Když je pro manžela koníček nad rodinu

bila.pani
17. kvě 2010

Ahoj,

najde se tu maminka,který má stejný problém?Manžel má koníček,který mu zabírá všechen volný čas.Dělá hist.šerm,skoro každý víkend je nějaká akce,v sezone jsou akce na celý víkend,i celý týden.Mám dvě děti a na všecho jsem sama.

ria80
17. kvě 2010

Ahoj,jen by mě zajímalo,v které skupině tvůj manžel je?

ria80
17. kvě 2010

Ono je to asi blbý,ale zas tím manžel i trochu přivydělá,ne?

bila.pani
autor
17. kvě 2010

Když jezdí po bitvách,tak je to zadarmo.Ostatní vystoupení sice placená jsou,ale jde to do kasy skupiny,do rodinného rozpočtu ne. 😒

ria80
17. kvě 2010

Ono zas je fakt,že to je takový ušlechtilý koníček,než aby chodil do hospody...
Blbý je,že tohle se dá dělat nebo nedá,nejde to dělat jen trochu a někdy.A věděla jsi to určitě už předtím,než jste měli děti.
Podle mě by asi nebylo dobrý mu to nějak zakazovat,ale promluvit si,jak to ty cítíš a chtít třeba,aby to trochu omezil,jestli to teda nějak jde,nebo aby si našel čas jindy přes týden,aby třeba po práci přebral péči o děti,koupání a tak,abys mohla chvíli vypnout.
Kdy chodí z práce?Jestli tam teda není celý dny.
Věřím,že když mu to podáš dobře a nepůjdeš přes výčitky,tak se domluva podaří. 😉

nika
17. kvě 2010

jj chlapi a jejich hračky, jsem na tom pdobně, jen trochu jiná doba(napoleonika, osídlení Ameriky, 3Oletá válka ve Skotsku a do toho nově 2.světová válka), ale věděla jsem o tom (manžel se k napoleonice přidal až jak jsem byli spolu, ta mi nevadí jen ta 2.světová válka je nová a to mne mrzí, ostatní jsem dělali spolu a seznámili se tak) co to jde jezdím s manželem taky, a budu jezdit i s malou. právě v pátek jsem byla na svatbě kamaráda, ve stylovce, a i malá tak byla oblečená.
hold když chlap jde jinam, tož jdu za ním 🙂 vím že ne vždy to jde, není to třeba tvůj šálek kávy, ale chce to rozumný rozhovor a mantinely. mmt můj manžel je od po do pá pracovně mimo domov, tak vím co to je být na dítě sama 🙂 ale to je práce a ne koníček 🙂
ažt to něják vyřešíte a více se jako rodina sejdete doma nebo alespoň spolu.

helcah
17. kvě 2010

Pro tyhle lidi ten šerm znamená vážně hodně, je to součást jejich života. My s manželem jsme taky členové skupiny hist. šermu, ale jezdíme jen několikrát do roka - nemáme tak vytíženou skupinu. Dál je ale muž dobrovolný hasič a to také stojí soustu volného času. Já osobně jsem věděla, do čeho jdu, takže se vždy domluvíme na nějakých podmínkách a podle těch fungujeme. Tento rok se situace změnila, protože MM má novou práci a je většinou celý týden pryč, nebo jezdí domů hodně pozdě večer. No a tak když má potom hodně málo času na nás, tak si říkám, že nemůže být živ jen prací a rodinou. Taky potřebuje mezi lidi a nějak se odreagovat. Ty nemáš žádného koníčka? Jinak je pravda, že znám spoustu chlapů, který maj za koníčka chození do hospody - a to každý den po práci, takže jsem ráda, že má takový koníčky, na který můžu být hrdá. Bila pani mluvila jsi s ním o tom? On se toho nechce vzdát viď? Ono se ve skupině prostě nedá fungovat jen tak napůl nebo občas, tomu se člověk buď věnuje, nebo toho nechá.

rimmel
17. kvě 2010

s tym si predsa musela pocitat 😔 a to ze teraz ked ma dieta radsej travi cas tam...s tym bohuzial nic nenarobis..drzim palce 😉

beruska2x
17. kvě 2010

no ja nevim, konicek je pekna vec, ale takhle casove narocny s rodinou? 😕 pak zjisti ze nezna vlastni deti a ani zenu, ze nemaji nic spolecneho a duvod spolu byt... na co je chlap kdyz doma nefunguje 😅
myslim ze pokud se rozhodne mit rodinu mel by tomu neco obetovat...

MM ma cyklistiku - jezdi treba v sobotu na pul dne a v nedeli na 2 hodky ale pak se sejdeme spolecne na hristi a jdeme domu spolecne.. proste musi to mit hranice...

beruska2x
17. kvě 2010

detstvi jim rychle utece a jemu bude lito ze s nima dulezite zazitky nesdilele a bude pozde 😒

helcah
17. kvě 2010

Bila pani a co takhle v létě jezdit s dětmi za ním na ty akce? My jsme malou vzali poprvé na bitvu, když jí bylo asi 8 měsíců a moc se jí tam líbilo. Mám jednu kamarádku, která dělá historický tance a 2 malý děti (5 a 2 roky) si bere s sebou, on je vždycky při vystoupení někdo pohlídá. Jak jsem řekla, tohle buď člověk dělá naplno nebo vůbec - nejde jet na jednu bitvu a na jednu se vykašlat, jde tam taky o týmovou práci. A hlavně to přináší radost spoustě dalším dětem, které se na to chodí dívat. A naopak - není to tak, že Tě nebude znát, naopak on si Tě cení, že Tě má a že se o ně staráš, věř mi, že všichni tyhle lidi to vědí, slyšela jsem to z úst těhle chlapů už mnohokrát.

beruska2x
17. kvě 2010

ja nevim, je to na povaze ale pokud to jednomu z nich nevyhovuje tak to v poradku neni, a chlapsky kecy aby nemeli spatny svedomi 🙄 zensky moc nepomuzou.....
ditetem se znemi chod cele rodiny a aby bylo z nejakych 90% vse na zensky, chlap si jel ve svych kolejich - hlavne aby to nezasahovalo do jeho volneho casu 😖 to mi prijde desne sobecke... deti si porizuji 2 a 2 se o ne taky maji starat 😅

urcite bych s nim promluvila, ze by mel travit vice casu s detmi a v domacnosti celkove... muze si najit jineho konicka nebo to korigovat ...

helcah
17. kvě 2010

Berusko to máš jistě pravdu, ale já myslím, že tohle se má řešit dřív, už když se ta rodina plánuje. Já bych v životě manželovi neřekla ať si najde jiného koníčka, to mi taky přijde nefér a sobecké. On dělá tohle protože právě tohle dělat chce, kdyby chtěl závodně plavat, tak bude závodně plavat....

kristi
17. kvě 2010

muz zacal hrat golf, nezbylo nic jineho, nez zacit hrat taky 🙂

helcah
17. kvě 2010

Krisi no jasně, protože sex je pro chudý 🙂

bila.pani
autor
17. kvě 2010

Děkuji všem za názory.Promluvit si s ním jsem zkoušela už mockrát,ale většinou bez valného výsledku.Slíbí,že bude jezdit jen na vystoupení,co jsou na jeden den,ale vždy se najde akce,na které prostě NESMÍ chybět.
Ted se stalo po druhé,že odjel,když byla dcerka nemocná a v horečkách.Že mě na to nechal samotnou,to mi vadí..

😖

beruska2x
17. kvě 2010

helcah... no tak spouste chlapu to proste predem nevysvetlis, neumi si to predstavit a ani potom moc ne... proste jsou natvrdli 😅

nerikam nedelat nic, nemit volny cas ale taky se adekvatne venovat rodine, poridit si deti at se stara ten druhej je moc jednoduchy 🙄

bilapani.... tak to by me zklamal totalne taky 😠 to bych ja nezkousla a resila to taky 😖

helcah
17. kvě 2010

No tak samozřejmě jsou situace, kdy jde všechno stranou, kdyby jsme měli nemocný dítě tak bych taky byla radši, kdyby zůstal doma. Ale to je v něm, to už asi nezměníš. Možná o tom jen mluvit, proč jel a jaký měl pocit, že Vás doma nechává v takovým stavu. Třeba si říká, že by Vám stejně nepomohl. Fakt nevím.

iluss
17. kvě 2010

tak u nás je to podobné. Manžel má koníček sport. Je to jeho věčná "milenka", se kterou pořád soupeřím. Jezdí pořád na různá fotbalová a hokejová utkání (jako fanoušek, ne jako hřáč). Když si oddechnu, že končí hokejová sezona, tak zas začíná fotbalová a tak je to pořád dokola. A ty zápasy jsou víkend co víkend, a dokonce i v týdnu. Na zápas mu není líto vzít si dovolenou, ale kvůli rodině by si jí nevzal.
To že malá nebo já jsem nemocná, tak by asi doma taky nezůstal a na ten zápas by odjel.
Když jsem byla ještě těhotná, tak jsem jen tak naivně pronesla, že doufám, že až se mimčo narodí, tak to trošku omezí a bude s námi víc doma. No samozřejmě jsme se kvůli tomu pohádali a on si stejně jezdí na utkání.
A odnášíme to i finančně. Šetříme v rodině kde můžeme, protože nejsou moc penízky, ale na pernamentky a jednotlivé vstupenky na zápasy peníze jsou.
Když jsem přišla z porodnice, tak jsem nedostala od něj ani malý dáreček, protože prý nejsou peníze (a to by mi stačila i blbá kytička ze zahrady) . Ale týden po tom si objednal přes internet hokejový dres za 1500,- a kšiltovku (kterých má už doma asi 10) 😝

Můj manžel je sice úžasnej a hodnej a k naší malé pozornej a pořád si s ní hraje, ale jakmile jde o jeho "milenku" - sport, tak je to strašnej sobec!

a to ještě když výjimečně na zápas nejede, tak to u nás běží od rána do večera v telce, protože máme asi 7 sportovních kanálů a tam pořád něco hrajou. Nebo pořád honí teletext a zjišťuje výsledky!

bila.pani
autor
17. kvě 2010

helcah - já nevím,mužský to mají asi jinak,ale já bych od nemocnýho dítěte neodjela.Nebyl schopný ani zavolat,aby se zeptal,jak malé je. 😠

beruska - no,řešila..Ale jak? 😕

Iluss - tak to teda taky nemáš lehký ☹( Já mám celkem klid aspon přes zimu,kdy není sezona a je jen v neděli celý den trénink,ale od května do ledna je to víkend co víkend
Když jsem byla těhotná,tak bylo spousta slibů,jak se nám bude věnovat,vystoupení omezí na ty nejdůležitější..A prd

beruska2x
17. kvě 2010

bila pani... pokud nejde domluva tak bych odjela - na tyden s detma beze slova, at k babicce, ke kamaradce na dovolenou... pokud mu budete chybet, tak si to snad uvedomi a pokud ne, tak ho potrebujes????

jako nechat doma zenskou s dvouma detma - z toho jednim nemocnym - to je podle me vrchol neohleduplnosti 😔 i kdyby treba sel s druhym ditkem na prochajdu, nebo se s nemocnym koukal doma na TV abys ty mohla ven... proste projevit zajem o rodinu a jeji zdravi....

muzete si prece najit konicka jako rodina, ale aby jezdil na vikendy pryc, vyjuchanej se vratil a ty byla ztahana z deti a domacnosti 😅 co z toho manzelstvi pak mas....

takovyhle narocny konicky muze mit mladej svobodnej kluk, nebo naopak az jsou deti velky a maji hafo svych zajmu ale rodinu si porizuju abych byla s ni a ne ji odlozila kdyz se mi to nehodi....

illus... to je taky dobry... pro rodinu penize nejsou ale na jeho konicky jo? nekdy mi prijde ze ty chlapi to nemaj v hlave v poradku, fakt, kde maji hodnoty proboha 😕

beruska2x
17. kvě 2010

jako MM si leto nez vyjel na kolo taky poridil novou vidlici, obleceni, retez atd za vic jak 10tisic a to nepocitam iontove a enerrgit blbinky a startovny zavodu ....ale nesmi to omezit rodinny rozpocet...

vse neco stoji ale mela by tma byt nejaka rovnost - co investuju do konicka to i do rodiny - podle me aspon... 😔 😉

kristynaw
17. kvě 2010

bila pani to me mrzi ☹ snad si to uvedomi chlapak jeden,bych mu dala...
jak je male?

kristi
17. kvě 2010

helcah, no jo, kdyz na ten sex musi byt dva, ze?

ja zatim jeste nehraju s nim, ale toci me kolik casu tomu venuje, ale vim, ze to bude lepsi, az zacneme chodit hrat spolu, pak zase nastane problem co s malou, takze asi bude nucene hrat taky...

muj muz do niceho nikdy zazranej nebyl, az do golfu a fakt ho to bavi, a ja jsem rada

romana29
17. kvě 2010

Tak jako neznám moc chlapů - možná žádnýho, který by zůstal doma proto, že dítě je nemocné....Můj chlap se teda "obětoval", když se malý narodil, měl jet s kamarádama na týden pryč, ale zůstal se mnou doma, protože viděl, že jsem z malýho hotová a bylo to i pro něj něco novýho.

Opravdu nezbývá než se přizpůsobit, časem se to určitě změní, ale záleží hodně na tobě, jakým způsobem - buď mu to budeš vyčítat, budeš naštvaná a vztah může i skončit, nebo to prostě zkousneš, budeš se snažit najít na tom nějakou výhodu, nebo mu to aspoň nebudeš vyčítat, naopak na chlapi platí, že čím víc ho budeš ponoukat, aby někam jel a ať jede, že se mu tam určitě bude líbit atd., tím spíš ho udržíš častěji doma, než když mu budeš říkat, že se ti to nelíbí a budeš mu to vyčítat.
P.S. Já mám doma motorkáře 😀

kristi
17. kvě 2010

romana, toho bych brala, u nas jsem na masiny ja,ale prestala jsem jezdit, co jsem poznala muze, nejak se mu nelibilo, ze je prej desne maskulini, tak se to pro holky nehodi...

sambucca
17. kvě 2010

ja mam doma golfare, jako kristi. nastesti je rozumnej a nejezdi kazdej vikend, ale kdyz je pekny pocasi, vidim jak se provaluje v okne do swingu a rika "dneska by to slo!" 😀 ja golf taky miluju, pekna prochazka v prirode, hodne spolu u toho mluvime, nekdy vezmem i pejska. Decko je na ceste tak si holt misto bagu dam na Manducu na bricho, tomu rikam caddy 😉

myslim ze konicky jsou potreba ale rozhodne v rozumny mire, ne kazdy vikend... pokud nejsou konickem pro celou rodinu, samozrejme. nekdo tu napsal vetu, co investujes do konicka mas i do rodiny - tak za to se podepisu.

moravanka
17. kvě 2010

helcah a kdyz zenska bude chtit zacit zavodne plavat a bude porad pryc, tak chlap prevezme deti a domacnost? prece ji to nemuze zakazovat, bylo by to prece nefer (podle tebe).

karotky
17. kvě 2010

iluss,........................tak to je celkem síla. 😔
Já mám doma také koníčkáře.Dokud jsme neměli děti,tak jsem s ním jezdívala na různé akce ohledně vysílaček,na různá vysílání,štafety,poznali jsme spoustu fajn lidí,scházeli jsme se na srazech apd.Pak si k tomu přibral focení letadel,tak jsme jezdili na letečáky a různá přistávání/vzlety.Když se nám narodil Adámek,nic se pro něj nezměnilo.Vcelku jsem to tolerovala,ale po půlroce mě to začalo štvát.Promluvili jsme si spolu a domluvili se na tom,že o dovolené a ve svém volně bude doma s rodinou(máme rod.domek a okolo je také dost práce)a v prac.době(má jí pružnou)ať si dělá co chce. 😉 Přistoupil na to,letadla omezil a vysílačky vypustil úplně. 😉
Dalším jeho koníčkem je naše auto a to už mi tolik nevadí.Někde jsem četla,že když si chlap neustále přelešťuje automobil,kompenzuje si tak případnou milenku. 😀
Myslím si,že každý chlap by měl mít nějakého koníčka,ale nesmí finančně a časově devastovat rodinu.Až nám děti vylétnou z hnízda,budu ráda,když se bude nadále něčemu věnovat a nesežere me se vzteky,až budeme v důchodě. 😀
Vidím to u svých rodičů.Ti žádné koníčky nemají,nudí se a vymýšlejí neustále nějaké spekulace a drby.Chodí jen do práce a domů,kde koukají na TV. 😝

sambucca
17. kvě 2010

iluss: klobouk dolu, s takovym "magorem" bych nevydrzela ani tejden 😝 😀

helca: chlap je takovej, to nezmenis... to je ale blbost! chlapa nemame menit my, ale okolnosti jako treba zavazky v rodine - deti. Je mi uprimne jedno co dela muj chlap ve volnym case, ale kdy je vlastne volnej cas kdyz mas doma deti??? nejspis kdyz se domluvis s manzelkou ne?

beruska2x
17. kvě 2010

a to to tady furt bereme z pozice partneru ale me by asi nejvic sra.o ☹ ze tim trpi deti, prece ten nestravenej cas spolecnej jim musi chybet...
at ted nebo v budoucnu, vsimnou si ze ostatni tatinkove travi cas s kamarady, ze byli spolecne tam a tuhle a oni nic 😅
deti jsou citlive a vnimaji to a kdyz nebudou mit uzke vztahy ted, tak uz potom sotva 😖

a taky si myslim ze "drzet hubu a krok " snad nema nikdo zapotrebi 😉