Kamarátka si dala vzít nemanželské dítě. Co vy na to?

zuzka1
15. čer 2006

Nazdar holky, jsem plná rozporuplných pocitů a protože sem na tyto stránky nakukuju často a poznala jsem, že tady holky poradí, nebo třeba jen vyslechnou, tak se svěřím...Doma jsme měli děsnou hádku, která se netýkala našeho problému, ale i tak mě vytočil názor mého přítele.Máme kamarádku a ta otěhotněla po měsíční známosti s ženatým mužem..., když to zjistila a oznámila svému partnerovi(tomu ženatému)opustil ji...A ona po dlouhém zvažování, potoky slz se rozhodla jít na umělé přerušení...I když s tím nesouhlasím , chápu její důvody a v každém případě jsem při ní, ale můj přítel je tak znechucen, že se s ní odmítá stýkat.Podle něho nikdo nemá právo vzít život nenarozenému dítěti, ať už jsou důvody jakékoliv.A tak nad tím pořád přemýšlím, kde je pravda, jak to je s tím právem nenarozeného dítěte, jak je to s právy matky...Co si o tom myslíte?

myskapipiska
17. čer 2008

tekvica praveze vobec niesom rozhodnuta, kazdu chvilu si myslim nieco ine a kazdy rozhovor s kamoskou ma nejako ovplyvni

myskapipiska
17. čer 2008

kukin ☹ aj mne je do placu, ked si predstavim, co to presne interupcia je, je to hrozne a v podstate som proti, ale...

tekvica
17. čer 2008

prave preto by som to s nikym inym nerozoberala. je to osemetna tema, ktora ludi rozdeluje na dva tabory.
a kazdy ti bude radit podla toho svojho presvedcenia.

lenze nikto nie je v tvojej situacii. najhorsie je, ked sa rozhodnes podla argumentov, ktore ti da niekto iny.
napis si na papier vsetky za a proti.

myskapipiska
17. čer 2008

durni len prave toto mi skomplikuje rozvod, stale ho kvoli niecomu odkladam a neviem sa dokopat zacat konat (teda uz som raz zacala, som mala uz aj pravnicku, ale nejako som to nedoriesila, ale toto je ina tema) hej,ale to babatko je asi dolezitejsie teraz,

titkovamiriam
17. čer 2008

kasli na manzela deti ti vsetko vratia 🙂 ,ja som ostala sama ked mal stredny rok a najstarsi 5,bola to sice fuska-pomohli mi rodicia aj segra no nelutujem nic co som urobila a po case som stretla priatela,dieta sme niak neplanovali on ma tri uz dospele deti,no pritrafilo sa aj napriek vsetkym opatreniam a dnes ma Marek dva roky a som skutocne stastna zena ze som sa nikdy inak nerozhodla. 🙂
Niesom proti interupciam,ale toto je moja zivotna skusenost.Mam vela kamaratie aj znamich ktori ju podstupili,niesom ani nijak nabozensky zalozena no ja by som nemala tu odvahu niekomu zobrat zivot skor ako zacne zit.
Drzim ti palce nech sa uz rozhodnes akokolvek

myskapipiska
17. čer 2008

tekvica, ked ja vsetko tak riesim, viem ze to nie je spravne ale som strasne nerozhodna, asi len cakam kym mi niekto povie to, co chcem pocut, proste aby mi to len potvrdil, ze robim dobre

tekvica
17. čer 2008

a rodicia vedia? alebo sestra, ak mas a ak mas s nimi dobry vztah...
lebo kamaratky su jedna vec, ale pomoc ti vacsinou poda hlavne najblizsia rodina.

myskapipiska
17. čer 2008

titkovamiriam v podstate mas 4 chlapov doma 🙂 pekne 🙂 hej, aj ja tak myslim, ze kaslat na neho, ale neviem sa proste dokopat, ako som uz pisala, je premna dolezitejsie to babetko, ale bojim sa trochu buducnosti

myskapipiska
17. čer 2008

tekvica mam len mamu a tej prva reakcia bola: " zase zla sprava" takze s nou to ani nerozoberam, ale ona to berie ako hotovu vec, proste sa stalo a cesta spat nieje

tekvica
17. čer 2008

mas to tazke, ale zivot tazky je...

neviem, co by som ja poradila...
ak si dieta nechas, ostanes s manzelom, vase problemy to nevyriesi, stanes sa len o to viac na nom zavisla, finance, aj inak.
mas dobru pracu, dobre paltenu, budes sa mat kde vratit?
ak sa rozvedies, s dvoma detmi, bdues mat poriesene byvanie, je manzel pristupny aj na vyysie vyzivne- lebo sudom priznana suma je jedn avec, ale reaalita druha, bohuzial...

ana druhej starne- su tie problemy v manzelstve naozaj vazne, neda s ato prekonat? krizy ma skoro kazde manzellstvo...

titkovamiriam
17. čer 2008

a kto sa buducnosti neboji? 🙂
tolko veci ta moze stretnut zlych aj dobrych-ja som sa pri milanovi ocitla v situacii ked som bola v maturitnom rocniku,pri michalovi bol uz rozvod hotova vec a marek nebol v plane vobec-no asi niekto tam hore si povedal ty lahko donosis aj porodis a tak sa stalo 🙂

myskapipiska
17. čer 2008

tekvica praveze o manzela mi vobec nejde, on ma nedokaze zabezpecit, vacsinu vztahu som financne tahala ja, aj ked to bolo tazke, on je skor zavisly namne, byt je moj a tak... a vlastne aj toto je jeden z viacerych dovodov, preco sa chcem rozviest, len to uz asi nepatri do temy, dakujem za rady, urcite pomozu pri rozhodovani

myskapipiska
17. čer 2008

titkovamiriam hlavne, ze teraz si stastna, dufam, ze aj na mna pride raz to stastie a aj tebe dakujem za rady

myskapipiska
17. čer 2008

dakujem vam vsetkym za rady, urcite dam vediet, ako som dopadla

titkovamiriam
17. čer 2008

budem rada

tekvica
17. čer 2008

myska, ja necakam odpoved na tie otazky 😉

len som dala priklad, na co vsetko si ty sama odpovedz a podla toho sa zariad, drzim palce.

titkovamiriam
9. črc 2008

myska chodis este sem ako si sa rozhodla? 🙂

mareklucka
9. črc 2008

myskapipiska nehnevaj sa,ale chceš sa s manželom rozviesť no napriek tomu s ním spávaš??? Príde mi to trochu choré,ja som nič také nezažila ale mám aj pocit,že on o tom chudák asi ešte nevie a ak to naozaj plánuješ tak sa ním aspon porozprávaj nech to pre neho nieje šok... Inak babo si nechaj ja by som za to dala všetko keby som bola tehu... ☹

myskapipiska
10. črc 2008

mareklucka: uz som sa mu vyhrazala parkrat ze chcem rozvod, len on ma neberie vazne. uz mam vsetky predoperacne vysetrenia a zajtra idem do nemocnice a tymto by som sa chcela spytat, ci tu niektora z vas bola na potrate a ci ma hned prijmu ak tam pridem s papiermi

mareklucka
10. črc 2008

myska to už je Tvoja vec ako to vyriešiš,každopadne ja Ta nechcem odsudzovať... Želam Ti aby si bola šťastná.
No a k tym papierom myslím,že ak máš všetky vyšetrenia tak by mali,Tvoj gynekolog Ti to nezariadil resp. nevolal tam?

myskapipiska
10. črc 2008

mareklucka: nie, je na dovolenke, ziadost mi vypisovala sestricka po telefonickom dohovore s nim

mareklucka
10. črc 2008

Tak potom neviem,ale oni Ti tam povedia,alebo sa Ti ešte možno niekto ozve... Tak sa drž 😉

titkovamiriam
11. črc 2008

mam sestru sestricku,ak mas papiere mali by ta zobrat hned a je mozne ze ta v ten den aj spravia a na druhy pustia

myskapipiska
11. črc 2008

nooo, baby, takze ma nevzali, zevraj mi tam este nejake vysetrenie chyba a plod je uz velky, ale asi to tak malo byt, dakujem vam za rady aj za podporu. takze budem maminou druhykrat, len sa teraz bojim, mam dost velke stresy a od zaciatku tehotenstva som nepribrala, dokonca som schudla, tak dufam, ze babatko bude zdrave.

veva1
11. črc 2008

myska asi to naozaj tak malo byt a prave tento maly poklad vyriesi vsetky problemy 😉 😵 to ze si nepribrala je uplne normalne a aj to ze si dokonca schudla. Vela stastia a hlavne krasne zdrave babuliatko prajem 😵

mareklucka
11. črc 2008

Myska osud je niekedy nevyspytateľný a aj keď nevieme prečo sa isté veci dejú,no napriek tomu to má nejaký skrytý význam... Ale to zistíš až potom.Opatruj sa a staraj sa o mimino.Držím Ti palce a nehnevaj sa na mňa,ale som rada že Ťa nevzali 😅 😉 Držím Ti prsty

myskapipiska
11. črc 2008

veva1: mozno vyriesi to manzelstvo, aj ked tomu neverim a vlastne to ani nechcem asi, no ale ktovie, no dufam, ze ta vaha je ok, doktorka mi povedala ze som vyhladovana, dehydrovana a este aj chudokrvna ☹

mareklucka: aj ja si to myslim, a nehvevam sa, nie si sama, co ma z toho radost, a dakujem

mucilienka
11. črc 2008

myskapipiska,

velmi sa tesim, ze ta na ten zakrok nevzali... a prajem ti len radost z tohto dietatka, nech je zdrave, krasne.. a hlavne nech si ty spokojna... zacni sa konecne tesit aj nan, aj so zivota... tvoje deticky ti to stonasobne vratia... aj za manzela... 😉 drzim palce 🙂

myskapipiska
11. črc 2008

mucilienka: dakujem, budem sa snazit, snad to zvladnem, lebo tato moja babizna co mam je ziva az az a neviem si predstavit ako to bude s dvomi

titkovamiriam
7. srp 2008

myska 😀 -super