Každým dnem budeme mít miminko a manžel pije v hospodě

terezamaminka
29. pro 2012

Ahoj maminky,nemám se komu vypovídat z bolesti, kterou teď prožívám.Ani nevím jak začít.Cítím, že už brzo se malej Denýsek narodí,v pátek jsem byla v poradně a doktor mi říkal, že už mám hezky připraveno a že budu po vyš.trošku krvácet.Krvácím slabě do dneška.Včera si myslím mi odešla hl.zátka a dnes už spíš jen špiním.Strašně se bojím, že začnu rodit a budu na to sama,včetně dopravy do porodky.Už jsem nemohla jinak,začalo to tím, že manžel se mnou přestal chodit na prohlídky.Před tím byl z každého ultrazvuku naprosto nadšený a už aby tady to miminko bylo.jenže teď se situace naprosto obrátila.Jak bylo u doktora se dozvídá jen z poslechu telefonátu,který vedu s maminou-sám se nezeptá.Prostě cítím, že o mě absolutně ztratil zájem.Navíc se začal stýkat s jedním kamarádem, s kterým chodí hrát automaty a pít.nejhorší na tom je, že vždy oznámí, že jde na chvíli ven s ním-mě ujišťuje, že je za chvilku zpět.Jenže jako vždy skončí v hospodě a opije se tam.A co je na tom úplně nejhorší, že zásadně nezvedá,když je opilý telefon.Takže včera,kdybych po tom vyšetření začala rodit,protože mě furt pobolívalo břicho,tak se to nedozví,protože nebere mobil.Nebo kdyby mi cokoli bylo,tak se mu nedovolám.Vždycky mu to druhý den vysvětluju, že přece mě nemůže takhle doma nechat a ještě nebrat tel, ale argumentuje tím, že jsem si dřív taky chodila kam chci(např.návštěvu našich) a že jsem mu taky nebrala telefon.To je ovšem pravda-stalo se mi to jednou,jenže u něj je to pravidlo několikrát do týdne.Už jsem z toho vyčerpaná,nechápe, že jsem těhotná a všechno snášim daleko hůř než kdysi.Nechápe, že potřebuju vědět, že o nás stojí, protože já pak propadám naprostému šílenství,že nás nikdo nemá rád.Bohužel, asi díky těm hormonům se ze sebevědomý holky, která měla chlapy na háku,stala naprostá hromádka neštěstí.Taky se chci zeptat, jak vlastně pořád jen brečím a před našima předstírám, že je všechno ok,nemůžu tomu malému ublížit.Je mi jasné, že to přenáším na něj.Tak nevím, jestli mám třeba jít k dr a mám to tam říct.Nebo co mám dělat.Včera jsem ten jeho odchod do hospody vyřešila tím, že jsem si sbalila tašku do porodky,přidala pár věcí a odešla k máme do bytu-ona je v nemocnici se zápalem plic tak to ani neví a nechci jí tím stresovat.Manžel si zřejmě ani nevšiml vnoci,že nejsem doma,protože mi volal až dnes ve 12 odpoledne.ani si nevšiml, že chybí taška, že jsem třeba jela rodit-neozval se celou noc.spokojeně si usnul.Ačkoli teda nevím,kdy vůbec přišel domů.tak to je celé.Na jeho obhajobu můžu jen říct, že nakupuje a rád vaří,ale jak je hotov,odchází do hospody a nevnímá svět.Já už jsem tak otupělá,že už tu bolest ani nevnímám,cítím, že se začíná dostavovat deprese.chtěla bych jen všechno zaspat,ale to mi taky nejde.

ined77
29. pro 2012

ahoj, ach jo, to je mi moc líto ☹ .
oni jsou ti chlapi trošku někde jinde než my, ale uznávám, že zrovna teď by mohl být manžel více při ruce. mě by to mrzelo stejně jako tebe.
asi by bylo fajn zajistit si příp.odvoz do porodnice, kamarádka, kamarád, nebo mít aspoń po ruce číslo na taxislužbu...na manžela bych se asi moc nespoléhala.
ale každopádně bych mu napsala (když se nejde dovolat) kde jsem, proč tam jsem a jak se cítím....třeba ho to trkne 😖 .
o miminko se neboj, max se narodí o chlup dřív, ale už teď je donošené, takže mu nemá co ublížit 😵 . akorát by jsi potřebovala být v klidu a psychické pohodě...je to od tvého muže minimálně sobecké a nezodpovědné.
máš nějakou kamarádku nebo někoho hodně blízkého po ruce kdo by s tebou mohl teď více být? myslím, že by ti to pomohlo alespoň maličko.

terezamaminka
autor
29. pro 2012

No právě nejblíž je mi asi máma, ale ta je jak jsem psala v nemocnici.té nic říct nemůžu.Víš,on ty zprávy ode mě ani nečte.Vždy když přijde,tak tam ty zprávy má jako nepřečtené.

schnek
29. pro 2012

bacha na to, jestli pije a hraje bedny, rychle od něj utíkej pryč. Pokud sám nebude chtít, nikdo ho nedonutí přestat a zlikviduje to celou rodinu. Na co ti bude chlap, kterej ti místo toho, aby se o tebe staral, starosti ještě přidělává? navíc jako manželé budete mít nejspíš klasické SJM, takže všechny případné závazky budou společné! máme advokátní a insolvenční kancelář a zažili jsme nejednu zoufalou manželku (i rodiče a sourozence) zadluženou díky manželovi až po uši.

terezamaminka
autor
29. pro 2012

naštěstí nejsme tak bohatí,aby tam házel desetitisíce.Ale smutné je, že bere peníze které jsme měli stranou na nadstandard a otce u porodu

ined77
29. pro 2012

@terezamaminka ...já vážně nevím co ti poradit ☹ . asi by jsi se....nebo ne asi, ale určitě by jsi se měla soustředit na sebe a na miminko...a zbytek vyřešit po porodu ☹ .
držím ti (vám) moc palce, přeji co nejpohodovější porod a taky aby se dal TM dohromady a začal se chovat tak jak má 😵 .

ined77
29. pro 2012

@terezamaminka ..napiš mu dopis, nech mu ho na stole a to se neboj, že by si ho nepřečetl 😉

ivular
29. pro 2012

@terezamaminka A co jeho rodiče? Kdybys jim popsala situaci, nedomluvili by mu? Nebo na něj nemají až takový vliv?

terezamaminka
autor
29. pro 2012

S tím dopisem už mě to taky napadlo.Tak to možná zkusím.Už nemám co ztratit.Bud si to sám uvědomí nebo ne.Jsem ráda,že jsem se z toho maličko vypsala,alespoň mě na chvíli pustily ty černý myšlenky

terezamaminka
autor
29. pro 2012

Tátu už nemá a s matkou se vůbec nestýká.Navíc je z jiného města....

schnek
29. pro 2012

@terezamaminka a až ti sebere peníze na plíny nebo sunar? až bude mít dítě horečku/bolesti a ty nebudeš mít 90,- na pohotovost, tak co? pořád ho budeš milovat a vážit si ho? z mojí zkušenoti - je za trest žít s někým, koho nemáš ráda a nevážíš si ho. a navíc s ním ještě vychoávat dítě, který, jako další "bonus", přebírá vzorce chování rodičů. Věř mi, člověku na alkoholu a bednách je fuk cokoli okolo, zlikviduje ti celej život. A především ho zlikviduje tvýmu dítěti. Vím, jak to vypadá, viděla jsem to, je to hrozný ☹

terezamaminka
autor
29. pro 2012

@schnek .Tak mi radíš, že to nemá smysl?Sama to tuším, ale pořád ho vidím jako tenkrát.Nevím, co se s ním stalo

kajalka
29. pro 2012

Terezko a zkoušelas s ním promluvit ve střízlivý chvíli? Že ho potřebuješ? A co ho k tomu vede? Jestli vůbec chce rodinu?

schnek
29. pro 2012

já ti radím nežít láskou z minulosti, ale podívat se na současnost a představit si budoucnoust. A pak si rozmyslet, jestli tohle chceš pro sebe a svoje dítě. Já jsem to neudělala a hořce lituju.

terezamaminka
autor
29. pro 2012

@kajalka Spíš jsem mu vždycky vynadala, že je nezodpovědnej a že zase utratil všechny peníze.Tohle se s klidnou hlavou řešit nedalo.Ale po tom včerejšku jsme spolu ještě nemluvili

kajalka
29. pro 2012

@terezamaminka A nemůžeš mu ty peníze sebrat? Zkus vztek vydýchat a v klidu si promluvit. Třebas to tobě samotný pomůže v rozhodování, zda s ním zůstat.

anetka1701
29. pro 2012

@terezamaminka já ti něco řeknu. až se miminko narodí, tak to sama zvládneš celkem v pohodě. Ale co nedokážeš, je starat se o miminko bez pomoci tatínka a ještě být celý noci vzhůru a bát se o něj, když bude v hospodě :o( Tohle chování je prostě do nebevolající nezodpovědnost vůči tobě a tomu miminku. Pokud jde o mně, doporučuju ti zabalit věci pro sebe, pro dítě - veškerou výbavičku - a odstěhovat se k rodičům. Oni to zvládnou a pochopí a ty budeš mít aspoň částečný zázemí. Mužskej se buď dá dohromady - a přijde - o čemž ale pochybuju, nebo budete žít i s miminkem bez něj. To zvládnete taky. A časem můžeš miminku najít jinýho tatínka - nějakýho, kterej ho bude mít rád a nebude utrácet peníze pro něj za chlast a automaty :o(

terezamaminka
autor
29. pro 2012

@kajalka No,já to vlastně ani nestačím mu je sebrat,protože on si chodí vydělávat,ale domů už je většinou nedonese,to se ještě mi pochlubí,kolik si vydělal,jenže se to občas zvrtne přijde domů s prázdnou.A to mu fakt v tý peněžence nezůstane ani koruna!!!nechápu jak to vždycky dokáže takhle přesně utratit

alamo
29. pro 2012

Mrzi me, ze tohle nekdo musi prozivat. Z toho co popisujes to ale nevypada na nejaky happyend. Myslim, ze hodne veci se da tolerovat, ale jak rika Plzak, nekteri chlapi jsou naprosto nevhodni pro zivot a neda se to nicim zalepit: chronicti zarlivci a alkoholici. ☹

audi1986
29. pro 2012

@terezamaminka zaujal mě tvůj příběh, žila jsem s podobným typem člověka 2,5 roku a bylo to peklo a jsem nejštastnější, že miminko přišlo až se současným manželem, takže za mě - opravdu od něj odejít a snažit se zapomenout a za sebe můžu říct, že dlouhou dobu a ještě i teď po čtyřech letech si na tento vztah vzpomenu a úplně se otřepu při představě, že bych z něj nevycouvala, ale zůstala v něm..

terezamaminka
autor
29. pro 2012

@audi1986 Bože,je mi 25 a budu 2krát rozvedená se dvěma dětma.už si o mě nikdo neopře ani kolo

schnek
29. pro 2012

tohle jsem si taky říkala a došla k závěru, že to dám. Radši sama a v klidu, než s chlapem a nervy nadranc.

kajalka
29. pro 2012

@terezamaminka A to chceš být 2x rozvedená s dvěma dětma a ještě dluhem na krku? Není to žádná prdelka, když manžel naseká obří dluhy, jako manželka na tom neseš svůj podíl a od novýho roku to bude přísnější.

maladama
29. pro 2012

@terezamaminka jsou i horší věci, než být dvakrát rozvedená... žít s gamblerem je jedna z nich. bohužel, máme gamblera v rodině - tedy vyženěného, ale moje sestřenice je pořád ještě ve stavu, kdy "je to otec mýho dítěte, tak ho nemůžu opustit!" Jo, ale že jí nenechá ani na jídlo pro malýho, všechno nahází do automatů, že se jí ztrácí doma věci, že jí svého času i ten blbej sunar sebral a prodal... to je ta odvrácená stránka věci.

Pokud "nedostane pořádně po čuni", co by takhle na začátku mohlo ještě jít, tak se sám od sebe nevzpamatuje. Odejít, nechat doma dopis na vysvětlenou a říct, že se vrátíš, když se dá do kupy, by mohlo vyjít. A když ne, tak ty na tom vyhraješ tak jako tak.

camelinka
29. pro 2012

@terezamaminka ahoj, opravdu nezavidenihodna situace, nam se z tepla domova muze radit lehce,ale jak vidis, je tu par, ktery si neco podobnyho prozilo a souhlasim s nimi.
Ses statecna, ze si s nim vydrzela doted a snazila se to nejak zachranit, ale chlap co chlasta a navic jede v automatech neni zadny terno. Bez nej by vam bylo lip, navic by musel platit i na dite/deti, ktere je jeho.
Nikdy nemuzes vedet,jestli nema nekde nasekany dluhy,protoze ikdyz treba nemate moc penez,ktery by do beden narval, neznamena, ze nema nekde napujcovano a nikde neni psany, ze na vas nedojde nedejboze exekuce nebo neco podobnyho, bohuzel ☹ .
Jestli mas aspon nejakou podporu v rodine, tak bych se tam na nejakou dobu uchylila i s mrnousem, kdyz na tohohle neni spoleh, tak byt radsi sama, nez se jeste trapit s nezodpovednym debilem. Pardon 😔 .
Zenska zvladne vsechno a je docela mozny, ze ho to nakopne a polepsi se. Pokud ne, tak vam bude lip bez nej, v dnesni dobe dvakrat rozvedena s detma neni zadny exot, sou horsi veci a nekde ceka chlap, co bude za takovou rodinu stastny. Drzim palce, chce to jen otevrit oci a myslet predevsim na sebe a deti 😉 😅

terezamaminka
autor
29. pro 2012

díky holky za názory.tohle by si měl přečíst,podle něj jsem hysterka,která furt jen vyhrožuje že se odtěhuje

camelinka
29. pro 2012

@terezamaminka tak jestli ti rika to co pises, tak je vetsi ubozak nez sem myslela, mela by ses asi fakt odstehovat at vidi ze to myslis vazne, beze slova, jen mu nechat dopis a bud ho to trkne, nebo se naucis zit bez nej a bude ti lip,jinak se obavam, ze to lepsi nebude 😔

schnek
29. pro 2012

jo, toho jsem se něco naposlouchala... a když zjistil, že to není jen tak do větru, přišel s prosíkem... a víš co? několik posledních hádek kočilo výkřikem "Já tu taky memusím být, balím se a odcházím." Po hodině si přisel sednou do obýváku jako kdyby nic... na takový řeči se vykašli, nebuď hloupá, mysli na sebe a mrňouse.

moucha
30. pro 2012

anetko-proč by to sama nezvládla?já to taky zvládla.....Terezko,já si nyslím, že ho mimi trochu přinutí sekat latinu, pokud nee, odejdi k mamce. Ono mu to pak docvakne, o co přišel. Neboj, až se mimi narodí, bude vše jinak.

haniplanetka
30. led 2013

odešla bych k rodičům, tohle je chlap na baterky