Když je pro manžela koníček nad rodinu

bila.pani
17. kvě 2010

Ahoj,

najde se tu maminka,který má stejný problém?Manžel má koníček,který mu zabírá všechen volný čas.Dělá hist.šerm,skoro každý víkend je nějaká akce,v sezone jsou akce na celý víkend,i celý týden.Mám dvě děti a na všecho jsem sama.

rimmel
19. kvě 2010

ps alisek dufam ze ti nevadi ze sem pisem-maly mi spinka 😝

kubaka
19. kvě 2010

siral - to už je veselo 😅 , ale někdy už toho mám 🙄 chlap neví, co by roupama 😲

kubaka
19. kvě 2010

fris - to tvrdím už dlouho - někdy je s ním horší domluva, bez nadsázky. 😲

rimmel - nech alíska žít, 😉 😉

bajusik
19. kvě 2010

alisek: tvůj názor je dost ubohý. Já mám dítě v 19ti a připadám si jako fajn máma. Víš toho o mladých matkách asi pěkný houbelec. Já měla dítě tak brzy z toho důvodu, že mi selhala antikoncepce, moje máma další děti nemá, druhé miminko po mě umřelo. Moje teta nemůže mít děti vůbec. Kdybych šla na potrat třeba bych za pár let nemohla mít dítě vůbec. Takže si laskavě rozmysli co říkáš o mladých matkác ha neodsuzuj někoho dřív než se o něm něco dozvíš.

alisek
19. kvě 2010

nedá mi to se na vás nemrknout 🙂 názor měnit nebudu, jen jsem tím vším chtěla říct, že mě je mladejch mamin líto, že si neužívají a místo toho se zabývají plínama a ostatníma věcma kolem dětí protože mi nepřijde, že je 20-tletý člověk na dítě zralý (duševně), biologicky ano, ale zase jen vycházím ze svého názoru a pohledu na svět, který samozřejmě nekoresponduje s názory ostatních, takže má lítost je vlastně mimo, protože to tak cítím jen já, ony samy ne, jsou šťatsné tak jak jsou, takže tahle debata by byla nekonečná protože každá z nás to vidí jinak. Ještě bych podotkla, že názory vychází podle toho z jaké sociální vrsty pocházíme a co od života čekáme, pro někoho je rodina vším a nic jiného budovat nebude a pro někoho je to málo (třeba pro mě, což jste si všimly dle mých názorů).

rimmel
19. kvě 2010

nato ze o sebe tvrdis aka si rozkukana a vies o com je zivot, je zvlastne ze nevies ze na dieta sa kazdy citi v inom veku a to ze ty si sa necitila v 20 beznamena ze niekto iny sa nato neciti a netuzi po babatku.

a tiez si myslim podla toho ako pises, ze ja ci ina mlada mamicka ked budeme mat 30 budeme ovela dalej nez si teraz ty 😔

ps. raz pochopis a to coskoro ze mat dieta nieje o plienkach a ja osobne si to uzivam naplno, neviem si predstavit robit nieco ine.

bajusik
19. kvě 2010

alisek: Moje rodina je pro mě vším. Protože to je v dnešní době jediná jistota. Kariéru si upřímně můžeš vybudovat kdykoli. Mám taky gymnázium a vysokou školu zvládám studovat i s dítětem. A užívat se dá i s dítětem. Ale taky záleží co je pro tebe slovo užívat, jestli myslíš mejdany a alkoholické večírky, tak těch si můžeš v dnešní době užívat už od 15ti. Jestli myslíš cestování, tak jsem byla v 90% zemích Evropy a taky něco málo Afrika, Asie. Užila jsem si až až, ale stejně největší potěšení je pro mě podívat se každý den na úsměv spokojeného miminka, protože jen to dokáže udělat člověka opravdu šťastným. Možná to pochopíš až se ti mimčo narodí. A je úplně jedno kolik ti je. To je to největší štěstí. A sorry, ale myslím si, že pocházím z velmi dobré sociální vrstvy.

rimmel
19. kvě 2010

som teda nevedela ze sa este rozdeluju ludia podla vrstiev 😕 😕 😕 😕

rimmel
19. kvě 2010

mne pride alisek zatrpkla 😔

kubaka
19. kvě 2010

alisek - taky ti nechybí notná dávka pohrdání a nadřazenosti nad děmi, co nesdílí tvé hodnoty. Hodnoty jsou totiž taky velmi relativní.. Je celkem fuk, kdy se těmi plínami zabýváš - plína smrdí vždycky stejně 😀 Jak záhy poznáš. A vůbec, kdo ví, co všechno přehodnotíš, až miminko budeš mít v ruce... Někoho litovat? Lituj leda sama sebe. 😉

světe div se, já dělala kariéru 15 let jako novinářka a editorka, měla jsme cestu do časopisů otevřenou a pak jsem s tím vším ve 33 sekla, pač jsem nahlédla nesmyslnost a povrchnost této skvostné kariéry a branže a dala se na poctivou živnost nahony vzdálenou tomu, co jsem studovala. Šiju doplňky na kočárky - teda mám na to lidi, které řídím. To je teda sešup - řekla bys, že? a cítím se mnohem víc a smyslnuplněji realizovaná než kdysi. A rodina byla vždycky na prvním místě - nesměla trpět mou prací. I teď jsou na tom děti dobře - nejsem pryč od rána do večera, ale odpoledne už jsem s nimi, malý je ve školce jen dopoledne a pak už se mnou. A má práce tím nijak netrpí, vydělávám a všichni jsou spokojení. Máš důvod mě litovat??? 😕

misullka20
19. kvě 2010

alisek - já jsme zralá všema způsobama 🙂 takže tak
taky by mě zajímalo kolik mladých maminek znáš?
to je právě to že dřív pro ženu byla nejpřednostnější rodina a ted je to jen vzdělávání, práce atd.... a co s toho že máme milion právníku a jen 20 zedníku?? každej chce být ekonom, právník, doktor, sle furt bude potřeba i těch dělníku, kuchařů atd...
ale nikdo si neuvědomuje, že třeba tu jsme hlavně proto aby jsme rodili... a né studovali do 50 let.. ale to ke každého věc když to dnešní doba dovoluje... já bych klidně mohla žít v té co byla...
měj si třeba druhé dítko ve 40ti, já ho budu mít za rok a něco když se vše povede a bjdu nejštastnější maminka, která má skvělého přítele a super tatínka .-)

sirael4
19. kvě 2010

kubaka: dokud nezačne blbnout a chodit za ženskými, tak se to dá 😅

alisek: mě je zas líto starých matek, protože jim ujíždí vlak a mají dítě jen proto....nevybereš si 😉 ale jak ty říkáš, ty tvé zkušenosti, tak těmi svými názory jsi nás ted hezky přesvědčila, že pokud jsi hloupá jako člověk, zkušenosti jsou ti k ničemu.Jak můžeš mít tak předpotopní názory, že mladá matka se nemůže rovnat starší?Já bych svoji mamku za nikoho nevyměnila a vždy byla báječná.V té době bylo normální mít děti čerstvě po dvacítce a rozhodně jsme byla plánovaná a chtěná.

Promiň, ale nepřipadáš mi na dítě zralá ani ve svých 30ti letech....z toho jaké máš názory.

rimmel
19. kvě 2010

😀 😀 kubaka uricte by ho mala kebyze mas o 20 rokov menej 😀

rimmel
19. kvě 2010

tehotna zena co napise ze mat rodinu je pre nu malo...to je start 😀 😀

bajusik
19. kvě 2010

Ježíš maminy to jsem tak ráda, že jsou na světě ještě fajn ženské, které ví co to znamená: Pro mě je největší hodnota rodina a nejšťastnější jsem, když se na mě všichni obyvatlé mé domácnosti usmějí 🙂 K čemu jsou prachy? Ty byly jsou a budou, ale my už tu jednou nebudem a co po ná zůstane??? Jen naše rodina, nic víc.

misullka20
19. kvě 2010

nehledě na to že ve 40 ti budu mít dospělé děti a budu třeba moc dělat kariéru... ikdyž ted po tom netoužím.. nepotřebuji vydělávat 50 tid. měsíčně abych byla štastná....a navím s přítel jsme nějak půl roku vydělávali dohromady i 60 tid. měsíčně a zjistili že se to rozfofruje stejně jako ted co máme 45 tis. a ani jednomu nám nepřišlo že bychom se se v něčem ochuzovali!!

rimmel
19. kvě 2010

bajusik presne!

misullka20
19. kvě 2010

sirael - alisek - přesně jak psala sirael - znám spostu vysokoškoláku kteří jsou chytrý a znají vše, ale o rodině, a placení toho a toho neví nic.. tak k čemu jim to vzdělání bude?? až zjistí že jim je 40 cet a nemají zázemí a rodinu??
já třeba nejsem vysokoškolačka - zaplat pánbůh teda a zas vím že jaké hodnosti jsou v životě důležitější a vím jaký to je od 18 být z baráku a postarat se o sebe a tvrdě dřít...

sirael4
19. kvě 2010

taky se mi zdá lepší začít s kariérou až po dětech, kdy už ji pokud nebudu chtít žádnou mateřskou dovolenou nepřeruším....

bajusik: taky jsme moc ráda....

Osobně mi přijde strašně sobecké myslet jen na svou kariéru, na své zájmy, cestování......vždyt dítě je to, na co člověk musí myslet v prvé řadě.Proč si ho alisek vůbec pořizuje, když tohle v sobě nemá?
Nechápu to....s takovou bych si dítě nepořídila, protože nebudeš vyspělá ani v 50ti.A kde jsou tvoje zkušenosti?

kubaka
19. kvě 2010

pro mě je taky nejdůležitější hodnota rodina , ale ne jediná hodnota ! Až budou děti velké a větší budu jezdit dvakrát za rok po světě, trávit většinu dne na zahrádce, chodit na rukodělné kroužky atd. Rozhodně náplň života mít budu - když se chlap do té doby uklidní, tak to bude provozovat se mnou. Nerad cestuje - stejně jezdím na dovolenou k moři s Mariánkem sama.

rimmel
19. kvě 2010

sirael alisek asi otehotnela necakane 😉

sirael4
19. kvě 2010

a záleží také na tom, zda člověk žije od 18let mimo domov, nebo do 25ti s rodiči...pak je jasné, že je vše posunuté...ale nemůžeš alisku odsuzovat ty mladé.Nebo je v tom třeba závist?Nevím...

misullka20
19. kvě 2010

asi tady nikdo snědl šalamounovo hovno nu 😀

sirael4
19. kvě 2010

kubaka: přesně tak, vše se dá i potom a ještě budeš plná síly 😉
přeji at si manžel uvědomí, že není jelimánek 😀

rimmel
19. kvě 2010

ako kubaka hovori, rodina je najdolezitejsia ale ked syn odide z domu nechcem ostat bez "zmyslu zivota" 😉 ja som to nikdy nebrala tak ze mat dieta je zmysel zivota..zmysel zivota je predsa laska a to v akejkolvek podobe 🙂

misullka20
19. kvě 2010

sirael - tak proto si přijdu stará když jsem už od 18 nácti z baráku 😀

frisbee
19. kvě 2010

kubaka moja,ako vždy "touché".. 🙂 🙂 🙂 ja ťa milujem 😉

bajusik
19. kvě 2010

Jop taky jsem toho názoru že budu ráda, když si mě budou plést se sourozencem a nebudou mě považovat za maminku 😀 A kariéru můžu budovat i ve 40 jak už tady někdo psal. A sorry, ale mít 50ku na krku a doma puberťáky, no nevím nevím. By mě zajímalo kolik bylo mamince od alisky, když měla jí. A jestli jí taky tak špatně vychovala a měla se tak špatně jako se máme my mladé mamky

frisbee
19. kvě 2010

...misullka 😀 ..ja od 13.ti..to je ono 😉

martaska78
19. kvě 2010

Ahojky, nedá mi to abych sem nenapsala. Mám úžasnýho manžu se kterým jsem 15 let, první ditě jsme měli ve 22 a teď máme 8měsíční holčičku. Naštěstí můj manža má za koníčky hlavně nás, nesedíme doma a vše podnikáme spolu (v partě : já s babama a on s chlapama) a je to parada, ale pokud někam chce jet za kamarády nebo dělat něco vyloženě "chlapského", tak ví, že kdykoli může. Ale je to taky tím, že to nedělá každý víkend. Já se umím vžít do toho a i mám ve svém okolí "koníčkáře" a ty maminy celkem lituju, co seděj doma a čekaj až ten její přijede a nebo příjde třeba z dílny. Jen bych chtěla tady říct, že je úplně jedno, zda budeš mít děti ve 20 nebo ve 30, já mám obě 😀 a zkušenosti nabíráš o to rychleji když je na tobě někdo závislý (mimi 😅).
No možná alisek taky trochu změní názory až se jí mimi narodí.