Kamarátka si dala vzít nemanželské dítě. Co vy na to?

zuzka1
15. čer 2006

Nazdar holky, jsem plná rozporuplných pocitů a protože sem na tyto stránky nakukuju často a poznala jsem, že tady holky poradí, nebo třeba jen vyslechnou, tak se svěřím...Doma jsme měli děsnou hádku, která se netýkala našeho problému, ale i tak mě vytočil názor mého přítele.Máme kamarádku a ta otěhotněla po měsíční známosti s ženatým mužem..., když to zjistila a oznámila svému partnerovi(tomu ženatému)opustil ji...A ona po dlouhém zvažování, potoky slz se rozhodla jít na umělé přerušení...I když s tím nesouhlasím , chápu její důvody a v každém případě jsem při ní, ale můj přítel je tak znechucen, že se s ní odmítá stýkat.Podle něho nikdo nemá právo vzít život nenarozenému dítěti, ať už jsou důvody jakékoliv.A tak nad tím pořád přemýšlím, kde je pravda, jak to je s tím právem nenarozeného dítěte, jak je to s právy matky...Co si o tom myslíte?

zouzi
26. čer 2007

teraz si tam pisu napriklad baby, ktore prezili to, co my a uz su tehotne... 😉

quetinka82
27. čer 2007

Hm, na jednej strane tu zenu odcudzujem, na druhej ju aj chapem. Urobila chybu a teraz je na nej do akej miery za nu zaplati. Zivot dietata je asi prilis velka cena, ale to uz musi vediet ona sama.
V zivote sa stava hocico, ale mali by sme sa naucit niest zodpovednost za svoje skutky. To ako sa rozhodne je jej osobna vec, ona bude s tym zit. O otocit sa jej chrbtom? asi by to bola hlupost - treba dufat, ze sa z toho pouci a nebude sa uz viac zaplietat so zenatym a rozmysli si ako sa bude staviat k sexu v buducnosti, resp. k ochrane.

elliana
27. čer 2007

zacitala som sa do tejto diskusie a nezostali mi sily si ju docitat....neodsudzujem zeny, ktore podstupili UPT...ale
To ale je, ze pri UPT je zniceny dalsi ludsky zivot a je mi z toho smutno. Nestotoznujem sa s nazorom, ze zena ma na to pravo, lebo podla mna pravom zeny je branit zivot dietata uz pred narodenim
Je smutne, ze stat nie je pripraveny postarat sa o matku, ktora da dietatu zivot, ale za to tie nenarodene deticky nemozu...Je to velmi smutna tema

titkovamiriam
27. čer 2007

terkakell
27. čer 2007

Četla jsem si Vaše příspěvky...a musím na to říct nebo se spíš zeptat...
..."Znáte nějakou ženu, která uvažovala o potratu a nakonec si dítě nechala a litovala toho? Já teda NE!!!

zouzi
27. čer 2007

Nepoznam takeho, kto by lutoval, ze sa nakoniec rozhodol pre dieta... Podla mna to bolo dost chrapunske od toho chalana. V prvom rade sa mala pravo rozhodnut zena, predsa ide hlavne o nu, o jej telo, o jej zivot... Keby nieco take odo mna chcel moj priatel (uz teraz manzel), a ja by som si dieta chcela nechat, poslala by som k vode jeho a nie dieta... Lebo taky chlap by za to nestal... Kazdy ma mat rozum aj pri sexe, nielen potom... Ale samozrejme, neodsudzujem nikoho, neviem v akej situacii bola dotycna, musela byt velmi zufala... Ale videla som pri nej, ze je tehotna a uz to, ze sem pisala, znamena, ze to vsetko velmi lutuje... Drzim jej palce!

pipi1211
27. čer 2007

ahojte baby... tak ja som nad potratom naozaj uvazovala,s priatelom sme si naozaj nevedeli predstavit ze v tomto svete by sme teraz v nasej "uzasnej" finacnej situacii mali zvladnut dalsieho cloviecika... este k tomu sme si na babo pripadali strasne mladi,ja som bola v maturitnom rocniku a nestihla by som maturovat v maji...babo sme planovali az tak o pat rokov. ale potom som sa tak zamyslela nad ludmi co nemozu mat babo a doslo mi to naozaj divne ze my sme boli tak krasne pozehnani a dali by sme ho prec. Dokonca i moja mamina nemohla mat babo ☹ a tak sme sa rozhodli teda ja aj napriek tomu ze som nevedela odhadnut ako sa drahy zachova ze si maleho cloviecika v sebe necham 🙂 teraz mam malinku a krasnu dcerku a som naozaj Bohu vdacna ze som sa takto rozhodla,je to moj pokladik ktoreho moc lubim a neviem si uz predstavit zivot bez nej 😀 a tatinko ju velmi ma rad a tesi sa z nej. verim ze vsetko zvladneme lebo ked sa chce tak sa da vsetko!!!!!!

titkovamiriam
27. čer 2007

ja som mala pri Milanovi 19 a stihla som maturovat 7 dni po porode 😀 ,teraz sa len zasmejem 🙂 ,no vtedy to boli stresy!A nelutujem ani sekundu ze som mala deti taka mlada,ved teoreticky mozem byt aj mlada babicka ak sa syn pomami 😀 a marek bude este stale dietatko!!!

quetinka82
27. čer 2007

pipi1211, Drzim vam velmi moc palceky. Je krasne si precitat takyto prispevok 🙂 Dieta je dar a treba si ho vazit - deti su bytosti, ktore nas drzia nad vodou, aj ked je nam najhorsie. 😉

pipi1211
27. čer 2007

no mna to caka v septembri 😅 🙂 ale zvladneme,pojdem tam s momo ktora zabavi profakov a ja budem krasne zmaturovana 😀 😀 😀 hm ja som tiez malu porodila este v 19tich kedze som mala 20 pred tyzdnom 😀

titkovamiriam
27. čer 2007

😀

pipi1211
27. čer 2007

ved prave quetinka 😀 je to dar... uvedomujem si to kazdy okamih ked na tu moju princeznu pozriem 😀

titkovamiriam
27. čer 2007

presne ved co ine po nas ostane 🙂

quetinka82
27. čer 2007

ja uz sa tiez tesim na mojho drobceka. v septembri 🙂 mam 24 a vzdy som si hovorila, ze dieta pride na rad az po 28-cke. Neda sa nijakym sposobom opisat ten krasny pocit, ked vidim nasho malickeho na sone, ked ma pokopka. 🙂
Drzim vsetkym snazilkam, tehulkam a maminam palce 😉

pipi1211
27. čer 2007

no miriam ako ti tak pozeram do pasu presne tak to mame aj my v plane lebo chceme tri deticky tak mozno ta budeme nasledovat v casovych intervaloch ako mas narodene deti ty 😀

pavlina05
27. čer 2007

Ahoj holky!
přesně tak, děťátko je dar a vzít mu živit jen tak!!!!???? 😝
Jen vážné důvody by mě donutily udělat tak ohavnou věc!!!! A i tak bych velice spekulovala!!!

tinni
27. čer 2007

pipi, vy chcete tri? 😉 Mna uz to preslo 😀 😀 😀

titkovamiriam
27. čer 2007

pipi tak drzim palce a ten vekovy rozdiel je super.Niekedy poobede ani neviem ze Mareka mam,raz ho ma jeden raz druhy a Milana dokonca vcera chytilo zavaranie -naplnil mi 20flias marhulami sup-sup a mali sme zavarene!

pipi1211
27. čer 2007

no snad sa to podari 🙂 len uz teraz sa bojim porodu a veci okolo toho 😅 😀 ale na brusko a tie kopance sa veeeeeelmo tesim 😀

marselina
3. led 2008

dnes jsem zjistila že jsem těhotná a mimi si nechat nechci,jedno už mám a má teprve dva roky,je hrozně hyperaktivní a druhé dítě bych určitě nezvláda,přítel sice s miniinterupcí nesouhlasí ale nutit mě abysme si mimi nechali nebude.vůbec ani nevím v kolikátém týdnu jsem,chtěla jsem se ale zeptat jaká je ta miniinterupce,může se po ní druhý den do práce??chodím jen na 4h denně a nemám náročnou práci.

sisulik
3. led 2008

marseliina..si si ista ze to babo nechce? vies, ked pratiel je proti, tak musim pocitat aj s takou moznostou ze vam to moze pokazit aj vztah..ja mam tiez hyperaktivne dieta a aj to druhe take bude kedze uz teraz je prilis aktivny..ale verim si ze to zvladnem aj ked som si to pri prvom dietati nikdy nemyslela...marsi, urcite zvladnes aj druhe...len sa musis naucit si uzivat materstvo a nebrat to ako zataz (ci uz financnu ci psychicku)... 😅

lubik9
3. led 2008

marselina,neda mi to nenapisat..
pozri sa do temy missed abort..sme tam baby,ktore sme o svoje vytuzene babatka prsili a niektore sa o dalsie snazia aj roky a nejde to..a tebe sa to podarilo a chces si to dat zobrat..co by kazda z nas za to dala,aby mala na testiku // 😔

marselina
3. led 2008

já vím,že nemám moc právo brát život někomu kdo za to vůbec nemůže,už poprvé jsem otěhotněla s člověkem kterého jsem milovala,a on dítě nechtěl,nutil mě k potratu,ale já nešla a dítě jsem si uhájila,byla jsem na všechno sama i když mi hodně pomáhali rodiče místo chybějícího přítele a tatínka a těhotenství jsem si užívala.Necítím se ale být připravena na druhé dítko ☹

newyorkgirl
3. led 2008

marselina, nikto ti nemoze radit, co mas urobit, musis sa rozhodnut sama podla svojho najlepsieho vedomia a svedomia, budem drzat palceky 🙂 ja si myslim, ze to nikto nemame lahke ani ti, co o dietatko pridu aj ked ho chcu a ani ti co idu na potrat, lebo s tym musia tiez zit do konca zivota 😒

lukin
3. led 2008

marselina: Jak jsem otěhotněla já, tak jsem taky vůbec nebyla připravená. To přišlo až postupujícím těhotenstvím 🙂 Takže se to i u tebe může změnit, pevně v to věřím. Chudáček malý.

marselina
3. led 2008

a nevíte holky některá kolik stojí miniinterupce??kolem 3tisíc nebo víc??vůbec nemám představu ☹

hakahk
5. led 2008

Vím, že tato otázka bude šílená,ale kamarádka je v hrozné životní situaci. Nevíte prosím někdo, kde by jí v zahraničí udělali legální interupci po 16tém týdnu.Nezlobte se,holky ale fakt jde skoro o život.

marselina
5. led 2008

hakahk: a nepřemýšlela kamarádka že když už je v tak pokročilém stádiu těhotenství že by dítě porodila a dala jej k adopci?

aponchie
5. led 2008

marselina:nebudu ti radit jen ti napisu jak to mam ja s malou:je desne hyperaktivni cila neposedna naprosto vycerpavajici dite,od roku nespi pres den vubec,je desne dopredu ve vsem od roku a pul nema zadne pleny od 2let ani na noc mluvi jak spion je desne chytra a vsimava az je to na skodu celkem me vycerpava a vycerpala me tak ze uz se pres rok lecim s jednou nejmenovanou nemoci .taky jsem byla uplne death hned jak mi nekdo rekl dalsi zavrhla sem to hned rikala sem ze to nemam sanci zvladnout ze jsem na pokraji sil ze bych asi unavou umrela,ale ver mi ,ze se to zlomi a ditko zacne bejt lepsi a lepsi zacne si samo hrat zacne chodit do skolky zacne se tesit na mimi a HLAVNE ti bude silene moc pomahat az se to narodi a preklene nejakou dobu zarlivosti nevim to z vlastni zkusenosti ale od jinejch a uz ted muzu rict ze se tesim na dalsi dite a kazdopadne uz vim co a jak udelat abych se zbytecne nevysilovala a nekladla duraz na veci ktere sou uplne zbytecne neresila nic neduleziteho a tim jsem byla odpocatejsi a vyrovnanejsi vis me prijde ze cim vic deti hlidam tim mam vetsi klid od nich nez tu nasi malou"barakudku" 😀 ted se musim dat par mesicu dohromady fyzicky a supnu na dalsi,malicka je od brezna denne ve skolce na dopoledne tak vim ze to zvladnu dalsi mimi.
p.s.nevim kolik to stoji a ja bych to osobne nedokazala udelat jsem jak zelva kdyz vidim robatko male ,takze ja bych se z toho totalne zhroutila asi

hakahk
5. led 2008

No ono je to složité, jí by to dítě zničilo šťastnou rodinu. Ve vypjaté situaci (doma to skřípalo) zkratovala a vyspala se s někým. S ochranou. Takže si nepřipouštěla, když přišla do jiného stavu, že to není manželovo.Jenže, když šla do poradny pro těhu průkaz, tak zjistila, že podle termínu, to rozhodně manži není a zahaprovala ochrana. Jenže na interupci už bylo pozdě. No a já vyčetla, že v Kanadě to dělají do 2O.týdne ale víc nevím. Jnak ten s kým se spustila, o tom nechce ani slyšet ani o ní ani o dítěti.Ona ho tak nemiluje, prostě to byl jen zkrat a teď se bojí, že přijde o rodinu a bude mít na krku dítě, které zhloubi nenávidí.Rodiče by jí zatratili i všichni známí prostě konec.
A přišla by i o manžela s dcerou.