Když je dcera u bývalého, vždy onemocní. Vysazuje jí léky

lenluc
24. dub 2014

Dobrý den maminky, mám "menší" problém s bývalým... Teď žiju s dcerou (v červnu jí bude 6let) a přítelem a máme spolu ještě mladší dceru-7M. Problém je v tom, že bývalý si našel partnerku a od té doby začal o dceru najednou jevit zájem a následně si požádal o svěření do péče. Soud rozhodl na základě psychologického posudku, že dcera zůstává v mé péči a návštěvy u otce máme dohodou sepsanou na sociálce... (má mu však umožněn široký styk). problém je však v tom, že dcera poslední dobou dost marodí, respektive, kdykoli ji vrátí je nemocná.. Já ji dám trochu do pořádku, ale když si ji vezmou na víkend, vysadí ji léky i ATB a dcera do toho opět spadne, většinou mi ji předává už s horečkou. Pokud nemá horečku, několik dní zvrací, v noci se budí s pláčem.. Před necelým měsícem, ji u nich pokousal pes, když ji nechali bez dozoru na zahradě, i přes to, že dcera plakala, že chce s nimi do domu... Teď mě nařkl z toho, že to nezvládám a dcera je nemocná jen kvůli mě, doktorka ji podle nich rve jen ATB a oni jí je budou nadále vysazovat a brát ji jen k léčiteli.. Prostě celkově dělám vše špatně a jsem špatná matka...Poraďte mi, jak mám postupovat, aby to někdo začal řešit dřív, než dcerce odrovnají zdraví i psychiku.... Děkuji za každou radu

ivda
19. čer 2014

@lenluc Také mi zůstává rozum stát, že ani to spoustu, co jste podnikli nestačí na vydání předběžného opatření. ☹ Nedovedu si ani představit co ty a malá prožíváte, ale moc držím pěsti, ať už konečně začne někdo z těch úředníků konat svou povinnost a chrání hlavně malou. Máš pravdu, že nic nezákonného ti nepomůže, ba naopak, byla by to voda na mlýn sociálního pracovníka. Ale toho bych teda razantně žádala vyměnit. Držím pěsti.

tulikiss
19. čer 2014

@ivda ja zase nechapu vas vsechny co tu nadavate na policii...co maji jako delat, kdyz pani prisla a nema na sve tvrzeni zadny dukaz, posudek od nejakyho psychologa pro ne neni dulezity, oni ho potrebujou od sveho psychologa, aby meli jistotu, ze pani psycholozka neni jeji znama. Tady jde o hodne vazne obvineni a oni nemuzou jenom tak bez dukazu nekoho obvinit, protoze pokud se to vse prokaze(tim nechci zpochybnovat to co pani tvrdi) tak kazdy neuvazeny krok by mohl pak pouzit proti nim a vyklouznout z toho.
Ja nejak nechapu proc pani kdyz ji dcerka rekla co ji rekla, nejela ihned k lekari na vysetreni a pak nesla ihned na policii, tohle cekani a reseni po psychologech veci vubec nepomohlo.
Vemte si to z druhe strany pokud by treba mstiva byvalka vaseho manzela z neceho takoveho obvinila, taky by jste rvaly co to je za bordel, ze k takovemu vaznemu obvineni staci tvrzeni maminky a nejakyho maminkou vybraneho psychologa.
Ja nezpochybnuju vaznost situace, je to otres a jenom predstava ze dokaze "rodic" neco takoveho udelat tak je mi zle. Ale musi se postupovat podle zakona jinak pak nedojde k potrestani a ono mu to projde a dcerka k nemu bude muset chodit. Jenom doufam ze se to vse prokaze a bude vse ku prospechu holcicky, ale obavam se ,ze po takove dobe to bude tvrzeni proti tvrzeni a nebude asi dukaz ☹

ivda
19. čer 2014

@tulikiss K policii mám celkem blízko, k právu též. Pardon, ale jedná se o malé dítě, které vše zajisté neřekne hned a najednou. Stydí se, bojí se, je to pro ně nepříjemné. A z vlastní zkušenosti - děti nevypráví hned a najednou vše do detailu. Posudek od psychologa pro začátek jistě dostačující je, než bude posudek od vlastního a bude řádně prošetřeno. Jde o to, aby se zabránilo opakování situace. Tvé děti jsou ještě malé, sama zjistíš, až ti budou vyprávět třeba o školce apod., že ti hned neřeknou všechny detaily a budeš se je dozvídat postupně, klidně třeba po týdnu. Myslím si, že předběžné opatření by si situace zasloužila. Protože teď pořád má maminka povinnost dát holčičku tatínkovi. A věřím, že paní holčičku vzala k psychologovi právě proto, aby se dozvěděli, co se opravdu stalo, protože je to právě psycholog, který ví, jak zjistit a ověřit všechny detaily.

tulikiss
19. čer 2014

@ivda je mi jasne ze dite vsechno nerekne hned, ale promin pani tu psala uz 6.6 ze ji to dcera rekla a na policii byla vcera, to jsou skoro 2 tydny. ono zase to vem z pohledu policie, kdyz tam prijde maminka a rekne dcera mi pred 2 tydny rekla ze kdyz byla ted nevim kdy treba pred tydnem u tatinka tak ji obtezoval. promin ale proste jim to musi znit podezrele, me by to tak aspon znelo, protoze bych cekala ze maminka bude jednat ihned a ne cekat 2 tydny.
Ale asi je kazdej jinej, me kdyby to dcera rekla(teda ted jeste nemluvi, ale umim s to predstavit) tak atje klidne pulnoc tak letim k doktorovi a ihned na policii. At by se na me klidne divali jako na hysterku, rozhodne bych to nebrala na lehkou vahu a necekala az mi to nekdo potvrdi.

somalicats
19. čer 2014

@tulikiss Já do detailu nezkoumala časy té komunikace, ale pokud byl problém před dvěma týdny teprve naznačen, tak mohlo trvat, než z dcery ti psychologové dostali, co se vlastně stalo. Na policii se nedá jít s tím, že dítě k tátovi nechce, ale už se tam dá jít s tím, že je podezření na zneužívání. Je fakt, že dozvědět se já od své dcery, že něco u táty není v pořádku, a bylo by to podáno tímhle stylem, že na ni sahá a tak, tak to taky neřeším po psycholozích jinde a jdu na policii hned. Ale pokud by to byly jen nějaké náznaky, ze kterých bych moudrá nebyla, tak by taky trvalo, než bych to z ní dostala. Moje starší kolikrát, když něco provede, za co se stydí, tak mi trvá i ten týden, než z ní dostanu, co se vlastně stalo, nakonec se vždycky svěří, ale trvá to.

ivda
19. čer 2014

@somalicats díky, přesně tak jsem to myslela. Děti neřeknou vše naráz a také veškeré podrobnosti mohla říct právě až psychologovi. Do dětské hlavičky nevidíme a děti často nechtějí mamince přidělávat starosti. Mně taky děti vše řeknou, aspoň si to tedy myslím, ale právě že občas se detaily dozvídám postupně. A myslím, že jsou věci, které se snadněji říkají někomu jinému - cizímu. Taky bych to řešila hned, ale pokud maminka neznala všechny podrobnosti a zjistila je až u psycholožky, .. A taky dle popisu myslím, že maminka už na policii byla a měla přijít s dcerkou, aby byl přítomen jejich psycholog - žena, protože tu padlo, že s muži nemluví.

tkanicka
19. čer 2014

No je mi líto té holčičky, co musí prožívat, ale prosím neobviňujte tu postupy policie, protože můj bratr se do podobné situace dostal díky jeho pošahané ex, která při komplikovaném rozvodu tvrdila, že ji zmlátil, že bije děti... na nikoho ani nesáhnul!!! Dokonce vláčela po přestupkových komisích i mojeho tátu, se kterým měli slovní přestřelku, před mnoha svědky, kterou vyprovokovala ona!!! Takže podle vás by měli být asi už oba hned ve vězení jenom proto, že ona chtěla dosáhnout toho, aby bratrovi zakázali styk s dětmi a vstup do domu? A to si pište, že měla známé na OSPOD i psycholožku a těch posudků všeho možného rázu měla mraky.

lenluc
autor
19. čer 2014

Takže asi tak, trvalo dost dlouho, než jsme z dcery "dostali" co a jak... a postupně se dozvídáme další a další věci... vypadá to tak, že má strach, možná ji bylo vyhrožováno... kdo ví. TO mi bylo psychologem na počátku rozmluveno s tím, že když dcera s nikým nemluví a nic neřekne, nikdo se tím nebude zabývat. Navíc, aby to bylo prokazatelné, musí ji vyšetřit lékař, ke kterému Vás pošle policie. A nikdo se na mě nezlobte, ale já nebudu dceru vystavovat několika prohlídkám a výslechům, když bude pro začátek stačit od každého jeden. Není to tak, že bych čekala a nechávala to být. Na policii určitě nenadávám, chápu, že mají své postupy a musí to vše prověřit, ale opravdu jsem si myslela, že můžou oni, či OSPOD sepsat prozatimní opatření... A ano, policii zajímá zpráva od psycholožky, ke které jdeme v Po, jelikož je to soudní psycholog a má v této oblasti zkušenosti, zprávy předchozích dvou pro ně nejsou důležité.

ivda
19. čer 2014

@lenluc držím pěsti. Také jsem se domnívala, že to co máte postačí na to předběžné rozhodnutí, než se vše patřičně prošetří. omlouvám se, zda jsem něco napsala špatně. Také bych dítě nevláčela po xxxx doktorech, když stačí jeden. Držte se a hodně sil.

lenluc
autor
19. čer 2014

Moc děkuji 🙂 Ne, určitě tu nikdo nenapsal nic špatného, každý máme jiný pohled, jiný názor... Pro někoho jednám ukvapeně, pro někoho nedostatečně... Tisíc lidí, tisíc názorů...

lenluc
autor
24. čer 2014

Ahojte děvčata 🙂 Tak je to asi v háji... Včera jsme byly s dcerou u psycholožky a ta tuto situaci označila za nejasnou, takže kdo ví, jestli to bude dál někdo řešit... Od ní jediné chce totiž posudek policie :( Bohužel dcera, už se blokla, max. odpovídá, s tím, že všem už vše mockrát řekla... Takže psycholožce jasně neodpověděla kdy a kde se jí to mělo dít... Přitom několikrát předtím vše řekla jasně a stejně... Ale bohužel... Ve čtvrtek ještě na tu prohlídku, ale nejsem si jistá, zda něco najdou :( Byla bych raději, kdyby to vůbec nebyla pravda, ale při tom jak se dcera chová, tomu nevěřím :(

ali34
24. čer 2014

@lenluc ...taky bych dělala všechno, aby k němu sama už nešla. Držím pěstičky, není to občas lehké ☹

ivda
25. čer 2014

@lenluc hlavu vzhůru. Nejasná neznamená že by dcerce nevěřila. Nedomluvila si další setkání, aby s malou navázala vztah, kontakt a malá se rozpovídala? Sice to označila nejasná, ale neřekla, že se to nebude řešit, ne? Moc držím pěsti a spoustu sil.

lenluc
autor
25. čer 2014

@ivda, bohužel si další schůzku nedomluvila, ale zkusím to.. Jeli jsme tam na 15.30 a dcera už fňukala, že je unavená, po půl hodině, že má hlad... paní psycholožka mluvila nejdřív se mnou a to poměrně dlouho a pak teprve se ptala dcery, která už byla znuděná... mluvila s ní sotva deset minut:( Jinak mnohokrát děkuji za podporu ;)