Když je pro manžela koníček nad rodinu

bila.pani
17. kvě 2010

Ahoj,

najde se tu maminka,který má stejný problém?Manžel má koníček,který mu zabírá všechen volný čas.Dělá hist.šerm,skoro každý víkend je nějaká akce,v sezone jsou akce na celý víkend,i celý týden.Mám dvě děti a na všecho jsem sama.

kubaka
19. kvě 2010

samcucca - a jako co? s dítětem tři týdny jezdit po Zeměkouli v tropech a mezi krováky moc nende, že. To budu dělat až budu v důchodu...
Takže tři týdny s dítětem v hotelu s obrovskou zahradou je taky zážitek. chodit se dá i po okolí, vyjet na jeden den lodí po moři atd. A hlavně že mám dítěti co nabídnout. 😝 😝 😀 😝 😀 ..

fire85
19. kvě 2010

alisek-opravdu síla,nemám co říct.přečetla jsem diskuzi celou a na prvních stránkách dělá dusno a pak se tu vybavuje jak kdyby se nic nedělo.fakt hrozný
jinak at si každej jezdí kam chce,já děti ještě nemám,tak taky ted jezdíme do ciziny,ale malý děti tam jednou tahat nechci.nevím proč,v ČR je taky hezky.

fire85
19. kvě 2010

ale chtěla jsem se vrátit k tématu
můj přítel je dobrovolnej hasič,ale jezdíme v létě jen na soutěže,tak jezdím s ním.to mě baví,hlavně když je hezky,sednu a opaluju se.nic ho to nestojí a přes zimu má čas na mě.
ale nejezdí nikam jako někteří dobrovolníci,třeba k povodním nebo tak,to ne.

helcah
19. kvě 2010

Fire85 - taky jezdíme na hasičský soutěže, soutěžím i já za ženy a je to fakt prča. A jak to, že nejezdí k povodním? U nás je to pro chlapy dost náročnej koníček - často nějaký školení, cvičení, výjezdy, pořádání dětských dní, dozory na akcích obce a města, práce na autech a na technice apod. Občas se v létě pořádají i společný víkendový akce s potapěči nebo záchranáři a s hasičskými dětmi. Ale tenhle koníček máme společnej - i když já se mu teď moc nevěnuju, když máme malou, ale občas jí manžel bere na hasičárnu s sebou mezi děti. Ale je fakt, že spousta žen to chlapům nedokázala tolerovat, takže se jich spoustu oženilo a odešlo.

sambucca
19. kvě 2010

kubaka: prosim, nenasazuj na me, tohle tema se fakt zvrhlo uz jen na tyhle vypady 😅 ? sama pises ze s ditetem tri tydny jezdit po zemekouli v tropech mezi krovaky moc nejde - a to je presne to co nejspis alisek myslel tim cestovanim... ze kdyz si poridis dite v mladym veku, nejspis uz budes cestovat pouze tak jako treba ty. az budes v duchodu, asi budes chtit jinej komfort nez ruksak na zadech s dvanacti kilama a pred sebou prechod pres horsky hrebeny nad 4000 m.n.m. smarja nemyslim to nijak jinak nez jak to pisu. a je to napsoledy co sem prispivam, hned si vsechny musite strkat do nejakejch taboru kdo je s kym a kdo je proti 😝 jak na zakladce

fire85
19. kvě 2010

helca-no taky mě do toho lákaly ženský jako udělat dámský družstvo,ale mě se do toho nějak nechtělo 🙂
k povodním od nich z týmu nejezdí nikdo,ani žádný školení nebo tak nemají,ale dětský den pořádají,to jo.
já mu to toleruju,zatím určitě jo,hlavně takhle to fakt není časově náročný.jinak mi říká že až budou děti tak je občas vezme sebou na soutěž,tak sem zvědavá 😉 ale ostatní chlapi taky svý dítka občas vozí.nebo i skočárkem můžu jet .
hm chápu že pokud byli v tý hasičárně furt a doma skoro vůbec,tak že to těm ženským vadilo.ale jak říkám,tohle je jeho jedinej zájem,dělá to už 15 let,takže určitě nechci a ani nemůžu zakazovat.
a že je to prča,to věřím 😀

kubaka
19. kvě 2010

sambu - proč bych nasazovala? Já třeba netoužila jezdit ani sama tři týdny mezi křovákama za mlada a svobodna bez dětí. Proč by to měla být nějaká meta a vrchol zážitku? ? pro pána krále? Mě se na Zakynthosu, Itálii naprosto líbilo, prošli jsme si zapadlé kouty a bylo taky na co koukat. Mám ráda moře ,ne upocené tůry - na to nemám zdraví a neměla jsem. 😝
stačí mi skromnější zážitky. Nejsem sběratel, který by se pak chlubil,kde všude byl.

kubaka
19. kvě 2010

mně dětma život nekončil, ale začal. I s dítětem se dá ledacos podnikat. Jak se komu chce a líbí. Nevím, proč by měl být pobyt u moře v Turecku na nižší úrovni než prolézat divočinou s batohem na zádech - tohle není moje gusto.

helcah
19. kvě 2010

Jé Fire měly jste do toho s ženama jít, je to fakt skvělá sranda, hlavně to všechno okolo. My vždycky prohrajem, ale s gracií. A chlapy u nás normálně děti na hasičárnu berou - mamky zatím doma relaxujou, nebo na hasičárně kecaj u kafíčka. Jinak to obnáší i spoustu společenských akcí - slaví se tam společně narozeniny, narození dětí, pořádají se různý sportovní akce a tak, takže já jsem za to ráda. Ale je fakt, že v takovýmhle velkým sboru tam chlapy tráví hodně času, musí na sobě a na technice odpracovat spousty hodin...
Jinak k tomu cestování - loni jsme byli s malou v Jižních Čechách kousek od Českýho Krumlova, v chatě hned u řeky a malý se tam líbilo, byla úplně nadšená. No a po výletech jsme jezdili, takže jsem si na svý přišla i já. Já jsem zase ten typ, který rád jezdí po výletech, nebaví mě právě moc ležet na pláži, ale zase ty dítka mě na tý pláži zabaví.

rimmel
19. kvě 2010

😀 😀 no tu je srandy

vseobecne suhlas s kubakou.

gs208
19. kvě 2010

kubaka> ahoj, nedá mi to nereagovat. v první řadě musím říct, aby mě tu nikdo nenapadal, že neodsuzuju nikoho, jakou cestu si vybral, je to jeho život, ne můj 🙂 ale co se týče toho cestování. ty to jen přirovnáváš k prolejzání nějakou divočinou. ale o tom to přeci není, když je člověk sám, tak má daleko menší nároky na komfort cestování, ubytování, nemusí řešit kdy jde spát a řešit denní potřeby dětí. je to prostě daleko jednodušší, navíc jsou země, kam by se člověk s dětmi docela bál. A nevím, kde jsi přišla na to, že člověk vlastně cestuje a utrácí své úspory jen za to, aby se pak chlubil ostatním. Copak je tak těžké přijmout fakt, že člověk cestuje kvůli sobě? Že ty na to nemáš, nebo jen cestovat nechceš přeci neznamená, že to musíš ostatním hanit. Já nevím, proč si lidi nejsou schopný stát za svým názorem a postojem a rozumně si ho hájit a místo toho raděj pošpiní to, co maj ostatní. To je přece jednodušší zaútočit.

alisek
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
alisek
19. kvě 2010

jo a dítě bych sebou do tropů nebrala nejsem cvok.

martaska78
19. kvě 2010

Ahojky, tak koukám, že je vše při starém ☹ . Jinak my také rádi cestujeme, ale trochu jinak. Většinou jezdíme na 1 malou dovolenou u nás (loni Českokrumlovsko a Táborsko a letos české Švýcarsko) a druhou delší většinou v Chorvatsku. Ale taky neležíme moc na pláži (mě je často blbě ze slunka) a jezdíme do NP a tak. Letos bude malá dost v krosničce 😅 . Je to koníček nás obou a celé rodinky, tak je to paráda.

Jinak k tématku: Asi nejhorší budou modeláři. Když někdo sportuje nebo dělá šerm atd. můžete jet s nima, ale co v dílně, třeba lepit letadla 😠 , to teda musí být opruz.

Jé hasiči, to jsem vždycky chtěla, prý je tam pořádná prča. Jen mě to minulo, no 😵

rimmel
19. kvě 2010

alisek a ospravedlnit si sa mohla uz dobre davno 😉

gs208
19. kvě 2010

martaska78>nesouhlasím 🙂 když drahá polovice dělá nějaký aktivní sport a věnuje se tomu na trochu profesionální úrovni, tak: bud je to kolektivní sport a tvoje nejvyšší role, kterou můžeš přebrat je fandit na tribuně 🙂 a nebo je to individuální sport a v tom případě jen velmi zřídka jsi dobrý sparingpartner a spíš ho v provozování sportu brzdíš, ačkoliv ti to třeba nedá najevo. ale výjimky ve sportech se určitě najdou

jety
19. kvě 2010

Manžel má velmi rád squash .... říkala jsem si, že bychom tohoto koníčka mohli sdílet, ale poté, co jsme to párkrát zkusili, jsem rezignovala. Manžel to nepřiznal, ale ukrutně se u mého želvího tempa nudil, brzdila jsem ho a byly to vyhozené peníze 😀. Teď ho sama spíš občas nenápadně expeduji ven, abychom na sebe nebyli imrvére nalepení jako dva klíšťáci 😀 .

kubaka
19. kvě 2010

alisek - moudrá jsi tu jen a jen ty - prostě padám na kolena a mllátím hlavou o zem nad svou přízemností 😀 😀 😀 ,
já jsem se svým chlapem 20 let - až ty budeš tak dlouho, tak pak můžeš vykládat něco o štěstí, které máš. hlavně jsi zatím mistr v osobním urážení - ty jsi s tím začala- mě stojí za vyjadřování a za diskusi každá bytost. Rozbroje jsi začala vyvovlávat jen a jen ty, to, že jsem v diskusi neudolatelná a jen tak se nedám odradit pramení z mé bývalé profese -právě že umím číst mezi řádky.

gs - vůbec nevím, o čem mluvíš? - já proti cestování naprosto nic nemám - ani slovem jsem to nehaněla. Je mi ukradené, kdo a kam jezdí - jen mi vadí když se naznačuje, že si něco musím užít, než budu mít děti, jako kdyby děti byly nějaká překážka. Kdo chce prolézat buše, tak to samozřejmě musí udělat sám před dětmi, ale někdo po tom prostě neprahne nebo na to není technicky vybaven. Zážitky jsou různého druhu. O zdolávání vrcholů s batohem mluvila helca - já jen opakovala. . Taky rádám poznávám, jen svým vlastním způsobem - jako každý. Komfort jsem měla ráda vždycky. A jsem schopná jet i úplně sama na týden na keramiku a užít si to - představ si to. Sama jdu do kina, do restaurace. Když se mi chce jít samotné - kvůli sobě. Nepotřebuju ani doprovod. A jako každý si může i rozhodnout, kdy chce mít děti a nikdo nad tím nemá co kroutit hlavou. toť vše.

martaska78
19. kvě 2010

gs: no jo to máš pravdu, to by chtělo zbandat ostatní baby (pokud to je kolektivní) a udělat si třeba debatní kroužek, když chlapi hrajou. 😀 . Třeba někde u stánku 😀 😀 . Individualni je na prd, to je fakt. To se holt musí tolerovat a pokud to taťka vynahrazuje jindy, neměl by to být problém.

rimmel
19. kvě 2010

kubaka ma pravdu, zacala si ty, neviem kde som akoze napriklad ja, ked ma uz spominas zacala 😅 😀 😀

gs208
19. kvě 2010

kubaka> však já s tím problém nemám, každého je to svobodná volba, jakou cestu si vybere 🙂 já nevím, proč reaguješ hned tak útočně, alespoň já z tebe mám ten pocit. představ si, že já si dokážu představit, že si naprosto dokonale užíváš dovolenou s rodinou nebo, že jedeš sama na keramiku. jeden člověk mi řekl: jsem plně zodpovědný za to, co jsem ti řekl, ale ne za to, co slyšíš. mám pocit, že o tom celý ten spor tady je. každý si to, co řekne druhý vztahuje na sebe, přebere si to tak, jak to třeba ani nebylo myšleno a okamžitě kope do ostatních.

rimmel
19. kvě 2010

gs208 piseme si tu pisomne a ozaj ten ton niekedy moze byt klamny 😉 hlavne ak nedas dostatok smajlov ci das inych nez by iny cakal atd..mne pride utocna skor aliska 😉

kubaka
19. kvě 2010

gs - nebylo to útočně - zapomněla jsem přiřadit patřičné smajlíky - někdy se nepozná co je ironie a co vážně - takže k cestování: 🙂 😎 😀 😅 😵 😵 😵 😎 😅 🙂

gs208
19. kvě 2010

rimmel> taky si myslím, že by některé příspěvky šly napsat ohleduplněji. ale spíš mi přijde, že je to tady sport se toho hned chytnout a začít kopat do jednoho člověka.

kubaka
19. kvě 2010

není to sport - prostě někdo tak dráždí a provokuje, že se většina neudrží - tak to chodí i na nejvyšších místech 😝 😀

clea.1
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kubaka
19. kvě 2010

clea - teď jsi mě teda dostala 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Jdu spát, přeji všem hezké sny 😵 😵

kristi
19. kvě 2010

clea.1 - prehanis a to dost. Ja nevim proc se tady musi kazdej desne urazet a vinit se z neceho. Furt dokola. Nikdo z nas nema dokonalej vztah, dokonaly materstvi, dokonaly rodicovsti. To jak ma kdo ty vahy nastaveny je jen jeho vec, nemuzes rict o holce, co rada pracuje, vzdelava se a cestuje, ze bude spatna matka, ona proste mysli jinak - racionalne, ne tak citove jako nektere z nas. Fakt je tezky si to vysvetlit navzajem, kdyz jsme kazda uplne nekde jinde. Kaslele na to a laskave se neurazejte, je to jen a jen k smichu

to ze nekdo ma jinej nazor se proste snazte zkousnout, ne tim opovrhovat, vsak i ten vas nemusi byt uplne korektni

brumdinka
19. kvě 2010

ahojte, teda občas se nestačim divit co se tu všechno semele 😀 😀

naprostej souhlas s kristi - tak už klídek, ju 🙂 dobrou noc.

jety
19. kvě 2010

kristi: palec nahoru, skvělý názor s nadhledem ve všech bodech 😉 .