Když je pro manžela koníček nad rodinu

bila.pani
17. kvě 2010

Ahoj,

najde se tu maminka,který má stejný problém?Manžel má koníček,který mu zabírá všechen volný čas.Dělá hist.šerm,skoro každý víkend je nějaká akce,v sezone jsou akce na celý víkend,i celý týden.Mám dvě děti a na všecho jsem sama.

sambucca
17. kvě 2010

beruska2x: mas naprostou pravdu, ono to spolu souvisi - myslim ze bila.pani to resi i z pohledu deti. videt tatu jen jak si bali svoje savle mece a mizi ve dverich za "svym" sermem ☹ ....

beruska2x
17. kvě 2010

no prave 😅 az jim bude 15 let a vic tak je jim to sumak 😉 ale kdyz jsou male tak by si je rodice meli uzit, desne rychle to utika a pak uz se lituje pozde 😒
je mi z toho smutno jak si toho malo vazi, ze to neni samozrejme a tolik lidi by rado venovalo vsechen cas a zas treba nemaji s kym 😖

helcah
18. kvě 2010

Moravanka s tím závodním plaváním to bylo myšleno tak, že si nemyslím, že je dobrý mu říkat, ať si najde jinýho koníčka. Ve svým věku už asi ví, čemu se chce věnovat. Já prostě nesouhlasím s tím, že je to koníček pro mladýho svobodnýho kluka (kolik jich taky u šermířů je, že?), to je prostě koníček, kterýmu se člověk bude věnovat celej život. Je to všechno jen o kompromisech a o plánování. S manželem se vždycky domluvíme kdy pojede pryč a naopak když je doma tak funguje na 100%. A nevěřím, že by rodičům uteklo dětství dětí - někdo tady už psal, že nezáleží na délce stráveného času ale na jeho kvalitě. Holt každá máme jiný názor, ale já bych nechtěla, abychom veškerý svůj volný čas trávili pouze spolu. Oba máme nějaké kamarády a koníčky. A v žádném případě to neznamená, že bychom si málo vážili rodiny.

iluss
18. kvě 2010

manža mi furt říká, že jsem věděla do čeho jdu, když jsem si ho brala. To jsem samozřejmě věděla, ale to byl ještě bez závazků a měl víc volného času a i víc peněz. Teď když je rodina, tak se okolnosti změnily a já doufala, že se změní i jeho postoj ke koníčkům a k rodině.
No ale co, zase lepší, než kdyby chodil denodenně do hospody 😉
Tak jsem si holt vzala sportovního fandu a nic už s tím nenadělám. Ono pak v důchodu budu nakonec ráda, až se ho na chvíli zbavím 😀

beruska2x
18. kvě 2010

iluss a on nevedel ze budete mit rodinu a ze na ni musi brat ohled??? navic kdyz vas to ruinuje financne... 🙄 nezlob se na me ale jen brani svoji sobeckost 😒
vis co... vzala bych stejny podil penez jaky bee z rozpoctu on na sve konicky a taky si je uzila po svem - teba s malou na tyden do penzionu s plavanim, odpocinout si nebo cokoliv pro vas dve...
at si uvedomi ze mate jak spolecne radosti, tak starosti a penize...

do duchodu daleko a uskromnovat se nejakych 40 let kvuli nekomu kdo nebere ohledy na nic a nikoho 😅 .. fakt chces takhle zit??? co kdyz budete mit dalsi ditko ?
vy budete o hladu pomalu a on bude jezdit dal?

malovani
18. kvě 2010

Můj chlap zase zpívá v kapele... Pondělky a středy jsou zkoušky, v pátek a v sobotu koncerty... Koncerty samozřejmě nejsou každý víkend, ale někdy jsou to zase vícedenní akce - odjede v pátek, vrátí se v neděli večer...
Nicméně s tímto koníčkem žije podstatně déle než se mnou a mně by ani nenapadlo mu ho zakazovat, vím, že bez muziky by byl nešťastnej...

On se moc těší, až budou hrát v létě na fesťácích, že budeme tam s ním a hlavně Evi, jak si to bude užívat... jenže Evi nesnáší hlasitou hudbu, takže má smůlu...

malovani
18. kvě 2010

Ještě jsem chtěla doplnit, že do rodiného rozpočtu tento koníček nijak moc nezasahuje...

alisek
18. kvě 2010

můj muž má jediný koníček a to je práce, je to workoholik a práce ho baví extrémně. Musí pořád něco dělat, takže víkendy celé pro nás jsou zcela vyjímečné ale zase když něco naplánuju, tak práci omezí a jedeme někam popř. jdeme za kulturou, v tom mě vůbec neomezuje. taky poznamenám, že manžel pracuje v naší rodinné firmě, takže by mě to mělo těšit, no někdy jo ale spíš moc ne. Za těch x let jsem si zvykla, mám svůj program, svoji zábavu a nijak moc nestrádám jen občas vybuchnu, pak se uklidíme a jedeme po stejných kolejích.
Co se týče koníčků vašich manželů, tak jsou dost zajímavé, hlavně to šermířství. Já bych to chlapům nezakazovala, spíš se snažila přizpůsobit a najít si něco vlastního.
S jedinou z vás a to s illus bych neměnila a řela bych že její muž je dost sobeckej, fandění jako koníčka nepovažuju, spíš je to ztráta času a peněz, člověk nic nevytvoří, nic se nenaučí a možná se ani neodreaguje.

drago
18. kvě 2010

Alisek my to máme doma podobně. Manžel sice workoholik není, ale je pracovně vytíženej. I když je doma po večerech nebo o víkendech, tak stejně se musí připravovat do práce nebo se učit atd. Vždycky se podle diáře dohodneme, kdy budeme spolu a naplánujeme si program. A já mám taky své koníčky. Už jsem si zvykla a docela mi to tak vyhovuje. 🙂 ty koníčky bych asi nezakazovala, ale určitě by měl čas trávit i s rodinou. 🙂

sambucca
18. kvě 2010

souhlasim s drago a alisek - konicky bych rozhodne nezakazovala, taky mam svoje a nehodlam se jich vzdat, i kdyz je mi jasny ze v prvnich letech decka je dost omezim, treba i vyraznejc nez manzel. je dulezity proste nejakej cas a to po domluve v paru travit i s rodinou - to nevim kdy manzel bila.pani, iluss nebo malovani a dalsich dela 😅 , kdyz je kazdej vikend v tahu. ono je neco jinyho decko pochovat a vykoupat vecer pred spanim a nebo s nim jit treba odpo do ZOO, na vlacky,...

iluss
18. kvě 2010

berusko: no ono je to těžké, zase než mu to zakazovat a mít doma věčně naštvanýho a nespokojenýho chlapa - protože by ho to určitě deptalo a jenom by jsme se pak hádali, tak to ho radši na ten fotbal či hokej pustím a je doma klídek a pohodička.

kristi
18. kvě 2010

illus, mne to teda taky neprijde jako konicek, to zavani az nejakym fanatismem. jasne my taky chodime na hokej, ale necestujeme za tymem na zapasy atd

sambucca
18. kvě 2010

me to fanouskovstvi prijde trosku primitivni 😅 ale co, to uz je jina kapitola. myslim ze kdyby chodil nekam na box nebo zajet si okruh na motokarach, uzil by si ten testosteron vic 😉 😀

beruska2x
18. kvě 2010

ja nerikam zakazovat, ale musi to "pestovat" v rozumne mire ne? taky jsme fandove hokeje a do Liberce jsme chodili, dost, ted pujdeme pristi rok s prckem az....
chapu ze nekdo dela sport, je to i pro zdravi dobre ale kecnout si nekde na lavicku, cpat se klobasou, rvat na druhy at makaj a jeste kvuli tomu omezovat rodinu - to proste je divny 😅

je to vase vec ale porad si proste myslim ze tolik jako se venuje konicku by se mel venovat i rodine - a to jak financne tak casove, je to jen o dohode vas dvou...
jake si to nastavite tak to budete mit ale u tohodle teda zane vyhody nevidim 😅

sirael4
18. kvě 2010

kolik času tráví vaši partneři koníčkem místo časem s vámi?

kristi
18. kvě 2010

sirael, jak kdy.....tak 10h tydne?

sirael4
18. kvě 2010

kristi: to je celkem dost 😀 čekala jsme tak 2-3h

beruska2x
18. kvě 2010

podle pocasi 😀 kdyz je na kolo priznive tak asi taky tech 10 - 15 hodin tydne ale zalezi to na domluve jaky program mame s malym -. Mm treba jede a pak se nekde sejdem, dame kafco a nebo nas vyzvedne na hristi a jdeme domu spolecne a kdyz je osklivo tak treba 14 dni nejede nikam....

sambucca
18. kvě 2010

ja to nevim na hodiny, v utery mame spolecnej program vzdycky (spolecnej konicek), a vzdycky jeden den o vikendu je spolecnej, zbytek jak se dohodnem, tak fifty fifty

kristi
18. kvě 2010

sirael, no golf je trosku delsi sranda....mne se to nezda nejak moc...

sirael4
18. kvě 2010

tak to jsme asi trochu úchylové jak na to koukám 😀

kristi
18. kvě 2010

jak to myslis? jste stale spolu?

sirael4
18. kvě 2010

kristi: jooo, hodně 😉 vlastně veškerý volný čas, partner se snaží "koníčkovat" když jsme v práci...
neumím si představit že by to bylo jinak...

kristi
18. kvě 2010

no jo, to jsme taky tak meli, nez byla mala 🙂

beruska2x
18. kvě 2010

sirael.. kdyz vam to vyhovuje proc ne 😉 problem je vzdycky az kdyz to jednomu vadi nebo to zasahuje blbe do rodiny....

sambucca
18. kvě 2010

ja bych zase porad spolu bejt nechtela, mam spousty kociku a kamaradek a s tema chci kafrat bez manzela 😉 🙂 ale opak si taky neumim predstavit, ze bych byly jen sama nebo s detma a manzel si lozil po svym 😝

sirael4
18. kvě 2010

sambucaa: no to já s kamarádkami křížím tak čas zase když je v práci muž, nebo když má něco jiného a domluvíme se. 😉

kristi: no právě že s malou to musí být dosti náročné, být sama dost často...

beruska2x: zatím to vyhovuje oběma, tak uvidíme, jak to půjde dál 😉

kristi
18. kvě 2010

sirael, popravde ani neni, ja jsem rada, ze to je tak jak je....mala je dost sobestacna, vyhraje si, mame svuj program a kdyz chci byt s muzem, da se to zaridit, mame chuvu

sirael4
18. kvě 2010

kristi: no když si k tomu připočtu, že manžel bude asi taky hodně často v práci, tak si to neumím představit, mrzelo by mě vidět se tak málo. Samozřejmě, že nic se nemá přehánět, ale i tak...nevidí pořádně, jak malá roste, jak se jeho rodině daří...

kristi
18. kvě 2010

Je normalni, ze muz pracuje,aby zabezpecil svou rodinu, to prece jinak nejde, penize nepadaji z nebe a nevalej se po ulici. To se neda vycitat, tak to proste je. A pro me je daleko podstatnejsi, ze si po praci obcas odpocine a zrelaxuje se, nez aby byl s nami a byl nervni. Jinak 10h tydne je asi 1,3h denne, to ti prijde moc?