Kdy je čas na rozchod?

martkkk
2. srp 2008

Dobré odpoledne, potřebuji radu. Jsem v úzkých a nevím si rady. Nevím, jak se rozhodnout. Žijeme s přítelem spolu již osmý rok. Má dceru z prvního manželstí, přišla o mámu, takže jsem se o ni vždy starala jako o vlastní i když jsme taky měly často mezi sebou spory. Jako všude. Před třemi lety se nám narodil chlapeček. Přítel má byt, takže v tomto směru problémy nemáme.
S přítelem máme stejné přátele, zájmy, máme rádi sport a cestování. On má rád kamarády a hospodu a pánské dovolené. Nic z toho mi nevadí až na tu hospodu, když už je několikátý večer za sebou venku. Během našeho soužití začal podnikat, své stresy z práce přenášel do našeho vztahu, a ačkoliv jsme o tom mnohokrát mluvili, přesto to jinak neumí vyřešit.Ale o to nejde. Již několikrát jsem uvažovala, že se s ním rozejdu, ale vždy mi trvdil, že mě miluje a že jsme si souzení. Tentokrát je to ale jiné. Krize trvá již dlouho, s přestávkami poslední tři roky, vyčítá mi, že jsem chladná, rozmrzelá, nic mě nebaví. Že mám v hlavě jenom našeho syna a jeho již ne. S malým jsem věčně sama, společný čas se dá spočítat na prstech jedné ruky. Se svými dětmi tráví čas jenom když se něco stane a chce to vyžehlit, což už taky nefunguje. Samozřejmě, že na tom nesu svůj podíl. Opravdu jsem se k němu neměla, jak bych měla. O nic jsem si neříkala, protože často jsem i přes žádost byla na vše sama a musela jsem si poradit. Vypadá to, že nic jiného než rozchod nepadá v úvahu, problém je, že ho stejně miluiu, nedokážu si představit, že nebudeme spolu. On mi tvrdí, že už mě nemiluje, ale před dvěmi týdny mě ještě miloval. Jsem zmatená, vím že takové soužití nikam nevede, že jsem sama i když jsem s ním. Chci si udělat jasno a probrat to s ním, ale on nechce, má problémy v práci, s nemocí rodinného příslušníka. Mám čekat, že se něco změní? Mám odejít a za pár měsíců se vracet až zjistí, že nás chce zpět? Opravdu si nevím rady. Nevěřím, že mě nemiluje, když mi z pánských dovolených volá, že se mu stýská a že mu moc chybím. Jsem hloupá, když se v tomto nedokážu rozhodnout sama a čekám až jak rozhodne on? Jinou ženu nemá to vím. Budu ráda za každou radu. Děkuji. MK

lenkavano
19. led 2010

teda knoflíčku to je hrůza jen jsem se jukla a co čtu...jak máš velkého syna?opravdu ti nikdo nemůže pomoct? ☹

knoflicek11
19. led 2010

lenko,ne.ale proč to dělá?já to nechápu,kdybys viděla jak je malej nádhernej,hodnej,je mu rok a půl,jak to že si toho zázraku neváží?????????

lenkavano
19. led 2010

knoflícku pro tohle opravdu není omluvy ,snad jen kdyby byl psychicky nemocný,ale v tom případě bych se bála o zdraví své i synka na tvém místě.koukla jsem ještě na stránku zpět jak ti tam psala kalu,a myslím že má ve všem pravdu.čím víc svému manželovi dovolíš tím víc se to bude stupnovat.a na začátku takhle agresivní nebyl?nemá problémy v práci?tady jde i o malého,čím víc bude růst a pobírat rozoumek,tak tím víc to bude chápat a bude mu to ubližovat.pokud by to tak mělo pokračovat dál tak už jen kvůli malému bych ho opustila.

knoflicek11
19. led 2010

já to vím,že jde o malýho.s kalu taky souhlasim.na začátku(jsme spolu 5 let)byl úžasnej.nikdy,nikdy bych neřekla,že něco takovýho může udělat.odejít nemůřu,naši bydlej v malym bytě,kde jsou ještě moji sourozenci a není tam místo.jsem si jistá,že kdybych jim to řekla,tak si nás tam vezmou,ale já nemůžu.nechci jm přidělávat starosti,nemůžu tam přijít a říct jim to.....

aleachim
19. led 2010

knoflíček, mám zkušenosti z domácího násilí (naštěstí ne jako oběť) a bojím se, že tohle je jen začátek. Pročtu, co jsi psala v dřívějších příspěvcích a napíšu do IP.

lenkavano
19. led 2010

knoflicek ale dovedeš si představit pocity tvých rodičů když by se to dozvěděli o dost déle s tím ,že už budeš třeba za čas totálně ztrápená ?nevím jaký máš s nnimi vztah ale soudím že asi dobrý,když by tě vzali k sobě.a táta by to nesl určitě hodně těžce že jsi dobu trpěla a oni o ničem nevěděli a nemohli ti pomoct 😒 já nevím .a jak je to dlouho co se takhle chová.?

knoflicek11
19. led 2010

já neumím říct jak dlouho,brečela jsem už v těhu.mlátit mě začal tak před půl rokem.ono se to vždycky zlepší,pak spolu i spíme.chci to zachránit,kvůli synovi.

aleachim
19. led 2010

knoflíček, kvůli synovi by si ho měla, co nejdříve opustit. V těhlech věcech je tradiční vzorec - chlap zmétí ženu, ta se na něj naštve a nechce s ním být, nechce se s ním milovat, on se jí omlouvá, slibuje, že už se to nestane, chvilku to funguje a pak ji zase zmlátí. Čím víc si uvědomuje, že je na něm závislá, tím více si k ní dovoluje. Holka, svěř se rodičům nebo zavolej na nějakou linku pomoci pro domácí násilí. Jestli chceš, zjistím číslo na holku, která se tomu hodně věnovala, mohla by ti pomoc. Je to dcera mojí kolegyně z práce.

lenkavano
19. led 2010

víš já jsem se ptala proto jestli třeba nemá nějaké problémy a neví jak z toho ven,proto ta vzteklost a agresivita.to ale není na omluvu to je jasné,jen prostě nějaké vysvětlení proč se chová tak jak se chová.

filipal
19. led 2010

Knoflicek, posluchni Aleachim. je pre teba aj tvojeho synceka nebezpecne zostavat s tym chlapom.
moze sa to skoncit aj tragicky. skontaktuj sa s tou holkou, co ti da Aleachin. precitaj si rady pre tyrane zeny.
musis byt pripravena odist do centra pre tyrane zeny. nikto iny to za teba neurobi.

aleachim
19. led 2010

knoflicek a ještě jednu informaci, obykle muži začínají pociťovat svou převahu, když má žena dítě a stará se o něj. Je na něm totiž zpravidla finančně závislá, ale i citově, nechce připravit dítě o otce, a muž toho pak využívá proti ní.

kalu
20. led 2010

Knoflíčku, prosím tě, seber odvahu a už kvůli synkovi odejdi !!! Tvůj muž je slaboch, co se ukájí na slabším- dom. násilí se má tendenci časem zhoršovat- co bude s tvým milovaným synkem, když tě jednou zbije tak, že ti něco fakt provede ???? 😠 Nebo co když v návalu vzteku ublíží i jemu ???? 😠 Jako správná máma bys měla udělat všechno pro to, abys svého synka od tohohle uchránila. Prosím, ozvi se rodičům, svěř se jim, pořád je lepší se mačkat na čas v malém bytě s milující ropdinou, než se klepat strach s násilníkem. On navíc uvidí, že ty máš zastání a možná by ani nebylo od věci, aby mu nějací muži s tvé rodiny dali najevo, že ještě jednou na tebe šáhne, tak bude zle. Aby viděl, že nejsi osamocená chudinka, ale máš zastání. Vsadím se, že dospělých mužů by se bál a dal by vám pokoj. Prosím, udělej to už kvůli synkovi 😉 Pokud se opravdu nechceš svěřit své rodině (třeba se stydíš...)- tak požádej o pomoc nějakou organizaci, kterou ti radily holky výše, nebo nějakou určitě najdeš i na netu.
Moc ti držím palce a moc ti i tvému synkovi přeju, aby si začala jednat co nejdříve a co nejdříve si byla v bezpečí a klidu 🙂

micanek
30. led 2010

KNoflíčku ... už kuli synkovi vem nohy na ramena ............ pokud tě jednou začal mlátit , tak už s tím nepřestane ... a nedej bože kdy se pustí i do něj....

lucisa
30. led 2010

knoflíčku, a neměj strach o bydlení, pokud udělá takovou věc, že na tebe vztáhne ruku, máš právo zůstat v bytě ty, jeho vykážou na 10 dní a v té době ti nějaká organizace (určo by ti policie dala kontakt) pomohla. zjistila, jaké jsou možnosti. nevím, čí je byt, ale i kdyby byl manželův, určitě by jsi měla právo na nějakou adekvátní kompenzaci, stejně tak na finance, když jsi na mateřské, pro tebe i syna.
nenech dojít k tragédii, co když ti jednou ublíží tak, že se nebudeš o syna moct postarat, zmrzačí tě. tím tuplem se na tebe pak vykašle a nepomůže.

moravanka
30. led 2010

cas na rozchod je, kdyz se jeden druhemu uz i v posteli hnusi