Kamarátka si dala vzít nemanželské dítě. Co vy na to?

zuzka1
15. čer 2006

Nazdar holky, jsem plná rozporuplných pocitů a protože sem na tyto stránky nakukuju často a poznala jsem, že tady holky poradí, nebo třeba jen vyslechnou, tak se svěřím...Doma jsme měli děsnou hádku, která se netýkala našeho problému, ale i tak mě vytočil názor mého přítele.Máme kamarádku a ta otěhotněla po měsíční známosti s ženatým mužem..., když to zjistila a oznámila svému partnerovi(tomu ženatému)opustil ji...A ona po dlouhém zvažování, potoky slz se rozhodla jít na umělé přerušení...I když s tím nesouhlasím , chápu její důvody a v každém případě jsem při ní, ale můj přítel je tak znechucen, že se s ní odmítá stýkat.Podle něho nikdo nemá právo vzít život nenarozenému dítěti, ať už jsou důvody jakékoliv.A tak nad tím pořád přemýšlím, kde je pravda, jak to je s tím právem nenarozeného dítěte, jak je to s právy matky...Co si o tom myslíte?

jacquelinka
27. únor 2009

zuzi este ze si mi to povedala inak by mi to asi nedoslo 🙄 - ako hovoim - nic nie je stopercentne.

zuzana76
27. únor 2009

ja viem, ale ty to tu vsetko pises, ako keby ta ani netrapilo, ze si si dala vziat svoje vlastne dieta, ktore by bolo tvojim dietatom, milovalo by ta, davalo ti lasku, postaralo sa o teba, uplne chladnokrvne sa k tomu stavias a prilis egoisticky, aj ja som studovala, cestovala, ale podla mna toto vsetko je docasne

zuzana76
27. únor 2009

neviem, keby si sa aspon takto verejne neprezentovala

jacquelinka
27. únor 2009

zuzi - ja som clovek racionalny, pokial sa ti to zda chladnokrvne nech sa paci. Potrat nie je vrazda - len nevyuzitie prilezitosti. Inak by napriklad taka CIna - v ktorej doteraz plati prisna politika jedneho dietata - krajinou vrahyn pretoze viac ako 8% Cinaniek aspo, raz za zivot podstupi potrat. Ale tam nikto nemoralizuje, nikto neodsudzuje zeny ktore na potrate boli - a vies preco? Pretoze je to v zaujme vlady. V zaujme nasej vlady je zvysit porodnost a tak spolu s cirkvou manipuluju opacnym smerom. Ale ja propagandu nemusim a tak sa v zivote rozhodujem sama za seba. Hold, to je ta sloboda o ktorej sa tolko rozprava.

jacquelinka
27. únor 2009

ups 80% Cinaniek - nie 8% =)

montinka
27. únor 2009

hmmm jacquelinka tak si si mala davat pozor ked si chcela behat po svete a tak kolke mamicky zvladaju aj skolu aj dieta a dokazu s nimi aj vycestovat. ked sa chce da sa vsetko!

jacquelinka
27. únor 2009

montinka - ked sa zena stane matkou - uz nikdy nebude slobodna a nebude si moct behat po svete ako sa jej zachce - a ak predsa tak to bude na ukor dietata. Aj z tohto dovodu som teda dieta radsej nemala. A ako som pisala ak by som po nom tuzila tak ich mam aj pat, nuz ocividne po nich zas tak velmi netuzim. 😉

montinka
27. únor 2009

tak si davaj pozor a potom ich nemusis zabijat

montinka
27. únor 2009

ked to uz tak musim napisat

jacquelinka
27. únor 2009

montinka pozor si davam duplovane, to sa neboj, ale nic nie je stopercentne, a dovolim si oponovat - to ze ty si myslis ze UPT je vrazda je tvoja vec, ja a ani ustava si to nemyslim.

ditka1
27. únor 2009

boze moj toto sa neda citat 😢 ja som cerstva mamicka,mam 10dnoveho synceka a lutujem ze som nahliadla do tejto temy...jacquelinka tu vsetkych poburila...raz mozno ostane sama a potom pochopi,ze co znamena mat dieta,vsetko v zivote cloveka je docasne,to pominie ked sa nasyti vsetkeho co chcela ale dieta to ostane navzdy a vtedy si clovek uvedomi co ma. 🙂

jacquelinka
27. únor 2009

ditka - ty si stastna ako mama, ja ako bezdetna. Len dufam aby ti to vydrzalo 😉

k.ate
27. únor 2009

jacquelinka - kdyby pro tvoje štěstí nemuselo zemřít nenarozený dítě, asi by proti tvýmu názoru nikdo nic nenamítal... To, že to není ústavou zakázaný je jedna věc, ale ono po pádu komunismu spousta věcí nebyla zakázanejch a právě díky tomu bylo taky tolik podniků vytunelovanejch, že jo?
Prostě neznamená, že když něco nezakazuje zákon, je to eticky přijatelný... 🙂 Je to jak s malejma dětma "Když nedostanu vynadaný, asi to nikomu nevadí, tak to můžu klidně dělat"... Problém je, že takový chování je společností obecně tolerovaný... 😖
Mimochodem když někdo zabije a sní psa, tak to všichni řeší, jak je zlej a hroznej (já taky to taky řeším a vadí mi, když to někdo udělá)... Přitom to zákon taky nezakazuje, ale jakmile jde nějaká žena na potrat šíleně moc lidí nad tím jen mávne rukou... ☹ Vždyť to bylo "jen" nenarozený dítě...

montinka
27. únor 2009

jacquelin ka len aby si raz nedostala chut mat take male,vonavucke a krasne babatko ktore ta bude lubit zo vsetkych ludi najviac a potom uz bude neskoro. toto nechapem tolko bab a zien by tu mali radi mimco no nemozu a niektore co mozu ich len tak daju prec! a tie ktore tu maju deticky ver tomu ze budu stastne az do smrti a vydrzi im to!

zuzulik
27. únor 2009

k.ate: velmi pekne, mudro a pravdivo napisane ...

stankatt
27. únor 2009

babenky tato tema sa nejako zvrtla.... kazdy ma svoj nazor, ja som si presla potratom a preplakala som dost noci kvoli tomu. Nastastie sa nam podarilo hned dalsie babo a uspesne. A preto je to des toto citat. Kto chce nech ma a kto nechce nech nema. Nezijeme v praveku, pred nezelanym tehu sa da chranit. 😒
Jaq je to tvoja volba nemat deti, OK. Len aby si to raz nelutovala, ked zistis, ze si vlastne na svete sama a nikto tu po tebe nezostane, kto by na teba spominal... Ale zelam ti, aby si bola stastna. Ja k stastiu potrebujem dieta a tak ho mam 😉

poleva
27. únor 2009

ja si zivot bez dieteta predstavit neviem, moj nazor
ale kazdy sme iny

suem
27. únor 2009

jac velmi by som bola zvedava, ake ine ustanovenia ustavy ovladas a bez vyhrad sa nimi riadis, lebo zatial sa ohanas, len jednym jedinym. Ze mas pravo ist na UPT kvoli tvojej nezodpovednosti a hluposti, a zabit dieta bez akehokolvek aspon trochu zavazneno dovodu ....

chymenitta33
27. únor 2009

Ahojte

Ako každý ma natoto svoj názor!ale aj tak každá žena má právo sa rozhodnúť či chce alebo nechce byť matkou,jaquelinka zjavne nie je toho názoru byť matkou!je to jej vec nikto s nás jej to neberie, len Jaq.-aby si to niekedy neolutovala...
Možno nie, ale nikdy nevieš budeš stará sedieť v kresle budeš sa hojdať kukať fotky kde si všade bola a budeš sama ako prst možno vtedy ťa to zamrzí, a povieš si nemusela som to urobiť,,,,

ja som štastná maminka a nikdy by som to nechcela zmeniť...

stankatt
27. únor 2009

len jedno nechapem, ked vies ze nechces dieta, tak preco sa nechranis? interupcia nie je antikoncepcia!!! Naco zbytocne komplikacie? Mozno ked ti budu robit tvoj dobr.potrat, lekara by potreboval nejaky surny pripad...Ale si dospela, tak rob co uznas za vhodne, vela stastia.

dadka33
27. únor 2009

Ahoj
Súhlasím s chymenittou ani ja by som nemenila uz nikdy ale potrat no neviem

jacqelinka preco si nedas podviazat vajecniky ked tak strasne nechces mat dieta a nenusich podstupovat zakrok

pensadorcallisto
27. únor 2009

Asi vam to pride dost mimo, ale cim viac jacquelinku citam, tym viac chapem jej myslenie a pohlad na svet... 😀
Mne nevadi, ze svoj nazor prejavuje takto verejne. Prave naopak. Otvorenost je jednou z vlastnosti, ktore uznavam...
Rozdiel medzi zenami, ktore su PROTI inetrupcii a zenami, ktore su ZA interupciu vyplyva z podstaty ich chapania zivota nenarodeneho dietata... Pre nu to este nie je clovek, preto sa zbytocne budeme ohanat nejakou vrazdou. Ma svoje ciele v zivote a je pravda, ze zena s dietatom nie je 100% flexibilna. Uz si nemoze dovolit to, co predtym...
Byt chaldna a egoisticka je najlepsia cesta ako sa ochranit pred pripadnymi neuspechmi alebo bolestou... Kazdy je nejaky.Ved zivot ide dalej... Vycitky svedomia nie su namieste, je to len slabost...
Zena moze byt stastna aj bez dietata, ak ma ine priority v zivote. Mozno vekom si predstavi ake je to, keby mala pri sebe syna, ci dceru, ale nemyslim si, ze jej niekedy bude luto, ak ich mat nebude. Bude mat nieco ine. Priatelov, blizkych, znamych. Ved kazdy je nahraditelny... ☹

Ked sa pozriem na svoju 6 rocnu dcerku a maleho 2 mesacneho synceka, tak som hrozne stastna, ze ich mam.
Tiez by som si nevedela predstavit zivot bez nich. A potrat NIKDY!!!

ditka1
28. únor 2009

jacq...mozno ze mi stastie nevydrzi vecne,ale urcite lutovat nikdy nebudem,ze mam syna.

vlastovka385
28. únor 2009

callisto, souhlas. myslím, že je každého věc, jak se v životě rozhodne, zda mít děti nebo ne. Obě cesty mají svá rizika. když se žena rozhodne mít dítě, tak už se nikdy v životě nepřestane o něj bát, aby se mu něco nestalo, aby neonemocnělo, nechytlo se špatné společnosti atd. rozhodnutí nemít dítě s sebou nese riziko, že člověk opravdu zůstane na stáří sám. a myslím,že to není nic jednoduchého. strýc a teta mého muže nemají děti, oběma je přes sedmdesát a hodně jsme přemýšleli nad tím, jak to ten druhý zvládne, až jeden z nich umře. (nevím, jestli děti nechtěli nebo nemohli mít, na to jsem se neptala). ale nikdy bych nikoho neodsuzovala, že se takto rozhodl. naštěstí už je pryč doba, kdy se na ženu, která nechce děti, pohlíželo jako na divnou.

a co se týče potratu, tak tady musím taky souhlasit s jacquelinkou. než přivést na svět nechtěné dítě, tak je opravdu lepší jít na potrat. samozřejmě, že se člověk má chránit, ale stát se může, že ochrana selže. a nazývat taové ženy vražedkyněmi je zrůdné. jak můžete vědět, že by se to dítě opravdu narodilo? co když by ho žena vůbec nedonosila z nějakého zdravotního důvodu? v době, kdy se žena pro interupci rozhoduje, nemůže žádný diagnostický test zjistit vrozené vývojové vady. myslí, že bychom neměli nikoho odsuzovat za to, jak naloží se svým životem, každý nese za svá rozhodnutí zodpovědnost a sám si případné chyby vyžere.

ditka1
28. únor 2009

je rozdiel ked zena ide na potrat lebo ju niekto znasilnil a ine je ked si neda pozor,splodi dieta a potom ho nechce a ide na potrat-to sa mi zda scestne,bezocive,sebecke...dobre ked musi ist na potrat zo zdravotnych dovodov alebo pre to znasilnenie-to je pravo kazdej sama sa rozhodnut ci take babo chce alebo nie,ale ked jedna zenska splodi dieta z nezodpovednosti a da ho potom prec len tak lebo ho nikdy nechcela to je strasne... 😠

k.ate
28. únor 2009

vlastovka - pokud by se nenarodilo, člověk si může říct, že to tak asi "mělo být", kdyby došlo ke spontánímu potratu, žena na tom byla se zdravotním stavem fakt hodně zle... Vymlouvat se na tohle mi přijde hodně zavádějicí... Jak může ta žena vědět, že by se to dítě narodilo? Proč teda jde na ten potrat a neneachá to "osudu"? 🙂
Mně se prostě nelíbí, že ženy se v tomhle případě ohání tím, že mají právo nakládat jak chtějí s vlastním životem, ale to, že nachají zabít vlastní dítě, vezmou mu tím šanci na život, o tom už nepřemýšlí... Vždyť ono to ještě dítě ani není, když není na světě, tak proč to vůbec řešit, že? Tobě přijde zrůdný nazývat takový ženy vražedkyněmi, mně přijde zrůdný to, že někdo pro svou vlastní blbost, pohodlnost, lenost a kariéru vezme vlastnímu dítěti život... 😉 A proč? Protože si chtěla užít, ale následky svejch činů už nýst nedokáže...

ditka - souhlas

jacquelinka
28. únor 2009

hm pensador, presne si vystihla podstatu veci. Ked je niekto presvedceny ze UPT je vrazda, ziaden argument na svete, ani zakony vo vsetkych vyspelych krajinach ho nepresvedcia o opaku.

To je ako s vegetarianmi - oni su presvedceny ze jest maso je vrazda a krutost voci bezbrannym bytostiam, a cpat sa mrtvolkami nevinnych zvieratiek je nechutne zverstvo. No a pre nevegetariana je to ale uplne odveci a nechape ako mozu byt pohorseni, ved to nie je vrazda nevinneho a velmi inteligentneho prasiatka ale len obycajna dedinska zabijacka, pri ktorej pomahaju casto aj deti a nakoniec si vsetci pochutnaju na dobrych jaternickach...

Vsetko je to o uhle pohladu. ....Pre moju kamratku Cinanku sa jedna o samozrejmu sucast zivota - potraty su v Cine na dennom poriadku a nikto to neberie ako nieco zle. Skratka jedno dieta a ak sa stane nehoda, tak sa ide na UPT a hotovo.

V krajine kde zijem je coraz viac parov ktore sa rozhodli dobrovolne nemat deti, a mozem povedat ze nie su o nic menej stastni ako pary ktore deti maju. Niekedy musim povedat ze su na tom mozno aj lepsie....Maju viac casu jeden pre druheho, ziadne starosti s peniazmi, kopec volneho casu na dospelacke zaluby a nikto ich nenuti codit na pieskovisko ani do McDOnaldu. Vela cestuju, setria peniazky na pekny dochodok a deti im nechybaju. A to nehovorim o mladych paroch - mau od 35 do 42 rokov. Na zaciatku som si vravela ze im musi v zivote nieco chybat ale casom som zistila ze ani nie...

Ciest ku stastiu je nesmierne mnozstvo a aj ked ako napriklad vegetariani nevedia pochopit ako nam moze priniest dbry steak s hranolkami, tak si matka dvoch deti nedokaze predstavit ze niekto moze byt stastny aj bez deti.

habibi78
28. únor 2009

jac, jasné, v tom prípade my všetky ktoré sme sa dobrovolne rozhodli mať detičky, sme obyčajné chudery.... ja som porodila v tridsiatke, tiež som študovala, cestovala, mala som dobrú prácu....ale myslím aj na budúcnosť, chcem mať rodinu, nechcem ostať na staré kolená sama a opustená....
a myslím, že cestovať s deťmi, užívať si jeden druhého sa dá aj s deťmi..... ono to záleží od toho, ako si to zariadiš v domácnosti..... mám dieťa, ale mám čas aj na seba, na nákupy, kávičkovanie, oddych, dovolenky s priateľom... preto absolútne nemám pocit, že mi dieťa niečo vzalo....
ale každá máme iné priority, lenže mne tie tvoje argumenty prídu ako obyčajná sebeckosť.... ja, ja a ešte raz ja....

jacquelinka
28. únor 2009

habibi - ocividne si ma nepochopila, nikdy by som nepovedala ze vsetky matky su chudery - ved to hlupost!
len vravim ze cesty ku stastiu su rozdielne a ked je niekto stastny na pieskovisku s detmi, cely zivot na cestach a sam alebo obklopeny pocetnou rodinkou tak je to potom v poriadku!!! Kazdy ma pravo na to byt v zivote stastny nech uz pre neho stastie znamena cokolvek. To je vsetko.

Ja hlavne obdivujem kazdu matku ktora si dokaze zivot zorganizovat tak ze ma cas aj na seba, aj rodinu, aj na pracu a cestovanie - pretoze to urcite nie je lahke.

kuchy
28. únor 2009

...ale tady nejde o to, mít děti nebo ne, to je každého věc. 🙂 Jen se máš chránit otěhotnění,tak aby se to nestalo,když to není tvůj záměr. A ne se pak vymlouvat na selhání něčeho a hloupé důvody. 😠

Nechceš, chraň se!!! Ale nezabíjej nevinné, za své nezodpovědné chyby. 😲
A nebo dítě donos a dej ho těm,co po něm touží a ke štěstí jim to jediné schází....