Kamarátka si dala vzít nemanželské dítě. Co vy na to?

zuzka1
15. čer 2006

Nazdar holky, jsem plná rozporuplných pocitů a protože sem na tyto stránky nakukuju často a poznala jsem, že tady holky poradí, nebo třeba jen vyslechnou, tak se svěřím...Doma jsme měli děsnou hádku, která se netýkala našeho problému, ale i tak mě vytočil názor mého přítele.Máme kamarádku a ta otěhotněla po měsíční známosti s ženatým mužem..., když to zjistila a oznámila svému partnerovi(tomu ženatému)opustil ji...A ona po dlouhém zvažování, potoky slz se rozhodla jít na umělé přerušení...I když s tím nesouhlasím , chápu její důvody a v každém případě jsem při ní, ale můj přítel je tak znechucen, že se s ní odmítá stýkat.Podle něho nikdo nemá právo vzít život nenarozenému dítěti, ať už jsou důvody jakékoliv.A tak nad tím pořád přemýšlím, kde je pravda, jak to je s tím právem nenarozeného dítěte, jak je to s právy matky...Co si o tom myslíte?

zvizatinka
17. čer 2006

Ivetko, odbocily... To se vetsinou stava, ze se to malinko zvrtne.... 😉 😅

ivett
17. čer 2006

no tak to ja se tesim, az budu cekat mimco, milacek uz ted je hrozne nateseny, jakt o bude super, jakme bude opecovavat,povidat si s miminkem v brisku a tak..Uplne ho vidim... 😀

zuzanal
17. čer 2006

zvizatinka: Jo, já už žiju nějak napřed. To je osobní situací. 😖

zvizatinka
17. čer 2006

Zuz: V poho 😉
Ivetko, muj milacek by mimi chtel, ale ja jeste ne... 😅 Asi jsem jedna za mala takovych.... Vetsinou chce zenska dite a chlap je brzda... No, v mym veku se to jeste omlouva... 😀

adua
17. čer 2006

Holky, loučím se, jdu se věnovat manželovi. Přijel s jídlem, takže se jdeme nezdravě natláskat na noc. 🙂

zvizatinka
17. čer 2006

To jsem napsala blbe, neomlouva... Spis je to pochopitelny, asi tak... 😀

Adunko, tak papa, dobrou noc a pozdravuj Kvidicka 😀

adua
17. čer 2006

Dobrou noc.

mnauu
17. čer 2006

adu pozdravuj ode me Kvida, nakopni (v dobrem !!!) manzela a preji dobrou chut a prijemny pozdni vecer 😔 😉

ivett
17. čer 2006

adu: tak dobrou chut...pa

zviz: u nas o mimcatku mluvi vic milacek, ale i ja uz bych to zvladla...Uvidime, nechame to nejak volne plynout... 🙂

ivett
17. čer 2006

zviz: muzu vedet kolik ti je?

zvizatinka
17. čer 2006

Ivettko, tak to jsme na tom tak nejak podobne.. On o tom tedy moc casto nemluvi, ale vim, ze by ho uz chtel.. Preci jen je o deset let starsi.... Tak to chapu... Ale budu mit mimi, az budeme mit hotove urcite veci - jako treba svatbu 😀

zvizatinka
17. čer 2006

Ivett 21 a kousek 🙂 To jsme tak nejak podobne, co? 😉

zuzanal
17. čer 2006

zvizatinka: Slyšela jsem názor otce dvou cca 12-ti letých dcer, že si prý "hodně zkrátil mládi" tím, že se v cca 36 letech oženil (děti až pak).

ivett
17. čer 2006

ziz: to chapu, muj manzilek je taky o necelych 10 let starsi a na mimco by se uz citil, ale kolem meto ted rodi jak na bezicim pase, tak se muze vyradit jako strejda na vsechny strany... 🙂 Kolikrat nestacim zirat, on normalne dokaze 3 hodiny sedet s deckem u detske keuchynske linky a hrat si ze neco vari...pravda, ne vzdy, ale uz se to stalo, je fakt ze ty decka ho taky maji radi...Nevim jak to dela... 🙂

zvizatinka
17. čer 2006

Zuz: 😀 No, to je pekny.... Mymu bude 32, to se tomu trosku blizi... Doufam, ze to stihnem driv (ne v jeho 36 letech) 😀 😀

ivett
17. čer 2006

zviz: jo to jsme na tom vekove stejne, i s tema chlapama... 🙂

zvizatinka
17. čer 2006

Ivett - 😉 🙂

zvizatinka
17. čer 2006

Loucim se, jdu papat salatek 😵
Kdyby po mne nekdo opravdu touzil, jsem na prijmu v JTSP 😉 😀

ivett
17. čer 2006

zviz: tak dobrou chut... 🙂

ivett
18. čer 2006

ahojky, zajimavy clanek, jen mi to ale potrvzuje to, co zaznivalona tehle diskusi, proste jde o to, jak si to v hlave kazdy posoudi, ale aby me nekdo nutil nejit na potrat s ditetem, ktere vzniklo pri znasilneni - no tak kdo je tu potom ta "lidska" bytost,kdyz dokazou cloveka v tak hnusne situaci donutit mit dite, ktre jeho matka bude nenavidet od prvniho pocatku - to je opravdu pomoc matce i diteti 😀 😀 😀 ...

janickabez
18. čer 2006

Nejvíc mě čílí, že v čele takových to hnutí a s těmito výroky stojí muži, opravdu nejsem žádná feministka, ale zajímalo by mě jak by se pan chytrák tvářil, kdyby na něj v pakrku skočil chlap a oš....tak by si ten mindrák a svoji ještitnost léčil ještě 10 let a to by měl jistotu, že těhotný být nemůže. Co by asi dělal kdyby byl ženská???? 😖 😠 😖
Chtěla bych vidět kolik je u nás případů, kdy se žena rozhodne jít na potrat a muž ji přemlouvá, že ji miluje a že to všechno společně zvládnou....asi minimum.
Řekla bych, že je to naopak, že žena většinou chodí na potrat, protože ji muž opustil, protože jejich finanční situace neumožňuje aby své dítě mohli (mohla) řádně zabezpeči, nebo v horším případě, že jí nějaký mužský prase znásilnilo.................
Omlouvám se za ty výroky, ale tohle mě rozčiluje.

janickabez
18. čer 2006

co dělá náš stát pro svobodné matky, jak ony asi zaplatí celý nájem, nakrmí sebe i dítě, ošatího a ještě mu koupí barbinu nebo nejnovější mobil aby ho děti ve škole neterorizovaly, že ji nemá??????Děti si totiž neberou servítky.....

mmmk
18. čer 2006

Jo, jani, mas pravdu. Za temito kampanemi stoji v drtive vetsine muzi. Chlapi budou zenske do neceho tak zadaniho kecat! Kdyz je to otec toho ditete, tak prosim. Ale jsou to proste nejaci aktivisti z hnuti pro zivot. Oni si mysli, jak je to jednoduchy. Ale neni! Chtela bych videt rodit chlapy - to by asi lidstvo vymrelo! Uz jen kdyby meli chlapi menstruovat, tak by se na tu dobu asi musel zastavit svet. Taky nejsem feministka 🙂

janickabez
18. čer 2006

náš stát není schopen ani platit alimenty za nepořádné otce a pak to po nich vymáhat..........co má dělat, ženská, která tak tak vyjde a nemůže si zaplati právníka aby ty prachy z otce vymohla.

Co dělá náš stát pro rodiny s postižnými dětmi, aby mohl být jeden z rodičů doma a 100% se starat o své dítě, nic.....mimo toho že ji nabídne místo v ústavu, kde jim dítě zavřou do klece????
A co udělá pro tyto lidi takové hnutí???Mimo toho, že z matek (nemamatek) dělá vrahy a vráží peníze na nechutný bilboardy a moralizuje....

janickabez
18. čer 2006

fuj úplně mě ten článek rozhodil, jdu raději dodělávat diplomku, kterou v pátek odevzdávám, je to menší nervák 😀

janickabez
18. čer 2006

myslím, že ženy, co potrat podstoupily, v sobě nesou svoji vnitřní bolest a pocit té nejvěší viny, a ještě ji to nějaký chytrolín velice zpříjemňuje, připomíná a říká jim že jsou vražedkyně, tohle nemuže být člověk??? takové nehumální a nemorální chování, míto toho aby takovým ženám pomáhali tak po nich ještě plivou...........Když je někomu těžko, tak ho v tom za jeho chybu ještě vymáchám, kopnu ho, aby si to pořádně uvědomil..........nebo, co???????? 😖 😖 😠 ☹ 😢
nebo to má obý jako odstašující příklad, to bychom mohli opět začít sekat ruce za krádeže a věšet vrahy na náměstí, jako odstrašující případ.
Kde je nějaká kampaň proti otcům, takových nenarozených dětí, proti otcům neplatičům??????
Holky takový odkazy sem už nedávejte, to mi nedělá dobře 😀 😀 😀 😀

trissie
18. čer 2006

janicka: pamatuju si ze států velkou demonstraci proti potratům (bylo to zrovna v době, kdy v oblasti, kde jsem byla, nějaký šílenec zastřelil doktora pracujícího na gynekologické klinice, kde se dělaly potraty, a nechal tam nápis "vražda za vraždy"), že ti, co demonstrovali, byli
a) chlapi
b) holky pod patnáct
c) ženský po menopauze.

Kupodivu nikdo z těch, kdo by potrat mohl už nebo ještě podstoupit 😕

janickabez
18. čer 2006

no vždyť to říkám, protože jediný kdo o tom může reálně rozhodovat je ten koho se to týká(stejně jako všude jinde ve všech jiných případech), ostatní jako politici, papeži, Bartošové z Hnutí za život jsou lidé, kreří asi nemají nic jinýho než ženy v takovéto situaci prudit a morarlizovat a ukazovat, že jim by se to nikdy nestalo, no bodejť když jsou chlapy a nemůžou plodit děti, to je snad jasný, to nevymysleli nic novýho, tak se tím proboha snad nemůžou ani chlubit, že by se jim to nestalo.

Je mi to úplně jasný- chlapi si myslí, že mají patent na všechno, ne nadarmo se o ženských říká, že všechno moc řeší, protože kdyby chlapi pořešili tuto situaci a viděli všechny důsledky nejen ze svého chlapského úhlu pohledu, tak by takový kraviny z pusy pouštět nemohly.

Holky pod 15- když jsem byla malá žába taky jsem si myslela, že bych v žádným případě takovou věc nikdy neudělala.Naivita.............
A ženský po menospauze - no ty už mají děti za sebou, buď to bylo plánovaně, takže všechno Ok, nebo ta zvládli a myslí si, že když to zvládly ony tak to musí zvládnout všechny.

Minule jsem koukala na (myslím na vlastní oči) a byli tam výroky politiků, co mají dělat ženy, když jim muž nechce platit na děti..........no myslela jsem že tu telku čapnu a poletí ze 7 patra, v tomto ohledu jsou prostě chlapy sobecký blbci a když je to ještě politik tak se ta blbost ještě nějak umocňuje, nebo co???

ricchie
18. čer 2006

jeden chlap by si tu dovolil pridat svuj nazor 🙂
nikdy jsem nedemonstroval proti potratum, ani demonstrovat nehodlam 😀 naopak jsem presvedcen, ze jsou situace (pro danou zenu jiste neuveritelne tezke), kdy ma pravo se takto rozhodnout a sebrat zenam absolutne takove pravo je podle me neprijatelne (a pohled do zemi, kde zeny tuto moznost nemaji me v tom jen utvrzuje 😒 ). Zaroven si nedovedu si predstavit, pokud by moje partnerka za mnou prisla, ze je tehotna, ze bych ji poslal na potrat. V takovem pripade samozrejme udelam vsechno pro to, aby takove reseni nemusela podstoupit. Ale taky pridam jednu vec nad kterou me nedavna vlastni zkusenost bohuzel donutila uvazovat. Moje milovana zenuska lezela v brzke fazi tehotenstvi v nemocnici v pomerne vazne situaci. Strasne jsem se v tu dobu bal jak o ni, tak o nase dve nenarozene holcicky. Ale priznal jsem si v tu dobu jednu vec: pokud by se zdravotni stav zhorsil natolik, ze by ohrozoval moji princeznu, volil bych jeji zdravi a zivot. Mozna bych na to nemel pravo, mozna reknete, ze i toto by si mela jako samostatne uvazujici a velice inteligentni bytost rozhodnout sama, ale pokud by tu moznost nemela, rozhodl bych to sam a tak, jak jsem napsal. Jsem nesmirne stastny a vdecny vsem doktorum, ze jsem tohle rozhodnuti (na ktere me ohleduplne museli upozornit) nemusel udelat.