Kamarátka si dala vzít nemanželské dítě. Co vy na to?

zuzka1
15. čer 2006

Nazdar holky, jsem plná rozporuplných pocitů a protože sem na tyto stránky nakukuju často a poznala jsem, že tady holky poradí, nebo třeba jen vyslechnou, tak se svěřím...Doma jsme měli děsnou hádku, která se netýkala našeho problému, ale i tak mě vytočil názor mého přítele.Máme kamarádku a ta otěhotněla po měsíční známosti s ženatým mužem..., když to zjistila a oznámila svému partnerovi(tomu ženatému)opustil ji...A ona po dlouhém zvažování, potoky slz se rozhodla jít na umělé přerušení...I když s tím nesouhlasím , chápu její důvody a v každém případě jsem při ní, ale můj přítel je tak znechucen, že se s ní odmítá stýkat.Podle něho nikdo nemá právo vzít život nenarozenému dítěti, ať už jsou důvody jakékoliv.A tak nad tím pořád přemýšlím, kde je pravda, jak to je s tím právem nenarozeného dítěte, jak je to s právy matky...Co si o tom myslíte?

helabella
20. čer 2006

Ivett -- to je právě ono -- někdo věří, že je, někdo že ne. Dokázat se to nedá

aktaka
20. čer 2006

Samera, ale to už si tu z nás děláš trochu legraci, ne?

helabella
20. čer 2006

Holky, můžu se zeptat jak si představujete věřícího člověka, kostel... Teď se zase snažím pochopit já vás 🙂

samera
20. čer 2006

boh ma dobre vlastnosti, zle nie......my sme stvoreni na bozi obraz tak mame tiez dobre vlastnosti, ale na sa nedokonalost nas niekedy nuti robit aj tie zle......a s tou modlitbou....ziadne hlasy nepocut, ale je to proste tak, ze Boh vypocuje tvoje modlitby a ty sa hned citis lepsie.....tym problemom sa uz tak nezaoberas.......niektory to nazyvaju, ze sa stal zazrak, ze mozno ani nedufali, ze by sa taka situacia v okamihu vyskytla.....ano pomoc od boha je zazrak

ivett
20. čer 2006

samera: pekna pohadka, ale myslim, ze ani deti v prvni tride by ji neverili, promin...Zkus se nevinneho prvnacka zeptat jak prisel na svet...

aktaka
20. čer 2006

Ok, dejme tomu, že Bůh stvořil zemi se vším všudy, co na ní je. Popravdě, nechci mu do toho kecat, ale moc se mu to nepodařilo. Já na jeho místě bych to smázla a začala na tom pracovat znovu. V tomto případě mě opravdu nenapadá nic jiného než že Bůh má rád černý smysl pro humor a určitě se moc baví tím, co s tím jeho dílem děje.

majcik
20. čer 2006

Uz som tu znova, pozeram co noveho ...
Helabella - suhlasim.

Aktaka - ked podla Teba neexistuje, tak to ani nemohol urobiť 🙂

helabella
20. čer 2006

Jasně, že mimčo vznikne splynutím spermie a vajíčka, ale myslím, že samera myslela ty první lid. Mimochodem, to že dojde k početí není až tak samozřejmé, jak mnoho z nás ví, bohužel z vlastní zkušenosti.

mishabv
20. čer 2006

samera a nefungovalo by uplne stejne si o svem problemu promluvit s blizkou lidskou bytosti a ta by navic mohla doopravdy odpovidat?
helabella, nechapu tvou otazku

samera
20. čer 2006

ivett
toto vsetko sa pise v biblii a ja tomu verim, nerobim si ziadnu srandu......prvacik mi odpovie, ze ho splodil ocko a mamicka, ale kto ich......

samera
20. čer 2006

a ak ani ta blizka bytost nebude vediet?

ivett
20. čer 2006

me jen nejde do hlavy, ze kdyz je ten buh vsemohouci a stvoril uz jednou svet, tak ho muze i menit, psalo se tu ze kdyz dokaze vsechno, ten Buh, tak proc se nedeje predevsim dobro, proc zeme smeruje spis k horsimu nez k lepsimu...

ivett
20. čer 2006

samera: a jejich mamku a tatku stvoril jejich rodice a tak dale a tak dale...

helabella
20. čer 2006

Mám pocit, že máte kolem sebe spíš negativní příklady věřících, tak by mě zajímalo jaký věřící by vám přišel srozumitelný. Možná to neumím dobře vyjádřit, ale mám pocit, že lidi vidí často jen určité stereotypy.

samera
20. čer 2006

lebo v biblii sa pise, ze ludia chceli byt samostnatni, tak im boh ten cas umoznil a vysledok vzikol.....a preco je tolko zla? lebo v biblii sa pise, ze cely svet lezi v moci toho zleho.....vladne nad nim satan.....ale uz dlho nebude, aj to sa tam pise.......

aktaka
20. čer 2006

Helabella, kostel si předtavuji tak nějak jak je a stojí, pár už jsem jich navštívila. Akorát na něj spsíš koukám z toho architektonického hlediska.
A věřící člověk? No vypadá asi normálně, dokud nepromluví. 😀 😀 😀

helabella
20. čer 2006

Aktaka -- Bůh už jednou zemi zničil, když se nemohl dívat na to jak tady lidi žijí. Ale pak se rozhodl dát druhou šanci. A teď když to vidí, tak určitě nejásá, trápí se tím co se z nás lidí stalo.

mishabv
20. čer 2006

aktaka a ivett, na to predpokladam maji verici odpoved, ze kdyby vsichni verili a konali podle bible, tak by to tady tak nevypadalo a ze utrpeni na zemi jim zajisti krasny zivot po smrti atd. atd.
samera, ha, takze ten buh ti odpovida, ty se mu jen nevymluvis, ale taky ocekavas nejakou reakci a radu?

majcik
20. čer 2006

Aktaka - zaujimave 🙂 Co by si stvorila inac?

aktaka
20. čer 2006

Hela, srozumitelný asi žádný. Je to kruté, ale je to tak. Nechápu se ohánět bohem a biblí.

ivett
20. čer 2006

bible je stara uz x let, takze pochybuju ze se dockame toho, ze satan prestane vladnout...
aktatka: 😀 😀 Tak nejak jsem to chtela napsat...Kdyz mlci, vypada normalne...
heli: ä kdy to bylo, to ze zemi znicil?

samera
20. čer 2006

samozrejme a ta rada, ked citas bibliu tak tam je......ale nemozes sa bohu len stazovat

helabella
20. čer 2006

Mishabv -- se začátkem tvojí věty by se dalo docela souhlasit. Vím, je to naiviní, ale bylo by asi fajn, kdyby se k sobě všichni lidi chovali líp, ne? Ale nemyslím si, že utrpení přináší po smrti nějakou slast. Ani věřící nemají rádi utrpení a modlí se, aby co nejdřív skončilo.

samera
20. čer 2006

boh neznicil zem ale zlych ludi, ked tu bol noach a potopa.....vtedy prezila len noachova rodina......
nech je biblia akokolvek stara dnes je este stale uznavana a dokonca aj niektori vedci sa zhoduju s jej nazoroch.......

ivett
20. čer 2006

Me by jen zajimalo, kde berete tu jistotu, ze az jednou umrete, ze vam buh zajisti krasny posmrtny zivot...Ja teda nikdy mrtva nebyla, nevim jak to potom chodi, tak jak vite, ze ten Buh tam nekde na vas po smrti ceka... 🙂

helabella
20. čer 2006

Ivett -- to byla potopa, Noe, atd. Mám pocit, že už snad i vědci v dnešní době uznávají, že nějaká velká potopa v historii země byla.

Aktaka -- je to trochu smutný, ale určitým způsobem pochopitelný.

mishabv
20. čer 2006

helabella a ta zem, kterou znicil, byla horsi nez ta aktualni? nebo kdy mu vyprsi ta trpelivost? a proc kdyz tak lehce stvoril cely svet nezasahuje v malickych nepravich?
verici clovek si podle me hleda berlicky a kostel postavili cirkevni lide, ne buh, a v dobe, kdy je zacali stavet to byli tak pompezni stavby oproti beznym domum, ze v lidech vzbuzovali pokoru a strach, ktere si potom spojovali s virou

lakme
20. čer 2006

ataka jak píše halabella...
ona celkově pasáž o potopě je dost zajímavá.
7,21 A zahynulo všechno tvorstvo, které se na zemi pohybuje, ptactvo, dobytek i zvěř a také všechna na zemi se hemžící havěť, i každý člověk.
7,22 Všechno, co mělo v chřípích dech ducha života, cokoli bylo na suché zemi, pomřelo.
7,23 Tak smetl vše, co povstalo, co bylo na povrchu země: od lidi až po zvířata, po plazy a nebeské ptactvo, a bylo smeteno ze země. Zachován byl pouze Noe a to, co s ním bylo v arše.
7,24 Mohutně stály vody na zemi po sto padesát dnů.

jediné co zbylo byl noe s rodinou a zvířata, po sedmi párech od čistých a po páru od nečistých.....

aktaka
20. čer 2006

Majcik, asi bych nedala člověku vlastní vůli rozhodovat, aby tu nebyl takový bordel. Pak bych tu zemi měla jen jako takovu stolní hru pro volný čas. 😉

Ivett, Heli myslí asi potopu.

helabella
20. čer 2006

Ivett -- zase je to v té Bibli 🙂