Kdy je čas na rozchod?

martkkk
2. srp 2008

Dobré odpoledne, potřebuji radu. Jsem v úzkých a nevím si rady. Nevím, jak se rozhodnout. Žijeme s přítelem spolu již osmý rok. Má dceru z prvního manželstí, přišla o mámu, takže jsem se o ni vždy starala jako o vlastní i když jsme taky měly často mezi sebou spory. Jako všude. Před třemi lety se nám narodil chlapeček. Přítel má byt, takže v tomto směru problémy nemáme.
S přítelem máme stejné přátele, zájmy, máme rádi sport a cestování. On má rád kamarády a hospodu a pánské dovolené. Nic z toho mi nevadí až na tu hospodu, když už je několikátý večer za sebou venku. Během našeho soužití začal podnikat, své stresy z práce přenášel do našeho vztahu, a ačkoliv jsme o tom mnohokrát mluvili, přesto to jinak neumí vyřešit.Ale o to nejde. Již několikrát jsem uvažovala, že se s ním rozejdu, ale vždy mi trvdil, že mě miluje a že jsme si souzení. Tentokrát je to ale jiné. Krize trvá již dlouho, s přestávkami poslední tři roky, vyčítá mi, že jsem chladná, rozmrzelá, nic mě nebaví. Že mám v hlavě jenom našeho syna a jeho již ne. S malým jsem věčně sama, společný čas se dá spočítat na prstech jedné ruky. Se svými dětmi tráví čas jenom když se něco stane a chce to vyžehlit, což už taky nefunguje. Samozřejmě, že na tom nesu svůj podíl. Opravdu jsem se k němu neměla, jak bych měla. O nic jsem si neříkala, protože často jsem i přes žádost byla na vše sama a musela jsem si poradit. Vypadá to, že nic jiného než rozchod nepadá v úvahu, problém je, že ho stejně miluiu, nedokážu si představit, že nebudeme spolu. On mi tvrdí, že už mě nemiluje, ale před dvěmi týdny mě ještě miloval. Jsem zmatená, vím že takové soužití nikam nevede, že jsem sama i když jsem s ním. Chci si udělat jasno a probrat to s ním, ale on nechce, má problémy v práci, s nemocí rodinného příslušníka. Mám čekat, že se něco změní? Mám odejít a za pár měsíců se vracet až zjistí, že nás chce zpět? Opravdu si nevím rady. Nevěřím, že mě nemiluje, když mi z pánských dovolených volá, že se mu stýská a že mu moc chybím. Jsem hloupá, když se v tomto nedokážu rozhodnout sama a čekám až jak rozhodne on? Jinou ženu nemá to vím. Budu ráda za každou radu. Děkuji. MK

lucinkaaa
17. lis 2008

sunin prec, prec a este raz prec od neho.

sunin
17. lis 2008

Aj som čakala taku odpoveď...to len ja blba som si namyšlala,že by to mohlo byť niekedy lepšie.

suki
19. lis 2008

skate tak jak to u vás vypadá? Dej nám vědět ju? Myslím na tebe.

suki
19. lis 2008

sunin proboha to s ním ještě jsi??? 😠 Honem rychle od něj, dokud jsi ještě zdravá.

slnieckova
19. lis 2008

sunin ako to vydime? Ze mas zleho, agresivneho muza, ktory ta skor ci neskor tapne.... Nebola by som s takym chlapom ani sekundu. Viem, ze sa to pise lahko, tazko kona, ale laska nelaska...

slnieckova
19. lis 2008

pomoooooooooooooc to co som napisala, ze vydime 😀 samozrejme vidime 🙄

slavik
19. lis 2008

preč od takého chlapa a čo najskôr 😠 😠

petruci6
19. lis 2008

sunin slavik ma pravdu 😠 na co ti je taky chlap??????????nebolo by ti lepsie samej?

petule.h
19. lis 2008

souhlasím s holkama, zažila jsem takový vztah bez dítěte, ale už nikdy bych toho člověka nechtěla vidět...nikdy se nezměnil a nezmění...agrese je strašná věc...vždy je chvíliklid a potom zase dokola a dokola...nééé já vím, je to těžké..určitě ho máš i ráda a proto si myslíš, že to tak příště nebude, ale bude....věř mi a horší....
opravdu by ti bylo lépe samotné, tvoje dítě už to taky vnímá a kdo ví co by se mohlo jednou stát....

hosina
19. lis 2008

nazdárek lidičky,

Ráda bych se přidala do diskuze a také požádala o radu.

Sunin přikláním se k názoru ostatních.Není to normální člověk a to co dělá není projev lásky.Je to jen otázka času kdy na tebe vztáhne ruku.Je to těžké ale pryč od něho 🙄

hosina
19. lis 2008

Tak a teď bych teda začala s mým životním příběhem.
S mým mužem jsme už 6 let a máme ročního syna.Náš problém začal přibližně v polovině těhu.Milovala jsem ho celým svým srdcem a dělala mu vše co jsem mu na očích viděla(to byla asi chyba)Když byl šťastný on byla jsem i já.
No abych začala od začátku tak jsme se asi po roku chození rozhodly že se odstěhujem tak se stalo.táta se choval úplně jinak už tolik nechodil do hospody a víc byl semnou.Tak po dvou letech takovýho vztahu jsem prohlásila že bych chtěla mimi nebyl proti udělaly jsme si mimi a asi v polovině těhu si našel partu chlapů co jsou v hospě pořád.
V těhu mě to nějak nedoházelo,ale jak se malý narodil tak jsem potřebovala jeho pomoc.Měly jsme problémy s kojením a malý měl strašný koliky a sám se nevykakal.Noce jsem probděla.Když jsem ho prosila ať mi pomůže tak on musí do hospy atd.takže po 7tt totálně vyřízená jsem kojení vzdala.Takže aspoň jedna starost odpadla ale víte jak je to s miminkem v jednom kole.Nechtěla jsem nějak moc pomáhat ale občas jo a pokaždé mi řekl ne on musí tam za nima a tam do hospody.Pořádně se nám nevěnoval,prostě té partě chtěl ukázat že je pařmen jako oni.Trvalo to asi 8 měsíců než to mé ječení a snažení vysvětlit o co mi jde.Po osmi měsících teda asi uznal že mám pravdu ale neřekl to od tý doby se snaží aby to bylo lepš,ale nějak se nedaří.Je pravda že se hodně zlepšil.jenže problém je v tom že mu nevěřím kvůli jedné sms co psal jedné holčině.Z toho by každá ženská pochopila že spolu něco mají.Tvrdil mi že ne že jen potřeboval někomu psát pěkný slůvka a taky od někho číst.To bych mu i věřil,protože zrovna nějaký nadrženec není,ale už to hlodá a nemůžu mu věřit a spolehnutí na něj taky není na vše zapomene a na nic nemyslí.Když s ním chci mluvit tak ho asi tisíckrát za den načau že mě nevnímá.říka že se snaží ale že mu to prostě nejde.Jenže to je jen o tom že člověk chce.
No abych to nějak zhrnula,není na něj spolehnutí a nemůžu mi věřit pořád mi v něčem lže aby to bylo k jeho prospěchu.je to sobec a ještě k tomu si tu snahu pokazí tím že se věnuje víc koníčkům a hospodě a nám minimálně a když tak si hraje s malým a já jsem šťastná že něco podělám natož tak si jít odpočinout nebo se věnovat i mým koníčkům.Jo a taky se úplně liší názory na finance takže jsme pořád v sobě.To vše co jsem tu napsala mu říkám dokola a změna nepřichází.Možná to nevypadá tak hrozněm,ale já potřebuju člověka na koho je spolech a taky bych chtěla oporu.je to prostě naivní člověk,který se brzké době dostane do fin.průseru.žije fakt na oblíčcích.

hosina
19. lis 2008

omlouvám se za ty chyby spěchala jsem 😅

lante
19. lis 2008

Sunin, bacha naňho 😲 , tiež myslím že fyzické napadnutie je už len otázkou času 😠

Hosina, verím ti. Náš malý mal otrasné koliky a môj MM mi veľmi pomáhal, neviem si predstaviť ako by som to inak zvládla. Máš môj obdiv, že to už tak dlho zvládaš. Hlavná otázka je či by si mala kam ísť alebo ako si to predstavuješ. Myslíš, že by išiel on?
Teda ja osobne neznášam, keď chlap "musí" do krčmy 😠 a tvári sa že nevidí, že partnerka už "padá na hubu"
Podľa toho čo popisuješ by som už ani ja nečakala zlepšenie a ak by som mala možnosť tak by som sa odsťahovala. Načo sa starať sama o dieťa a ešte aj o niekoho čo ti houby pomôže.

hosina
19. lis 2008

lante on by nešel byt je na něho.No já mám i nemám kam jít.Známá mi dohazuje chlapa co by si strašně přál ženskou a kldině i s dítětem moc by si přál rodinu a nemá štěstí.jenže mám problém ten že jsme zadlužení až po uši,proto tu ještě pořád sem 😒 Bohužel jsme nějak nezvládly nějaký věci a zadlužily se a né málo něco on a něco já.když půjdu tak vím že by jsem nás neuživila.

říkám už se začal snažit.Hodně udělala jeho maminka,nikdy doma nic nedělal a když potřeboval prachy tak jí něco nakukal a ona solila,prostě co chtěl to měl a za cenu lhaní a vymýšlení.No a už delší dobu cítím,že jsem v jeho životě nahradila její místo.Jí taky nikdy nevnímal.

jenže to zlepšení je jen v tom že pomůže uklidit pohlídat malého ale příjde i že je to jen zdonucení,protože ví že ych byla jina naštvaná,ale není to takový to jdu pohlídám malýho ať si může maminka odpočinout.prstě jen proto že musí.
Jinak je to strašně zhnilý člověk a ještě po 4 letech ježdění kaminonem je ještě víc než je možný 😠
Taky nensáším chlapy co chodí do hospy.Ještě když se pak vrátí ve 3 ráno na druhý den jen polehává a pospává.je strašně nemocinkaný.
Nevím co mámdělat láska k němu už asi zmizela.Ta představa,že bych od něho odešla je hrozná.\mám strach aby ch nelitovala.pořád přemýšlím,ale posledních pár dnů mám pocit že roszchod dřív nebo později příjde teda pokud si neuvědomí jak se chová.

petule.h
20. lis 2008

hosina: opravdu bych tohle zažít nechtěla, chápu tě úplně...já si teda sice doma dělám vše sama, ale mám manžela vždycky k ruce...naopak je to zase trochu workoholik, ale čas na mě i na děti si najde každý den, taskže když jde každý pátek na pivo a někdy 2x v týdnu, že je třeba fotbal, tak nehudruju...fakt je, že já zase hudruju kvůli práci a když to srovnám s tvojím trápením, tak jde o houby...protože by pro nás udělal první poslední...
no co poradit...pokud cit opadl, máš to asi jednodušší ho opustit...no určitě jsi mu šanci dala aby ti nějak dokázal, že o Vás stojí a co píšeš mi moc nepřijde jako strašně otevřený vztah k rodině...spíš od vás utíká mi přijde...
kolik mu je smím -li se zeptat??? a ty splácíš dluhy ze své mateřské??? vždyť ta rti vyjde tak akorát né??? proč by jsi ho kvůli dluhům nemohla opustit???
chápu , že je pro tebe těžké opustit někoho, s kým jsi 6 let, i já bych určitě nechtěla a chtěla, ale zase co chceš v životě ty, být nešťastná 😀
držím palečky ať se rozhodneš jakkoliv

hosina
20. lis 2008

petule.h momentálně ten cit fakt necítím,mám smíšené pocity.Když jsme asi před měsícem měly asi 14 dní super tak už jsem ho ráda objala a zdálo se mi že se ten cit probouzí.Mám strach ho opustit abych toho časem nelitovala.
Dluhy máme společný a něco je na mě a něco na něj,prostě by to nešlo platit a uživit nás tak.
Jinak je mu 25let.Nevím jestli od nás utíká spíš se chce bavit a užívat si.Je tak vedenj z domu nikdy nic nemusel dělat a jen si užíval a tahal prachy z mamky.
Fakt nevím co mám dělat.Rozum mi říká upaluj ten už se nezmění,ale z druhé stránky kam?mám na to ještě začít znovu nějaký život?Celý od začatku?Nenarazím ještě na něco horšího?Ještě k tomu syn ho miluje úplně ho hltá.Teď bývá pracovně přes týden pryč a já celý dny poslouchám tata tata tatí.No i ze spaní a pláče. ☹

petule.h
20. lis 2008

no ten věk by odpovídal k nezodpovědnosti, navíc kluci se začínají spíš bavit a užívat si, ale tak roduina je závazek...a není možné, že by třeba někoho měl, že je pořád v tahu?

petule.h
20. lis 2008

já nevím, znám chlapi, co nebyli doma k ničemu vedení, o to by nešlo, že teda vše děláš sama, to máí spousta holek, ale ty hospody ...co teda říká, když mu to vyčteš a řekneš??? nepřijde mi zrovna, že by ti lásku nějak dikazoval...já tě chápu, neradím ti ho opustit ani zůstat, nevím sama jak bych se zachovala...ale dítě je prostě dítě...je to závazek a o tom věděl né?
jinak nevím kolik je tobě, mě bude 28 let, rozhodně si nemyslím, že bych nedokázala ve své,m věku začít znova kdyby se mi něco takového stalo..já mám děti 2, navíc si žiju v přepychu, mám auto, dost peněz a všeho a kdyby se mi něco takového stalo, taky bych si říkala co dělat, opustit? jenže to by byla asi vypočítavost...já mám , ale štěstí, že manžela stále miluju, on mě i naše děti a strašně se nám věnuje když má volno a je schopen si i volno udělat když zadupu 🙂 ...ale víkendy prostě tráví s dětma, taky ho milují, zvlášť ten 2,5 letej...
u mě by asi záleželo trochu na pocitech...ale hlavně, já bych neuměla žít vedle někoho, kdo je mi vzdálenej, nepohladí, nepodrží, nepomůže...Mám bráchu, je mu 22 let...je to ještě takové střívko, přesně, kamarádi,pivo, fotbal, doma pohoda...dost teda maká...neumím si ho představit s dítětem, ale myslím si, že pro lásku se změní každý...no nevím...rozhodně byych sipromluvila a pak o tom začala vážně přemýšlet, myslíám, že se spíš bojíš samoty...

hosina
20. lis 2008

Tak mě je 23 let.Kdybych měla dost peněz a věděla že nás oba zabezpečím tak už tu asi nejsem.Samoty se nějak nebojím vždyť jsem sama skoro pořád spíš se bojím toho jak vyřešit fin.problémy.
Já si taky nedokážu představit život vedle někoho kdo semnou takhle jedná,proto jsem mu teď napsala na icq jasně že buď se dá do kupy a nebo se pakujem.Ať si to promyslí a ať mi narovinu řekne jestli se vůbec chce měnit.Tak snad se něco dovím.No z jeho stránky už ta láska taky chabne to vím,ale proč teda něco nedělá pořád tvrdí že se snaží ale že mi to je prostě málo podle mě snaha vypadá jinak.Jako fakt se hodně změnil ale je to ještě málo.
Nevím měna něm záleželo a a proto jsem s ním řešila jeho problémy a děllala co si přál on ne a to znamená že mu na nás nezáleží jen na něm samotném.
Jo a pocity fakt smíšené do nedávna jsem měla naději a posledních pár dnů mám pocit že se prostě nezmění.Uvidíme co s ním udělá to co jsem mu napsala.Celej den neměl čas tak mi dá večer vědět jsem fakt zvědavá.No upřimě čekám tu samou písničku takže počítám s tím že začnu balit 😢 😢 😢 😢 😢
Mám strach protože nevím kam půjdu jestli za klukem který mě má ještě pořád od školy rád,ale má rodinu nebo za chlapem co si přeje rodinu a nemá šťestí a nebo zůstat sama a dřít bídu no to už ani snad nejde tu máme teď 😢 😢 😢 😢 😢 😢 Kdybych měla prachy tak je to úplně jiný 😖

hosina
20. lis 2008

Jinak jsem jukala do tvýho albíčka máš krásnou rodinu 🙂 a ty jsi moc sympatická 😉
Přeji ti ať jsi pořád šťastná a zamilovaná jako teď.Nepřála bych tohle fakt nikomu.Kdyby neměla syna tak už asi na světě nejsem.Vím že to jsou srabácký řeči ale fakt není den kdybych na to aspoŇ jednou nemyslela 😔

petule.h
20. lis 2008

děkuji a neblbni... 🙂 , hele život máš před sebou...ať se rozhodneš jakkoliv...no z pozice manželky bych ti ženáče nedoporučovala 😀 ...ale rozhodni jak to cítíš...já ženáče tak v životě měla...ono nic moc..
nemáš rodiče??? nikoho kdo by ti pomohl azylem??? třeba by to pomohlo ve vztahu, třeba by si uvědomil..
dřít bídu je co?? kluk co nemá štěstí je fajn, tam bych možná požádala o pomoc , třeba tě pochopí a třeba jednou vznikne láska...třeba né...hele neházej flintu do žita 🙂

hosina
20. lis 2008

Neboj neblbnu už kvůli toho kluka tu musím být.No ženáč sice je,ale pořád si stěžuje že si jí vzal jen kvůli toho že byla těhu a že je hrozná pořád mu vyhrožuje že odejde i sholkou a on utře.Klidně se ta ženská sebere a odejde na několik hodin prý za kámoškou a on místo toho aby si odpočinul tak hlídá malou a čeká až příjde no to asi neí normální holka.Naši to je takový všelijaký tam bych musela vše zaplatit a na to fakt není.to si můžu rovnou do podnájmu.Dřít bídu je mít 2tis.-4tis.na jídlo a plíny atd pro mimi 😅 jen kvůli toho že muž nechce slevit ze svého standardu,kdyby nešel na pivo tak to by už nežil.prý ☹ a co z toho života mám já.on tam teda utratí min.100kč ale když jde každý pátek min. tak to jsou už 400kč a to nepočítám lahváče a příležitostní návštěvu hospody.Je to prd peněz ale v naší situaci je to moc.Do téhle situace jsme se dostaly samy ale už se stalo tak se člověk musí podle toho zařídit.Máme spoustu věcí které k životu nepotřebujeme a mohly by jsme je speněžit každá koruna dobrá že??
O tom nechce ani slyšet prý si bude rozprodávat věci pod prdelí.No ale po dlouhém ostrém rozhovoru řekl že to teda prodat mám ale ať si to prodám sama.jenže některé věci jsou takové že mezi chlapama se to prodá líp no.ale to je jedno hodím to na net a hotovo.
s tím chlapík ještě jsem ho ani neviděla tak nevím je teda starší je mu 36 let to je celkem dost ale to nemusí být překážkou.no uvidíme co bude 😒

hosina
20. lis 2008

Tak už mi odpověděl na zprávu.Vypadá to že si uvědomil to jeho chování.Prý o nás nechce přijít a bude dělat vše proto aby se změnil jen potřebuje čas že to prý nepůjde ze dne na den.tak snad už se blýská na lepší časy a jestli ne tak už končím a balím si kufry nemám na to.Tak snad se mi to brzy splní a na vánoce budu šťastná 😕

petule.h
20. lis 2008

no tak ti budu držet palečky...ale moc se na to netěš, spíš se nech příjemně překvapit, aby jsi nebyla zase zklamaná...každopádně 36 let není tak moc, ale neznat někoho??? ajít k němu??? nech to prostě plynout a čas ti to ukáže sám...hlavně měj dobrou mysl a nenech se oblbnout...chápu, že asi potřenbujete každou kačku...já sama mám jen na nákupyn okolo 13.000,- na měsíc, takže tě obdivuji, ale jsi určitě statečná...tak se drž...nenapsala jsi mi co vaši???? a jste oddaní???

hosina
20. lis 2008

tý jo takový prachy 😲 teda to by jsme si žily jak prasátka 😵 to není nic na vás jo??? 😔
No naši to je takový všelijaký koupily s bráchou barák a taky válčej jsou jiní takový začarovaní 😀 brácha je vychcánek a pěkně s něma oře.Jít k nim tak to si můžu rovnout pronajmout byt.moc by mi nepomohli musel abych na vše přispívat a to moc nejde.
No tak chybama se člověk učí za nějaký čas se z toho snad vyhrabem a pak už takovou kravinu neuděláme 😅

hosina
20. lis 2008

jo svoji nejsme nějak na to nebyly prachy,první jsme koupily byt na hypotéku a zadlužily se s opravama a zabydlováním no a už to jelo.No a na svatbu nějak nezbylo.Momentálně bych si ho ani nevzala.

evulinkab
20. lis 2008

hosina:
Čekám miminko a dá se říct, že to jak píšeš o svém příteli, to je jak kdybych to psala já.No a protože také nejsme svoji, chtěla jsem se tě zeptat, jak jsi řešila příjmení malého?Má po tobě nebo po něm?..

Já totiž vubec nevím jak to je, když ho napíšu jako otce do rodného listu, tak jestli nebude mít malej zákonitě po něm.To totiž nechci, nevim jestli má náš vztah budoucnost a proto nevidím duvod, proč by se měl jmenovat po něm, když ho budu pak třeba vychovávat sama...

hosina
20. lis 2008

evulinkab no dítě bude mít automaticky jméno po matce.Pokud by jste chtěly stejné tak musíš na městský úřad a oni už ti řeknou co máte vyplnit a podepsat.

Píšeš že seš na to stejně.V jaké rodině tvůj přítel vyrůstal?Vidím že odsud to vše pramení.Jak to řešíš???Mluvíte o tom nebo jak to u vás probíhá???

ria80
20. lis 2008

Evulinkab:jestli ti můžu poradit,tak jestli nevíš,jaká bude budoucnost vašeho vztahu a máš o něm pochybnosti,tak nenech partnera zapsat do rodného listu.Je to velice důležité a ušetříš si tím případné šílené problémy,kdybyste se rozešli.Věř mi,to by ti potvrdila sposta maminek tady a i já mezi ně patřím.

hosina
20. lis 2008

ria80 Já tu zkušenost teda nemám,ale nepřipraví se tím o alimenty???