Kamarátka si dala vzít nemanželské dítě. Co vy na to?

zuzka1
15. čer 2006

Nazdar holky, jsem plná rozporuplných pocitů a protože sem na tyto stránky nakukuju často a poznala jsem, že tady holky poradí, nebo třeba jen vyslechnou, tak se svěřím...Doma jsme měli děsnou hádku, která se netýkala našeho problému, ale i tak mě vytočil názor mého přítele.Máme kamarádku a ta otěhotněla po měsíční známosti s ženatým mužem..., když to zjistila a oznámila svému partnerovi(tomu ženatému)opustil ji...A ona po dlouhém zvažování, potoky slz se rozhodla jít na umělé přerušení...I když s tím nesouhlasím , chápu její důvody a v každém případě jsem při ní, ale můj přítel je tak znechucen, že se s ní odmítá stýkat.Podle něho nikdo nemá právo vzít život nenarozenému dítěti, ať už jsou důvody jakékoliv.A tak nad tím pořád přemýšlím, kde je pravda, jak to je s tím právem nenarozeného dítěte, jak je to s právy matky...Co si o tom myslíte?

popelka.miri
4. kvě 2009

Kuchy, souhlasím s tebou, že já potrat také beru jako vraždu svého dítěte. Taky jsem si počkala do 18ti na 1.sex a nelituju toho. Už tehdy jsem přemýšlela, že kdybych náhodou nechtěne otěhotněl, tak bych na potrat nešla. Viděla jsem v TV, jak to vypadá, když dítě "zabíjí" při potratu, to otvíralo pusinku jako by chtělo křičet a uhýbalo tomu nástroju 😢 ..Takže pokud se nejedná o ohrožení života těhotenstvím nebo znásilnění, jsem proti, i kdyby dítě měla dát žena k adopci.. má dítě dostat šanci na život 🙄 .Taky jsem svobodná matka 3 dětí a zvládám to. Já teď nesmím otěhotnět, bylo by to prý konečná pro mě, ale neumím si představit, co bych dělala, kdyby k tomu těhu. náhodou došlo 😨 Asi bych to psychicky nezvládla to skončit..Jako máma to nedokážu 😖 . Kuchy, nechci ti brát iluze, ale jak si můžeš být jistá, že si toho chlapa uhlídáš? Já prohlašovala to samé, že bych tu dotyčnou zabila ale jaksi jsem to netušila 😀

kuchy
4. kvě 2009

...některý důvod pro UPT svým způsobem chápu ,ale stejně asi nesouhlasím. Když je dítě zdravé a má šanci na normální život. ... 🙂

kuchy
4. kvě 2009

popelka: nikdy si nemůžeš být jistá, ani já nejsem tak najivní 😎Jen ví,že jsem žárlivá po tátovi. Budu žít tak,jak to jde a uvidíme, jestli jsem si manžela vybrala dobře a on mě. Vždy je to nejisté... 😀 Nikdy neříkej nikdy 😀

kuchy
4. kvě 2009

...pro nás je věrnost základ vztahu, konc věrnosti konec vztahu a děti si nechám já, i kdyby to byla Klabzubova jedenáctka 😀 Už ted je miluji a to je první teprve na cestě a kopě mě do žeber 😀 😀 😀

popelka.miri
4. kvě 2009

Kuchy, já byla taky žárlivá 😀 , jenže trapas byl, že jsem žárlila na nesprávný baby!!! 😠 . Ten můj blbec prohlašoval, že je pro něj věrnost hlavní, ale asi jen ta moje 😀 😀 ..Já jsem si taky jistá, že i kdybych měla být sama klidně se 4 dětmi, tak bych radši byla sama, než být druhá v pořadí za jinou 😝

kuchy
4. kvě 2009

...já jsem žárlivá zdravě už od povahy, ale jinak souhlasím svatá pravda, raději sama než být ta druhá 😉

jacquelinka
8. kvě 2009

...mat vase starosti...by som nechcela =)

majkaa
12. kvě 2009

ahojte, prosim vas bola niektora z vas na redukcii plodu?

miska222o
11. čer 2009

Ahojte dievcata,som v15 tyzdni tehotenstva.Naposledy som bola na ultrazvuku pred2 tyzdnami. Bolo vsetko vporiadku.Ale teraz mam zcasu nacas bolesti vpodbrusku.Vcera som mala cely vecer.Ale nie neznesitelne silne.Teraz mi to zase momentalne prestalo.Termin kontroly mam az o6 dni.Mam pockat alebo rychlo utekat donemocnice nakontrolu?Su slabsie bolesti vpodbrusku riziko potratu alebo je to normalne?Ako vlastne pridem nato ci som nahodou nepotratila?Ake su priznaky potratu?

evcaa
11. čer 2009

ahoj miska ja mela bolesti jako pr menses ale nevim presne do jakeho tynde takze pokud nekrvacis a ty bolesti nejsou nesnesitelne a pravidelne tak bych to asi nehrotila

barbarka
11. čer 2009

miska, ja som v 15 tyzdni a tiez ma pobolieva, myslim ze je to tym ze rastie maternica, tak neboj. ak nekrvacas bud pokojna. drzim palce 🙂

ditka1
11. čer 2009

miska...ak mozem poradit tak radsej ist 5x zbytocne k dr.ako raz a neskoro,pre tvoj dobry pocit chod,ak to tak citis,vsak zenska intuicia je najsilnejsia,inac baby maju pravdu,ze to byva take ako keby si chcela dostat menzes,neznepokojuj sa.Este inaksie bolesti pridu. 🙂

ditka1
11. čer 2009

a na potrat vobec nemysliiiiii 🤐 🤐 🤐

celine
12. čer 2009

miska222o- suhlasim s ditkou, aj ja som mala tiez v 15tt bolesti a radsej som isla na pohotovost. Vsetko bolo v poriadku a ja som sa ukludnila. Vraj to bolo sposobene rastom maternice. Ak to nie su pravidelne krce a nekrvacas, tak bud kludna.

miska2220
12. čer 2009

dakujem vam mamicky zarady,som rada ze som vas objavila 🙂 🙂 🙂 pretoze inak sa nemam nakoho obratit,moja mama od kedy som tehotna somnou nekomunikuje 😒 dufam ze tie stresy nejak neuskodia mojmu babetku...

macalc
12. čer 2009

toto je trocha na zamyslenie ja som na babo cakala 6,5 roka a nepozeral som na to ci mam alebo nemam peniaze peniaze stale boli a budu a zivot dietata mi je prednejsi ako ine veci a hodnoty ked clovek po niecom tuzi tolko rokov tak ide aj cez zavrete dvere.
zuzka1 Ale neodsudzujem tvoju kamaratku ja mamjednu kamosku co si dala zobrat 3 mimi a aj tak porodila este dvoch chalanov kazdy sme strojcami svojho stastia

iviss
13. čer 2009

Ahoj holky,
jsem tu úplně poprvé a mám velké trápení
Před třemi lety jsem prodělala zamlklé těhotenství v 9 tt, myslela jsem si, že je to to nejhorší, co mě mohlo potkat, ale šíleně jsem se spletla Po revizi se mi podařilo otěhotnět a mám 2 letého syna Tadešáka. Nyní jsem ve 21. týdnu. Ve 20.týdnu mě čekal šok!!!! Mé gynekoložce se nezdál mozek miminka - rozšířené mozkové komory a srdíčko se jí taky nepozdávalo. Čekalo mě vyšetření v Brně - Centrum prenatální diagnostiky, kde mě to jen potvrdili Miminku se nevyvíjí mozek a má těžkou srdeční vadu, bylo mi doporučeno ukončit těhotenství. Teď, když mé dítě žije, roste a kope mě v bříšku. Ale bohužel !!!! V pondělí jedu opět do Brna, budou mi odebírat plodovou vodu a choriový klky a zjišťovat, proč se to vůbec stalo.
Chtěla jsem se zeptat, zda jste měla někdo takový osud jako já nebo znáte-li v okolí někoho, kdo tím také prošel. Příští týden budu muset jít rodit a mám šílenej strach. Nevím, co mě čeká, na netu jsem se toho moc nedověděla a co jsem přečetla bylo jen to, že bolesti jsou horší než u normálního porodu.
Prosím, pomozte mi někdo

lenadka
13. čer 2009

miska, chod do najblizsej porodnice na oddelenie, povedz aky mas problem, hospitalizuju ta na 48 hod. na pozorovanie, spravia sono ci je vsetko OK...ja som nemala krvacanie, ale trosku bolesti a o babo som prisla vcera 😔 radsej ist 5x zbytocne, oni ta neuhryznu, ja lutujem ze som nesla o den skor 😔

tymto ta nechcem strasit, ale bud radsej opatrna a viac sebecka-nech to vyzera a znie akokolvek babo za to stoji 😉

fatimuska
30. črc 2009

príznaky potratu?nemusia byť absolútne žiadne. som prišla do nemocnice lebo keď som sa utrela tak na papiery som mala malú hnedočervenú šmuhu, ležela som tam 16 dni, bez akéjkoľvek známky alebo bolesti, zrazu HCG prestalo rásť a tým pádom aj bábo, zajtra tomu bude týždeň

anat1
21. srp 2009

Ahojte, minuly tyzden som mala spontanny potrat, bolo to asi v 5tt, nemusela som ist na cistenie. Vseobecne som nemala prilis velke bolesti, ale este aj teraz po tyzdni mam taky cudny pocit v podbrusku. Nie je to bolest, skor pocit napnuteho alebo nafuknuteho brucha, chvilu je to viac chvilu menej. Je to proste citlive...Vcera som bola u lekara, podla ultrazvuku je maternica uplne cista, pri vysetrovani ma nic nebolelo a od pondelka mozem ist do prace. Chcela by som vediet ake fyzicke problemy ste mali po potrate a asi ako dlho. Neviem totiz co je v takomto pripade "normalne" a co uz nie...

zuzana1971
21. srp 2009

jacquelinka - ked si uz investovala tolko prachov do zahranicnych skol a cestovania, preco neinvestujes par korun do KONDOMOV? Alebo do antikoncepcie?

Moj nazor na potrat NIKDY!!! Nikdy by som nedoakazala zabit ludsku bytost, a uz duplom nie vlastne dieta a este sa tu tym chvalit. FUUJ!

zuzana1971
21. srp 2009

fatimuska v ktorom si bola tyzdni?

junovka
2. zář 2009

chcela som sa vas opytat, ci pri zakroku musia zenu uspat, a ak ano, na ako dlho?? 😔

wsmoulinkaa
2. zář 2009

kamaradka říkala že asi 15min to trvá??!! ale byla na miniinterupci!! 😉

vefi89
3. zář 2009

Podla mna su nazory na potraty rozne ako citam. Lenze vsetky by si mali uvedomit, ze sa to raz spocita.
Neodsudzujem zeny, ktore mali problemy pocas tehu a nasledne sa rozhodli, ze si daju zobrat dieta (ATB, choroba, predpoklad na postihnute dieta). Ale zena, ktora lahne do postele a nevie s kym a potom ostane tehotna a nasledne sa rozhodne na potrat je chladnokrvna vrazda. Myslim si, ze aj na toto by sa mali zakony upravit.
Ale aj tak nemame pravo odsudzovat, jedine na co mame pravo je vyjadrit svoj nazor. A preto by sme sa mali vsetky zamysliet

iwwik
26. lis 2009

Ahojte baby aj ja sa chcem s vami podelit s mojou skusenostou.Po prve nikdy sa nebudem stazovat na slovenske zdravotnictvo.Ja som zamestnana v uk. So snubencom sme sa snazili o babo asi 9 mesiacov a nic. Potom moj milovany isiel na 3 tyzdne na slovensko a ked som prisla na dovcu tak sme na to supli a bolo to.Sice ja som ani netusila ze som tehu lebo som mala stresy a ked mi meskali tyzden myslela som ze je to s toho.Ale nakoniec som si urobila tt.A vysli 2 ciarky uplne silne.Tak sme boli stastny. V piatok 13 som isla na gyndu a pan doktor ma potesil ze som v 5 tt.SUPER. Tak sme sa vratili do UK a isla som ku doktorovi tu.Ten ma ani neprehliadol a dal mi knizku co si mam precitat. Asi o tyzden na to som dostala hnedy vytok.Tak som sa vystrasila ze co to je.Ale vsetci ma upokojovali ze to je OK.Tak dobre.Za dva dni na to som zacala krvacat.To bola nedela.Tak som utekala na pohotovost.
Zobrali mi moc a krv.Cakala som asi 2 hodiny na vysledky.Doktor dosiel a vravel ze moc ukazuje ze som tehotna a v krvi nevidi nic divne.Takze som mala ist domov a robit vsetko ako obvikle. A ze mi dakto na druhy den zavola a pojdem na scan (ultrazvuk).Na dve hodiny na to sa to stalo - SP.V pondelok som cakala ale nikto sa mi neozval.Tak som narobila bordel.Oni to tak maju na haku nechaju zensku krvacat.
Nakoniec mi volali ze mam ist v utorok na scan/
Vysedela som si tam 6 hodin.Zase krv a moc.Nejaka Indka sa na mne ucila robit scan.Proste masiarka.Nakoniec mi povedali ze v moci stale vidia ze som tehotna ale krv ukazuje ze som potratila. A poslali ma pekne domov.
Takze vysledok s toho je ze neznasam anglicke zdravotnictvo.
Baby budte radi ze ste doma a Vas doktor sa o vas stara.

iwwik
26. lis 2009

A tehotna v uk ma narok len na 2 ultrazvuky a to v 12 tyzdni a potom v 20 tyzdni. Hnus.A potom pozres a kolko ludi je to postihnutych,...........

zdenka83
27. led 2010

Ahoj můžu se k Vám přidat?
V pátek 22.12. mě pustili z nemocncie původně pro podezření na mimoděložní těhotenství, po laparoskopii mi bylo sděleno, že tam byal mala cistička asi o velkiosti0,5cm a 15ml krve . Asi po dvou dnech jsem potartila z dělohy . Z histologie přišlo že v té malé cističce byl malinky náznak těhotenství.
Po 6 měsících se můžeme znovu pokoušet o mimčo.
Jsem z toho zničená, pořad se mi chce brečet. ☹

fatimuska
27. led 2010

zdena83 a hoj moja...viem presne čo zažívaš, ale neboj bude dobre...mne odumrelo mimi v 9tt a to som strávila v nemocnici 16 dní.....po kyrete som o 34 dní dostala menštruáciu...a v ďalšom cykle som neplánovane otehotnela....som v 22tt, všetko je ok, neboj,,,,treba sa vyplakať, ale chce to len čas, držím veľmi palčeky

weronika3
30. kvě 2010

Ahojte....mám hrozny problem....je mi 21,zachvilku mi bude 22 a som tehotna,som v 5 tyzdni....priatel nechce dieta,pretoze jazdi kamionom a on to dieta chce vychovavat,navyse sme v podnajme a ja nemam pracu....chapem ho....mam ist na miniinterupciu,ktora podla neho nie je nic,len mi to vysaju a pojdem domov, do 12 mesiaca je to bez rizik,zevraj....ale ja sa bojim,to malé si chcem za kazdu cenu nechat....a mam jedno rieseni,mozno sa Vam bude zdat blbe,ale chcem ist ku gynekologovi a poprosit ho,keby mi dal potvrdenie,ze nemozem ist na potrat a ci pojde,to by bolo jedine riesenie,ako by dieta prijal,co na to hovorite?Ja to berem uz ako dieta od pocatia,nie nejaku bunku,je to moje dietatko....ja neviem co mam robit,priatela na druhej strane milujem