Když je dcera u bývalého, vždy onemocní. Vysazuje jí léky

lenluc
24. dub 2014

Dobrý den maminky, mám "menší" problém s bývalým... Teď žiju s dcerou (v červnu jí bude 6let) a přítelem a máme spolu ještě mladší dceru-7M. Problém je v tom, že bývalý si našel partnerku a od té doby začal o dceru najednou jevit zájem a následně si požádal o svěření do péče. Soud rozhodl na základě psychologického posudku, že dcera zůstává v mé péči a návštěvy u otce máme dohodou sepsanou na sociálce... (má mu však umožněn široký styk). problém je však v tom, že dcera poslední dobou dost marodí, respektive, kdykoli ji vrátí je nemocná.. Já ji dám trochu do pořádku, ale když si ji vezmou na víkend, vysadí ji léky i ATB a dcera do toho opět spadne, většinou mi ji předává už s horečkou. Pokud nemá horečku, několik dní zvrací, v noci se budí s pláčem.. Před necelým měsícem, ji u nich pokousal pes, když ji nechali bez dozoru na zahradě, i přes to, že dcera plakala, že chce s nimi do domu... Teď mě nařkl z toho, že to nezvládám a dcera je nemocná jen kvůli mě, doktorka ji podle nich rve jen ATB a oni jí je budou nadále vysazovat a brát ji jen k léčiteli.. Prostě celkově dělám vše špatně a jsem špatná matka...Poraďte mi, jak mám postupovat, aby to někdo začal řešit dřív, než dcerce odrovnají zdraví i psychiku.... Děkuji za každou radu

lu777
17. čer 2014

@lenluc na sociálce jak tu padlo, většinou moc pomoci nedostaneš....
každopádně tohle co píšeš jsou vážné věci 😔 určitě bych si sehnala dobrého právníka.....

vera_vila
17. čer 2014

@lenluc z onoho pána mám pocit, že je zakomplexovaný a zaujatý, že třeba se dostal do podobné situace... Protože tohle není chování člověka, který má hájit zájmy dítěte a být nezaujatý a neutrální... Takže bych na něj podala stížnost znovu a požádala o změnu pracovníka, ke kterému chceš být přidělena, aby se o váš případ staral... Na to právo máš... Přeji, ať se vše co nejdříve vyřeší ve váš prospěch... My když jsme řešili s bývalým změnu synova příjmení po mé druhé svatbě a poté i nezrušitelné osvojení, vždy chtěla soc. prac. mluvit především se synem, jaký má k mému manželovi vztah, jak se k sobě chovají, co spolu dělají a tak... Porovnala to s tím, co jsem jí řekla já a pokud se to shodovalo, bylo to v pořádku... Takže pokud pána nezajímá pohled dcery, je to prostě špatně, protože její zájmy má on hájit!!! Opravdu podej opět stížnost a požádej o změnu přiděleného pracovníka...

lenluc
autor
17. čer 2014

@lu777 na právníkovi se již pracuje, ale není to jednoduché... bohužel nejsem z těch co se mají extra finančně dobře.. Partnerův plat jde téměř celý na bydlení a zbývá nám rodičák a něco málo na vrch...

lenluc
autor
17. čer 2014

@vera_vila , to mám též v plánu, ale nejdřív musíme zítra zvládnout s dcerkou TO, teprve pak budu řešit OSPOD... Nemám už dostatek síly dělat vše najednou... Skoro nespím kvůli nervům a do toho mladší dcerce rostou zoubky, takže dvojité vyčerpání :/

lenluc
autor
17. čer 2014

@lamarika , můj přístup schvalují všichni kromě onoho pracovníka. V podstatě mi řekl, že pokud se u otce něco takového dělo, nemusím mít přece už strach, že by se to opakovalo a můžu mu ji v klidu dát... Nebyly jsem schopná slova... Zákaz styku by byl v tomto případě na místě, bojím se, že otec bude dceru zastrašovat... Jinak si ač nerada dávám do kupy kousky skládačky....

lamarika
17. čer 2014

@lenluc vůbec ti nezávidím, celá situace je na palicu. Tam kde bys měla očekávat pomoc, tak ti ještě podráží nohy…

somalicats
17. čer 2014

No, pokud by mi kdokoli tímhle způsobem, který tu byl popsán, sahal na dceru, tak v první řadě na něj podávám trestní oznámení... Tohle už je na kriminál...

pajaaaa
17. čer 2014

@lenluc to je šílené. Bojuj a nenech se otrávit s znechutit systémem. děláš to pro dcerku. ně je vždy tak hrozně líto dětí, když kolikrát vidím jejich rodiče jak se chovají a to obtěžování, to je prostě katastrofa. Já nejsem super matka, ale tohle, když se ty děti nemůžou bránit....Já si prožila něco podobného - tedy jednou, asi ve 12-ti, když jsem přespala i kamarádky a její adoptivní otec se mě snažil osahávat, když přišel ožralej z hosdpody. hnus. pak se mi sice omluvil - na druhý den, ale co to je OMLUVA....do dnes si to nesu, nikomu sem se nesvěřila a bohužel mě to poznamenalo ( vztah k lidem co pijí i po sex. stránce )

somalicats
17. čer 2014

@pajaaaa Na tohle neexistuje omluva. Dneska jí strká prsty do zadku, zítra jí je bude strkat kousek vedle a pozítří? Jako sorry, ale ten chlap měl mít už dávno na krku fízly, pokud se výpověď té holčičky potvrdila nezávisle na matce...

pajaaaa
17. čer 2014

@somalicats to neexistuje. Pokud je to tak, je to prasák a přeji mamince ať se to co nejdříve vyřeší ku prospěchu té malé

somalicats
17. čer 2014

@pajaaaa Pokud je to tak, tak bych okamžitě šla podat trestní oznámení, pak by muselo být hned konáno a byla by šance na vydání minimálně předběžného opatření zakazující styk s otcem. Jo, je tam jedna nepříjemná záležitost - výslech toho dítěte. Ale s tím si patřičná místa umí poradit, aby to proběhlo co nejmíň traumatizujícím způsobem. Rozhodně bych nečekala, co kde vyřeší OSPOD.
Fuj, mně se z toho úplně zvedá žaludek. Vlastnímu dítěti tohle dělat.

lenluc
autor
17. čer 2014

@somalicats Ano, proto neexistuje omluva :( Bohužel mi bylo řečeno, že se to musí prokázat... Výpověď dítěte, i když před několika lidmi a dvěma psychology pořád není důkazem... Úplně se bojím, co vše nás ještě čeká. Uvidíme zítra na kriminálce, snad to půjde hladce a dcera se nestáhne.. Obávám se nátlaku, už o tom nechce moc mluvit s tím, že to už všem říkala :(

somalicats
17. čer 2014

@lenluc Držím palce. Dcerce je potřeba opatrně vysvětlit, že i když se jí to říkat už nechce, že se nemusí bát si o tom popovídat i s někým jiným. Kriminalisti na tohle mají vyškolené lidi, kteří s těmi dětmi dovedou jednat. Hlavně aby to zavčasu někdo utnul, jinak se může stát pořádnej malér.

lenluc
autor
17. čer 2014

@pajaaaa Moc děkuji 🙂 Snad to půjde rychle a dcerka bude mít brzo "klid"

lenluc
autor
17. čer 2014

@somalicats Už jsem s ní o tom mluvila, snad to bude v pořádku.. Navíc jdeme k ženě, což je výhoda, jelikož s muži teď mluvit nechce... Doufám, že se to zítra konečně někam pohne, protože jinak už nevím. Bývalý partner se ohání tím, že mu bráním ve styku s dítětem a žádá si téměř o střídavou péči... Každopádně mu ji nedám, i kdyby se stavěl na hlavu...

lenluc
autor
17. čer 2014

@lamarika Přesně o to budu usilovat.

monunkaaa
17. čer 2014

Ahojky, četla jsem čím s malou procházíte.. ☹ Přeju strašně moc síly, a ať všechno dobře dopadne v prospěch vás dvou.. A toho "tatínka" by měli poslat pěkně do chládku,takovouhle věc si malý dítě nevymyslí..

lu777
17. čer 2014

@lenluc Leni zkus se obrátit na nějakou linku pro maminky - bývají při mateřských centrech... tam mohou případně doporučit právníka, který pomůže bezplatně nebo za sníženou cenu 😉
sama jsem toho kdysi využila

lenluc
autor
17. čer 2014

@lu777 Moc děkuji za radu, zkusím to, to mě nenapadlo;) díky moc;) Lucie

lenluc
autor
17. čer 2014

@monunkaaa Moc děkuji za podporu, doufám, že se to prokáže a bude patřičně potrestaný. Je mi jasné, že si to dcera nemohla vymyslet, bohužel :/

melodygirl
18. čer 2014

@lenluc no to je nechutný, otec je fakt s prominutím úchyl. Držím palce, ať dcerka vše vypoví, a pevné nervy!

petrasipkova1
18. čer 2014

@lenluc ? čtu poslední komentář a nevěřím vlastním očím, ale kdybych zjistila, že nějaký chlap sexuálně zneužívá mé dítě a já to nepoznala, tak bych zaplatila nějaký tvrdý chlapíky aby z něj udělali kuličku a na policii vyseděla klidně důlek, aby něco dělali. Na to jak je to vážný čin se mi zdají kroky poněkud laxní a nedostačující, chudák holčička, má zkažený celý život .... Je mi jí moc líto. Nic proti mamince, snad se snaží chránit svoji holčičku dostatečně, a nikdy už toho hajzla neuvidí... ☹

monunkaaa
18. čer 2014

@lenluc Musí ho potrestat, tohle mu přece jen tak nemůže projít! ☹ Myslím na vás, ať všechno pro vás dvě dopadne co nejlépe!!!

lenluc
autor
18. čer 2014

Tak máme za sebou kriminálku... Nějak nevím, co si mám myslet, jeden kriminalista mi neustále opakoval, že to je blbost a podobně a že si škokové dítě je schopné takovou věc vymyslet... a vzhledem k tomu, že je mé dítě spokojené a veselé, když nemusí k otci, tak je podle nich nestandartní... Jinak v Po musíme k další psycholožce, od které chtějí zprávy, ty předchozí je nezajímají. Výpověď kamarádky a učitelky ze školky jsem jim musela téměř vnutit.. a příští Čt musíme dcera na vyšetření... a otázka je, jestli nějaké fyzické poranění najdou... prostě bez důkazů prý nic nezmůžou... dále nic jako předběžné opatření mi nikdo nevystaví...

lenluc
autor
18. čer 2014

@petrasipkova1 Co bych si pomohla, kdyby ho někdo skopal do kuličky? Já potřebuji prokázat, co se stalo a pak, ať je řádně potrestaný...

lamarika
18. čer 2014

@lenluc úplně je mi z toho teda ouvej ☹ V našem státu je pro takový týpky asi ráj. Nechápu to, vždyť by mělo jít hlavně o bezpečí dětí a né naopak. A dcerka teda chudák, protože si teda ještě projde vším možným ☹

petrasipkova1
18. čer 2014

@lenluc to je otázka co je pro někoho trest, já vězení jako trest rozhodně neberu. Ale je to tvoje situace, tvoje řešení, já jen držím pěsti holčičce co si rodiče nevybrala, aby už nemusela trpět. Hodně síly a dál už se nevyjadřuji 🤐 .

melodygirl
18. čer 2014

@lenluc Já říkám, poslední dobou být matkou v tomto státě mi přijde hodně těžký. Ach, jo 😔

lenluc
autor
19. čer 2014

Ano, není to v dnešní době nic lehkého... Člověk se snaží bránit své dítě a připadá si jako zločinec:( Vězení možná není dostatečný trest, ale pokud chci zabránit tomu, aby k tomu nemohlo dál docházet, respektive, aby se s dcerou nemohl stýkat, žádný nezákonný postup mi nepomůže.

ivular
19. čer 2014

@lenluc Ani tak závažné obvinění nestačí k vydání předběžného opatření? To snad nejsou zákony a výlevy vymytých mozků, podle čeho se tu řídíme!
Toho právníka už máte? Doporučila bych Ti velmi dobrou a velmi razantní právničku, je sice z Prahy, ale jezdí i k případům mimo. Jen není zrovna levná, což nevím jestli pro vás není problém.
Jinak mě napadlo, co takhle obrátit se na nějaké organizace na ochranu dětí? Mohly by poradit s dalším postupem, případně poskytnout právní pomoc. Držím vám všem pěsti!