Když je pro manžela koníček nad rodinu

bila.pani
17. kvě 2010

Ahoj,

najde se tu maminka,který má stejný problém?Manžel má koníček,který mu zabírá všechen volný čas.Dělá hist.šerm,skoro každý víkend je nějaká akce,v sezone jsou akce na celý víkend,i celý týden.Mám dvě děti a na všecho jsem sama.

alisek
19. kvě 2010

kubaka, to ani nemyslíš vážně, je ti dost a v komunismu jsi z nás žila nejdéle, takže moc dobře víš, že o studiu, svobodném cestování, podnikaní, jiném vzdělání nemohla být ani řeč, pokud jsi nebyla tedy komunistka s možnostma.
Tady je dokonale, vidět, jak je pamět krátká.

alisek
19. kvě 2010

sirael, tím jsem neřekla, že se ráda s vámi nebudu bavit dál ale přijde mi blbý tlachat na disk. o něčem co se nevztahuje k danému tématu..máš problém překliknout se jinam?

brusinka.pusinka
19. kvě 2010

Alisku já si to pamatuji a komunistka jsem nebyla a ani moje rodina 😉 a opravdu záleželo na oné mamince jak a kdy chtěla dítě. Mě měla mamina až v 28 letech a bylo nás dohromady 8 tak si to přeber 😠

kubaka
19. kvě 2010

alisku - jsi mimo - jistěže nebyly možnosti, proto se dělaly děti - a co jako? Psala jsem proto, že je to fuk, kdy je máš - te´d máš svobodu a můžeš si vybrat - neznamená to, že si je musíš pořizovat pozdě jen proto, že můžeš studovat. Někdo prostě nechce ani dnes, necestuje, prostě chce být matka. Možnosti nemožnosti. Nečeteš co píšu.
Je nesmysl napsat, že dřív mladé matky chápeš, protože to jinak nešlo a dnes je lituješ a jsou chudé duchem když se do třiceti nevzdělávají a nedělají díru do světa. To je účelová, zmanlipulovaná argumentace.

sirael4
19. kvě 2010

alisek: spíš mám problém s tím, že budeš psát admince, když jsi tu všechny urazila ty a začala to taky ty.....jak blázen fakt, nezlob se. Zatím mi tady přijdeš vyspělá snad nejmíň.Na co si hraješ a o co ti jde?

politiku sem snad nezatahuj, ty jsi asi zažila ještě míň a myslím si, že nevíš nic, stejně jako my ostatní o tom, jaké byly možnosti.

alisek
19. kvě 2010

sirael, a víš že bych od tebe nic jiného ani nečekala..no kráva možná občas jsem ale nevim proč bych jí měla být za to, že mám svoje názory,

sirael4
19. kvě 2010

kubaka: tys to vystihla 😉

sirael4
19. kvě 2010

alisek: no názory jsou jedna věc, urážení druhá a tvářit se jako pupek vesmíru třetí 😉
Pupek možná, ale vesmíru?

misullka20
19. kvě 2010

já bych to ukončila...
Alisek - ty tvé hloupé názory si nech pro sebe nikdo není na ně zvědavý, a když už to něj musíš ventilovat tak nějak slušněji a neurážej mladé lidi...
fakt si mylsím že my všichni jsme tady vyspělejší než ty jsi ve třiceti.. ano jsi zcestovalá atd ale o rodině víš kulový...
jak psala sirael když tě maminka měla ve 21 byla jsi tak strašně ochuzená co?? vidíš moje matka měla bráchu v 17 nácti a dala mu vše, pak sestru ve 22 a mě ve 27 a nikdo z nás nestrádal... takže tak...

misullka20
19. kvě 2010

a doba nedoba!!!!

kubaka
19. kvě 2010

Alisku - můj otec a rodina byla pronásledovaná komunistama - naši nikam a nic nesměli, dokonce je soudili za protistátní činnost , otce po válce komunisti zavřeli - jak si opovažuješ se do někoho navést, aniž tušíš, co má v rodině? 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠
V době revoluce mi bylo 21 a aktivně jsem se angažovala.
Jdi si svou hořkost, komplexy, zatrpklost vybíjet někam jinam. O své moudrosti, sečtělosti jsi mě naprosto nepřesvědčial. Já lituju tebe - vlastně nelituju - dobře ti tak. Lituju své dítě, když si odře koleno.

sirael4
19. kvě 2010

Holky, nemá to cenu, nespokojenost se svým životem si každý musí vyřešit sám.....
Vraťme se raději opravdu k těm koníčkům, protože tohle nevede nikam....

Co máte s partnery za společné koníčky?

brusinka.pusinka
19. kvě 2010

My máme všechno krom her na Pc 😀 😀 😀 milujeme cestovat grilovat chodit do kina na rockové kocerty 😀 😀 😀

bajusik
19. kvě 2010

sirael: no když mezi koníčky nebudu počítat toho malého ďáblíka co nám lítá po bytě, tak rádi cestujeme, milujeme zvířata, hudbu, sport. No vlastně asi všechno děláme rádi společně 🙂

alisek
19. kvě 2010

sirael, nepsala bych jí kvuli urážkám ale kvuli změně tématu, co na tom je k nepochopení?

kubaka, tak moc dobře víš jak to v té době chodilo. Taky jsem psala, že sice mají dnes lidé daleko více možností a že je nevyužijí sice nechápu ale je jsné že oni samy se necítí být o něco ochuzeni, tak logicky ani onic nepřicházejí..

sirael4
19. kvě 2010

tak hry na pc taky nejsou moje parketa 😅 ale to ostatní taky můžeme 🙂

brusinka.pusinka
19. kvě 2010

Sir No když máš doma programatora tak je to většinou dané miluje to ale věnuje se jen když mimisek spí 😀 😀 😀
Jinak já miluji číst a plést a tak to je jedna jedna on si hraje já čtu 😀

bajusik
19. kvě 2010

brusi: a to nemusíš mít ani chlapa programátora aby ho bavily hry 😀

u nás teda teď letí Nintendo WII, ale taky hrajem vždycky po večerech, když už dítko chrní

frisbee
19. kvě 2010

no myslím,že v komunizme som žila najdlhšie ja,napísala som to jasne na začiatku tejto debaty,že si odpísala celé generácie žien tou svojou dehonestujúcou vetou..a ani sa nesnažíš pochopiť,čo nám na nej vadí...

sirael4
19. kvě 2010

brus: čtení mě ještě nějak nechytlo, pokud berem v úvahu knihy, trošku ostuda 😅

kubaka
19. kvě 2010

takže milý alísku - nevím, co řešíš a co nechápeš a nad čím se ofrňuejš - každý dělá to, co ho činí spokojeným a tobě je do toho houby a nemusíš to vůbec řešit - obvykle nás takhle žerou věci když odvádíme pozornost od vlastních problémů a nespokojenosti. Je to jen zástěrka..

my máme s MM společnou řeč film - já studovala filmovou vědu, on scenáristiku na Famu - takže když něco vyplodí, jsem jeho první kritik. Jednu dobu jsme se častovali hláškami -a někdy používáme ftrefné ráze z filmů místo dlouhého vysvětlování. Je to taková výstižná zkratkovitá mluva - před cizílmi avšem neopakovatelné - koukali by ji jak blázen. 😀
Bohužel ale jinak nic - jak jsem psala- má krizi.

brusinka.pusinka
19. kvě 2010

Baju to né ale oni mají počítač jako my vzduch k životu 😀 😀 😀 😀
Sir miluji čtení a opravdu jsem schopná přečíst knihu o 500stránkách za 2 večery 😀

sirael4
19. kvě 2010

kubaka: to je prima, aspoń se zasmějete.
A jak dlouho ta krize trvá?

sirael4
19. kvě 2010

brus: no to je prima, já třeba pořádně nemůžu narazit na knihu, ani žánr, který by mě chytl....pár knih jo, ale není to žádný ooobr počet.

kubaka
19. kvě 2010

jasně některý druh literatury a pak Scrabble - jsem zapomněla. Jenže průšvih je, že nad MM vždycky vyhraju, což jeho ego nesnese , takže se mnou nechce hrát. Problém je, že v téhle hře se nedá nechat vyhrát, takže nemám aspoň špatné svědomí. Vyhraje nade mnou jen když jsem nemocná a mám teplotu. Pak jsou síly vyrovnané. 😀

verusa22
19. kvě 2010

Ahoj holky shodou nahod jsem narazila na tohle tema a doslova me ALISEK hnul zluci
lituji tve deti. Jsi hrozne trapna!!!! Kdyz ma zenska v 21 letech dite prijde ti to brzo jo? A emyslis ze je kazdeho vec, kdy si to dite udela???Ja otehotnela v 21letech a nelituji toho, ze mam dite!!!! Jde videt, ze jsi asi hodne MiMO! Aji kdyby melazenska dite ve 40 v 17 je to proste kazdyho vec.

sirael4
19. kvě 2010

verusa22: máš pravdu 😉 myslím, že to má hromadu výhod být mladou matkou

kubaka
19. kvě 2010

sirael - Asi dva roky , rok po narození malého.
No nasmějeme se, teď moc zrovna ne, ale dřív jo.
Zkoušela jsi Johna Irvinga - třeba román Třetí ruka a Rok vdovou mám nejraději. V jiných je dosta manýristický, ale tyhle se čtou úžasně.
Teď teda ujíždím na Stmívání - dostala jsem celou sadu k Vánocům a před spaním je to akorát. Občas to proložím nějakým Frommem, Jungem - naučná literatura. Na té MD to občas je potřeba.

verusa22
19. kvě 2010

Omlouvam se, ze jsem do tehle diskuse tak vtrhla, ale musela jsemreagovat

sirael4
19. kvě 2010

kubaka: tak děkuji za tip, až bude chvilka, půjčím a zkusím 🙂
dva roky, to máš slušnou výdrž, jak to zvládáte?Děláš že nic?