Když je pro manžela koníček nad rodinu

bila.pani
17. kvě 2010

Ahoj,

najde se tu maminka,který má stejný problém?Manžel má koníček,který mu zabírá všechen volný čas.Dělá hist.šerm,skoro každý víkend je nějaká akce,v sezone jsou akce na celý víkend,i celý týden.Mám dvě děti a na všecho jsem sama.

rimmel
18. kvě 2010

helaah ano je to o kvalite samozrejme, tiez je podla mna dolezite aby dieta denne vyrastalo v prostredi kde je matka i otec, aby pozorovalo, ucilo sa 😉 ked ide opracu samozrejme tam clovek nema na vyber, velakrat chodia otci domov neskor ako by si zelali.

nuz ale neviem ako si to ti chlapi predstavuju, ti s konickami nad rodinu, spravia si dieta a zenuska staraj sa a vychovavaj? ak vam to nevadi tak potom o com tu kecame? myslela som si ze diskusia jeprave o tom ze vam to vadi ci sa mylim ak ano tak pardon 😉

alisek
18. kvě 2010

rimmel, to je vyzraly nazor a ten ziskas s vekem a zkusenostma 😉
Helca, unas to je podobne, hlavne v tom case v tydnu, vecer se vidime tak akorat u vecere a pak kdyz jdem do postele.

rimmel
18. kvě 2010

alisek nieje to vekom a skusenostami ale chlapom akeho mame a vybrali sme si 😉

beruska2x
18. kvě 2010

vite mozna by si na tohle lidi meli vzpomenout az budou stari, kolikrat slycham jak na starousky nevdecne deti kaslou, co se odstehovali z domu tak tam prijdou parkrat rocne atd... no, a proc by chodila a travili cas s rodicema kdyz to neznaji z detstvi, kdyz k tomu nejsou vedeni, k rodinemu traveni casu.....
ono ma vse vic pohledu...

sirael4
18. kvě 2010

samozřejmě není dobré, když je otec s dítětem furt a nevšímá si ho, ale mluvíme o normálních tatíncích.
Určitě budu ráda, když se mnou bude táta často, než když ho uvidím jednu hodinu před spaním, mrzelo by mě to, i když bych se na něj těšila.Pro děti je to myslím důležité, i když vy to jako matka vidíte jinak.Ale to dítě?

a chápu že může fungovat vztah kdy se vidíte 2h před spaním, já bych se ale cítila frustrovaná, nestihli bychom si vše říct, a ani spolu nic podniknout.

a proto at si každý vybere takového, jaký mu vyhovuje ne 😉

beruska2x
18. kvě 2010

alisek to tea vekem neni, spise naopak, MM ma 36 a prave proto si prcka uziva co muze - vi uz ze je to nenahraditelne...

alisek
18. kvě 2010

shrnula bych to asi tak, kazda z nas vyzaduje neco jineho, co nevyhovuje jedné to zas vyhovuje jiné..asi tak a kde je ten střed je dost těžký říct. jen ten vek a zkusenosti jsou namiste, je rozdil jak bych zila a smyslela o rodine ve 24 a ted...dnes mam dost na vyber ve 24 urcite ne.

helcah
18. kvě 2010

Ono teď když jsme spolu jako rodina tak málo tak si rozmyslíme, jestli budem sedět u televize. Náš vztah je teď o dost kvalitnější, prostě si ten čas spolu všichni užíváme. A manžel má taky motorku, v který se o víkendu odpoledne vrtá, když my s malou spíme. Jinak je ještě navíc dobrovolný hasič, takže někdy odjíždí i v noci a v případě povodní nebo hurikánu trávil třeba týden mimo domov.
Já prostě chápu, že když tráví týdny pracovně sám někde mimo domov, chce se pak dostat i mezi lidi. Samozřejmě se nějak domluvíme, aby byl především s námi, ale vše je to o domluvě. Já bych si připadala jako jeho matka a ne manželka, kdybych mu měla linkovat jeho volný čas..

beruska2x
18. kvě 2010

ja myslim ze to neni o narizovani a linkovani, me by teda desne mrzelo kdyz by chlap a tata nechtel travit cas s nama.. proto nemam partnera abych byla sama 😉

helcah
18. kvě 2010

Sirael myslím, taky mě to štve, že se vidíme jen ty 2 hodiny, ale práce je práce a živí nás....

rimmel
18. kvě 2010

sirael toho sa neboj, ze si honebude vsimat, kazdy otec ktory miluje svoje dieta si ho vsima, moj muz je doma kazdy den o 5 a v piatok o 1, volne vikendy a mozem povedat ze sa malemu venuje perfektne 😉

alisek mas pravdu..
ale co vyhovuje dietatu?

alisek
18. kvě 2010

beru, tim jsem myslela vyzralost a vek matky, muj muz bude mit 35 a verim ze si ditete bude uzivat dostatecne.

rimmel
18. kvě 2010

ps helcah linkovat cas sa da presda spolocne 😉

sirael4
18. kvě 2010

alisek: zase ve 30ti taky nemáš všechnu moudrost světa 😉 to nemyslím zle, jen to myslím tak že to není o věku....
znám 40 i 50ti leté manžele co spolu tráví čas 😉

helcah: pokud i manžel chápe že ty jsi v práci celý den (děti) a pak si potřebuješ vyrazit, pak je to v oukeji 😉
a nejde o linkování, někteří chlapi chtějí být doma sami od sebe

helcah
18. kvě 2010

Rimmel dá, pak je to vše v pořádku, taky linkujem společně 🙂

beruska2x
18. kvě 2010

no tak tim to neni vubec, nekdo ma myslenkove na dite ve 20ti nekdo nikdy... treba pro me je na dite ve 30ti dost pozde..

sirael4
18. kvě 2010

helcah: to chápu, že vás práce živí, ale bavili jsme se o tom, že by mě mrzelo vidět se tak málo....a nebudu říkat že mi to vyhovuje když ne 😉

alisek: ale věk a vyzrálost jsou dva odlišné pojmy.....

helcah
18. kvě 2010

Jo taky mě to mrzí, že se vidíme tak málo, ale zase si toho času víc vážím. Dřív mi jeho časté koníčky vadili, ale postupem času jsem začala pracovat na tom, aby byl i on šťastný, a potom se mi to vše vrací. Prostě máme naplánovaný každou volnou chvíli - buď spolu nebo každý sám - a vyhovuje nám to.

sirael4
18. kvě 2010

helcah: ale proč si myslíte že chlap který čas tráví s rodinou a koníčky taky, tak bude neštěstný? 😅
Přeci jsou i typy, kteří se nejlíp cítí se svou ženou a dětmi...

sirael4
18. kvě 2010

*nešťastný

alisek
18. kvě 2010

sirael, to nemam,do toho mam daleko ale jsem rozhodne dal nez kdyz bych mela dite ve 24 ne-li driv.

rimmel, dite je vetsinou odrazem svych rodicu.

beruska, pro tebe mozna pozde, pro me akorat, mela jsem dost casu poznat spoustu veci, neco se naucit, neco vytvorit co tu bude doufam i pro me potomky a rozodne mam co predat svemu diteti a to bych pred tim nemohla.

sirael4
18. kvě 2010

alisek: to možná se tak cítíš, ale každý je jiný, znám maminku, které je 21 a jen stěží by jí nějaká jak říkáš "zkušená" třicítka mohla konkurovat 😉 věk je jen nějaký údaj, ale vyspělost něco jiného.Ani to že ti je 30 ti nezaručí že budeš lepší matka.

a co se týče předávání....nevím nevím, pozdní věk má spíše nevýhody, ale pokud na tom budeš hledat výhody, najdeš je taky

helcah
18. kvě 2010

To si určitě nemyslím, ale úvodní příspěvek byl o tom, že manžel má nějakého časově náročného koníčka a manželce to vadí. Ale pokud se ten chlap rozhodne, že toho nechá kvůli nátlaku z manželčiny strany, tak to nepřinese do vztahu nic dobrého.

sirael4
18. kvě 2010

helcah: to ne, jde o to že chlap, který chce rodinu, by si měl uvědomit, že to něco obnáší, že si asi nebude žít život jako za svobodna...stejně tak ženy.

rimmel
18. kvě 2010

presne skusenost s vekom nic nema..a daco predat dietati? hovoris o mat.veciach alisek? lebo tie su nepodstatne 😉

helcah s tym suhlas...nato ale mali mysliet predtym nez otehotneli 😔

podla mna tu hlavne ide o zaujem dietata ... to je to najdolezitejsie, ja uz to nejak prezijem ked musim ze co ja viem muz nechodi casto domov, ale co to dieta? 😒

rimmel
18. kvě 2010

presne ako sirael pise 😉

sirael4
18. kvě 2010

a není to žádný extrém, dítě přináší mnoho radosti ale taky to znamená v něčem se omezit...
ale je správné si koníčky zachovat.Jen tím nesmí děti strádat.Předně musí být spokojené ony, ne muž.

rimmel
18. kvě 2010

pripadne sa konickov ak treba na cas vzdat, ved oni neutecu ako detstvo nasich deti 😉

sirael4
18. kvě 2010

rimmel: krásně jsi to vystihla 😉

helcah
18. kvě 2010

Jo Rimmel teď si to vystihla - přesně to je podle mně nejdůležitější - poznat se už předtím, než si tu rodinu založí a ujasnit si pravidla.