Kamarátka si dala vzít nemanželské dítě. Co vy na to?

zuzka1
15. čer 2006

Nazdar holky, jsem plná rozporuplných pocitů a protože sem na tyto stránky nakukuju často a poznala jsem, že tady holky poradí, nebo třeba jen vyslechnou, tak se svěřím...Doma jsme měli děsnou hádku, která se netýkala našeho problému, ale i tak mě vytočil názor mého přítele.Máme kamarádku a ta otěhotněla po měsíční známosti s ženatým mužem..., když to zjistila a oznámila svému partnerovi(tomu ženatému)opustil ji...A ona po dlouhém zvažování, potoky slz se rozhodla jít na umělé přerušení...I když s tím nesouhlasím , chápu její důvody a v každém případě jsem při ní, ale můj přítel je tak znechucen, že se s ní odmítá stýkat.Podle něho nikdo nemá právo vzít život nenarozenému dítěti, ať už jsou důvody jakékoliv.A tak nad tím pořád přemýšlím, kde je pravda, jak to je s tím právem nenarozeného dítěte, jak je to s právy matky...Co si o tom myslíte?

majcik
16. čer 2006

Sissik - suhlas. Dost neplodnych parov caka na adopciu a adoptovat si uplne malinke babo je asi najlepsie ...

belugia
16. čer 2006

Chyba bola uz v zaklade. Ona sa nemala vyspat so zenacom a po mesiaci si takto dobabrat zivot a on ju nemal tahat do postele a potom nezodpovedne zavrhnut ako slapku. PRoste je to cele skazene. Lutujem to dievca, ale moze si za to sama. Dilema.

ivett
16. čer 2006

Taky jsem si to cele precetla a musim se priklonit k nazorum alci, mmmk, petrykuby a ostatnim, jteri dokazou pochopit, ze se nekdy muzeme dosatt do situace, kdy proste nevidime jinou moznost nez jit na potrat...Osobne tvrdim, ze bych na potrat sla jen v pripade znasilneni, ale ve skutecnosti si vubec nedokazu predstavit, ze bych mela dite a nemohla se o nej postarat, stat vam nic neda, davky jsou smesne, do prace vas taky nikdo nevezme, jak proboha chcete uzivit dite? Ano je tu jeste rodina, ktera se vam snazi vsemozne vypomoct, ale to takova rodina, kde sami ziji od vyplaty k vyplate...V dnesni dobe si poridit dite je dost nakladne pro normalni rodinu, kde je manzel, ktery pracuje a vydelava alespon prumerny plat...Ja mluvim teda za sebe, ale myslim, ze rodice se staraji o dite dejme tomu asi v průmeru do 20-25 let, predstava ze v techto letech nejsem a nebudu schopna zabezpecit dite a budu s nim odkazana na dalsich x let na podpore rodicu - ja nevim, ja bych si pripadala hrozne, ponizene...Nehlede na to, ze samozrejme rodice pomuzou radi, je to v podstate jejich "povinnost", nevim jestli jsem to srozumitelne popsala, ale takhle to proste citim ja...Takze to shrnu, chapu tu holcinu co chce jit na potrat a rozhodne bych se k ni neotacela zady a neodsuzovala ji... 🙂

sissik
16. čer 2006

pri splodeni toho dietata boli dvaja - takze su zodpovedni obaja
preco tu ale vsetci odsudzuju iba tu kocku?
aj ked osobne by som si zo zenatym chlapom zo zasady nezacala

ivett
16. čer 2006

taky nechapu, jak muzete rict, ze za to muze jen ona...Byli na to dva a holt mela smulu ze natrefila na debila, ktery ji nechal... 🙂 Co taky cekat od zenace, ktery si najde milenku...Fuj...
Jeste k te adopci...Myslim, ze odrodit dite a dat ho k adpoci je daleko horsi a slozitejsi nez ho jeste jako absolutne nevyvinuty plod jak vy tvrdite "zabit"...jak muzete vedet, ze se dostane do dobre rodiny, prijd emi to nezodpovedne, jak pak muzete vedet ze jste udelaly dobre, kdyz jste ho po porodu dali k adopci, jak muzete vedet, ze jeho novi rodice ho netyraji, ze sami nejsou na tom spatne a ze ho budou mit radi jako vlastni...Jak by jinak bylo mozne ze detske domovy jsou k prasknuti preplnene odlozenymi detmi, o ktere se rodice nemohli postarat, kdyby mozna dopredu tusili co je potka, sli by na potrat hned...Porad tu jen omilate dokola ze "kazdy clovek ma pravo na zivot" ale na jaky zivot proboha, vy rikate zivot tomu, ze matka nevyjde od vyplaty k vyplate, je ve stresu, zije nekde po azylovych domech, nema tomu diteti co dat - to myslite ze je plnohodnotny zivot pro dite?Vzdyt ho tim jen trapite...Zamyslete se nad tim...Zivot neni jen o tom splodit dite a mit ciste svedomi, ze jste ho nedali pryc nebo ho nedali adoptovat...

majcik
16. čer 2006

Belugia - ano, taketo veci si treba rozmysliet dost dopredu. Ale nesuhlasim v tom, ze "moze si za to sama" - obaja maju rovnaku zodpovednost. Len zial, v dnesnej dobe sa casto "vina" za nechcene tehotenstvo hadze na zenu a to je podla mna, nespravodlive. Vsak zena sama od seba len tak neotehotnie, vzdy tam musi byt muz ...

Sissik - ani ja nie. Pacil sa mi uz zenaty muz, ale velmi rychlo som to zavrhla, nakolko mi rozum jasne hovori, ze nemozem stavat svoje stastie na nestasti ineho. Nemam pravo znicit niekomu manzelstvo ci rodinu.

mmmk
16. čer 2006

Chodila jsem na gympl ve velmi bigotni (nabozensky zalozene) oblasti, ja jsem z neverici rodiny. Kdyz jednou nekdy v prvaku prisla rec na potraty, tak jsem se k tomu vyjadrila, ze to je pravo kazde zeny. A hned se do me vsechny spoluzacky pustily, ze jsem hloupa, ze je to pravo na zivot, ze je to zabiti atd. atd. Pak jsme si nasly kluky, holky hlasaly sex po svatbe... pak ubyvalo tech hlasu o potratech a ja se od kamaradky (zdravotni sestricky na gynekologii v nemocnici) dozvidala, ktere me spoluzacky byly na potratu... pak uz braly HA.
Ale vidite to pokrytectvi - "zabiti, to ja bych nikdy neudelala" - a kdyz se do te situace dostanete samy, reagujete jinak. Je rozdil mit manzela nebo pritele, co vas podrzi. Ale byt na vsechno sama???
Je to opravdu pravo KAZDE zeny! A nemusi o tom ta zena mluvit!

expertka8
16. čer 2006

...babenky...vy ste sa *zbláznili*????...vy žiadate po budúcej "MATKE",aby donosila svoje dieťa a dala ho na osvojenie??????....nebláznite 😠 ..veď si tehotenstvom zničí postavu,musí sa prispôsobiť malému človiečikovi,ktorý ju od 4.mes. začne kopať nôžkami,rúčkami....na konci tehotenstva bude v noci stávať na WC pomaly každú hodinu....a na pôrodnej sále má priviesť na tento svet nový život v bolestiax?????????????? " 😠 "

...a *čo povedia ľudia*????????????????????????????????????????????????????????????????

...je smutné,že si vážime ľudský život na 6000,-SKK............

majcik
16. čer 2006

mmmk - k Tvojim spoluziackam sa neviem vyjadrit, nepoznam ich, ale je to smutne ... ☹

Nechapem, odkial sa beru tie nazory, ze je pravom zeny rozhodnut o zivote niekoho ineho?
Ludsky zivot je dar a ma sa s nim zaobchadzat ako s velkym darom.

ivett
16. čer 2006

mmmk presne...Nikomu neberu ze je verici, ale kdyz uz tedy hlasa tu svou pravdu a chce si za ni stat, mel by si za ni stat a ne ze jeden rok hlasam ze "sex az po savtbe" a druhy rok se dovime ze byla na potrat...kde pak je ta jejich vira... 🙂

bledulka
16. čer 2006

Z mého hlediska bych na potrat šla pokud by dítě mělo být postižené nebo hodně nemocné.Jinou situaci si představit neumím-ale nikdy neříkej nikdy-nemůžu teď vědět,jaké zkoušky mi život ještě připraví a co mě může potkat.Takže nikoho nechci odsuzovat.Každopádně bych něco takového podstupovala s velmi těžkým srdcem.
Nyní si však toužebně přeji pravý opak - abych miminko čekala.....

Něco jen pro silnější žaludky :

http://www.prolife.cz/media/index.html?action=2...

expertka8
16. čer 2006

..bledulka...som nesmierne rada,že si sem dala tento link....podľa mňa ani zďaleka nie je brutálny!!!!!...oveľa brutálnejšie sú tu poniektoré názory 😠 😠 😠

arietiska
16. čer 2006

😨 No páni tojsou názory . . . Být na místě tvé kámošky udělám asi to samé. Nejsem věřící a v dnešní moderní době bych se vůbec nebála interubce ( ty řeči o tom, že pak už nemusí mít děti bych vůbec neposlouchala )! Ať udělá co myslí, že je pro ni nejlepší!!! Netuším kolik ji je let, to je taky docela rozhdoující . . . A to, že si našla ženatého . . . tady na fóru tipuji, že klidně každá druhá jednou ženatého měla . . . tak neodsuzujte laskavě takové věci!!! Bohužel jsme na fóru pro nevěsty, kde si každá myslí, jakého si našla prince, jak jim to vydží na celý život, jak si nebudeme nevěrní . . . zajímalo by mně kolik je např. z tohoto fóra do dvou let rozvodů a nevěr . . . 🤐 . . . . nebuďte naivní . . .

ivett
16. čer 2006

expetka8...Krom toho ze si teda znici posatvu, bude se muset 9 mesicu prizpusobovat tomu diteti a pak by ho mela dat pryc je tu taky to, ze prijde o praci (tehotnou zenu nikdo nezamestna), bere smesne davky a pak ma to dite dat pryc? Proboha uvazujte zenske... 🙂
"Lidský zivot je bozi dar" Paneboze, kde je ten buh, kdyz na svete umiraji deti na hlad a nemoce, na bidu, kde je buh kdyz se deji hnusna valky a pri nich umiraji tisice lidi, tak kde ten buh sakra je.. 🙂

majcik
16. čer 2006

Expertka - krstni rodicia mojej sestry dlho mat svoje deti a ani ich nemali. Vies si predstavit tie dlhe roky plne bolesti a smutky, ked sa mi "nedarilo"? Neskor, po dlhom vybavovani sa im podarilo adoptovat si chlapceka a po par rokoch aj dievcatko a ich zivot sa uplne obratil. Nadobudol zmysel, lebo mali komu venovat svoju lasku ...
Neviem sa vcitit celkom do prezivania matky, ktora je tehotna a vie, ze svoje buduce dieta by asi tazko uzivila, ale myslim si, ze ak ho donosi a dietatko sa dostane do ruk ludom, ktori po nom tuzia a daju mu lasku, musi to byt pre matku urcite lepsie pocit, ako keby vedela, ze ho zabila ...
Myslim, ze vo vacsine pripadov adopcii nejde o peniaze, ale o to, ze dotycni maju naozaj zaujem o dieta.

majcik
16. čer 2006

Ivett - ten Boh dal ludom dal kedysi slobodnu volu a este stale im ju nechava ...

expertka8
16. čer 2006

...ivett...Boh nám dal slobodnú vôľu...to je úžasný dar....veď si len predstav,že uzavretím manželstva by si prišla o právo vlastného rozhodovania,pretože *odteraz* by za Teba rozhodoval tvoj manžel..nemysliteľné,že????....no vidíš...a to isté platí aj o Bohu....veď sa len zamyslite nad skutočnosťou..KTO si je vlastne strojcom svojho šťastia?????????????????????????????...my 🙂 ..

expertka8
16. čer 2006

..majcik...fičíme na jednej frakvencii 😵

majcik
16. čer 2006

Expertka - prepac, ale nechapem. Podla Teba pohlad na usmrtene niekolko - tyzdnove dietatko nie je brutalny?

expertka8
16. čer 2006

..majcik...myslela som to prehnane ironicky!
...a vyslovene ODPORÚČAM každej žene-zástankyni potratov,nex si tie obrázky dôkladne popozerá....
...samozrejme,že je to brutálne...pôvodne som xcela napísať,že sme ako zvieratá...ale to nie je pravda!!!..pretože TO ,čoho sme sxopní my ľudia nerobia ani zvieratá so svojimi mláďatami 😠 😠 😠

mmmk
16. čer 2006

Baby, jste dospele a jiste jste videli "film o potratech" Nemy vykrik! Ale tak to sakra neni! To byla protipotratova kampan! Stejne jako ty fotky. Potrat ve druhem trimestru vam proste NEUDELAJI!
Ivett, frcime na stejne vlne.
Me by zajimalo, kde berete tu jistotu, ze se o dite postara ta mamina sama??? V mem okoli jsem zazila, ze maminka rocni holcicky zemrela na akutni leukemii. Holcicka ted zije s tatinkem (jejim manzelem). Ona uz rodice nemela.... Aha, ted mi, mile damy, reknete, co v takovem pripade, kdyby ta maminka zemrela??? Kdo se o to dite postara, kdyz nema tatu???
Ted piste...

arietiska
16. čer 2006

Která z Vás by dokázala donosit dítě pro někoho jiného??? Mluvit o tom kolik je lidí co nemůžou mít děti a jak na ně toužebně čekají a jiní zabíjí je velimi jednoduchý!!! Z tohoto téma odcházím je mně z vás smutno! Počkejte až Vám otěhotní patnáctiletá dcera např.!!! Zajímalo by mně která z Vás by vypustila z pusy větu o tom, že nesmí jít na potrat, že by zabila dítě . . . přečtěte si něco o miniinterubci, ale hlavně ne na stránkách PROLIFE, které mají náboženský podtext!

zuz11
16. čer 2006

mmmk, a co ked maju dieta rodicia a pri havarke zomru obaja? to akoze teraz nemam mat koli tomu dieta ze aj to sa moze stat? 😒 divna uvaha.......

majcik
16. čer 2006

Expertka - sorry, nepochopila som Ťa.
OK, teším sa, že zmýšlame rovnako.

ivett
16. čer 2006

Ja ma svou svobodnou vuli a zcela jsite vim ze zadny BUH mi ji nedal... 🙂 To jestli bych uzavrenim manzelstvi prisla o sve pravo rozhodovani, je si myslim hlavne na me, jestli bych to dopustila a taky na manzelovi, jestli by byl takovy omezenec a chtel vse rozhodovat sam, myslim, ze v tomhle BUH zadnou roli nehraje...Ja myslim, ze je zbytecne tu o tomhle polemizovat, protoze nejsem veerici, nejsem z nabozenske rodiny, co pamatuju, tak ani rpababicka nebyla verici, takze u nas se s pochopenim nesetkate...Bohuzel..Nikomu neber ze veri v boha, jen me strasne rozciluje jak tvrdite, ze BUH vam dal to a ono a BUH muze za to a ono, jezisi vzpamatujte se... 🙂

arietiska
16. čer 2006

K zadavatelce: Vaše otázka asi nezněla tak, aby se tu rozpoutalala tato diskuzi co tu je. K vašemu příteli, jak vidíte jsou lidi co odsuzují a lidi co chápou. Být Vámi tak bych se na vašeho přítele nezlobila. Je z těch co tohle příliš nechápou, ale asi bych mu řekla, že on jako muž ani pochopit nemůže . . . Bohužel oni nás do jiného stavu přivedou. Já osobně myslím, že chlap by měl hlavě dávat bacha a starat se o ochranu, takže bych se mu spíše pokusila vysvětlit, že udělala ta kamarádka hloupost, ale není důvod se na ni dívat přes prsty . . . myslím, že poučená bude až až . . .

majcik
16. čer 2006

Arieristka - miniinterupcia je to iste ako interupcia, ibaze v bledomodrom 😒 Dieta je clovekom od momentu pocatia, takze niet o com.
Ak sa mi podari vstepit mojim detom zakladne hodnoty ako vsepili mne moji rodicia, tak sa nemusim bat, ze by moja dcera otehotnela v 15-tich rokoch..

expertka8
16. čer 2006

..ivett...mňa pre zmenu mrzí tvoj postoj k danej téme....nexcem nikoho súdiť..a ani poučovať..na to nemám právo...máš pravdu..nie som BOH....ale každá z nás má svedomie/v tom mi hádam oponovať nebudete/...a práve TO SVEDOMIE vás-nás odsúdi samé!!!

majcik
16. čer 2006

Ivett - kazdy ma pravo verit v co chce. Ked Ty neveris a nie si presvedcena v Boha, je to uplne Tvoja vec, takisto ten, kto v neho veri, tak veri aj v to, ze ma od Boha to alebo ono. Preco by Ta to malo rozculovat?

Ano, expertka ma pravdu, svedomie je v kazdom cloveku, nezalezi, ci je veriaci alebo neveriaci...

bledulka
16. čer 2006

Ať je to protipotratová kampaň či ne,tak mě osobně tyto obrázky stačí k tomu,abych myslela na prevenci a dostatečně se chránila ve chvíli,kdy vím,že dítě nechci ( a jako že to v dnešní době jde) V druhém trimestru se potrat dělá ze zdravotních důvodů.
....Teď se snažíme o miminko- pomocí umělého oplodnění-mám za sebou druhý pokus a toužebně si nepřeju nic jiného,než aby se ve mně tvořil nový človíček...A vždy když jdu do toho centra na nějaké vyšetření a vidím tam chlapíka,který má na sobě ceduli s těmito obrázky,tak si říkám PROČ! Proč si tohoto daru někdo nedokáže vážit a vzdá se ho a někdo by upsal duši ďáblu za to,aby měl doma malého caparta...
To je můj pohled-pohled ženy,která dítě moc a moc chce a ono zatím nepřichází ☹