Kdy je čas na rozchod?

martkkk
2. srp 2008

Dobré odpoledne, potřebuji radu. Jsem v úzkých a nevím si rady. Nevím, jak se rozhodnout. Žijeme s přítelem spolu již osmý rok. Má dceru z prvního manželstí, přišla o mámu, takže jsem se o ni vždy starala jako o vlastní i když jsme taky měly často mezi sebou spory. Jako všude. Před třemi lety se nám narodil chlapeček. Přítel má byt, takže v tomto směru problémy nemáme.
S přítelem máme stejné přátele, zájmy, máme rádi sport a cestování. On má rád kamarády a hospodu a pánské dovolené. Nic z toho mi nevadí až na tu hospodu, když už je několikátý večer za sebou venku. Během našeho soužití začal podnikat, své stresy z práce přenášel do našeho vztahu, a ačkoliv jsme o tom mnohokrát mluvili, přesto to jinak neumí vyřešit.Ale o to nejde. Již několikrát jsem uvažovala, že se s ním rozejdu, ale vždy mi trvdil, že mě miluje a že jsme si souzení. Tentokrát je to ale jiné. Krize trvá již dlouho, s přestávkami poslední tři roky, vyčítá mi, že jsem chladná, rozmrzelá, nic mě nebaví. Že mám v hlavě jenom našeho syna a jeho již ne. S malým jsem věčně sama, společný čas se dá spočítat na prstech jedné ruky. Se svými dětmi tráví čas jenom když se něco stane a chce to vyžehlit, což už taky nefunguje. Samozřejmě, že na tom nesu svůj podíl. Opravdu jsem se k němu neměla, jak bych měla. O nic jsem si neříkala, protože často jsem i přes žádost byla na vše sama a musela jsem si poradit. Vypadá to, že nic jiného než rozchod nepadá v úvahu, problém je, že ho stejně miluiu, nedokážu si představit, že nebudeme spolu. On mi tvrdí, že už mě nemiluje, ale před dvěmi týdny mě ještě miloval. Jsem zmatená, vím že takové soužití nikam nevede, že jsem sama i když jsem s ním. Chci si udělat jasno a probrat to s ním, ale on nechce, má problémy v práci, s nemocí rodinného příslušníka. Mám čekat, že se něco změní? Mám odejít a za pár měsíců se vracet až zjistí, že nás chce zpět? Opravdu si nevím rady. Nevěřím, že mě nemiluje, když mi z pánských dovolených volá, že se mu stýská a že mu moc chybím. Jsem hloupá, když se v tomto nedokážu rozhodnout sama a čekám až jak rozhodne on? Jinou ženu nemá to vím. Budu ráda za každou radu. Děkuji. MK

slnieckova
3. pro 2008

abinka: "Chlapy proto aby dosáhly svého udělají vše i se ponižovat"... aj zeny 😉 🙂

londyncanka
3. pro 2008

petrulee...citove vydieranie a manipulacia, toho je vo vasom manzelstve pozehnane....cokolvek urobis on vzdy to prekruti tak,ze ty budes vsetkemu na vine a ked zacnes tomu verit tak to mu hraje do karat....vacsinou chlapi ktory maju komplexy si to liecia cez zenu, aby si dokazali ze su akoze oni "na koni"...alebo svoje frustracie za neuspechy v zivote si ventiluju na zenach...su fyzicky silnejsi a to je problem, inak by sa nejedna zena postavila svojmu muzovi,keby sa nebala ze jej nieco urobi....
Mna moj raz udrel, facka, bol este opity, novy rok, budila som ho aby dal pozor na dvojky,kricali, nebolo mlieko doma, musela som do obchodu, jemu sa nechcelo vstat, kricala som na neho, to ho vyhecovalo a praskol mi.
Potom kamoska mi isla kupit mlieko, bol to sok pre mna, nebola som schopna slova.
Chorobne je ziarlivy,bola som na slovensku rozlucit sa s otcom ( uz nezije) mal rakovinu mozgu a on mi robil sceny za to ze mi vosiel na moj email a tam som mala od kamosov spravy... ( pisala som si s nimi o tom ze mam dieta a ze cakam dvojicky ,ziadne stretnutia nic)....Uz ma chcel nechat aj s dvojickami, ale potom sa ukludnil,moja mama plakala aky je bezcitny, brat tiez mal dost.
A tiez v juni bol presvedceny ze ho podvadzam ( dvojicky 7mesiacov, starsi mal 20 mesiacov) a chcel odist,ze ho mam zbalit, ale ja som sa bala, podla tonu akym hovoril, tak som sama s detmi utiekla.Nahlasil ma na policii ze som nezvestna ( ze som mu ukradla deti a ze som ho okradla (50 LIBIER S NASHO SPOLOCNEHO UCTU SOM VYBRALA, TO JE CCA 2000SK. NA PLIENKY A NA PREZITIE, NA JEDLO).

londyncanka
3. pro 2008

Spala som v jednej izbe u kamosky, deti na dekach na zemi aby nespadli z postele...Ja som sa sama nahlasila na policii kde som a ze som pred nim utiekla a tiez som bola v organizacii ktora pomaha tyranim zenam, ci psychicky ci fyzicky, moc mi nepomohli,ale aspon zapis tam bol,ze som neutiekla len tak....
No a nakoniec po 3 dnoch trapenia,jeho matku som poprosila nech pomoze , on na nu dost da, tak prisla po mna i so svagrinkou a vecer sme isli von a porozpravali sme sa, odvtedy je to v tomto smere lepsie, aj ked obcas ma divne otazky kde som bola ( s 3 detmi) no a blbosti...vyrastal v rodine kde chlap nic doma nerobil, ma otcima, jeho surodenci nemaju uctu ani k matke ani k otcovi...ten moj sedel vo vazeni za to ze sa pobili v autobuse, a zobrali chalanovi walkman, dostal 2 roky lebo matka toho chalana robila na prokurature (smola)...mal vtedy 17...ale ta agresia je v nom, a alkohol, neni zly, len sa nesmie napit...je alkoholik a ja to viem, on si robi zarty z toho, ze ano je ze musi sa liecit....
Neviem preco chlapi to robia,mozu mat vsetko rodinu,deti, asi to je len o tom sexe, ked si bohyna v spalni tak je vsetko super....aspon u mna sa to tak zda...ked je nieco v posteli tak urobi veci same od seba...
Toto by mali muzi citat, ale taki co sa ich to tyka nemaju zaujem, lebo su sebci..

abinka
3. pro 2008

slnieckova:máš pravdu 😉

skate
8. pro 2008

Ahoj, holky, je to čím dál horší. Nehádáme se, ale taky na sebe nepromluvíme normálně. Jsme jeden protivnější než druhý. Jsem z toho tak znechucená...
Večer byl zase dotěrný, nedá se to vydržet. Kdyby se to nakonec povedlo vyřešit rozvodem, netuším, jestli ještě dokážu žít s mužem, zamilovat se, věřit v lásku a být šťastná. Mám pocit, že všichni jsou stejní, velké děti, egoisti, páni tvorstva. Ve středu jedu domů, musím to říct mamce, poradit se, svěřit. Snad to pochopí.
Držím palečky všem nešťastným, hodně sil. Pá pá. ☹

suki
8. pro 2008

skate tak se drž moc na tebe myslím, a doufám, že to vyřešíš tak, aby jsi byla spokojená. Dej pak vědět, jak pokračuješ 🙂

mamol05
19. pro 2008

Skate, doufam, ze vse dopadne dobre, pred par mesici jsem sama zvazovala, ze opustim manzela a zalozila podobnou diskuzi. Citila jsem se mizerne a nevidela nasi budoucnost moc ruzove, bylo mi moc smutno,styskalo se mi, vsechno jsem videla cerne, nastesti jsem neunahlene manzela neopustila. Musim ale rict ze jsme nemeli a nemame rozhodne problemy, ktere maji holciny v diskuzi, manzel me nekdy neuhodil, nevyhrozoval, neni alkoholik.
Skate, ja vim, ze jsem se sama po narozeni nasi male (dneska uz ji je pres rok) hodne zmenila, najednou je tu osoba, ktera me potrebuje 24/7 a ja jsem tu pro ni moc rada, prestala jsem pracovat, jsem s malou doma. Vsechnu moji trpelilost a laskavost a vetsinu lasky dam ji. Manzel ma narocnou praci, mame se financne dobre, ale moc se neuzijem. Vraci se z prace pozde, ja jsem vetsinou byla unavenou po dlouhem dnu a vsechno me na nem stvalo. Vim, ze nasi malou taky miluje nade vse. Pred narozenim nasi holcicky jsme se meli moc radi, hodne jsme si spolu povidali, cetli si spolu pred spanim, ted je tu mrnous....vsechno je jine, uz ne vecere pri svickach, romantika, vylety. Nase situace je navic jeste komplikovana tim, ze manzel je cizinec a zijeme v zahranici a babicky a dedeckove jsou daleko.
My jsme se rozhodli, ze si pokusime zase uzivat sami sebe, ze nebudem mama a tata, ale budem zase jen my dva spolu alespon na par hodin v sobotu. Zajistili jsme si pani na hlidani a chodime ven.Pochopila jsem, ze ty mas velkou vyhodu a rodice pobliz. Nechces si treba s manzelem zajit na veceri nebo do kina? My jsme odjeli na prodlouzeny vikend k mori (bez nasi kocicky), moc nam to pomohlo. Zjistili jsme, ze se stale mame moc radi a ze jen bohuzel nemame cas dat si to najevo.
Zkus si jeste jednou s manzelem promluvit nebo treba hledat pomoc v manzelske poradne.
Preju hodne stesti.

mysteria
22. pro 2008

Nevím, jestli zrovna patřím se do diskuze, ale říct to někomu musím, jinak se z toho snad zblázním.

Dnes, právě dnes, dva dny před štědrým dnem se mi moje tušení potvrdilo, ON má jinou, nevím jak dlouho, nevím, jak moc vážné to mezi nimi je,... ale úplně sprostě nás, mě a dítě vyměnil za nějakou ... z práce, ani češka to není. Já proti cizincům nic nemám, ale ...
Věnuje jí sebe, svůj čas i peníze, pro nás nic nezbylo...
Začal mi vyčítat i dárek pro dítě, že musel něco koupit.
Co to je za člověka, proč jsem neviděla a neslyšela dřív jak mi lže, jak je zlej...

Já tak moc chtěla milovat, starat se o někoho, kdo to ocení, mít s ním rodinu a plánovat si budoucnost, nemám sílu vstát a jít dál, nechci, nemůžu, prostě to nejde...

Nevím, co bude dál, jakákoliv myšlenka mě bolí a vnáhí slzy do očí...

petule.h
22. pro 2008

mysteria: to není nic příjemného před svátky, ale máš dítě a asi kvůli němu budeš muset být statečná...já bych ty chlapi nkopala do zadku slušně řečeno..nevbím co napsat aby to zmírnilo tvojí bolest, ale buď statečná, asi nejlepší by bylo si to vyříkat co che dál...

mysteria
22. pro 2008

s ním se mluvit nedá, nesmím nic říct, na nic se zeptat a už vůbec po něm něco chtít
začně bouchat do věcí okolo sebe, hází s věcma a řve na mě, jak na prašivýho psa 😠

aspinka
22. pro 2008

Baby uplnou nahodou som sem zabludila a je mi nesmierne luto co prezivat vdaka Bohu sa ma to teraz absolutne netyka lebo mam uzasneho manzela. Ale ako dieta som si dost uzila "doma" ked sa to da domov nazvat Absolutne nefungujuca rodina ako dieta som detstvo pretrpela a uz ako mala som chcela byt velka a vypadnut z domu. Ked som dospela nechcela som sa vydat a muzov ani citit. Nastastie si ma nasiel uzasny muz mame spolu dcerku a vlastne zijeme spokojny zivot. Az na to ze som si nieco "priniesla" z domu. Mavam depresie pocity uzkosti a poviem vam maju to v urcitom obdobi mojej uzkosti a zlosti moji milovany somnou tazke. Aj my s manzelom sa pohadame a niekedy mu poviem v zlosti take veci ☹ ale u nas sa to rychlo "zehli" lebo sa neskutocne milujeme a pokial je medzi manzelmi laska to ze ti na tom druhom zalezi aj ked sa hadate a nastval ta do nepricetnosti vsetko prekonate. Akonahle je tam prazdno a obrovsky mur a kazdy je na druhej strane len veeeeelmi tazko sa cez ten mur hadok, nedovory osocovania dostanete zase k sebe. Ale nic nie je nemozne len to musite spolu zhodnotit a vypovedat co mate na srdci.
Este vam chcem povedat nech prezivate vo vasich vztahoch s manzelom cokolvek POZOR na svoje deti ako to vnimaju comu su pritomne co pocuju a vidia pretoze ked raz vyrastaju v nelaske, zlobe a strachu poznaci ich to na cely zivot tak ako mna 😢 a len tazko sa z toho clovek lieci aj v dospelosti ☹

abetka
22. pro 2008

mysteria- odid!!!!!!
KAsli na neho. Nemozes ist k rodicom alebo znamym????
Ja si myslim, ze ked je takyto hruby a sprosty, tak mu nic nepomoze a ty sebe ublizujes, tym ze si pri no m

mysteria
22. pro 2008

všechno to začalo tím, že mi sociálka neposlala mateřskou, tak jsem z toho pochopitelně špatná, že ani nebudu mít na dárky, a víte co mi řekla, že když já nemám peníze a on jo, tak se podle toho mám taky chovat - nevím, jak to myslela, ale připadám si jak nějaká děv...

horallka
27. pro 2008

mysteria-ako sa to ďalej vyvíja?

zuzkafuny
4. led 2009

A predsa napíšem...
Priateľ mi nadáva... a nie málo. Niečo mu preletí popod nos a začne ty krava po.ebaná, pi.č sprostá, teľa...
Sleduje s kým sa ako rozprávam, aby to doma mohol rozobrať či to bolo alebo nebolo na úrovni... či sa za mňa musí, alebo nemusí hanbiť...
Pri jedle sleduje ako držím s dcérou príbor, ako si jedlo krájam a občas sa mi dostane také... žeriete ako svine... s bvami ani nejsť niekam sa najesť...
Seriál až si náhodou zapnem, mi povie že to pozerajú len primitívi...
Keď si zapnem koníka, tak som sprostá závisláčka...
Keď som mu o tom hovorila, tak povedal, že ho nemám vytáčať a že to robí lebo ma ľúbi a aby som sa niečo naučila...
A napriek tomu by mi zniesol modré z neba...!!! varí, dáva peniaze. O polnoci je schopný mi ísť kúpiť čokoládu keď doma nemáme... Už sme boli dvakrát rozídení... a bác! Zas sme v tom ale pribudol malý synko a toho miluje... a ja som zúfalá... Od Nového Roka sme spolu ani neprevraveli... však načo... keď sa s ním nerozprávam, aspoň mi nenadáva...
ale niektoré ste tu na tom horšie...
Tak nám do Nového Roka želám aby sa tí naši chlapi prebrali...!!! A pod nohy nech sa nám len a len to dobré pletie... 😉 🙂

mysteria
4. led 2009

horalka, nic se u nás nezměnilo, teda nic k lepšímu, on mě vlastně strašně moc miluje, ale jen když je doma vše jak má být, uvařeno, vypráno, uklizeno, na nic se neptám, nic po něm nechci, ale jak něco z toho nefunguje nebo je jinak, tak je zle...

zkouším si najít nové bydlení...

lena13
4. led 2009

holky ja vim,ze jsem nepatrim,ale presto vam vsem moc drzim pesti...
mysteria - drzim pesti,asi udelas nejlip,kdyz odejdes ...najdes si noveho pritele,ktery si te bude vazit a taky te bude hoden...

martkkk
autor
31. pro 2009

ahoj holky, vstoupila jsem podruhé do stejné řeky. Jak jsem byla nadšená z přítelová znovuprohlédnutí, tak po třech měsících mohu s čistým svědomím říci, že se opravdu ale opravdu nnniiikkkdddooo nezmění. Jsem asi naivní - ne asi určitě, věřím, že každý člověk je v podstatě dobrý, - náš život se dostává do starých - předešlých kolejí. Já mám s ním jedno dítě a přesto živím dvě a on má dvě a stará se především o jedno - to původně své. Není to zlý člověk, ale je neuvěřitelně zahleděný do sebe. Někdy si připadám jako z jiné doby. Pro mě je rodina respektive děti - to nejdůležitější, někdy mám špatné svědomí, protože bych spíš cestovala i sama, než bych čekala až se někdo vrátí. Ale pro malého to ráda obětuji, s tím jsem do toho šla. Chci si ho užít dokud je malý a snažím se o to, abych ho jednou jeho dívce upřímně záviděla. Přítel chce další dítě, já bych jich chtěla dalších klidně pět, ale v případě, že se něco stane, tak víc než jedno nezvládnu - finančně. Nerozumí tomu, nevím proč. Žádnou jistotu neposkytuje, chce další dítě, ale nijak jej nezajistí, nedokážu mu to vysvětlit. Někdy si připadám jako z jiného světa, protože všichni chápou věci, které já ne.
Mám vás holky ráda, držte se a pamatujte si, že život je takový o jaký se zasloužíme samy.
M.

knoflicek11
1. led 2010

Ahoj,my máme 1,5 starého synka.je to můj miláček.manžel se mu nevěnuje.říkám mu,co budem dělat odpoledne a on si sedne k počítači a hraje hry.půjdem na procházku?ani náhodou.jedem plavat?ne.takže jsem celé dny s klukem sama.vymýšlím mu zaměstnání,zábavu,nemám ráda když děti tráví čas u televize.potom jdi třeba věšet prádlo a malej řve máma!MM je celej hotovej,že jsem z něj udělala mamánka 😠 to ale celkem není to,proč píšu,jedna holčina tady psala,že jí MM nadává.mě taky 😢 že jsem krá..,debi. a jinak i hůř.ponižuje mě,říká že naši na mě serou,když jim třeba volam že přijedem a oni nemaj čas.směje se mi,že nemám kam jít,že s nim musim zůstat,když mě naši vykopli z baráku(což není pravda)posmívá se jim.nevim co s nim,přiznávám že nebýt syna,dávno jsem od něj pryč.2krát mě uhodil,nic drastickýho,ale udělal to.neříkám že je pořád zle,někdy je to nádherné...ale jak říkám...znova bych do toho nešla.

kalu
2. led 2010

Knoflíčku- upřímně nechápu, co tě u něj ještě drží- píšeš, že kdyby nebylo synka, tak už jsi dávno pryč, ale zároveň píšeš, že se synkovi vůbec nevěnuje 😒
Takže moje nezaujatá rada zdí : jdi od něj, pokud máš kam (třeba k vašim), tady já žádnou šanci na zlepšení nevidím- tvůj manžel je evidentně zakomplexovanej slaboch a snaží si uměle zvyšovat sebevědomí na slabším, což je v tomto případě jeho žena. Ukaž, že nejsi ta slabší a postav se mu- odejdi od něj, ukaž mu, že máš zastání v rodině. To je to nejrozumnější pro tebe i pro malého, co můžeš udělat. Synkovi je 1,5 roku- využij toho teď, kdy si vaše hádky a jeho urážení tebe a bití, ještě nebude pamatovat. Věř mi, já to taky utnula , když byl malé rok a půl (i když u nás na fyzické násilí nedošlo) a nic si z toho nepamatuje. Dneska jsou jí 2 a 3/4 a už má ze všeho mnohem větší rozum a už by to snášela mnohem hůř.
A pamatuj si - Nikdo nemá právo tě sprostě urážet, posmívat se ti a bít tě !!!!!!!!!!
A ihned po tvém odchodu (předem bych mu to neříkala, abych ho ještě nějak nevyprovokovala) bych si okamžitě zažádala na soudu o svěření malého do péče (a i bych v té žádosti zmínila tu jeho agresivitu, abys byla o krok napřed, kdyby ti chtěl dělat naschvály).

Moc ti držím palce a ozvi se, jak to zvládáš,budeme se snažit ti být nápomocny alespoň virtuálně 😉

filipal
2. led 2010

Konflicek, myslim si to co Kalu.
tvoj m ta vlastne psychicky a uz aj fyzicky tyra.... len si to nechces pripustit.
situacia sa bude len zhorsovat. takyto muzi sa nikdy nezmenia, zbytocne si to navravas.
necakaj, lebo svoje ponizovanie moze presunut aj na syna.
takeho otca tvoj syncek nepotrebuje.
skus pozbierat vsetky sily a odist...

silvia7
5. led 2010

ahojte, strašne potrebujem radu.. či si myslíte, že to má budúcnosť a či mám náš vzťah skončiť teraz .. aj keď neskoro..

sme spolu tri roky, bývame u mojich rodičov v 2izbovom byte, jeho rodičia majú rod. dom, ale tam by musel platiť za jednu izbu a náklady mesačne 100eur a aj nakuupovať by musel jedlo.. u nás nemusí nič, bývame tu rok a pol, chceli sme si nájsť podnájom, no moji rodičia povedali, že nech to skúsime radšej tu a šetríme si na byt, ak budeme chcieť.. tak sme ostali tu.. viackrát sme sa rozišli, hlavne pre jeho klamstvá a sľuby, ktoré dáva, ale nespĺňa.. kým robil, bolo to ok, teraz "podniká" ale on je ten typ, že však zajtra a neskôr a potom.. to je jeho.. na základe jeho "akčných" rozhodnutí, že ako to potrebujeme som si vzala auto na lízing, všetko on vybavoval (na moje meno), boli tam nejaké motanice s prepisom, chýbali nám papiere, tak sa to ťahalo dlho, teraz mám na krku pohľadávkovú spoločnosť a mám za týždeň zaplatiť 1200eur, inak auto vezmú a aj tak to budem musieť splatiť..zobrala som na seba mobil a paušál pre neho (že to bude platiť on..) neplatil, je tam 400eur dlh, mám splátkový kalendár, no on sa k tomu nemá, miesto toho, aby išiel a robil a zarábal, tak leží doma v posteli alebo sa hrá hry na pc.. som tehotná (neplánovane, nechcela som dieťa, lebo nič nemám..ale prehovorili ma aj rodičia aj on..) teraz vysvitlo, že urobil nejaký podvod s jeho starým autom, tak mu prišli papiere na výsluch.. musí zohnať 10.000eur a vyplatiť nejakých "maafianov" aby dali pokoj.. a to je ešte veeeľa vecí čo asi neviem že si požičal prachy alebo dlží niekomu a tak.. dokonca si môj otec zobral úver na auto(kombi) ktoré budeme podľa neho straaašne potrebova, keď príde dieťa, kvôli kočiku a všetkému.. a má dávať peniaze môjmu otcovi za splátku, v dec. bola prvá, no nemal celú sumu.. - už to začalo odznova.. proste je nezodpovedný a mne to strašne lezie na nervy. aj spávať nedokážem už kvôli tomu..

ja neviem čo dalej.. chce riešiť bývanie (sociálne byt alebo prenájom..) ale ako keď on sa nemá k tomu, aby ráno vstal a šiel robiť, aby zarobil????

má to zmysel?? už teraz je milion veci, čo potrebujeme pre mimi, keď príde na svet, ja som nezamestnaná, lebo som robila v bare, tak som odišla, keď som zistila, že som tehu.. a koľko vecí ešte len budeme potrebovať potom.. nie je naňho spoľah ohľadne financií.. viacero vecí čo on bol platiť (šeky), na ktoré som mu dala peniaze, mi prišli upomienky, že neevidujú úhradu.. ústrižky vraj niekam dal, ale platil to.. odkedy som s ním,mám len dlhy a naťahovačky so všetkým, čo on povedal, že vyrieši..

a je mi strašne blbé pýtať peniaze od rodičov na účty.. ani oni nemajú nazvyš..

ak ho pošlem do r.ti, aj tak ostanem sama na tie dlhy, takto ho súrim, aby to platil on..ale nič z toho.. a tiež nechcem ostať sama na dieťa.. ale pokiaľ nás on bude len zadlžovať tak ja neviem.. začarovaný kruh je to..

prosím, poraďte, možno máte aj vy podobnú skúsenosť.. vďaka

moravanka
5. led 2010

Takto toto ja poznam, uplne ve stejne situaci jsem byla i ja. Nebyla jsem tehotna, ale ani jsem nemela takovou podporu rodicu. Muj byvaly me premluvil, ze chce podnikat, ale jako statni urednik to neni mozne. Takze vse slo ne me. Leasingy, dluhy, exekuce atd. No a kdyz me potom zbili nejaci mafiani, co jim dluzil penize, tak byl konec. Veskere dluhy zustaly me a splacela jsem je dalsich 7 roku a on byl vysmaty. Mel restaurace, kde neplatil najmy
, dluzil za zbozi, leasingy nesplacel, chodily pokuty za spatne skladovani potravin, za nocni hluk atd. Co s tou trzbou delal, nevim. Asi mu tam servirky vse rozkladly. Hlavne ze me slibil, at se nebojim, ze da na vse pozor, abych ja nemela nejake problemy.
Ale v kazdem pripade jsem rada, ze je to za mnou.
Proto ti radim, ukonci to, nez te stahne do zahuby.

tatata
6. led 2010

VYHOD HO skor ako to bude horsie - mozno o vsetkych jeho dlhoch este nevies a je to ovela viac ako si myslis. Co sa tyka tych dlhov, ktore su napisane na Teba skus sa poradit s pravnikom ako by sa to dalo riesit. Ak Ti povie ze to musis splatit Ty tak bud sa skus so svojim partnerom dohodnut na splatkach alebo to proste budes musiet zaplatit za neho ty. Dalsia moznost je sud ale to je na dlhe lakte.Zatial som porozumela ze mas auto na leasing a nezaplatenu splatku 1200 eur a pausal napisany na teba s dlzobou 400 eur. Riesit to treba radikalne,aby sa tie dlzoby nevysplhali este vyssie. Auto vratit leasingovej spolocnosti a pausal okamzite zrusit ( mozno skus skocit mobilnemu operatorovi poradit sa ako to riesit aby ti z pomsty neprevolal dalsie tisice ) . Potom bude na Teba stale dlh 1200 + 400 = 1600 ( okolo 50 000 SK ). Nie je to malo ale na Tvojom mieste by som si skusila pozicat peniaze od niekoho a okamzite to vyplatit lebo ta suma sa bude stale nabalovat. To ze Tie dlhy su jeho sa Ti asi nepodari dokazat, alebo skus sa poradit s tym pravnikom. Co sa tyka dietata, no to je problem - bohuzial otehotnela si s chrapunom ale nie si prva ani posledna, vyzera ze mas fajn rodicov - tak v zacaitkoch ti snad pomozu. V prvom rade ho vyhod z domu, pories dlhy a mysli na dieta. V ziadnom pripade mu uz nedavaj dalsiu sancu - drzim palce.

pepibubu
6. led 2010

čas na rozchod je tehdy, když si partneři přestanou vážit toho druhého. Nebo i v případě, že jeden si druhého neváží a nechce hledat zase cestu aby našel něco, čeho by si na tom druhém vážit mohl.

silvia7
6. led 2010

vdaka za rady a názor, no musím sa k tomu dokopať ako sa hovorí.. ja som sa s ním rozchádzala už toľkokrát a vždy som sa "zľutovala".. no viem, že to nemá význam ďalej sa ťahať s niekym nezodpovedným a nespoľahlivým.. vďaka.

tin007
6. led 2010

silvia bojim sa, ze jedine co ti ostava je utekat od neho daleko, resp. ho vyhodit a uz do zivota nevpustit! zial, tvoj priatel, ako si ho opisala, mi pripada ako maximalna pijavica, ktora vycicia co sa da a bojim sa, ze ak ty alebo tvoji rodicia uz nebudete moct davat, tak sa vas bez ohliadnutia pusti a pojde sa prisat inam. auto vrat rychlo lizingovke a skus sa dohodnut na nejakych prijatelnych splatkach, zmluvu na mobil zrus, ak sa nebude dat, tak aspon zmen pausal na co najnizsi (a pouzivaj ty) a nechaj zablkovat jeho sim kartu. vymente kluce od bytu a uz ho tam nikdy nevpustajte. nechajte ho, nech si za vasho dozoru pobali veci a odide co najskor.

martinka17
7. led 2010

silviaň
máš super rodičov, iste Ti pomôžu, takže ako Ti píšu, okamžite ho vyhoď. Lebo s ním to bude len horšie. A samej Ti bude možno ťažko, ale nie tak ako s ním. Byť slobodná mamička nie je žiadna hamba a ani nejaká katastrofa🙂

hankaaa1
8. led 2010

silvi,

suhlasim s babami, skus nabrat dostatok sil a odvahy a vyhod ho .. a potom uz nikdy nevpustaj do domu ani do svojho srdca
...inak mam jednu kamosku,ktora pozicala peniaze bvalemu frajerovi svojej segri peniaze a nebol schopny jej ich vratit..
mala poistenie pravnej ochrany.. riesili vsetku pravnu korespondenciu, dohnali to az pred sud a vyhrali ho. uhradili vsetky sudne trovy za nu.
Nakoniec mal vsak havariu , skoncil na ivalidnom voziku, a zije so zivotneho minima.. takze jej to nema z coho splacat..

knoflicek11
19. led 2010

Ahoj,tak dneska jsem se vzepřela.byla to jen taková malichernost-uklízela jsem a on mě dráždil,že on je ten kdo musí vydělat,pořád do mě dloubal...strašně mi to vadilo.říkala jsem mu ať na mě nešahá,několikrát,pak už mi to hrozně vadilo,tak jsem mu dala pohlavek-nevěděla jsem jak se bránit.připadala jsem si jako hračka.neměla jsem to dělat,dal mi facku že jsem upadla i s malym na futro.pak mi řekl,že ještě jednou na něj šáhnu,tak mě zmlátí.nechápu jak to mohl udělat,my jsme se tak milovali...je mi hrozně.odejít nemůžu,nemám kam.jsem na něm finančně závislá i teda bytově.