Kamarátka si dala vzít nemanželské dítě. Co vy na to?

zuzka1
15. čer 2006

Nazdar holky, jsem plná rozporuplných pocitů a protože sem na tyto stránky nakukuju často a poznala jsem, že tady holky poradí, nebo třeba jen vyslechnou, tak se svěřím...Doma jsme měli děsnou hádku, která se netýkala našeho problému, ale i tak mě vytočil názor mého přítele.Máme kamarádku a ta otěhotněla po měsíční známosti s ženatým mužem..., když to zjistila a oznámila svému partnerovi(tomu ženatému)opustil ji...A ona po dlouhém zvažování, potoky slz se rozhodla jít na umělé přerušení...I když s tím nesouhlasím , chápu její důvody a v každém případě jsem při ní, ale můj přítel je tak znechucen, že se s ní odmítá stýkat.Podle něho nikdo nemá právo vzít život nenarozenému dítěti, ať už jsou důvody jakékoliv.A tak nad tím pořád přemýšlím, kde je pravda, jak to je s tím právem nenarozeného dítěte, jak je to s právy matky...Co si o tom myslíte?

alcatko.j
15. čer 2006

Mmmk prece nepise"hura potrat", napsala, ze si dokaze teoreticky predstavit sebe v jeji situaci, pise vsechny mozne situace ktere muzou nastaat, a pise podle me rozumne veci, prece neni vse jen bile ci cerne...

sue
15. čer 2006

BABYYYYYY!!! Prosím nesúďte ju ani nikoho kto sa pre to rozhodne...o nej a jej nenarodenom bábätku je rozhodnuté... síce strašne...a je mi z toho do plaču, ale tá baba potrebuje teraz pomoc, nie odsúdenie...už si určiet uvedomila chybu, ktorú spravila (a ešte si ju uvedomí pár dievčat, keď si prečíta túto tému...) a teraz potrebuje podržať...

mmmk
15. čer 2006

chrobaak, tenkrat byla uplne jina doba 😉 Stat se mohl dobre postarat. Ziju stridave v Nemecku a tam jsou svobodne matky normalne a normalne se uzivi. Ale kdyz uz budu cekat miminko, tak mu budu chtit dat vsechno. A ne, ze nebude chodit na klavir, protoze mamka na to nema penize.
V takovych pripadech se stava, ze se k tobe i tvoje vlastni rodina muze otocit zady. Budes bydlet sama, prakticky bez prostredku... kde vezmes na najem, na jidlo...? Jako Buh to opravdu nezaridi...

nika.r
15. čer 2006

mňa príspevok mmk veľmi mrzí. Mám strach z toho, kam to pôjde, keď by všetky ženy na to takto pozerali. Prepáč, mmk, neosudzujem Teba, len reagujem na Tvoj príspevok.
Nezdá sa V8m nikomu zvrátené zabiť vlastné dieťa?????

ama
15. čer 2006

mmmk
moja babicka nechodila po zobrote a nebyvali v chajde! A poznam rodiny, co nemaju vela koruniek a ziju cestnejsie a krajsie ako ty bohaty!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Debiny nazor z roku 5. Vazne sorry, ale neda mi nereagovat.

sue
15. čer 2006

Nika, ale nik nepovedal, že to ako sa tá kočka rozhodla schvaľuje...len to vieme pochopiť a nedosudzujeme ju za to...a neotočili by sme sa jej chrbtom 😉

chrobaak
15. čer 2006

alcatko, nesudim, ci pise blbosti, nemyslim si, ze mam patent na zivot. ale jej prispevok bol agresivny a v podstate oznacila vsetky baby, ktore maju odlisny nazor od jej nazoru, za hlupane. 😠

alcatko.j
15. čer 2006

Nika, porad to same, to si nedoivedes predstavit zadnou situaci, kdy by bylo mozne, ze potrat je jen jedna moznost?Vzdyt je tolik veci, ktere nevime o lidech, kteri se pro to rozhodnou, .....
Kdyby zamnou prisla kamoska, a sverila se mi s timto, nikdy, nikdy se na ni nevykaslu a budu tu pro ni, zadne vycitky, jen moje ramena pro jeji slzy...

nika.r
15. čer 2006

babenky, uvedomujete si, čo píšte? že chcete dať svojmu dieťatku všetko..hodiny klavíra, svoj čas...a čo tak dať mu život? veď to nenarodené dieťa je to dieťa, o ktorom sa bavíme, že raz bude chodiť na ten klavír.

nika.r
15. čer 2006

sue, ja som nehovorila už o tom konkrétnom prípade zuzky, ale o tom názore samotnom, ktorý tu na potraty bol prezentovaný 😉

alcatko.j
15. čer 2006

To asi nema smysl, tato debata...Souhlasim s mmmk a se Sue, Zuzko, tva kamoska te ted moc potrebuje, bud s ni, pomoz ji a kamosce preju, at nikdy nelituje a mnoho stesti 😉

petrakuba
15. čer 2006

Holky, proč hned koukáte na ženu, které se t stane jako na couru, která si nedá pozor?!!
já beru antikoncepci, chlapy nestřídam a přesto je tu riziko, že otěhotním. a co pak? ma si zničit život, že to přišlo nečekaně a brzy a že to te´d nezvládnu a budu muset ošidit práci i dítě ????
to nechci. dávam si pozor, ale stát se to může, mě i vám. ale každá žena by měla sma posoudit, zda má ty možnosti se o dítě postarat, ať už z jakých koliv důvodů ano či ne, tak je to na ní.
pokud by potraty nebyly, tak je tu spousta nešťastných a utrápených žen, a spousta nešťastných dětí, které žijí v nedostatku-- čehokoliv, to už je jedno . a co pak??? myslíte na tohle ? už tak jsou děcáky a domovy plné opiüštěných dětí- nechtěných, nebo odložených proto, že se matka o ně nemohla postarat , byť by chtěla

mnauu
15. čer 2006

my jsme se milovali az pote, co mi dotycny slibil svatbu... no, on mi ji slibil na nasem prvnim rande...
holky bohuzel naletet muze kazda, samozrejme, ze nektere jsme naivnejsi, nektere naopak, ale zadna z nas nemuze rict, ze se nemuze do podobne situace nikdy dostat. Dalsi vec je ta (opravdu neresim jestli potrat ano ci ne, myslim, ze to neni ani smyslem tematu), ze neexistuje clovek, byt by nam byl nejblizsi, ktery by nikdy neudelal neco, s cim bychom aspon trochu nesouhlasili. To ale prece neznamena, ze ho zavrhnu.

nika.r
15. čer 2006

alcatko, pripúšťam aj iné situácie...
reagovala svoj však na to, ako si hovorila o financiách, že zavážia...to je rozdiel, dať na vážky fiancie pri rozhodnutí a iné je, ak je napríklad v ohrození života matka, ktorá už mám povedzme deti...

ama
15. čer 2006

nika.r
sme na blbej debate, lebo tu sa nad zvivotom dietata viac cenia peniaze 😠 . Len poznam aj takych, co ich maju strasne vela a deti nemozu mat a teraz vravia, ze zivot je bez deti uplne na prd a radsej by svoj luxus vymenili za usmev svojho nevinneho dietata.....

manicka77
15. čer 2006

Rozhodnutí každé ženy. Pokud se na dítě necítí, je zbytečné, aby si ho nechávala. Samozřejmě, že na následky měla myslet dřív. Ale myslím si, že je rozhodně lepší, když žena jde na potrat než když si dítě nechá a pak ho třeba bere jako přítěž, jako že ji zkazilo život, týrá ho, nic mu nekoupí, nevšímá si ho, nechává ho samotný doma, nadává mu a v nejhorším případě zabije....Neříkám, že jsou takový všechny, ale být úplně sama s malým miminkem, musí být pro ni dost psychicky náročné..

mmmk
15. čer 2006

Nebyla v tom ani spetka agrese, jen nechapu, ze me nekdo tak napada za tak padne argumenty? Me to proste pripada silene, ale strasne nezodpovedne, ze nekdo privede na svet dite, o ktere se asi nebude moct postarat. Neni lepsi pockat, az bude mit ta holka partnera pro zivot?
Ja jsem si timto prosla s moji kamaradkou. Byly jsme na gymplu, bylo nam asi 16 nebo 17. Otehotnela se svym pritelem, ktery ji dal vybrat - dite nebo ja? Vybrala si jeho. Dite si nechat nemohla, i kdyz mela rodinu a mela by kde bydlet. Jeji maminka mela v te dobe pred sebou asi 3 roky zivota, jeji tatinek mel kvuli nemoci amputovanou nohu, dedecek byl lezici nereagujici - po mrtvici a jeste s nimi bydli temer nevidma babicka. Kamaradka se dodnes o vsechny stara (jeji maminka zemrela). A to mi chcete rict, ze do neceho takoveho by mela privest dite a byt na to sama? Ano, ten pritel si ji vzal a maji krasnou dvouletou holcicku. Ale ona ma manzela!!! A neni na to uplne sama!

chrobaak
15. čer 2006

mmmk, aj ja chcem svojmu dietatu dat vsetko: chcem, aby bolo stastne, milovane, aby si vedelo utvarat a budovat priatelstva, aby malo rado ludi a zvierata a prirodu, aby vedelo odpustat, podelit sa s ostatnymi, aby rozvijalo svoju fantaziu a schopnosti.............
a prajem si, aby som mu vedela poskytnut komfort, ale neviem, ci budeme s manzelom zdravi, zamestnani, zivi...
ten komfort je fajn, ale viem ho ovplyvnit len ciastocne, kdezto vychova dietata je skutocne len v nasich rukach...
ano, bola ina doba.... ale nebola o nic lepsia (ani o nic horsia), nez je ta nasa. bola ina....

nika.r
15. čer 2006

ama, asi hej. 😉
Jednoducho sa stretli dva tábory za a proti.
Hádať sa nechcem, ale nikdy to nepochopím. Dnešní ľudia sú jednoducho pohodlní sebci. Pre prácu, pohodlie a preto, aby neboli nešťastní zabíjajú...

petrakuba
15. čer 2006

niko, ano, proč mu nedát život? ale jaký život, když už ebudeš mít možnost to dítě zabezpečit, nebudeš mít čas se o něj postart? !!! to dítě pak bude strádat a z nedostatku lásky a péče z něj vyroste nějaký hajzl, hulvát a podobně a všask se pod¨ívej, kam ta dnešní mládež spěje- a proč, protože na ěn rodiče nemají čas a nevěnují se jim !! tak to teda bude svět, to se máme na co těšit, bude to tu samej grázl a zloděj... a to bude super. hlavně že jich bude hodně, protože bysme jim přeci nemohli vzít žvot.
a ty mámy se utrápí, starostí o děti, o ktwré se nemohou postarat jak chtějí a pak nad tím, co z jejich dětí vyrostlo ... 😖 ☹ Smutná představa.
takže ať si to každá žena rozhodne sama a sama si zváží co zvládně a co může dítěti nabídnout

alcatko.j
15. čer 2006

Niko, precti si me prispevky jeste jednou, ani jednou jsem nenapsala, ze to schvaluju, jen ze dokazu pochopit...Je to strasne citlive, bolave tema, kdy nic neni tak, jak vypada, vzdy je nejake ale, vzdy jsou tu slzy, vzdy je tu neci smutek.Podle me ma kazda zena pravo na to, aby se rozhodla dle sveho nejlepsiho presvedceni, podle sve situace, nikdy bych nechtela toto resit a verim, ze ani nebudu.je to sttrasne smutne 😢

nsoci
15. čer 2006

Holky, nebavme sa teoreticky.... Je pekné mať morálne názory, ale život nie je čierno-biely...
Ukameňujte ma.... 😉
Vždy som dúfala, že sa do tejto situácie nedostanem... súhlasím, že potrat je návrat z kratšej cesty, ale... život je všelijaký a ja si nemyslím, že som svätá a nemám právo sa seknúť... Áno, urobím všetko preto, aby som sa do takejto situácie nedostala, ale až v nej budem, nebudem sa týrať predstavami, morálkou a názormy, ale ropzhodnem sa rozumne. A dúfam, že pre dieťatko...
(chvalabohu- mám skvelého chlapa za manžela a som "za vodou")

alcatko.j
15. čer 2006

Nsoci, presne, moje rec 😉

ama
15. čer 2006

Baby a este jedna uvaha.
Odkial beriete istotu, ze ak sa vam dari financne teraz, bude to aj za 10 rokov???????????? Nikdy nevies ako to bude a co vlastne bude v buducnosti. A kludne sa moze stat, ze ked dieta plodis mas na hodiny klavira, ale ked na to pride, nebudes na to mat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Mam zobrat pusku a odstrelit ho, lebo jeho zivot nebude taky aky chcem???

nika.r
15. čer 2006

ako som na začiatku napísala, tá žena si to trápenie ponesie so sebou a raz sa všetko uvidí...ľudia si myslia, že vedia, čo ich urobí šťastnými...v skutočnosti to nevie nikto. Ja verím, že môjmu životu dajú zmysel aj také veci, ako starosť o deti a obeta.

alcatko.j
15. čer 2006

Ama, klid, ne nezastrelim sve dite, co to vykladas?!?!Ale to nema smysl, opakovala bych se, nemam uz co rict.

mmmk
15. čer 2006

Ama, ano, ale budete na to 2! Ona by kamaradka Zuzky na to byla uplne sama! A v tom je ten rozdil. Ve dvou se to lepe tahne! Souhlasim s Alcatko a nsoci!
Nerekla jsem, ze jsem pro, jen jsem ji ospravedlnila pred ostatnimi. Ono se to lehce rekne! Ale az dojde na lamani chleba, tak kazdy ten nazor hodne rychle zmeni.

nika.r
15. čer 2006

a presne ako napísala ama, nikdy nemáme istotu, že dokážeme dať deťom všetko. Dať všetko neznamená dať komfort. Nie som z bohatej rodiny, ale som veľmi šťastná.

petrakuba
15. čer 2006

holky to není o tom ,že peníze jsou víc, to ne. ale já jsem vyrůstala sma s mamkou a sestrou a vím, jak to pro mamku bylo težké, a vím, že jí trápilo, že nám nemohla dát, co jsme chtěli- zaplatit zájmové kroužky.. a vím, jak mi pak bylo ve škole trapně za to ,jaké jsem nosila oblečení- ze sekáče...
proto te´d dřu jako debil a snažim se vybudovat firmu, která mě bude živit a bude živit i mé děti -v budoucnu. právě proto, že nechci, aby moje děti to měli takhle těžké. nebudu je rozmazlovat, ne, to je špatně, chci je učit k smostatnosti a zodpovědnosti, ale právě proto, že sama jsem zodpovědná, tak vím, že te´d bych se o dítě postarat nemohla- kůli firmě a kůli tomu, v jaké jsem situaci- hlavně kůi času a financím a zadlužení- do toho nechci přivéct dítě, a kdyby se stalo, tak si ho raději nacháv vzít, než bych trápila sebe i to dítě
ale to je zěžké, kdo nepodniká a nezná tyhle problémy, tak to nepochopí. podnikání je otročina. později to bude dobrý- doufam, ale te´d dřu jak mezek a vyskakovat si teda nemůžu.

nika.r
15. čer 2006

petrakuba, a čo keby sa Tvoja mamka, kvôli tek situácii rozhodla Ťa nemať, alebo Tvoju sestru?