Kamarátka si dala vzít nemanželské dítě. Co vy na to?

zuzka1
15. čer 2006

Nazdar holky, jsem plná rozporuplných pocitů a protože sem na tyto stránky nakukuju často a poznala jsem, že tady holky poradí, nebo třeba jen vyslechnou, tak se svěřím...Doma jsme měli děsnou hádku, která se netýkala našeho problému, ale i tak mě vytočil názor mého přítele.Máme kamarádku a ta otěhotněla po měsíční známosti s ženatým mužem..., když to zjistila a oznámila svému partnerovi(tomu ženatému)opustil ji...A ona po dlouhém zvažování, potoky slz se rozhodla jít na umělé přerušení...I když s tím nesouhlasím , chápu její důvody a v každém případě jsem při ní, ale můj přítel je tak znechucen, že se s ní odmítá stýkat.Podle něho nikdo nemá právo vzít život nenarozenému dítěti, ať už jsou důvody jakékoliv.A tak nad tím pořád přemýšlím, kde je pravda, jak to je s tím právem nenarozeného dítěte, jak je to s právy matky...Co si o tom myslíte?

megie
14. únor 2007

hedunecka, ja som chcela byť mamina (ked som sa už dozvedela, že som tehu), ale to mi bohužial moc nepomohlo... 😒

hela
14. únor 2007

megie, přečetla jsem si tvůj příběh...je to smutné, promi%n že to znovu připomínám, ale chtěla jsem se zeptat, jestli jsi pořád ještě s tím přítelem? protože si nedokážu představit, že tě postavil před otázku buď já nebo dítě....já bych s takovým už být nemohla, ani nechtěla, zachoval se jako sobec. Promiň, ale to jsem ti musela napsat. H

megie
14. únor 2007

nevadí hela. No veď práve, ja som ho tak lúbila, že som to pre neho urobila. Chápeš...ale keby ma aspoň rodičia podporili...No nestalo sa tak a z toho som už fakt sklamaná, on mal len 18 a zlakol sa ale moji rodičia sa nemali čoho... Nuž tak som s ním ostala, pretože kvôli nemu som to urobila, keď povedal, že bábo nechce a že ma opustí...t. z., že by mi nepomohli ani naši a ani priateľ. Nikto. Lenže vtedy mi nemal kto iný poradiť, ja som o tejto stránke nevedela.. ak by som vedela, tak by mi tu niekto hádam poradil a povedal ako to chodí a tak, že sa názor rodičov a priateľa môže časom, ako začne rásť bruško alebo sa bábo narodí, zmeniť. Lenže to som ja vtedy nevedela, nevedela som si rady, ked ma všetci zahnali do kúta. Moji aj jeho rodičia ho v tomto názore len podporovali, chápeš, všetci boli proti...ja som sa neodvážila si to nechať. Ale teraz už aspoň viem, že by som to už nikdy neurobila, aj keby som zajtra mala zistiť, že som tehu. Len to bola dráhá informácia, výčitky do konca života... a tak. čo už.. 😒

hela
14. únor 2007

To je mi líto, chápu, že v tý situaci jsi nemohla dělat nic jinýho, rozhodně to to nevyčítám, protože to tak bylo a nijak jinak. Víš, jen mě napadlo, že pokud to přítel udělal tehdy, může to udělat zas, nebo v jiný situaci, ale myslím, že už by ses nenechala přemluvit, ani zatlačit do kouta ani vydírat, však
držím palce, ať jste v pohodě, a ať už se rozhoduješ jen podle sebe, popř. a´t máš vždy dva názory na situaci. Tady ta stránka je fakt dobrá, poradí ti tu a můžeš se svěřit
H

megie
14. únor 2007

hela, nikdy viac, to mi ver. kto si to raz zažije..., a ďakujem za podporu. si zlatá 🙂

hela
14. únor 2007

megie věřím, nikdo nemůže soudit co kdo udělal, protože nezná tu situaci, neví, jak by se zachoval on. Já taky nevím....každopádně, by mi bylo smutno, že mi nikdo nepomohl.
Ale víš co, co tě nezabije, to tě posílí, přesně jak píšeš. 🙂

amerisek
6. kvě 2007

Ahoj holky,tak jsem potratila asi před týdnem ☹ ,je mi hrozně,chce se mi pořád brečet,obviňuju se... ☹

kaczka
6. kvě 2007

Amerisek,hlavně se neobvinuj!Nemůžeš za to!!Třeba by to miminko nebylo v pořádku a takhle je to lepší!!Taky jsem si to prožila!!Probrečela jsem hodně dní,ale ted už jsou to asi 2 měsíce a jsem v poho!NEříkám,že úplně v pořádku,ale život jde dál!!Pokud si o tom chceš víc popovídat klidně mi písni do Ip!!
Drž se! 😉

libeth
6. kvě 2007

amerisek - ja niesom veriaca, ale jedna psychologicka mi poradila ako sa lepsie so situaciou vysporiadat. Neviem ako sa citis, ale musi to byt hrozne. Je mi to luto, ale urcite sa zato neobvinuj. Skus si zapalit sviecku, pomodlit sa za to nenarodene babatko, polac si, aby si to zoseba dostala, a snaz sa zit dalej, chce to len cas. Cas vsetko vylieci. Tvoja vina to urcite nieje, ber to tak ze asi to tak malo byt. Urcite to nebolo v poriadku. 😔

sue
6. kvě 2007

Amerisek, neobviňuj sa, kľudne plač, krič rob všetko, aby sa ti uľavilo, nedus to v sebe... ale snaž sa odohnať všetky negatívne myšlienky a nové negatívne si nevyrábať. Je to presne tak ako písali kočky... dieťatko odišlo, pretože by pravdepodobne bolo chorunké, takto je z neho malililinkatý anjelik, ktorý čoskoro z Bábätkova pošle zdravunké bábätko tebe do bruška... len musí byť veselé 😉 😵 nebojkaj, zázraky sa dejú a každý sa raz dočká svojho šťastia 😵 😵 😵

amerisek
6. kvě 2007

Děkuji za podporu,bude mi dlouho trvat než se s tím vyrovnám,jelikož to bylo "vymodlene" miminko ☹

patru.veronika
6. kvě 2007

Amerisek je mi hrozně líto co se ti stalo, ale neobvinuj se. Já jsem potratila v unoru. Bylo to pro mě hrozné, protože měsíc před tím mi umřel přítel tak jsem se utěšovala alepon tím, že mi po něm zbylo jeho dítě a pak mě potkala tahle rána osudu.Bylo to pro mě neuvěřitelně těžké období, nikoho jsme nechtěla vidět a pořád jsme brečela. dokonce jsme musela chodit i k psychiatrovi.Za to prostě nemužeš, vím jak ti je, ale věř mi, že čas vše zahojí. Co se mělo stát se stalo a život jde dál.Musíš být silná. Držim moooc palce a přeju mnoho štěstí.

sue
6. kvě 2007

Patru ☹ ☹ ☹ je mi to strašne ľúto... úplne ma zamrazilo, prajem ti veľa veľa lásky a šťastíčka... 😔

aaa
6. kvě 2007

Patru-máš můj veliký obdiv, že jsi tak těžkou životní zkoušku přestála ve zdraví.

kim
6. kvě 2007

Patru: tak to je opravdu rána osudu ☹ ☹ až mi vyhrkly slzy!!!!Jsi teda ohromně silný tvoreček, když už v květnu dokážeš o tom takhle psát!!!!A je strašně fajn, že jsi to zvládla!!!Přeji, ať už je Tvůj život jen krásný!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

patru.veronika
6. kvě 2007

Holky moc děkuju. Nebylo to zrovna nejlechčí, ale moc mi pohli lidi kolem, dokonce i koník našla jsem tady kamarádku a každý den jsme si psali a mě to pomáhalo. Prostě se jen vyzpovídat a mluvit o nějakých jiných věcech než o tom co se stalo.ještě tedka po čtvrt roku se mi stýská a bolí to, chybí mi, ale jak sem řekla život jde dál.Stalo se co se stát mělo a na mě někde čeká někdo jinej s kym budu určitě štastná jako s ním.Měli jsme se brát a místo svatby se chystal pohřeb, tam jsme se zhroutila a týden jsme byla u našich. všichni mi hrozně pomohli a nebejt nich nevim, nevim.
aaa musim říct, že sem párkrát na mále měla, chtěla jsem si něco udělat,ale pak sem si řekla, že vzdát se umí každý. Koupila jsem si nový byt, ten náš společný sem prodala a žiju nový život.

kim
6. kvě 2007

Patru: ani na klávesnici přes slzy nevidím....je to fakt síla...jsi super ženská, že to fakt takhle bereš!!!!!!!Udělala jsi dobře s tím bytem, chce to asi všeho se zbavit, co by Ti přítele připomínalo!!!!!Hlavní je, že máš okolo sebe rodinu a přátele, kteří Tě podrželi!!!!!Teď už se určitě nic špatného nestane, protože sis to vybrala ještě za dalších 10 lidí navíc!!!!!život je někdy oprvadu moc krutý ☹ ☹

elliana
6. kvě 2007

Patru, mas moj obdiv, ked si to takto zvladla, aspon si prikladom pre vsetky sklamane a ubolene dusicky. Drzim prsty v dalsom zivote

patru.veronika
6. kvě 2007

kim, ježiš to sem nechtěla tě rozplakat. Moc děkuju.
Já se litovat nemohla, protože pak bych se z toho nikdy nedostala, musela sem se nakopnout a jít prostě dál.I tedka třeba když přijdu na koníka vidim tady ty miminka se mi zalesknou oči, ale já vim, že jednou taky budu mít to nejkrásněkší miminko a budu štastná,jen ještě nenastal ten čas.

kim
6. kvě 2007

Patru: přesně tak, už žádné slzy a litování, jen silnou pozitivní mysl.Člověk s tím nic nenadělá a život jde dál!!!!!!A jak píšeš, Tvůj čas zcela určitě přijde!!!!!!A doufám, že hodně brzo 😉 🙂

patru.veronika
6. kvě 2007

No holky moc děkuju. taky vám přeju mnoho štěstí v životě. No tak bych zas mohla jít něco dělat, jenže je taková spací neděle a v tv nic.Mějte se všichni moc fajn

beny
6. kvě 2007

patru:tak nějak jsem koukla a přečetla si a věř že mi je to hodně líto,ale to ti říká každej.Úplně mě to dostalo 😢 Držím ti všechny palečky aby bylo už líp a abys měla už jen krásný život ☹ 😉

aaa
7. kvě 2007

patru-jsi bojovnice a to se mi líbí, přeju ti, ať tě to brzo přebolí a vše krásné v dalším životě. Opravdu tě obdivuji, jsi silná osobnost 🙂 . Drž se, ať se ti daři.

pavlina05
26. čer 2007

Ahoj holky!!! Bohužel se musím přidat do této diskuze ☹
Včera jsem začala silně krvácet, přišli jsme o miminko. byla jsme v 7 tt. Jen pořád brečím a brečím. I manžel plakal. Co bude dál....? Je tady někdo s podobným osudem s kým bych si mohla pokecat? ☹

tribitka78
26. čer 2007

pavlina, o aký potrat išlo? nechceš ísť k nám do témy missed abort , zamlknutý potrat? moja, bude dobre, v tejto téme sme tým prešli všetky a už takmer 2/3 z nás čakajú ďalšie bábo....poď sa tam pozrieť....

pavlina05
26. čer 2007

tribitka78 kouknu tam, a kde jste ?

zouzi
26. čer 2007

Pavli, ja som potratila v 8tt. Najprv som len spinila, hned som sla do nemocnice, kde si ma nechali a dali mi infuzky, no na treti den mi doktor spravil znovu sono a srdiecko uz nebilo... No navstivila som tuto stranku a temu, ktoru spomina tribitka, kde pisu baby s podobnym osudom, ktore mi pomohli... Pod, pridaj sa k nam. Mna vzdy povzbudi, ked niektora z bab napise, ze je tehotna... Aj Ty aj ja, aj vsetky ostatne ich budeme nasledovat... Neboj sa, musi sa to raz podarit. Ja v to verim, musis aj ty.

pavlina05
26. čer 2007

Holčiny a kde vás najdu? Kde je ta diskuze missed abort ? ☹

zouzi
26. čer 2007

klikni na spat k temam a tam si najdi temu Missed abortion - zamlknuty potrat II. - strana 202

monisia
26. čer 2007

pavlink, to je mi strasne luto 😔 😔 😔
Tu je ta diskusia:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...