Kamarátka si dala vzít nemanželské dítě. Co vy na to?

zuzka1
15. čer 2006

Nazdar holky, jsem plná rozporuplných pocitů a protože sem na tyto stránky nakukuju často a poznala jsem, že tady holky poradí, nebo třeba jen vyslechnou, tak se svěřím...Doma jsme měli děsnou hádku, která se netýkala našeho problému, ale i tak mě vytočil názor mého přítele.Máme kamarádku a ta otěhotněla po měsíční známosti s ženatým mužem..., když to zjistila a oznámila svému partnerovi(tomu ženatému)opustil ji...A ona po dlouhém zvažování, potoky slz se rozhodla jít na umělé přerušení...I když s tím nesouhlasím , chápu její důvody a v každém případě jsem při ní, ale můj přítel je tak znechucen, že se s ní odmítá stýkat.Podle něho nikdo nemá právo vzít život nenarozenému dítěti, ať už jsou důvody jakékoliv.A tak nad tím pořád přemýšlím, kde je pravda, jak to je s tím právem nenarozeného dítěte, jak je to s právy matky...Co si o tom myslíte?

jeudi
3. kvě 2009

ja to chapu sama sem na interupci byla,kdyz jsem byla hodne mlada..nezvladla bych to ..a to ani financne 😒

svistik
3. kvě 2009

ja chapem, ze sa niekto dostane do situacie, z ktorej nie je ina cesta, ale vacsinou ta cesta existuje... ja naozaj nikoho neodcudzujem, len sa mi to naozaj zda nespravodlive... a na druhej strane, je to nezodpovednost tych ludi, ze pri milovani neuvazuju co vsetko sa moze stat a potom za to nedokazu niest nasledky... A mrzi ma ak sa to stane mladym ludom a nema im kto pomoct...

darssy
3. kvě 2009

Ahojte, ja som bola na UPT z dôvodu genetickej vady plodu. Bolo to velmi ťažké, pretože dietatko sme si s manželo velmi priali, ale na druhej strane, nedovolola by som si na svet priviesť dieťa, ktoré nebude mať plnohodnotný život. Neviem či to bol osud, alebo len čistá náhoda, ale po 6-tich týždnoch od potratu som otehotnela znova (a to sme sa milovali s ochranou, no bohužial - či vdakabohu nám ochrana zlyhala) a teraz máme krásneho zdravého 2 a pol. ročného synčeka, ktorého nadovšetko milujeme. Vôbec, ani len na sekundu som nelutovala, že som vtedy na ten potrat išla. Asi to tak malo byť! 😉

janicka006
3. kvě 2009

chtěla bych přidat svůj názor,pokud je to možné.Před 14 dny jsem potratila...miminko přestalo žít a musela jsme na revizi......nedokážu si představit,že bych se k tomu odhodlala sama...ale..teď přijde to ale.Nedokážu si představit,jak bych tenhle smutek zvládla bez partnera.Byl a je mi obrovskou oporou.
Takže sice já bych na potrat nešla,mám totiž skvělou rodinu a zázemí....ale chápu i onu slečnu,že bylo pro ní nemyslitelné si miminko nechat.Hlavně ať některé z vás nejsou moralistky...nevěřím,že žádná z vás totiž nespala,byť jen jednou, s ne úplně ideálním mužem...ať už to byl ženáč,děvkař nebo jiný úlet......
Nic není jednobarevné,ale vždy všechno černobílé!

k.ate
3. kvě 2009

janicka - Asi jsem divná, ale já fakt takhle s nikým nespala 😕 Pro mě byl v tomhle dlouhodobej vztah základ, je fakt, že třeba jsem pro ostatní divná, ale já měla v tomhle ohledu v životě jen dva partnery (ten první byl obrovská chyba a zklamání, ale stejně to byl 3letej vztah, takže určitě ne úlet 🙂 ), přičemž toho druhýho jsem si vzala a čekáme teď spolu mimčo... 🙂 Věř nebo nevěř, je to tak... Pro mě je sex s někým obrovskej závazek a i v tom první vztahu jsem dlooooouho věřila, že už nikdy s nikým jiným nebylo... Jen osud tomu chtěl jinak... Takže pro mě to tímhle není ospravedlnitelný...

evanek77
3. kvě 2009

ahoj, jen jsem nakoukla a přiznám se, že se mi nechce moc pročítat, protože miminko mám po pár letech doslova vymodlené, ale chci jen podpořit příspěvek janičky, mám za sebou vyvolání porodu z genetické indikace a nebýt manžela, asi bych dnes byla v blázinci a né znovu šťasná těhulinka. Náš chlapeček byl natolik postižený, že by se termínu porodu dle lékařů nedožil a kdyby ano, zemřel by hned po porodu. Ale i tak, podepsat ten souhlas bylo jedno z nejtěžších věcí v našem životě, nepřeju to nikomu. A to, že jsem našeho broučka při porodu viděla... prostě po tomhle zážitku si vůbec neumím představit být svobodná máma, jsou věci, které jsou na jednoho moc.

svistik
3. kvě 2009

k.ate... vobec nie si divna... u mna to bolo uplne rovnake... dlhy trojrocny vztah jeden partner a moj manzel druhy partner... a presne ako hovoris, milovaniu sa preto hovori milovanie, pretoze sa mate milovat... a nechcem byt moralistka je to kazdeho osobna vec, ale nach si predtym zvazi dosledky, nic viac som nechcela povedat...
a este chcem dodat, ze ma moc mrzi ak niektora z vas bola nutena ist na potrat a verim, ze ste pre to mali svoje dovody... aleja si to naozaj nedokazem predstavit

janicka006
3. kvě 2009

Fajn,je to jen Tvůj názor...připadá mi hloupé někoho odsoudit,jen na základě toho,že jde na potrat a puntík tečka.Nikdo z nás...ani ti co jí "obhajují" a ani ty ,které ji zatracují do toho stoprocentně nevidí.
Nechci Tě nijak naštvat,ale znám spoustu lidí,kteří měli jen jednoho nebo dva partnery,vzali si ho a za pár let se rozvedli,protože jeden z nich měl pocit,že si nic neužil.....
Navíc mám třeba super kolegyni v práci,která momentálně řeší vztah se ženáčem..takže je hodná odsouzení,ale já o tom vím o moc víc a fandím jí v tom.
I já měla vztah se ženáčem,je to skvělej chlap,má ženu,kterou poznal v osmnácti a museli se brát kvůli těhotenství,takže momonetálně už si nemají co říct,ale od začátku jsem věděla,že syna natolik miluje,že ze vztahu nikdy neodejde....jsem hodná odsouzení????
Myslím si,že co holčina tady to názor,ale nikdo by neměl kategoricky tvrdit,tohle je zavrženíhodné....každá z nás ví o podrobnostech prdlajs.
A mimichodem já žila s klukem sedm let,strašně jsem ho milovala a mysllím,že i on mne...chtěli jsme se brát a mít děti...ale nakonec se chytil kamarádů,nechtěl chodit do práce,běhal po hospodách,po rozchodu mi hrozil soudem a zbil mne......nepoznala jsem ani za sedm let,jaký je to hajzlík....tak jak to mohla ta slečna poznat během měsíce...
Nechci jí odsuzovat ani obhajovat...je dospělá a musí být za své činy zodpovědná....jen jsem chtěla říct,že prostě do toho nevidíme...

k.ate
3. kvě 2009

janicka - já ale pořád nechápu, proč teda s tím člověkem po měsíci spí? Tohleto nepochopím... Stejně jako vztah s někým ženatým. Ono je krásný obhajovat ženskou, že ona za to nemůže, že chlap je ženatej, chlap, že má hroznou ženu, se kterou si nic neužije atd. Ale pokud ti dva spolu maj děti, tak ta ženská, co tátu od dětí odvede si klidně to odsouzení zaslouží... Ty to vidíš z jedný strany, ale podívej se na to i ze strany těch dětí... Moji rodiče se rozvedli a táta se o mě zajímal a zajímá poslední roky hooooodně málo. A řeknu ti, není to zas tak super vyrůstat v podstatě bez táty... Ale hlavně že si nějaká chudinka může užít... ☹ Achjo... 😖
Spousta vztahů zkrachuje kvůli blbé komunikaci, ale to pak záleží už na obou těch lidech, jestli to chtějí řešit nebo ne... Většinou to spadne na tom, že to ti lidi řešit nechtěj, protože je jednoduší říct, že to "neklape" a jít o dům dál...

svistik
3. kvě 2009

Ved presne to som chcela povedat aj ja... rozhodne by som si netrufla niekoho odsudit... len som chcela povedat, ze si musi za to niest zodpovednost a mozno to casom bude boliet... nic viac... naozaj nikoho nesudim... pre mna je to bolestive kvoli tomu, ze som potratila, takze mna musite brat s rezervou... nechcela som naozaj nikoho nahnevat

janicka006
3. kvě 2009

Katy,ale ty pořád říkáš odvede mužskýho....ale ten chlap se musí nechat odvézt a upřímně myslím si,že chlapi jsou sakra líný na to,že pokud jim to doma klape, něco měnit.Takže to rozhodně není jen o té ženské....
Hodila jsem teď doma řeč s mým páníkem a potvrdil mi to,chlap hledá jinde jen pokud je doma něco nefunkčního...nevyhovujícího...áť už sex nebo komunikace....
Ale taky mi zároveň řekl,že tu slečnu nechápe...v téhle době,kdy je těhotenství opravdu darem...riskovat,že bych děti už mít nemusela....
Katy je vidět,že jsi tu zkušenost co to je jít na takový zákrok ať už dobrovoně nebo nedobrovolně nepodstoupila...nikdy Ti to nepřeju,je to strašné.Nikomu to nepřeju...Já jsem s naší fazolkou,které jsme říkali Pepík....nežijící fazolkou musela chodit ještě 3 dny od ohlášení.A nebyla jsem schopná ničeho,dokonce jsem musela volat svojí mámě,aby přišla k doktorovi,protože jsem si nebyla schopná vyjednat předoperační vyšetření,jak jsem na tom byla špatně.A v ten den,kdy mne partner vezl do nemocnice....nechce se mi na to vůbec už myslet.
Možná totiž té slečně ještě ani nedošlo,jak těžký krok zvolila...
Víš já možná teď vypadám jako obhajovatelka té slečny,ale na potrat bych nikdy nešla..my si miminko přáli a přišli jsme o něj.
Evanku držím palce za pohodové těhu a zdravého droběčka 😉 😉
Je to holky trochu depresivní téma,takže díky za fajn popovídání,ale jdu si ještě užít sluníčko...na některých diskusích jsou na sebe holky docela zlý,když má někdo nesouhlasný názor,tak jsem ráda,že tady tomu tak není.

murynka
3. kvě 2009

jani nějakej chlap podvede jen aby si něco dokázal a nemusí mu nic chybět to mi věř 😉
spousta z nich se vymluví že doma to neklape a pak si vesele užívají se dvěma ☹ 😖

darssy
3. kvě 2009

murynka, máš pravdu, aj mna moj manžel podviedol len preto, že si chcel niečo dokázať, a to mal doma všetko čo potreboval. 😕

murynka
3. kvě 2009

jo jo jen hloupě asi husičky tomu naletí ☹
já bych prostě se ženáčem nic nezačala tím jsme si jistá 😅 😅
nedělej nikomu nic co nechceš aby se dělo Tobě 🙂 a toho se držím 😉

svistik
3. kvě 2009

je jednoducho dokazane, ze chlapy su viac zivocisny... to znamena, ze k milovaniu tie city az tak nepotrebuju a okrem toho az tak nerozmyslaju, ze by mohli niekomu svojim konanim ublizit... a su viac egocentricky ako zeny... samozrejme nechcem zovseobecnovat, ale nie nadarmo sa hovori, ze chlap dokaze podviest cisto z fyzickej potreby, ale ked podvedie zena, tak su v tom city... teraz ani neviem co je horsie 🙂 je to tazka tema

darssy
3. kvě 2009

Najhoršie na tom je,, že ja som nič zvlášte nepozorovala. Všetko bolo ako predtým.. Milovali sme sa asi 4x dotýždna, nosil mi čokoládky, navaril, malému sa venoval, chodili sme na výlety a zrazu bááác.... Sama som tomu nechcela veriť!!

murynka
3. kvě 2009

darrsy a jste rozvedený?? ☹

darssy
3. kvě 2009

murynka, niesme rozvedený, aspon zatial. Snažila som sa cez to prejsť, ale asi sa to nedá. Všetko čo sme budovali sa zrútilo, a ja mu už ani nedokážem veriť - neverím mu ani ked hovorí, že ma miluje. Sama neviem čo robiť. Vlastne doteraz som to ani nikomu nepovedala, ☹

murynka
3. kvě 2009

darsy ☹ ☹ to je mi moc líto,také jsme si něvěrou prošla ale nebyli jsme svoji snažila jsme se to odpustit ale nešlo to a za pár let to stejně ztroskotalo ☹ ☹
ale nebyli jsme rodina to se pak asi uvažuje jinak 😔 😔 držím palce aby jste to vyřešili a pokud to bude možné se měli rádi....

svistik
3. kvě 2009

podla toho ake mas pocity ty... bud sa na to naozaj pozries, ze to bolo iba fyzicke a teba miluje, co je fakt tazke a mozne asi len teoreticky alebo to skusite riesit v poradni alebo tomu nechate volny priebeh a uvidite ako to bude dalej... ale ak nedokazes vystat ani jeho pritomnost asi nema vyznam riesit to dalej... mrzi ma, ze musis celit takejto situacii... mozem osobnu otazku??? ako si na to prisla?? teda, ze ta podvadza?

darssy
3. kvě 2009

bola to čistá náhoda. Posielala som si z jeho mobilu nejaké fotky do svojho a v tom mu pípla sms-ka, tak som ju otorila a tam bolo: Bolo to krásne!
Asi si každý niečo potreboval dokázať, lebo ona je vydatá a má dve deti 😉

svistik
3. kvě 2009

to ma mrzi... dufam, ze to nejako vyriesite... ale hlavne aby si ty bola stastna... zasluzis si to 🙂 Ja si idem trosku oddychnut nejaka som unavena... dakujem sa spolocnost a drzkajte sa!!!

salikova
3. kvě 2009

No,ja si myslim-at si spi kdo chce s kym chce,ale chova se u toho zodpovedne.V dnesni dobe lehce dostupne antikoncepce a tabletek po,nechapu potraty nechtenych miminek.Timhle se zenska depta a nasledky sveho rozhodnuti si nese celej zivot.A zbytecne.

popelka.miri
3. kvě 2009

darssy, tak ty chlapy vykastrujem a bude klídek, co říkáš? 😎

darssy
3. kvě 2009

popelka - to by bol pre ne zaslúžilý trest! 😀 Najviac mna štve, že nemal dôvod to urobiť, dala som mu všetko čo chcel a možno to bol ten problém 😖 Tolko vecí sme spolu preskákali, ja som mu plne doverovala, a on sa mi takto odplatil. Ale moja prvá reakcia bola,, že som mu jednu pekne vypálila. Veru ani nepípol 😀

popelka.miri
3. kvě 2009

darssy, já to znám. na volné diskuzi téma-nevěra jsem dnes probírala s holkama můj příběh 😉 . Mě podváděl 4 roky 😝 !Taky jsem měla pocit, že bylo vše v pohodě, než se začal divně chovat ale nechtěl se mnou nic řešit 😠 ..Víš jak jsem reagovala já, když se mi přiznal? 😉 Vlepila jsem mu jí taky a pořádně ho vytahala za ty jeho pěstěný lokýnky na hlavě 😀 , chudáček, jak se bránil, aby mu tam něco zbylo 😀 , pak jsem letěla do obýváku, on za mnou..vyházela jsem mu hadry na zem a řekla mu ať vypadne 😠 ..holka ten čučel celej vyklepanej, si myslel, že to nedokážu 😀 , ale omyl. chvíli to fakt bolelo, ale teď mám docela klídek 😎 , ale kastrovala bych je všechny, děti už udělali, tak co 😀 😀

darssy
3. kvě 2009

popelka a rozvedli ste sa? Ja som mu tiež pobalila veci, ale ani za nic neche odejít. Tak neviem čo robiť? Asi mrknem na tu diskusiu - nevera 😉,, ak teda prijímate nové podvedené, aspon by som sa mala komu požalovat 😉

popelka.miri
3. kvě 2009

Darssy, jen se zapoj do diskuze, tam se můžeš pořádně vyžalovat 😀 , chlapi mizerný!!!!!!!!!!! A jsem rozvedená od vánoc, ale on to samozřejmě nepodal, že. To jsem všechno musela oblítat s dětma a kojencem u kozy sama. On vypadl, protože byt mám za svobodna já.. 😉 Tak šup, šup na Nevěru....

jeudi
4. kvě 2009

jinak ja se svym tehdejsim pritelem byla dva roky chodila s nim od 14let po roce a neco jsem s nim spala ne po zádnem mesici..nevim co by pro koho bylo prijatelnejsi otehotnela jsem pres prasky ,a preci v patnacti nebudu matkou kdyz jsem byla sama jeste dite a co skola??co budoucnost??kolikrat premyslim ze ted bych mela doma maleho skolaka nebo skolacku,ale na druhou stranu jsem rada ze to dopadlo jak to dopadlo a at si kazdy rika co chce

kuchy
4. kvě 2009

...ahojte, tady se to umírnilo 🙂 V tomto jsem moralistka asi já, ale musím říct, že po prožitých 7 měsících těhu se i názor odpůrce potratů trochu upraví 😉
...přerušení zdravého těhu je pro mě pořád vražda...trochu zohledňuji věk matky, ale po tom,co jsem tu četla o osudech jiných a prodělaném missedu na tom stále trvám... ☹
Zdravé dítě je dar, který se neodmítá, protože ne každý jej dostane, ikdyž po něm touží. 🙂
...bohužel v patnácti otěhotnění moc nechápu, já jsem si na první zkušenosti se sexem počkala do 19 a to nejsem žádný svatoušek...ona se zdrženlivost pořád vyplácí. A v tom věku už bych i s tím blbem, co mě po 4 letech podvedl mimčo mít zvládla, jako svobodná matka a o potratu ani nepřemýšlela, dítě za otce taky nemůže. ☹
....ale zase teď už víc chápu, že když to dítě v sobě nemiluješ a máš s ním prožít všechny ty strasti v těhotenství je to pro některé slabší povahy nemyslitelné,donosit a dát k adopci. Stejně je to ale neomlouvá.
Jinak z názorem na většinu chlapů máte pravdu, pořád si něco dokazují,ale já spíš nevěřím ženským. Znám se 😀
Chlap je dobyvatel...žena pevnost, dokud pevnost nepovolí chlap nic nenadělá....tak si ted manžu hlídám jak rotwajler 😀 😀 😀 Kdyby na něj nějaká dělala roznožku zahryznu ji a pak i jeho. 😀 😀 😀
A se ženatým nebo zadaným bych už s principu nemohla, vím jaké to je být podvedená.