Kamarátka si dala vzít nemanželské dítě. Co vy na to?

zuzka1
15. čer 2006

Nazdar holky, jsem plná rozporuplných pocitů a protože sem na tyto stránky nakukuju často a poznala jsem, že tady holky poradí, nebo třeba jen vyslechnou, tak se svěřím...Doma jsme měli děsnou hádku, která se netýkala našeho problému, ale i tak mě vytočil názor mého přítele.Máme kamarádku a ta otěhotněla po měsíční známosti s ženatým mužem..., když to zjistila a oznámila svému partnerovi(tomu ženatému)opustil ji...A ona po dlouhém zvažování, potoky slz se rozhodla jít na umělé přerušení...I když s tím nesouhlasím , chápu její důvody a v každém případě jsem při ní, ale můj přítel je tak znechucen, že se s ní odmítá stýkat.Podle něho nikdo nemá právo vzít život nenarozenému dítěti, ať už jsou důvody jakékoliv.A tak nad tím pořád přemýšlím, kde je pravda, jak to je s tím právem nenarozeného dítěte, jak je to s právy matky...Co si o tom myslíte?

pipinka
25. led 2008

nechápu to také, Když nechce být těhu, tak ať se nějak chrání, nemám pravdu?Já o dítě asi přišla a emůžu to pořád rozdejchat, pořád si říkám co jsem udělala špatně 😢

monkula
25. led 2008

Marselina, obetovať život miminka kvôi práci... 😒 😒 😒 😒 😒

Vám ostatným prajem veľa šťastia a držím palčeky, mircalla, nech sakonečne podarí IVF, pipinka, máš pravdu interupcia ako antikoncepcia, hrozné... 🙄 🙄
A nič si neurobila zle...

pipinka
25. led 2008

třeba jsem se moc bála o sebe. Nevím jestli těhu jsem nebo ne, ostatně to neví zatím ani doktoři, takže asi víte jak se tím trápím a ještě víc když jdu do města a vidím lidi s kočárkama-to mám co dělat abych se udržela a nerozbrečela jsem se ☹

dvojka
25. led 2008

Pipinko všechno bude dobrý uvidíš ,i když to vypadá bezradně...Hlavně si nic nevyčítej a nepřemýšlej o tom cos udělala špatně.....Bude to dobrý....

Mircallo:budu držet hrozně moc pěstičky,palečky prostě všechno...Určitě se podaří miminko donosit....

monkula
25. led 2008

pipinka, netráp sa, robíš si to ešte horšie...
Neviem, ako sa cítiš, našťastie som nepotratila, ani nechcem, ale mysli pozitívne mojka a drž sa...

pipinka
25. led 2008

dvojko díky, já totiž vůbec nevím co si mám o tom myslet-co si o tom myslíš ty?

pipinka
25. led 2008

já už jsem z toho tak zblblá, že už si ani nepamatuju co čtu, promiň 😉

pipinka
25. led 2008

monkulo, myslíš, že mám ještě nějakou šanci?

dvojka
25. led 2008

Mě bylo porazeno,že na se nemám na své problémy moc upínat,že se nemám na mimi tolik soustředit,ale ono to až zas tak moc nejde...A šanci tu máš určitě

dvojka
25. led 2008

to hlavní je PSYCHIKA

monkula
25. led 2008

šanca je vždy...Len ja nie som v obraze, o čo presne ide, tak ak chceš napíš IP, možno Ti pomôže, keď sa niekomu vykričíš, posťažuješ, ja som dobrá vrba

pipinka
25. led 2008

to mě právě každý říká taky, jak ale na to nemám myslet? Když jedeme k přítelovým rodičům,přijedou jeho 2 sestry a obě už mají 2 děti a to je jedna mladší jak já, ta má dvoutýdenní holčičku a to prostě nejde

veva1
25. led 2008

pipi kukni k missedkam tam nas je vela co sme presli tym co ty a strasne vela tych co su znovu tehu a dokonca aj tych co uz porodili deticky,aj moj pripad.Nic si nevycitaj,nemohla si to nijako zapricinit,potrat pri prvom tehu je taky bezny,ze je podla mna skor ojedinelejsie donosit dietatko na prvy sup. Drzim palculky 😉 ,nech sa co najskor dockas svojho maleho stasticka

monkula
25. led 2008

A čo, že je mladšia? To neznamená, že ty nemáš šancu, vzchop sa, hlavu hore...

dvojka
25. led 2008

TO JE FAKT,TAKY MÁM OKOLO SEBE KAMARÁDKY CO MAJ MALÉ MIMČA A DÍVAT SE NA NĚ TO JE DOST BOLESTNÉ A JEŠTĚ KDYŽ MI DAJ POVOZIT....zKUS MYSLET NA TO,ŽE I TY BUDEŠ MAMINKOU,ŽE TO PROSTĚ VYJDE ,
JE TO HOTOVÁ VĚC...
a CO ZKUSIT NĚJAKÉ CVIČENÍ,VÍŠ ABYS PŘIŠLA I NA JINÉ MYŠLENKY...

pipinka
25. led 2008

přítel mi koupil hru do PS2, ta mě zabaví tak na 3 hodiky určitě

mircalla
25. led 2008

Pipinka!!!!!!!!

Hlavne by som Ti chcela povedat, aby si si nic nevycitala. Bohuzial potraty su velmi caste a ty si urcite neurobila nic zle ci nespravne.

Ja som na tuto temu vela citala, vsetci lekari Ti povedia, ze pricin potratov je vela, ale najcastejsou pricinou potratu je, ze plod je nezdravy, pripadne sa zastavi vo vyvoji. Dalsim problemom su imunologicke veci, ci neznasanlivost krvnych skupin atd....

Ak mas napriklad nedostatocnu funkciu zlteho telieska, vtedy sa dajme tomu da zabranit potratu ci uz kludovym rezimom alebo hormonmi. Ale ak je to o plode ci napr. protilatkach, ziadna snaha lekarov ci tabletky to nezachrania. Ja som mala aj hormony na udrzanie tehu aj kludovy rezim a aj tak som potratila.

Hlavu hore a hlavne si nic nevycitaj, ozaj nemas co!!!!!!!!

Nemozes to brat takto, zial priroda si selektuje. Nabuduce sa to urcite podari. Ja ani nemozem otehotniet prirodzenou cestou a mam 35 rokov, ale nevzdavam to. Viem, ze to boli.

Dvojka: Diki

pipinka
25. led 2008

nevzdávej to, mě mamka měla ve 35 letech a brášku dokonce ve 39letech. Nemohla otěhotnět a pak si řekli, že si adoptují a když od nich odešla sociá¨lní pracovnice, tak mamka zjistila, že je těhotná. Předtím než mě měla tak 5x potratila, tak se modlím, abych nebyla jako ona

marselina
25. led 2008

hlky vím že někde v hloubi duše nadáváte na nás co jsem byly na interupcích,zatím co vy si přejete hrozně miminka,věřte ale že jednoho dne se určitě dočkáte,budu vám ze srdíčka a upřímně držet pěstičky aby se vám zadařilo co nejdřív.

markousek
27. led 2008

Ahoj holky, jsem zde poprvé. Tak jako některé z vás i já jsem si prožila potrat-v listopadu 2007. Něco hrozného.Jím kys.listovou a utrogestan. Nyní se s manželem snažíme znovu, tak jsem zvědavá, co bude zhruba za 14dní. Mám z toho ale velký strach. Nyní jsem uprostřed cyklu a pobolívá mě břicho,hlava. Myslíte, že je to normální? Stává se vám to také?

dvojka
27. led 2008

Mě při plodných dnech...Mám i bolestný pohlavní styk

markousek
27. led 2008

Jee, tak aspoň někdo mě uklidnil. Ovšem strach je tu pořád, že. Kdyby aspoň člověk věděl, jak se potratu vyhnout. Doktor řekne méně stresu, ale jak? Mám 2,5letého syna a jeho zlobení je katastrofa. ☹ Kéž by nám to tentokrát vyšlo s mimčem.

montinka
27. led 2008

Pipinka netrap sa. Aj ja ked som potratila minuly rok vo februari som si vselico vycitala,rozmyslala kde som urobila chybu ale proste osud to asi tak zariadil a asi ten drobcek nebol zdravy. A ano mas pravdu neda sa na to nemysliet zavidela som vsetkym zenam ktore som videla s kocikmi dokonca som hned nastupila do prace ale to som asi robit nemala lebo tych zenskych som vidavala kopec a nerobilo mi to dobre. No neprestavala som verit tomu ze budem mat noveho drobceka, doma som sa na tuto temu bala uz aj rozpravat pretoze mama ma hned zahriakla ze ked na to tolko myslim tak sa mi to nesplni ale mylila sa. uz v oktobri sa nam to znova podarilo a zatial je vsetko ok a dufam ze to tak ostane. Ale nechcela som sa tym chvalit alebo co iba som vam vsetkym chcela dodat silu a povedat vam aby ste neprestavali verit tomu ze bude novy drobcek aj ked smutok za tym stratenym vas bude stale niekde v hlbke srdca hryzt. takze vsetkym vam drzim palce uvidite vsetko bude dobre a zase vyjde slniecko.🙂

ramonaa
28. led 2008

Ahoj holky, já jsem zatím psala jen do diskuzí snažilek. Jen bych ráda přidala svůj příspěvek. Já jsem potratila koncem roku ve 21 týdnu a můžu říct, že to je takhle pozdě skutečně hrůza. Ted už se nebojím porodu, jako předtím, ale bojím se těhotenství. Začnete cítit jak miminko kope a najednou konec. 😒 Ted se dlouho snažit nemůžeme, ale už se nemůžu dočkat a zároven mám dost strach. Ale snad už jsme si to špatné vybrali a bude všechno v pořádku 🙂

markousek
28. led 2008

Ahoj ramonaa, je mi to líto, cítím s tebou. My ksme se s manželem také začali snažit o druhé mimi, minulý týden jsem měla 2 nechráněné styky a od té doby mě pobolívá podbřišek. Také se děsím toho, co bude následovat, tak moc si ale přeji, aby vše dopadlo dobře. Pokud ale chceme mimi, budeme muset projít některýma věcma a vše vydržet. Držím ti palce a přeji brzké uzdravení.

sluninka
30. led 2008

ahojte holky...tak ráno jsem byla na revizi...asi 4tt... bohužel mimčo se nevyvíjelo,tak muselo ven... Těším se až na dalším testíu zase objevim //... přeju vám všem moc moc moc a moc štěstíčka a hlavně zdravíčka 😉

poleva
11. únor 2008

sluninka, to ma mrzí
a máš zaujímavý album

loss
11. únor 2008

ahojte babulky moje velmi ma mrzi co sa vam stalo my sme o mimi prisli 2x raz v 17tt a druhy v 13tt viem ako sa citite
nam sa podarilo nase miminko po roku od druheho potratu a ozaj vsetkeho som sa bala do 20tt som sa modlila za kazdy prezity den s miminkom v bruchu a hrozne to bolo ked som mala ist na kontrolu stale som sa bala ze nezije teraz je to lepsie lebo moja princeznicka sa uz hybe a to ma vzdy potesi len som sa zacala otvarat a tvrdne mi brusko chcu mi malu vybrat na konci 7mesiaca no ja verim ze vydrzime dlhsie a vsetko dobre dopadne

drzim vam vsetkym palce mat babo v brusku je nadherny pocit a urcite bude este krajsi ked budeme drzat miminko v naruci
vela,vela sil a stasticka vam zelam z celeho srdca 🙂

kika86
24. dub 2008

ahojte dievcata, prezila niektora z vas potrat? Ak ano prosim dajte mi vediet. Dakujem.

petule.h
24. dub 2008

Já byla na potratu ve 20 letech.Nejdřív mu předcházelo vyšetření v nemocnici, zda je vše ok, zaplatíš,pak ti řeknou den, já nastupovala cca v 6:15 ráno na příjem, nesmíš ořed tím kouřit, jíst, pít, žvýkat nic, takže nervozita je veliká..dali nás na pokoj všechny co šli na zákrok, cca 6 lidí, ale já tam byla jediná na interupci, jinak všechny ženy byli starší a šli na miomy...atd no a pak jsem šla na sál a okolo 12h jsem jela domů...toť stručně řečeno.Byla to miniinterupce . Sex...atd po 6 nedělích, to je jako po porodu.Nic hrozného to není, dělá se to pod narkózou...