Když je pro manžela koníček nad rodinu

bila.pani
17. kvě 2010

Ahoj,

najde se tu maminka,který má stejný problém?Manžel má koníček,který mu zabírá všechen volný čas.Dělá hist.šerm,skoro každý víkend je nějaká akce,v sezone jsou akce na celý víkend,i celý týden.Mám dvě děti a na všecho jsem sama.

rimmel
19. kvě 2010

laebo co povedala alisek ze mladsia matka nemoze "dat" dietatu tolko co starsia..no to je uz aka hovadina. 😝

sirael4
19. kvě 2010

misulka20: to máš pravdu že není 😀 ou božínku, nevydržím to 😅

sirael4
19. kvě 2010

rimmel: nějakou výhodu najít musí 😉 🤐

misullka20
19. kvě 2010

rimmel - to teda jo... každej jsem jinej a kolikrát může být 20 letá maminka a dá dítěti víc než 35 letá coby vyzrálá ženská....
já jsme si taky prožila svý a vím že on je ten s kterým chci dítě , ikdyž třeba spolu nebudem... a rozhodně se cítím vyzrála na to dát dítěti vše !!

ygreen
19. kvě 2010

já si nemyslím, že někdo někoho soudí, ale faktem je, třeba tohle - můj muž má časově náročnou práci - týden chodí od 10 do půlnoci a další týden od 4 ráno do cca 17 hodin. Mívá ale volné víkendy a docela dost volných dní. Hodně jezdí i po celé republice na služebky. Když jsme spolu byli krátce - taky ty první dva tři roky, dost jsem tím trpěla, v noci jsem se sama v baráku bála, žárlila jsem když spal mimo - jen na to že nebyl se mnou a to jsem chodila do práce a měla čas na kamrádky, nakupování, fitko,a pod. Časem se tohle všechno otupí, zejména když přijde dítě. Všechny jeho pracovní aktivity už beru tak jak jsou, nemám z toho žádné depky, apod.
Co je hodně nepříjemné, je, že jsem si hodně zvykla, že je muž s náma hodně doma a dost se stará o malýho - já sice nikam nechodím, ale i tak si dáchnu, uklidim, uvařim, upečum zalezu si na zahradu, nebo do vany. Když má noční, občas bývám po celém dni sama s prckem dost vyfluslá. A jsem ráda, že je doma. Ale už prstě netrvám na tom být spolu stále a stále. To tím chtěly asi holky říct - že s věkem a délkou vztahu se ta potřeba společně tráveného času trochu mění a to že manžel není třeba doma už není tak bolestivé jako kdysi. Prostě v tomhle trochu otupíš a zvykneš si. To je naprosto přirozené.

NIkdo tady snad netvrdí, že mladé maminky jsou horší než starší. Je to úplně jedno, když na to lidé mají. Já jsem s mužem od 22, ve 24 jsme se vzali a ve 26 e mi narodil první syn. Teď je mi čerstvě 28 a čekám druhé mimčo. Ve 32 letech se budu vracet do práce. Podle mě ideální. Ale né každý by se mnou souhlasil 😉

sirael4
19. kvě 2010

ygreen: no já věřím, že otupí, taky nikdo netvrdí, že spolu pár musí být pořád, ale jak říkám, mě stačí, že se nevidíme v práci.Pak si ho ráda užiji.A s dítětem mnohem více.
Myslím ale to co ty, neříkám že musí být doma stále a stále, na druhé straně pokud mu to nevadí a je doma rád, proč ne.
A to že nikdo netvrdí že mladé maminky jsou horší...přečti si zpět, prý nejsou schopné dát dítěti tolik.To považuju jako naprosto nesmyslný argument....

frisbee
19. kvě 2010

alisek,toto bolo celkom netaktné a necitilivé,tým si odpísala celé generácie,ktoré nemali to šťastie,že sa narodili dávno pred revolúciou a rodili svoje deti v mladom veku.

Holkama jako ty ne nepohrdám ale přijdou mi dost duchem chudý a věřím, že jsem se nesekla v úsudku. myslím, že ty rozhodně nedáš ani do 40 a dál to co já dám svému dítěti ve 30., to jsou ty možnosti na kterých člověk pracuje právě před potomkama. Mě by asi trefilo kdyby má dcera v 21 čuměla po dětech a chtěla je, doufám, že budu mít normální dceru, protože tohle mi normální nepřijde.

frisbee
19. kvě 2010

....citujem tvoje slová

misullka20
19. kvě 2010

ygreen - tak já mám vojáka a jseme taky třeba dvakrát i třikrát sama v noci a nevadí mi to po skoro dvouch letech.. toleruji i to a jsme ráda že si odfrken... a já mám taky pak čas na kamarádky či jen tak relaxovat... a vůbec mi jeho práce navadí ba naopak vždy jsme psovoda chtěla.. a úplnou náhodou ho fakt mám... takže tohle já opravdu neřím...
když potřebujm, má volno, víkendy volný, jen občas jde třeba z pátka na sobotu nebo z neděle na pondělí... takže tohle chápu a nestěžuji si.. kolikrát jsme fakt ráda že má službu.. jako ji bude mít ted v neděli nebot jsme spolu 14 dní v kuse a už to chcem odpočinek.. takže takhle... 😉

misullka20
19. kvě 2010

frisbee - to teda jo.. jak tohle může nikdo napsat.. nakonec její dcera může přitáhnout dítě v 17 nácti.. a odepíšejí??? to by byla teda matka!!

frisbee
19. kvě 2010

mňa to zarazilo a v momente som si vybavila Madeleine Albright,ktorá vychovala tri deti,až v 40.tke získala titul na VŠ a pustila sa do kariéry..a "chudá duchem" mi rozhodne nepripadá 😉

sirael4
19. kvě 2010

frisbee: souhlas, ale berme to tak, že tam je něco, co aliskovi vadí a nikdy to nepřizná 😉
A nemyslím si že ženy o generaci dřív, které měly děti jako mladé, že je o něco ochudily a nebyly schopné je dobře vychovat. Bylo mnohem méně samovolných potratů a potíží s otěhotněním, to bylo k tomu ještě plus.

ygreen
19. kvě 2010

já jsem nedočítala vše co četla alisek, páč mi mladej rozdupal do koberce bábovku 😀
tak nejlepší bude se na to tady vyprdnout velebnosti 😀 😉

sirael4
19. kvě 2010

ygreen: no asi jo 😅
teda to je kuliferda, no asi aby se maminka nenudila :-P

misullka20
19. kvě 2010

sirael - to jo protože mít dítě pozdějším věku znamená třeba to že bereš HA třeba 10 let.. a ta hrozně ovlivnuje potraty a problémy s otěhotněním..... takže jako nevídím důvod proč když mám dobrého partnera nemít dítě v 22 letech 🙂

kubaka
19. kvě 2010

dát vše - nedat vše - takhle to nestojí. 😉 Věk běží a ten neoblafneme. Člověk věkem zraje, někam se posouvá - ať už v dobrém či špatném, jakkoliv - takže mít dítě ve 20 nebo ve 40 bude vždycky jiné - pak jsme jiní lidé než ve 20.
Mám to stejné jako ygreen - svatba ve 26, první dítě v 26, akorát druhé až v 38. Já-matka tehdy je něco naprosto jiného než já-matka po 11 letech.!!! Neuvěřitelný rozdíl. A nevěřila bych tomu.
Zpětně na sebe koukám jako na vyjukanou holčičku. A to jsem to tehdy s dítětem zvládala tak, že ostatní obdivovali moji vyrovnanost a schopnost si s malým poradit. 😝 Zpětně se tak já sama ale vůbec nevidím. Takže vždycky to bude rozdíl. Dneska už jsem zdaleka nebyla tak plná úzkostí udělat všechno, "dát mu vše" což právě není nijak potřeba, není na to žádná definice. Všechno šlo jaksi hladce a bez násilí, strachu, že něco pokazím. Ze spousty věcí už jsem si nedělala hlavu. A všem to šlo k duhu. 😎 I v rodině byl podstatně větší klid. Prostě žiju s miminkem a batoletem k jeho spokojenosti ,aniž bych si dělala násilí, že neumí žádnou básničku 😀
A během MD jsem si založila živnost, takže se nikam nevracím a ještě malému dopřeju ten luxus, že je jen půl dne ve školce 🙂 a pak jsme spolu. 😎

sambucca
19. kvě 2010

holky kde je diskuze o hobby 😉 ? myslim co se tyce veku kdy mit dite oboji ma svoje vyhody. Nejlepsi je se na to zeptat holek co meli prvni kolem dvaceti a druhy ve triceti 😉

misullka20
19. kvě 2010

sambuca - však se bavím se spousty holkama co mají malé kolem 20 let.. a super... ale ptát neptat.. každá jsme jiná a každá to budem snášet jinak.. takže tak 😉

sirael4
19. kvě 2010

misullka20: taky si myslím, že ve většině případů to záleží na partnerovi, to že žena chce dítě, to je daný....a když má podporu manžele/přítele, pak nevím, co by mělo bránit...

kubaka: hezky jsi to popsala. Ale je jisté, že já nyní a já za deset, patnáct let budu jiná, ale neznamená to, že někdo nemůže být v pětadvaceti jako já v pětatřiceti....prostě každý člověk je úplně jiný, samostatnost a schopnost mít dítě závisí mimo jiné na IQ a to není výplodem vzdělání a zkušeností...

Máš dvě dvacetileté ženy a každá bude jiná.To samé s těmi staršími.

frisbee
19. kvě 2010

sirael,preto som sa ozvala,dcéra sa mi narodila v mojich 22 rokoch,študovala v Sydney a končí VŠ v Londýne,nemám pocit,že by sme boli tupé duchom 😀 😀 😀 😀 .

a k tomu hobby manžela,o ktorom je téma,jedna vec je tá,že ste si ho brali a vedeli ste o tom,a druhá je tá,že s manželstvom a deťmi príde zodpovednosť,takže si ten muž sakra musí uvedomiť priority a nenechať to všetko na žene.

Je treba mu to podať polopaticky....nech si predstaví situáciu,že by aj žena trvala nekompromisne na svojom hobby....kto by sa staral o deti......ja som vždy za názorné a jednoduché príklady,holt to niektorým mužom nedochádza,česť svetlým výnimkám 😎

sirael4
19. kvě 2010

frisbee: to se tu snažím tvrdit od začátku...jakmile muž chce dítě, musí si uvědomit, že to něco obnáší a musí přinést nějaké "oběti" mezi což spadá třeba i více se věnovat rodině.Dítě je priorita.

kubaka
19. kvě 2010

alisek - s těmi výroky bych brzdila 🙄 frisbee má pravdu. To, že někdo není kariérista a o horečně ambiciozní neznamená, že je s ním něco v nepořádku. Někdo chce děti ve 20 někdo zatouží ve 30, já po druhém v 37. Je individuální, jak na kterou skočí mateřské pudy. A vykřikovat tu něco o chudobě ducha? Horší je pro mě osobně citová chudoba a chlad, nedostatek laskavosti, nadhledu a smířlivosti s fakty, které mě samotnou naprosto neohrožují. 😉

sambucca
19. kvě 2010

s tim vekem... me je tricet, cekam prvni a jsem vicemene prvni ve svym okoli. Jsem z Prahy kde je normalni rodit pozdejc kvuli praci a nechutne vysokejm hypotekamna bydleni. Delala jsem vysokou skolu u ktery mit dite by byla sebevrazda zacinajicicho vzdelani, bez kteryho bych mela jen gympl a nosila nekde nekomu kafe. Hodne jsem cestovala a a kdyz jsem si myslela ze se budu vdavat a mit decko, vztah po 7 letech ztroskotal, to si nevyberete. Takze stesti se ukazalo pozdejc. Niceho nelituju a neumim si predstavit mit dite driv. Kdybych mela dostudovano a pracovala od dvaceti, mela tim padem driv zazemi a financni prostredky, klidne bych si dite driv poridila (kdyby samozrejme bylo s kym, s tim pravym!)

kubaka
19. kvě 2010

sirael - jasně, takhle jsem to taky myslela. každý je jiný a jinak zralý . o víc nejde 😉

jinak momentálně MM má asi krizi středního věku (43 let) a huláká, že nemá čas na své koničky - přičemž sám neví, jaké to jsou a co vlastně by chtěl 😀 Takže čekám, až se vyřádí a uklidní se 😀 Když je doma, obvykle si pouští domácí kino a já ho nechám, protože má aspo'n pocit, že má čas jen pro sebe. 😝 A ještě bych vítala, kdyby třeba chodil někam provozovat jakýkoliv sport - trochu vybít testosteron. 😵 Na to je ale pecivál obecný notorický.

frisbee
19. kvě 2010

kubaka + sam 🙂 ...jasne,tak som to myslela,ešte som chcela dodať,že o tomto sa nedá ani diskutovať,každý to má v sebe nastavené inak a každý má vo svojom živote iné okolnosti,tým by som sa nezdržovala,pretože sa nedá diskutovať o tom,kde je pravda 😉

berenika39
19. kvě 2010

ahoj, taky jsme případi 🙂))). našli jsme se u sportu, oba jsme ho dělali na stejné úrovni, pořád, všechny víkendy, každý pátek-neděle, ale je to jen sezonní, duben-říjen. mrně jsme si naplánovali 😀 😀 😀 - a vyšlo to - na podzim, abychom ho přes zimu společně vypiplali, a od jeho sedmi měsíců jezdí už s námi. já jsem se musela aktivity vzdát, prostě jsem manager🙂)))), jen manžu doprovázím a víkendy si užíváme společně, já mám tedy totální absták, ale vím, že to je správně, dítě jsme si oba přáli a letos jezdíme druhou sezonu a je to čím dál tím lepší. máme vikend pro sebe, prcka zajímá čím dál tím víc věcí, vždycky si najdem v okolí něco zajímavýho, rozhodně se nenudí, má pořád něco nového🙂))).

jojo, já vím, a vážím si toho, že máme to hobby společný, že si nevyčítáme čas ani peníze. neumím si představit řešení, pokud by manža odjížděl a my byli doma. jediné, co by mohlo fungovat, je jasná dohoda - ale tak, aby ji obě strany dodržovaly - nevím, dva víkendy společně, dva za sportem. prostě aby bylo možný plánovat společný čas, aby se bylo na co těšit, když zrovna zase odjede šermovat....o ničem jiném než komunikacio a dohodě a lehkých kompromisech to není....jako celej život.

misullka20
19. kvě 2010

sambucca já pracuji od 19 nácti a finanční zázemí právě máme... nehledě na to že si budu ještě od září dělat školu dálkově.. ale ničeho se nebojím a vše zvládnu 🙂

sirael4
19. kvě 2010

sambucca: a o tom to je, záleží, od kdy pracuješ, jak žiješ...a né na věku.

kubaka: no to tě čeká ještě veselá domácnost 🙂

frisbee
19. kvě 2010

kubaka...máš o dítě navíc 😎 😀

rimmel
19. kvě 2010

baby treba to brat takto: alisek opisuje seba, v 24 ci 22 ci kolko bola ona sama nezrala bezducha osoba 😝 😀