Kamarátka si dala vzít nemanželské dítě. Co vy na to?

zuzka1
15. čer 2006

Nazdar holky, jsem plná rozporuplných pocitů a protože sem na tyto stránky nakukuju často a poznala jsem, že tady holky poradí, nebo třeba jen vyslechnou, tak se svěřím...Doma jsme měli děsnou hádku, která se netýkala našeho problému, ale i tak mě vytočil názor mého přítele.Máme kamarádku a ta otěhotněla po měsíční známosti s ženatým mužem..., když to zjistila a oznámila svému partnerovi(tomu ženatému)opustil ji...A ona po dlouhém zvažování, potoky slz se rozhodla jít na umělé přerušení...I když s tím nesouhlasím , chápu její důvody a v každém případě jsem při ní, ale můj přítel je tak znechucen, že se s ní odmítá stýkat.Podle něho nikdo nemá právo vzít život nenarozenému dítěti, ať už jsou důvody jakékoliv.A tak nad tím pořád přemýšlím, kde je pravda, jak to je s tím právem nenarozeného dítěte, jak je to s právy matky...Co si o tom myslíte?

melory
6. únor 2007

nikdt nehovor nikdy, aj ked ja tiez nikdy, ale su situacie kedy proste nieje ina moznost.

cucuska
6. únor 2007

taká situácia podľa mňa neexistuje. Možno, keď by bolo dieťatko vážne choré. Ale dobrovolne NIKDY. Viem čo to je a poznám baby, ktoré šli a teraz banujú a nikdy by nešli, keby sa mali ešte raz rozhodnúť

peggyyy
6. únor 2007

ja som prišla o mimino nedobrovoľne v 21tt... bolo to dievčatko a v živote by som si ho nedala dobrovoľne vziať

cucuska
6. únor 2007

peggyy, veď to, je to strašne

shela
6. únor 2007

ahoj Megie...ja som mala podobny problem ako ty...Otehotnela som v 18. Ja som si to babo chcela nechat ale kazdy bol proti tomu...vies pocas prvych tyzdnov som prekonala silny zapal pluc a uzivala som velmi silne lieky plus 3 krat rontgen...po tom ako som sa dozvedela ze som v tom navstivila som genetika a ten mi povedal ze je tam zvysene riziko (7%) ze by s tym mohlo nieco byt ale odporucil mi aby som si to nechala...a ja sprosta pocuvala som vsetkych naokolo a bola som na potrate...teraz ked si na to spomeniem je mi zle zo seba samej...a neviem pochopit ako jedna baba tu napisala ze ona to nelutuje...ved kazda normalna zena musi byt z toho mimo..

melory
6. únor 2007

je to strasne ale nevidite inu stranku, napriklad prepchate domovy cigancat, lepsie by bolo keby si to tieto zeny dali zobrat a tie dusicky by sa narodili inde.

peggyyy
6. únor 2007

cucuska to teda je ale stalo sa a už s tým nič nenarobím

ramzesa
6. únor 2007

katch prosim ta nerob to, budes to velmi lutovat a uz sa to nebude dat vratit spat ☹ . Ak ta zacne dietatko kopkat v brusku, budes najstastnejsi clovek na svete.🙂 Ja by som s clovekom, kt. nechce vlastne dietatko a za to, ze ho splodil moze sam, nevedela zit. 😒

melory
6. únor 2007

shela, podla mna si sa rozumne rozhodla, urcite ta to veeeelmi boli, ta spomienka, ale este viac by ta bolel zivot s postihnutim dietatkom, 😔

cucuska
6. únor 2007

čo sa týka cigánčiat kt. žijú v kolóniách a tak, poznám aj slušne rómske rodiny, tým česť, ale čo sa týka tých tak ja by som im dala možnosť mať deti, ale max dve a potom sterilizacia. ale oni to nechápu

shela
6. únor 2007

Melory mas pravdu ale to percento tam bolo take male ☹ ale teraz som opat stastna...som v 20tt a vsetko je v poriadku 🙂 mam skveleho partnera no proste vsetko je uzastne a hlavne malinke ked kopka🙂 Moja kamoska uz nema take stastie ako ja...snazia sa s manzelom uz peknych 7 rokov a stale nic ☹ takze ja som mala stastie...a preto sa snazim dievcata odhovarat lebo potom za to mozu pikat cely zivot

jana31
6. únor 2007

cucuska přesně tak dávám ti za pravdu cigoši se množí jak potkani a krysi až je to nechutné!!!!! Normální lide mají problémy a nikdo jim v nich nepomůže.Nejsem rasistka ale cigoše nesnáším a hlavně se jich bojím.Mám po dvou potratech,laparka po té mě zjistily neprůchodné vejcovody po té jsme absolvovaly neusoěšné IVF a najednou se stal zázrak a spontáně jsem otěhotněla.Jsem v 6tt a mám problémy o mimi bojuji ze všech sil,snad nám to konečně výjde myslím že bych si to po tom všem zasloužila!!!
Holky přeji Vám hodně štěstí v otěhotnění a těhotenství!!!!! 🙂

bluff
6. únor 2007

cucuska- jasne ze to nechapu, ved ani nevedia ako vlastne otehotneju.
ale co by sme to boli za demokraticky stat, keby sme nutene sterilizovali svojich obcanov? 😒

orishas
12. únor 2007

Zdravim... som tu prvy krat tak dufam pisem do spravnej diskusie... Pred vcerom som sa ocitla na pohotovosti. Vraj som prisla o zarodok koli prasknutje cyste.... nic viac mi nechceli povedat a ja tomu nerozumiem. Ako mohli zistit ze som potratila? Preco mi ani nepovedali v ktorom tyzdni som bola a ako s tym suvisi prasknuta cysta??? Vdaka

hela
12. únor 2007

holky, nic proti, ale trochu to tu zavání rasismem, ne? 😨

Romové prostě holt mají jiné priority a nechávají všemu volný průběh, více žijí spjatí s přírodou, tak jim to těhotenství jde lépe, než nám, kteří se stresujeme, plánujeme a podobně

svetluska.p
12. únor 2007

nechapem, co je na tom rasisticke, ked ma stve, ze niekto ma v spolocnosti neadekvatne vyhody. Ja ciganov nemam rada nie preto, ze su cierni. A vonkoncom mi nevadia taki, ktori sa normalne zaclenili do spolocnosti a pracuju. Mna stvu preto, lebo sa ich kazdy boji, pchaju do nich v jednom kuse peniazxe, vyhody maju kadejake, mnozia sa total bez rozmyslania. Neviem si predstavit, ze by som neplatila najomne a potom sla pred prezidentsky palac protestovat, ked ma vyhodia z bytu. A nakoniec este dostanem ubytko s plastovymi oknami. Do certa. Naucili ich rozpravat o rasizme a teraz - upozrnim cigana na ulici, ze uz ked sa hrabe v tej bedni, aby nerobil bordel - slusnym tonom. A on na mna spusti rev, ze to preto mu vravim, lebo je cierny a ja som rasistka. Kurnik sopa! Kadejaki "experti" z EU sem chodia kukat do chatrci ciganskych a potom hovoria aka sme rasisticka spolocnost. Ja len nechapem, ze ked je ta "vyspela" Europa taka demokraticka - ze tych nasich ciganov posielaju naspat na SR. Nech si ich tam pekne nechaju a ukazu, aki nie su rasisti. Jasne, ze do nich budu pchat na Slovensko prachy, len aby ich tu udrzali. To co je na vychode je uz nenosne. A fakt ma hlboko uraza, ze o nas hovoria ako o rasistoch. Opakujem - neirituju ma svoju farbu.

svetluska.p
12. únor 2007

A co som tym chcela povedat - ze my sme sa snazili dva roky kym som otehotnela, v 13tt som potratila. Miminu by sme dasli prve posledne. A nejaka ciganka, ktora zacne rodit v 14 a v 20tich uz ma doma 8 deti, ani nevie ako a porodi dieta do zachodovej misy, ktore sa nasledne utopi. Je toto mozne??????

bec
12. únor 2007

svetluska - na 100% s tebou suhlasim, ale proste taky je osud a tak to je. Je ale pravda, ze ty si to dieta budes uplne inak vazit. Nema vyznam sa zaoberat tym, ze ty (alebo ja) sme prisli o babo, a niektora, ktora ho ani nechce ho ma ani pre to dieta nic nespravila. To nema vyznam, vazne. Tiez som nad tym uvazovala.

svetluska.p
12. únor 2007

bec - mas pravdu. Nebudem mrhat energiou 😉 .

bec
12. únor 2007

svetluska - presne tak. Proste aspon u mna je to tak, ze si myslim, ze ked sa nam podari babo - tak viem, ze sa mu budem dat zo seba co najviac. Pretoze si uvedomujem, ze babo je jeden uzasny zazrak. A aj ked som k tomuto pristupovala rovnako pred MA, viem, ze teraz to budem citit uplne inak ked sa podari.

hela
12. únor 2007

cigoši se množí jak potkani a krysi až je to nechutné!!!!!

napriklad prepchate domovy cigancat, lepsie by bolo keby si to tieto zeny dali zobrat a tie dusicky by sa narodili inde.

ja by som im dala možnosť mať deti, ale max dve a potom sterilizacia

Tyhle citace zavánějí rasismem......

Já chápu, jak to myslíte, je mi líto každýho potratu, souhlasím světluško s tím, co jsi psala o bydlení....ale to se odbíhá od těhotenství a porodech

V tom je to jinačí jak jsem psala: prostě mají jiný životní styl, nestresujou, je pohoda, proto taky tak snadno otěhotní a rodí...kdybysme my žily jako oni, tak to taky máme na pohodu....a závidíte jim? je to nespravedlivé? každý si vybere jaký život bude žít.
Naše civilizace jde někam jinam než by měla, každá druhá má problémy s otěhotněním, ale můžeme si za to sami. Přírodní národy jsou v pohodě, no stress, no technika, no škodliviny, proto jim to jde tak snadno

svetluska.p
12. únor 2007

no len by som chcela este podotknut, ze romovia su najviac spati s prirodou vtedy, ked kradnu v nejakom chranenom uzemi drevo na kurenie, al. niekde vykopavaju zemiaky.

svetluska.p
12. únor 2007

asi sa zvrhla debatka nespravnym smerom, ze hela? Tatoo stranka ma byt pohodkova. Obe mame v niecom pravdu a nebudeme sa tu priet. S cucskou sme si nedavno napisali, ze by sme sa mali menej stresovat, lebo stres je cuna. Mozno je to fakt v tom. Len vies, ked je clovek zamestnany, bez stresu to nejde 😀 . Ale uz som zase ustipacna, ja viem. Uz nebudem. Mas uz deticky hela?

melory
12. únor 2007

bajme sa teda naspat o potratoch a nie o ciganoch, o.k.??? 😵 😵 😵

hela
12. únor 2007

neee, já se taky nechci hádat, jen mě ty tři věty trochu nadzvedly....je to prostě o životním stylu a my s tím nic nenaděláme

No dětičky ještě nemám, ale už mám taky strach, abych s tím neměla problémy, když to tak kolem sebe vidím....spousta mejch známejch potratila, nedaří se jim.
Já taky nežiju echt zdravě, tak se mám asi na co těšit

lanka
12. únor 2007

Hela / nechci se jich zastávat - ale když už jsi to nakousla v sanatoriu kam chodíme na léčbu neplodnosti navštěvují i "cikánští" zájemci. Takže ona ta pravda bude trošku posunutá. Ale nebudu rušit téma. Zažila jsem si to a rozhodně nikomu nepřeji. Ale každá by měla počítat s tím že se to stává.

megie
13. únor 2007

shela, ďakujem, aspoň ty ma chápeš... kto to nezažil, že sa ti každý (a aj od toho, od koho by si to ani vo sne nečakala) obráti chrbtom, ten nikdy nepochopí... A je úplná hovadina myslieť si (bez urážky), že žena, ktorá vynosí a porodí dieťa by ho dala na adopciu, to sa fakt nedá... by musela byť asi normalne bezdomovkyňa - a aj to si bábo jedna bezdomovkyňa nechala. 😉

megie
13. únor 2007

shela? a teraz máš koľko ročkov, ked sa môžem opýtať???

hedunecka
13. únor 2007

ODKAZUJEM VSETKYM matkam ktore nechcu byt este matkami aby si to rozmysleli a zvazili a nedali sa ovplyvnovat druhymi ja som na to doplatila takisto ako shela potom som znovu prisla o babatko v 26tt a verte uz to nikdy nechcem zazit..to si zena uvedom az potom aj ked bolo to babo nechcene ako velmi jej chyba a ze mohla mat teraz pri sebe to male stvorenie..teraz aj keby mi povedali ze nie je mozne si to nechat radsej by som zomrela spolu s nim 😉

mracik
13. únor 2007

ahoj hedunecka, pamatám si ťa, veľmi mi bolo smutno z toho čo si musela prežiť si tu odvtedy, čo si znovu tehu prvý krát, však?