Kamarátka si dala vzít nemanželské dítě. Co vy na to?

zuzka1
15. čer 2006

Nazdar holky, jsem plná rozporuplných pocitů a protože sem na tyto stránky nakukuju často a poznala jsem, že tady holky poradí, nebo třeba jen vyslechnou, tak se svěřím...Doma jsme měli děsnou hádku, která se netýkala našeho problému, ale i tak mě vytočil názor mého přítele.Máme kamarádku a ta otěhotněla po měsíční známosti s ženatým mužem..., když to zjistila a oznámila svému partnerovi(tomu ženatému)opustil ji...A ona po dlouhém zvažování, potoky slz se rozhodla jít na umělé přerušení...I když s tím nesouhlasím , chápu její důvody a v každém případě jsem při ní, ale můj přítel je tak znechucen, že se s ní odmítá stýkat.Podle něho nikdo nemá právo vzít život nenarozenému dítěti, ať už jsou důvody jakékoliv.A tak nad tím pořád přemýšlím, kde je pravda, jak to je s tím právem nenarozeného dítěte, jak je to s právy matky...Co si o tom myslíte?

helabella
20. čer 2006

Protože lidi zapomínají na to, že by měli milovat bližního svého. A navíc to samozřejmě není vůbec jednoduché. Ne vždy je mi každý sympatický. A některá náboženství nic o milování bližního ani neříkají, takže tu svou nesnášenlivost klidně propagují.

aktaka
20. čer 2006

Lakme, není mojí povinností znást bibli jen proto, že je to nejčtenější kniha. To jen tak okrajově.

ivett
20. čer 2006

lakme: ja bibli neznam temer vubec a myslim, ze jsem o nic neprisla...
hela: a to znamena, ze se svym nejdrive pritelem, pak manzelem vubec nespis?Nemuzete uzivat antikoncepci tak jak to delate?To si jako mam nekoho vzit, nic s nim treba 3 roky nemit, protoze se rozhodneme, ze dite chceme az za 3 roky a pak teprve s nim zacit spat?Moznost otehotneni je tu totiz vzdycky, a jedina 100% antikoncepce je s nikym nespat...

helabella
20. čer 2006

V Bibli samozřejmě o hormonální antikoncepci nic není. Psala jsem, že bych ji nebrala ani jako nevěřcí. Zjistila jsem si z čeho je a jak přesně funguje. Prostě do svého těla nechci cpát chemii, rozhodit si cyklus a navíc MŮŽE ovlivnit i možnost mít děti (mám ve svém okolí 2 takové případy).

aktaka
20. čer 2006

Hela, ale někdy ta nesnášenlivost pochází i od křesťanů, nebo je následkem, ať tak či ona, neměli by jí přeci dál roznášet.

mishabv
20. čer 2006

ja teda lituji, ze jsem se nikdy nedonutila si bibli precist, protoze kdyz s necim nesouhlasim, melo bych vedet presne, s cim nesouhlasim

aktaka
20. čer 2006

Ivett, ani to ne, mohl by do tebe přeci vstoupit Bůh. 😀 😀 😀
Věřící prominou, ale to se nabízelo.

ivett
20. čer 2006

hela: a z ceho zijes? V dnesni dobe je ta "chemie" totalne ve vsem, ver mi,milacek dela v potravinarstvi a neverila bys, do ceho bseho "prirodniho" se dava chemie...

lakme
20. čer 2006

ataka a ivett, myslím, že tohle patří ke všeobecnému vzdělání, ale mohu se mýlit.

helabella
20. čer 2006

Ivett -- to samozřejmě po tobě nikdo nemůže chtít, zvlášť pokud sama máš jasno v tom, že se svým přítelem chceš spát. Ale pak je nutné si uvědomit, že právě může přijít mimčo. Nebo kombinovat více druhů antikoncepce...

mishabv
20. čer 2006

lakme, souhlasim, melo by to patrit k zakladnimu vseobecnemu vzdelani, ale asi je velice tezke najit tu miru, jak to ve skole podat, aby se to nedotklo ani ateistu ani vericich

ivett
20. čer 2006

no v dnesni dobe pro utvoreni si sveho nazoru na cirkev a Boha a bibli, nemusim tu bibli doslova precist, vsude je toho tolik, ze kdo nikdy bibli necetl, vi co v ni je...

aktaka
20. čer 2006

Já jsem kdysi přelouskala Starý zákon, ale nedalo mi to víc než jsem věděla.

helabella
20. čer 2006

Aktaka -- souhlasím, že ta nesnášenlivost pocházi i od křesťanů. V konečném důsledku vždycky dojdeme k jednotlivci, jak se chová. Nejde to brát jako křesťani nesnášejí muslimy a naopak. Bohužel je hodně věřících, kteří nežijí tak jak by měli.

Ivett -- jasně, ale nechci si té chemie ještě přidávat, když to jde i bez ní.

ivett
20. čer 2006

lakme: ke vseobecnemu vzdeĺenai cist neco, co se mi prici?Dalsi hodne znama knihla je Mein Kampf, cetlas ji?Taky myslim, ze patri k zakladnimu vzdelani ale prici se mi valky a to svinstvo co Hitler pachal, takze klidne budu "nevzdelana" nez cist neco proti memu presvedceni...

aktaka
20. čer 2006

Holky, musím končit. Moc se tu nerozepisujte, ať to zítra půl dne nečtu. 😀
ahoj

ivett
20. čer 2006

heli: ale pokud vim, vira zakazuje jakoukoli antikoncepci tak co pak s tim?Pak asi neni ani co kombinovat ne?

hviezda
20. čer 2006

aktaka - a co tak dat si novy zakon .-)

mishabv
20. čer 2006

ja bych byl pro, aby se na skolach objasnili zaklady vetsiny hlavnich nabozenstvi, protoze by to pomohlo v pochopeni ostatnich a snizeni nesnasenlivosti
podle me mame z medii predstavy ne uplne presne

helabella
20. čer 2006

Ivett -- víra antikoncepci nezakazuje. Papež ji zakazuje. Vím, že katolíci ji berou jako překážku vzniku života (tedy něco, co není správné), ale já to v Bibli nenašla.

helabella
20. čer 2006

Mishabv -- to je fakt, média to podávají dost zkresleně.

lakme
20. čer 2006

ivett budeš se divit, ale knihu Main Kampf jsem četla. Četla jsem i Satanskou bibli od LaVey, a to přesně proto, jak píše mishalov. Pokud s něčím nesouhlasím měla bych přesně vědet s čím.

hviezda
20. čer 2006

v case pisania pisma neexistovala antikoncepcia.. existovala vsak prerusovana suloz.. a o tej sa tam pise..

majcik
20. čer 2006

Aktaka - my sme bibliu preberali v 1. rocniku na strednej skole, dokonca aj v maturitnych temach bola zahrnuta.

mishabv
20. čer 2006

majcik, tak to jsi asi nejaky mladsi rocnik 🙂
jsem rada, ze jsi tady, chtela jsem se zeptat, jaky je podle tebe smysl zivota postizeneho ditete, jak jsi zminovala pred nekolika stranami

alexandra
20. čer 2006

Podla mojho nazoru je otazka potratov a ci nan ist, alebo nie cisto len na zene a na jej partnerovi. Ak sa zena pre UPT rozhodne, asi ma na to dovod. Nehovorim ci by som sla alebo nesla, som v 12tt a cakame vytuzene babetko, ale o slobodnej voli, moznosti sama sa rozhodnut ako nalozit so svojim zivotom. A s tym cirkev nema nic spolocne. pred Bohom sa budeme zodpovedat kazdy sam a nikto na tomto svete nema pravo sudit, co je podla Boha spravne, alebo nie.

lakme
20. čer 2006

helebella počátky antikoncepce budou někde u Ónana, co vypouštěl svoje semeno na zem, aby žena po jeho bratru neotěhotněla. No jak to s ním dopadlo víme. 🙂

ivett
20. čer 2006

lakme:to byl prikla, proc bych musela cist knihy,ktere jsou celosvetove rozsirene, jen proto ze je ctou jini, aj je cist nechci tak me do toho nikdo nemuze nutit a aby o mepak tvrdil, ze jsem mene vzdelana proto, ze jsem necetla bibli? To je pro me primitiv promin...

hviezda
20. čer 2006

alex - jasne, kazdy sa bude pred bohom sudit sam..
myslim, ze zaciatok a koniec diskusie o potrate je v tom, ked kto bere, ze zacina zivot..
a chcem len upozornit mlade mamicky: sestre, svagrinej a este 2 kamoskam robili pri prvom dietatku test - odobranie plodovej vody. kazdej z nej lekarka povedala, ze bude mat postihnute dieta. vsetky 4 deti sa narodili zdrave.. jedna z tychto 4 mamiciek bola z toho dost hotova a naozaj cakala, ze sa jej narodi postihnute dieta.. a narodilo sa zdrave.. rozhodnutie, ze si necha dietatko, nebolo lahke - hlavne psychycky...
chcem len upozornit na ten test plodovej vody, ze casto sa zeny mozu rozhodnut proti zdravemu dietatu... - myslilm, na zaklade tohoto testu..
lakme - mas prehlad, ako to bolo s onanom 🙂

helabella
20. čer 2006

Lakme -- díky za připomínku 🙂