Když je pro manžela koníček nad rodinu

bila.pani
17. kvě 2010

Ahoj,

najde se tu maminka,který má stejný problém?Manžel má koníček,který mu zabírá všechen volný čas.Dělá hist.šerm,skoro každý víkend je nějaká akce,v sezone jsou akce na celý víkend,i celý týden.Mám dvě děti a na všecho jsem sama.

rimmel
18. kvě 2010

alisek pockaj ako budes hovorit ked budete mat mimi 😉

rimmel
18. kvě 2010

sambucca manzel tvori hudbu a hra na gytaru, to su jeho konicky, mojim konickom su knihy 😉 inak mame spolocne "konicky" spolocne travime volny cas.

sambucca
18. kvě 2010

rimmel: diky za odpoved, nejak tak jsem si ji u tebe predstavovala

rimmel
18. kvě 2010

😉 za malo

sirael4
18. kvě 2010

alisek: tobě furt leží v hlavě ten věk co 😀
samozřejmě že dítě je celý život, ale jak bude dospívat ono, budu stárnout a nabírat zkušenosti já, takže až bude potřebovat mé zkušenosti, bude mi 35 a to už jich budu mít fůru (soudě dle toho co píšeš ty...) takže nevím, kde je problém a myslím, že je fajn mít v patnácti pětatřicetiletou mámu, protože ti může radit, ale bude s tebou moci i mnoho sdílet, nebudete věkově tak daleko od sebe...
ale nemusíš se přede mnou ospravedlňovat kvůli svému věku.Možná ti život nedal možnost mít děti dřív, to ale neznamená, že dítěti jako mladá matka nemůžu předat zkušenosti...(mimochodem, pubertální dítě tvé zkušenosti bude považovat za staromódní a nebude je poslouchat)....
pak taky záleží, odkdy bydlíš třeba mimo domov....prostě neustále vyzdvihuješ výhody toho svého VĚKU, to znamená že ti snad vadí?Já od začátku píši, že nic z toho není o věku....nikdy nevíš, co kdo stihl prožít, jaký je...

kristi: ono hobby může být i setkání s kamarády 😉

sirael4
18. kvě 2010

a není problém mít spoelčné koníčky, většina párů se tak i seznámí....a když nás společně baví-dám příklad výlety, přeci nebudem vyrážet každý zvlášť že 😀
že bychom si neměli o čem povídat když spolu trávíme dost času?To jsem nepostřehla, chodíme do práce, takže nějaké zážitky jsou a pak taky-nemusíme si vyprávět o všem okolo....umíme si popovídat i jinak.Taky se často tulíme, prostě trávíme spolu čas rádi, až se jeden začne dusit, tak se může řešit dál, zatím to tak ale není.
Není to tak, že bychom byli spolu neustále, ale umíme si organizovat čas tak, aby to vyhovovalo oběma a abychom se o společné chvíle neochuzovali...
A jakmile bude dítě, tak věřím, že největším koníčkem nám bude ono a budem chtít být s ním.....

Celé je to o tom, že koníčky mít oba dva mohou, ale ne tak, aby strádalo dítě, nebo aby koníčky měli přednost před rodinou.Pokud to ale někomu z vás vyhovuje, není o tom třeba hovořit 😉 Vždycky je to v tom vztahu tak, že to chtějí oba.Pokud ne, vztah nevydrží...

kaleilah
18. kvě 2010

jé rimmel já tě obdivuju, věnuješ se na 100% manželovi, 200% dítěti a ještě zvládneš být skoro v každý diskusi...a to ve všech denních i nočních hodinách...nechápu teda, kde na to ten čas bereš 😝 😝

rimmel
19. kvě 2010

traaapna si, mne dieta spi dvakrat denne a vcera ak poriadne citas muz hobboval tak nezavid 😝 😝 😝

alisek
19. kvě 2010

Sirael, můj věk mi v hlavě rozhodně neleží naopak a ani se na něj necítím. naše debata fakt patří jinam ale i tak se ti k tomu vyjádřím. Názor na mladé matky mám dost skeptický ale to vychází z toho jak žiju, prostě nepochopím jak jednadvacítka může čumět po kočárech, chodit na podobné diskuze místo aby žila (cestovala, vzdělávala se, pracovala v zahraničí, užívala si svých zájmů atd...spoustu možností), nejspíš ty a tobě podobné dívky jen kopírují vzor svých rodičů, jinak si to nedokážu vysvětlit. Já měla určitě možnost aspoň z biologického hediska mít děti klidně i v 21 ale v tomto věku jsem děti opravdu nechtěla, nemělo to pro mě budoucnost, měla jsem spoustu zájmů, které se do dneška dost zúžily ale přeci jenom něco mám 🙂. Holkama jako ty ne nepohrdám ale přijdou mi dost duchem chudý a věřím, že jsem se nesekla v úsudku. myslím, že ty rozhodně nedáš ani do 40 a dál to co já dám svému dítěti ve 30., to jsou ty možnosti na kterých člověk pracuje právě před potomkama. Mě by asi trefilo kdyby má dcera v 21 čuměla po dětech a chtěla je, doufám, že budu mít normální dceru, protože tohle mi normální nepřijde.

ad k přátelům, setkání s přáteli beru jako potřebu a ne koníček, to je vidět že tě prakticky nic nezajímá.

alisek
19. kvě 2010

kaleilah..dobrý postřech..chudák dítě, když jeho matka většinu času vysedává u netu místo aby s ním trávila čas ale to je problém většina dnešních matek..

jdu vytvářet hodnoty a odpoledne si vás dočtu.

rimmel
19. kvě 2010

vy ste ake trapne to uz nemate normalne argumenty?! ja som tu ked maly spi a ak s tym ma niekto problem nech sa strci 😝

bajusik
19. kvě 2010

No letmo jsem prolítla, podle mě je blbost utíkat. Spíš se o tom pobavit a jestli jeví o rodinu mimo koníček zájem, tak podle mě není co řešit. Sbal malou a vyrazte za ním nebo s ním, třeba mu tím uděláš nesmírnou radost a kdoví, třeba z toho jednou vznikne koníček i pro malou 😉

rimmel
19. kvě 2010

ale to sa dalo od vas cakat, muz ide do prace odchadzam caute.

bajusik
19. kvě 2010

a do rimmel se nenavážejte, podle mě je to snad čistě její problém. Já tady taky trávím hodně času, ale buď v době kdy malý spí, nebo když vařím, tak odbíhám.

sirael4
19. kvě 2010

alisek: ale to že ty to vidíš jinak neznamená, že někdo kopíruje své rodiče 😉 chci mít dítě brzy, protože v tom vidím ten život....momentálně mě nebaví poznávat cizí kultury, vzdělávat se taky ne (studuji dálkově a i tak se to dá-v tom budu pokračovat s dítětem), na práci v zahraničí jsme nikdy nepomyslela, jelikož mi to nenaplňuje, nejsem kariéristka jako ty třeba.
Myslím si, že i biologicky je to správné a já sama jsem ráda, že mám mladou maminku. A to, že po dítěti toužím není ovlivněno kopírováním rodičů, ani ničeho takového, ale tím, jaký jsme člověk a vím, že být matkou pro mě bude to nejlepší, co mě může potkat.
A koníčky, které mám, to mohu realizovat i s dítětem. Nemusíš mi nutit názor, že je potřeba zažít práci v zahraničí a podobně.Každého baví jiné věci a každý je jiný...ty si myslíš, že je ve 30ti na dítě akorát, já si myslím, že je to poslední možnost kdy ho mít 😉 v tom se neshodneme. Nevím v čem víc můžu dítě obohatit, když mu budu předávat dvacet let staré zkušenosti z mého mládí stráveného v zahraničí....Možná jsi jen smutná z toho, že jsi v tomto věku neměla partnera vhodného k založení rodiny, a maskuješ to zkušenostmi, ale to si sáhni do svědomí sama 😉

Ať má každý dítě tehdy, kdy po něm toužím, je jedno, jestli je mamince 20, (což mi rozhodně nepřipadá brzy, brzy pro mne znamená 19 a méně...) nebo ve 30ti....
Každý vidíme smysl v něčem jiném, a taky neříkám, že jsi nenormální a máš strach ze zodpovědnosti, když máš jiný názor než já, tak si to ušetři i ty a urážej si někoho jiného ju? 😉

misullka20
19. kvě 2010

alisek - To je snad každého věc kdy chce mít dítě??
mě bude 22 a přítelovi 30 a ted od léta se chceme taky snažit o mimíska....
každej nevidí svůj život jako třeba ty cestováním, vzděláváním.. nehledě na to že to vše můžeš dělat i při dítěti...
jo a to že Ty to nechápeš, to je ale však Tvůj problém 🙂
my se Sirael4 aspon budem krásné mladounké maminky 🙂 vid Sirael ? 🙂

sirael4
19. kvě 2010

misulka20: to jo, 😀 "máš tady sestru" .... "to je maminka 😅 "

misullka20
19. kvě 2010

sirael - 😀 a aspon si víc užijem vnoučaT 😀 jako ve 30ti mít první dítě mi ppřijde pozdě.... u chlapa jakš takš.. ale stihnem to snad že Lubovi nebude 31 .-D

rimmel
19. kvě 2010

😀 😀

sirael4
19. kvě 2010

misullka20: u chlapa je to jiné, ale já vím že za 10 let bych se necítila na první dítě 😉 ale když se alisek cítí svěže, a mladě, proč ne 😉 ale nevím nevím, když je zatížena těmi zkušenostmi....
Je fakt že takhle se snad vnoučátek dožiju 😀

gtver
19. kvě 2010

😀 😀 😀 😀 😀 😀

misullka20
19. kvě 2010

to jo... si jako neumím představit že bych třeba 8 let počkala a lubovi by bylo 38 a mě 30 a měli první dítě 😀D
jako pak máš větší výskyt samovolných potratů a problémi otěhotnět... jako dřív se takhle v našem věku i dříve rodilo a vše šlo bez problému.. a jelikož žádnou kariéru nechystám a cestování maximálně na dovču tak to můžu i s děckem... juuu já chci srpen 😀
ale jako to je můj názor a nikomu neberu to že někdo má třeba první dítě ve 40 ti.. ale přijde mi to sobecké... tot vše 🙂

ygreen
19. kvě 2010

mě třeba osobně přijde většina koníčků co se zde vypsala normální a tolerovatelná. Nevydejchala bych profesionálního fanouška. Manžela bratranec je milovník sparty a musí být na každé, hokejovém a fotbalové zápase. Je to hrozně hodnej kluk, ale co se týče sparty je to magor a to bez pardonu. Nikdy bych nesnesla mít doma takovouhle rozpolcenou osobnost. Vím, že by nikdy nedal přednost nikomu koho miluje, to fandovství je jako droga. Prostě musí jít, fandit, nadávat, případně se pomlátit.

My máme s manželem neutrální koníčky na doma - oba hodně čteme, jsme dost na internetu a manžel hodně hraje strategie. Ale čteme si a manžel si hraje na pc, když malý spí. Já tedy můžu k počítači téměř kdykoliv, jelikož syn si nechce od mala hrát spolu s námi. Hraje si sám, s námi se mazlí, nebo blbne.
Teď se veškerý náš volný čas točí kolem rekonstrkce baráku. Taky tedy nemáme žádné hobby. Ale jsme rádi spolu doma a určitě z toho nemagoříme. Prostě můžeme být doma spolu libovolně dlouho naiž bysme si začali lézt na nervy.

sirael4
19. kvě 2010

misullka20: no hlavně bych nevydržela osm let čekat ☹ na co ?Jen abych nebyla náhodou moc mladá?
A přesně jsi to popsala, postačí, když budu mít normální práci, cestovat jen na dovču a to je bez problémů. Prostě každý člověk je jiný a je to dobře 😉

ygreen: to jsou rozumné meze 😉

misullka20
19. kvě 2010

jinak k těm koníčkům....
jako máme dost společný koníčky jako tůry, příroda, společně chodíme do ftika, sezení s přáteli s rodinou a hlavně máme jeden velký koníček a to jsou naši potkáncí a psy!!!!! 🙂
ale jako není žádný koníček který by přítel bral víc než mě či do budoucna naše dítě...
jako má rád sporty - fotbal hokej ale když je nějaký důležitý utkání třeba jako ted MS v hokeji tak to fandíme spolu...
pak jako taky rád čte, a má rád auta a motorky stejně jako já.. takže asi tak .-)

rimmel
19. kvě 2010

no baby zase aby tu z toho nebola hadka kedy mat dieta, myslim si ze kazda zena sa nato citi v inom veku 😉 tiez kazda zena potka toho spravneho v inom veku cize nieje "spravny" cas ale je to individualne 😉

sirael4
19. kvě 2010

misullka20: taky si myslím, že se to dá skloubit, samosebou, když mě bude bavit latinskoamerický tanec tak nemusí muž chodit se mnou, ale můžeme čas skloubit tak, abychom koníčkem trávili tu samou dobu...
a pak si myslím, že každý si vybírá partnera podle spoelčných zájmů, názorů...

ygreen
19. kvě 2010

sirael, misullka. nesuďte tak rychle, ono né každý má to štěstí a najde si třeba partnera pro život tak brzy jako vy. A někdo má tak zajímavou možnost kariéry, kdy není lehké vše zahodit a upíchnout se doma - lékařky, vědkyně, právničky..apod. Když někoho zaměstnání nebaví - co já vím stojí u pásu - logicky se snaží upíchnout doma co nejdříve. Ale někdo studuje VŠ (třeba do 26), pak si chce dát alespoň 2 roky praxe a přitom najde toho pravého a než se poznají, začnou spolu bydlet a šup je ti 30 ani nevíš jak. Pro někoho prostě uzraje čas později a je lepší mít doma hodnou a šťastnou "starší" maminu než nervní mladou matku, která není vyzrálá na to mít dítě.
A hlavně pozor na to co říkáte - tu jsou holčiny co se začali snažit ve 20, ale třeba 11 let se jim nedařilo ☹ mají i ony za sebou x potratů, apod. Tak ať máte hlavně hodně štěstí v tom plození, on věk není všechno.

sirael4
19. kvě 2010

ygreen: já vím, ale taky jsme začalasoudit až poté, co se do soudů pustil alisek 😉 nemám ráda, když někdo tvrdí, že člověk který chce dítě ve 21 je nenormální....je to trapné 😉
A samozřejmě, je velice smutné, když se někomu tak dlouho nedaří, s takovými maminkami dost cítím.

misullka20
19. kvě 2010

ygreen - tak at ale ona pochopí že někdo chce ve 30 ti a my chcem ted.. je to každého věc... ona soudí...
a věř, že ty mladší maminky mají pevnější nervy s dětmi než ty strarší.. a víc si to užívají... a já prstě vím že rozhodně moje dítě a určitě i sirael bude spokojené a budeme dobré matky... a naše rozhodnutí rozhodně není nějak uspěchané či nějaký záchvat...