověk zodpovědnost! A né žadná žena dokáže dítě porodit, prožít s tím vše spojené a pak dát dítě k adopci. A upřímně řečeno s adopcí v našem státě to není příliš růžové, kojenecké ústavy jsou plné.....a ty děti v nich vážně nejsou šťastné. Jediné co vážně neuznávám je to když některé ženy využívají umělé přerušení jako antikoncepci!!!! ☹

evulik6
20. únor 2009

ja si myslim ze ked zena dieta nechce tak sa ma chranit .....ved v dnesnej dobe je X sposobov ako tomu predist... Ja som potrat zazila tiez, no nie z vlastnej vole... mimku prestalo byt srdiecko a dodnes ma spomienky na to bolia...a myslim ze ani neprestanu, no naucila som sa s tym zit... Dali ku mne pred zakrokom na izbu zenu co si potrat zvolila sama a bolo to pre mna strasne...je to nespravodlive..ja som to babatko chcela ako aj mnozstvo inych bab co on prisli a ine si ho daju zobrat akoby sa nic nedialo... Vsetko sa da zvladnut, ked clovek chce a to mi nikto nevyhovori... (samozrejme chapem ked je zena nutena si dat baby prec zo zdravotnych dovodov)

kopa
20. únor 2009

Já jsem taky o mimco přišla nedobrovolně 😢
nechápu proc sem dáváš tak otřesný odkaz,opravdu ti za to děkuji... 😠 Chápeš jaký to je o mimco přijít??Asi ne vid,já když jsem viděla ty tvoje fota tak jsem se rozbrečela,protože jsem na potratu byla v 10tt.
Možná si to nemyslela špatně,ale příště aspon na to upozorni.... 🤐

habibi78
20. únor 2009

baby, jeden základný rozdiel...mám za sebou missed abort, to je samovolný potrat..... primár na gynekologii p. Beszermenyi (uznávaný odborník doma aj v zahraničí) mi pri jednej debate povedal, že sa často zamiena pojem potrat s pojmom interupcia..... interupcia je vtedy, ak si žena nechá vziať životaschopný plod....a potrat je ked zo ženy vyberú už mrtvy plod, takže iné riešenie nie je....
takže bud sa zapojte do témy o interupciách alebo sa k tejto téme vyjadrujte s citom, pretože potrat je nechcený a o to viac bolí......

skuli
20. únor 2009

Omlouvám se holkám,kterým ten odkaz způsobil nějakou újmu. Četla jsem pár stránek z téhle diskuze a píše se tam o holce,která se rozhodla jít na potrat jen proto,že jí dítě udělal ženatý chlap.Kdyby viděla tyhle fotky,tak věřím tomu,že by si to rozmyslela.Že by se zamyslela nad tím,co chce vlastně udělat a že to není jen přijít do nemocnice s problémem,na pár minut usnout,probudit se a pak odejít jako ,,čistý,, člověk bez starostí.Taky jsem tam napsala že by to měly vidět všechny holky,které se na potrat chystají,takže jste mohly tušit,že to asi nic veselého nebude.Nehodila jsem link a nic k tomu nenapsala.Jinak já jsem nedobrovolně potratila 4 krát,nejpozději v 16 týdnu,takže vím moc dobře,co to je.Mám kamarádku,mimochodem je to zdravotní sestra,která šla na potrat 5 krát 😠 Stihla dokonce 2 v jednom roce.Brát potrat jako druh antikoncepce je hnus.

jacquelinka
23. únor 2009

Marselina chapem ta - ja som tiez podstupila UPT minuly rok z podobnych dovodov a naozaj nie je vela zien ktore su ochotne to aj verejne priznat. Ja som sa rozhodla podla najlepsieho svedomia a vobec svoje rozhodnutie nelutujem (navyse tomu vydatne pomaha pohlad na zufale mamicky s vrestiacimi kocarikmi v metre a pod...) Zvolila som si slobodu, karieru a pohodlny zivot. Tak mi treba =)

Kedysi som uvazovala o zalozeni rodiny podobne ako moja kamaratka - ktora si svoj sen aj splnila. Ta je teraz pre mna varovnym prikladom. Je to smutne ale taka je realita - po dvoch rokoch na materskej bolo teple miestecko v praci uz nahradene slobodnou a bezdetnou a nove sa hlada tazko ked clovek uz nie je flexibilny, mobilny a efektivny na 110%. Aspon teda urcite nie na urovni na ktoru aspirovala moja kamaratka s dvoma vysokymi skolami. A tak zobrala omnoho menej kvalifikovanu pracu v ktorej ma ale fixnu pracovnu dobu a moze o stvrtej vyzdvihnut syna zo skolky. Zaraba zalostne malo v porovnani s jej kvalifikaciou a praca ju velmi nebavi...

Nuz viem ze je stastna ze to dieta ma ale ja si skratka neviem predstavit aby som zahodila dlhe roky studia a slubnu karieru, medzinarodne projekty a v neposlednom rade aj financne zazemie a nezavislost za poobedia stravene na pieskovisku.... Nuz to som ja - priserna zena bez srdca =) vlastne skoro chlap =)

celine
24. únor 2009

jacquelinka- kazdy clovek je iny, kazdy ma svoje priority a ty si sa rozhodla pre tie svoje... Ja som skor ten typ, ako tvoja kamaratka, rodinny typ. Mam za sebou dva zamlknute potraty a verim, ze toto tehotenstvo nam vyjde a budeme sa tesit z nasho babatka.
A co sa tyka toho linku od skuli. Neviem, co jej vycitate, ja som si to precitala a bolo mi jasne, ze to neotvorim, lebo tam pisala, co v nom najdete. Nemyslela to urcite zle.
Neviem, ci si pamatate, tak pred dvoma rokmi bola ta kampan s tymi bilboardami s fotkami potratu v 12tt. Ja som bola cerstvo po missede a bolo mi nanic. Tak som vzdy zatvarala oci, ked som vedela, ze tam je ten bilboard. To bolo podla mna nefer a surove. Take veci nech ukazuju v cakarni pred vykonanim interupcie.

mystique
24. únor 2009

jacquelinka - jednou svuj postoj přehodnotíš. Bud až Ti začnou tukat bio bio hodiny a ty si uvědomíš, že práce není všechno a nebo v horším případě až budeš v období, kdy už deti mit nebudes moc a budeš sama bez dětí. Práce je strašně fajn a rozhodně i lukrativní místo, ale když je ti ouvej práce tě nepodrží. Prace odchazí a přichází. Zamestnavatele krachuji a meni se, je to tak strašně pomíjivé. Až budeš třeba jednou nemocná a ne, že bych Ti to přála, myslíš, že Tvuj sef zavola a zepta se jestli jsi už v pořadku a jestli třeba nechceš čaj nebo s něčím pomoc ? Víš proc zavola ? aby se tě zeptal kdy teda prijdes a jak si to představuje, že kdo bude delat praci za Tebe. Mam ted taky velmi dobrou praci a jsem podruhe tehotna. Kdyz clovek chce vse se da zorganizovat. A pokud prace kterou mam nebude po materske. Svet se nezboří, zase to nějak vyřeším a moje deti nikdy nebudou stradat . Je to jen o volbě a jit si za svým. Jen si pamatuj, že prace je pomijiva, ale lide, které mas rada a oni Tebe, ty zustavají. Minimalne dele než Tvuj zamestnavatel 🙂

k.ate
24. únor 2009

mystique - krásně napsaný... 🙂

mystique
24. únor 2009

asi mi už neni 25 🙂

johaha
24. únor 2009

To já sem zjistila,že jsem těhotná až pozdě..pan doktor mi řekl,že jsem tak v 10-11 týdnu,ale že to může být i víc..ještě studuji tak sem se rozhodla pro potrat..hned druhý den mě objednal a tam se na mě koukli ultrazvukem a řekli že je moc pozdě,že jsem ve 13 týdnu a potrat se dělá jen do 12 týdnu..takže budu mít miminko,ale včera jsem byla na sonu a tam počítali jak má to miminko velký zátylek(nebo něco takového)atd..a řekli mi,že jsem ve 14 týdnu ale podle toho ultrazvuku na kterém sem byla před 2 týdny bych měla být už v 15 týdnu..takže sem na potrat přisla ve 12 týdnu a oni mi řekli,že jsem ve 13 a řekli,že jen o týden dřív kdybych přisla tak mi to mohli vzít,ale já přisla ve 12 týdnu... vůbec to nechápu 😢 ☹

mystique
24. únor 2009

Prijde mi zvlastni jak týden v kalendari muze znamenat zivot nebo smrt 😒

jacquelinka
24. únor 2009

johana - to je hrozne so ca si stalo - naozaj s tebou sucitim... Ja som to nastastie zistila uz v 7 tyzdni a tak bolo vsetko v poriadku ale ked si predstavim ze by uz bolo byvalo neskoro... veru mne sa vtedy zrutil cely svet - sama v cudzine, narocna skola a velke sny - a zrazu toto... ups - stala sa nehoda a bolo... Dnes by som uz tlacila kocik, zrejme o 10 tazsia, naspat doma u rodicov, slobodna mamicka, vsetky ambicie v kosi
ufffffffffffffffff

ale mozno ty si si uz s=zvykla na ten pocit a zacinas sa tesit - alebo nie???