Když je pro manžela koníček nad rodinu

bila.pani
17. kvě 2010

Ahoj,

najde se tu maminka,který má stejný problém?Manžel má koníček,který mu zabírá všechen volný čas.Dělá hist.šerm,skoro každý víkend je nějaká akce,v sezone jsou akce na celý víkend,i celý týden.Mám dvě děti a na všecho jsem sama.

sirael4
18. kvě 2010

kristi: to je samozřejmě pravda, ale zase se raději uskromním, než abysme muže s rodinkou neviděli 😉 ale to má každý jinak.
nepřijde, ale nevím co tvůj muž dělá, jak často je v práci, určitě nedělá své zájmy denně, tudíž to bude třeba 2,5 hod každý den 😉

kristi
18. kvě 2010

no , ono se moc uskromnovat nejde, pokud mate dite, to samo o sobe uz byva dost velkym uskromnenim a pravdepodobne budete radi, kdyz to zmaknete,aniz byste snizili svoje standardy

2,5h denne to neni. Ja nepocitam, kdyz tam jde misto sve prace, to je jeho problem, na tom ja nic netratim. jako napr dnes sel hrat od 10 do 15 a za cvhili prijde domu, stavil se jeste v praci. Pro me je to stejne, jako kdyby byl od 9-18 v praci

sirael4
18. kvě 2010

kristi: to je o čem mluvím 😉 když si pořizuji dítě, musím počítat s tím, že snížím nějaké svoje standardy 😉
Tak to rozhodně, když má možnost dělat svoje hobby v prac. době, tak není co řešit 😉

kristi
18. kvě 2010

to by me zajimalo co je to za hobby, ze se to da delat v pr. dobe?

sirael4
18. kvě 2010

kristi: no tak psala jsi že jde místo své práce 😉 tak se spíš nabízí co dělá za práci.No a kdy plánuješ nastoupit ty?
Protože když chodí do práce oba, a každý by ještě dělal své koníčky, moc společného času nezbyde 😉

kristi
18. kvě 2010

no,tak dejme tomu, ze je svym panem a muze si delat co a chce vetsinou i kdy chce. Ja do prace nemusim, mozna ani nepujdu, protoze bychom pak museli omezit nas spolecny program. Pokud budu pracovat, tak asi sama na sebe, abychom se vzajemne mohli prizpusobit

jinak koukam, ze vy dite jeste nemate, mozna tak trosku jeste nevis, o cem presne je rec - bez urazky.

ja spatne pochopila, to s tou pr. dobou, ja myslela, ze tvuj chlap dela sve hobby v "pr. dobe", to promin, to jsem prehledla

filipal
18. kvě 2010

ja si myslim, ze zalezi na partneroch, co vsetko, su ochotni tomu druhemu tolerovat...
pre mna by bolo unosne tolerovat manzelovi konicka 1-2 krat do tyzdna, tak isto by som si tento cas rezervovala ja pre seba a ostatne dni musia patrit rodine. vikendy vzdy travime spolu, planujeme si vylety, tury.....naco je potom taka rodina, kde si kazdy kope sam za seba? travenie spolocneho casu predsa potrebuju aj deti. ak to jeden z parnerov nerespektuje napriek nesuhlasu druheho, mysli len na seba, ohrozuje kvalitu vztahu....rodiny...

sirael4
18. kvě 2010

kristi: no možná proto vím, že je důležitý společný čas, s dítětem více 😉
ty si umíš představit nechodit do práce???
néé, ale třeba ho baví kolo a tak jezdí z práce a do práce na kole 😉

filipal: naprosto souhlasím 😉

malovani
18. kvě 2010

Můj chlap tráví koníčkem 3 hod. v pondělí a 3 hod. ve středu, to je pravidelný (až na nějaké menší výjimky) a další čas se odvíjí jak moc mají koncertů a jak daleko od Brna hrajou...

alisek
18. kvě 2010

dle mého jakýkoliv nátlak na muže ohledně trávení jeho volného času je záhuba partnersví a nikdo by neměl co zakazovat druhému a věty tolerovat koníček budu max. 2x do tydne je stejne na nic, chlap si stejne bude delat co chce, a kazdou volnou chvilku s rodinou travit nemusi ne, taky se musi odreagovat a co si budem povidat, zensky na matersky jsou vlastne zeny, co se svemu konicku (diteti) venuji naplno a jeste za to jsou dobre placene. Chlap by mel urcite travit nejaky ten cas s rodinou/detma aspon ty dva vikendy v mesici a nejaky ten kratsi cas v tydnu vc.. sem tam zastoupit zenu kdyz jde na kafe s kamaradkama, na nakupy a ke kadernici. Nemuzete chtit po chlepech vse, stejne to mit nebudete.

malovani
18. kvě 2010

Svatá pravda 😀 ...

sambucca
18. kvě 2010

alisek: no to co jsi tu vyjmenovala jak by tak zhruba se mel chlap rodine venovat je pro me vse co po nem ohledne toho pozaduju 😀 dva vikendy v mesici (nebo jeden den z vikendu pokazde, to uz je na domluve), sem tam v tydnu vystridat abych mohla s kamoskou na kafe - aby vedel kde je doma pracka, umel pouzit mop a vedel jak se prebaluje, abych si nemyslela ze doma nechavam decka dve 🙄 veta chlap si bude stejne delat co chce je veta smireny zensky s chlapem co v jistym smeru neco z toho nedela, promin, chlap dela to co na prvnim miste potrebuje jeho rodina - deti a zena, jinak to neni chlap ale s.ac 😅 😝

sirael4
18. kvě 2010

alisek: ani nechceme vše 😉 je jasný, že nátlak nepomůže, důležitá je dohoda 😉

sirael4
18. kvě 2010

sambucca: taky si myslím, že ve vztahu by si chlap neměl dělat co chce a pokud dělá, tak ho nechci 😉

rimmel
18. kvě 2010

dva vikendy v mesiaci? 😕 len by mi bolo luto syna ze jeho otec je radsej inde nez s nim 😔
by ma zaujimalo kebyze aj zena ma nejaky taky konicek narocny na cas, ci by bol muz ochotny ju zastupit..ahhh podla mna je to cele postavene na hlavu, ak chce muz dieta, nech sa tak aj chova, musi si predsa uvedomit ze dieta zabera veeela casu!

rimmel
18. kvě 2010

tiez suhlasim s filipal vystihla to.

rimmel
18. kvě 2010

ja osobne si neviem predstavit, nepoznam takeho cloveka ktory radsej travi cas co ja viem na motorke ako so svojim vlastnym dietatom, zenou , svojou rodinou..je piatok, vikend ma pred sebou, zamysli sa hmmm co by som radsej, hrat futbal ci vylet s rodinou..hmmm aahh futbal!! 😒 to je co za chrapuna s prepacenim 😔

rimmel
18. kvě 2010

a potom sa tito muzi zacnu stazovat ake maju dokaslane manzelstva, ako nemaju poriadny vztah s dietatom..si to zavinili sami..

rimmel
18. kvě 2010

kristi a preco by mal byt muz doma nervni ked pride z prace? ved sa moze odrelaxovat s dcerou/synom, manzelkou...ked je doma prijemna atmosfera tak nevidim problem 😉
minule mal muz v praci tazky den, sefka tiez do neho hustila, prisiel domov, pokecali sme, ponadavali na sefku, zarehotali sa s malym a hned povedal ako mu je lepsie... 🙂

rimmel
18. kvě 2010

no som sa rozpisala 😀 😀

sirael4
18. kvě 2010

rimmel: lépe bych to neřekla 😀

rimmel
18. kvě 2010

😉 😀

helcah
18. kvě 2010

Rimmel - Kristi to asi myslela tak, že ne každému stačí život typu rodina - práce. Mě osobně také ne - neumím si představit život bez svých koníčků a přátel, na to jsem moc velký extrovert. Ani můj muž není ten typ, takže si rozumíme a chápeme se, to je důležité. Pokud to samozejmě někomu v partnerství nevyhovuje, to je pak věc jiná. Já osobně souhlasím s Aliskem, podle mně člověk nemá právo linkovat život toho druhého.

sirael4
18. kvě 2010

helcah: vždyt můžete mít i společné zájmy....
když se nikdo nebude přizpůsobovat, moje kamarádky budou moci v út, jeho kámoši ve středu, do toho budem mít ještě jiné zájmy, tak spolu nemusíme být, jelikož se uvidíme 1hod denně 😅

rimmel
18. kvě 2010

chapem 😉 ale mozno to dieta to nechape...zasluzi si otca na plny uvazok, nie polovicny 😔

rimmel
18. kvě 2010

moj muz ma tiez konicek, sklada hudbu, a odkedy mame maleho tak sa tomu venuje iba po veceroch, kym si ja co ja viem lakujem nechty ci kecam s kamoskou cez skype, nikdy nie cez den ked je maly hore a celkovo, vobecnie casto, to iste gytara..hraval denne, teraz je rad ked si zahra 2krat tyzdenne na 10minut haha ale jemu to az tak nevadi lebo je pre neho dolezitejsi cas s dietatom. to sa ti nevrati..utece to, gytara a hudba nie 😉

alisek
18. kvě 2010

rimmel, tak mas asi jen chlapa pro rodinu, rcite takovy jsou, me by takovy clovek nevyhovoval a rodina je sice hodne ale ne vzdy vse a nevrdla bych ze chlapa dela chlapem jeho zena a deti, spis bych napsala ze jeho činy. A pokud by zena mela narocny konicek tak zase nebude mit treba dite a kdyz jo tak se stejne uskromni, protoze vetsinou chce dite vic zenska a to z biologickeho hlediska, nedelej z chlapa zenskou Rimmel.

helcah
18. kvě 2010

Rimmel třeba můj manžel už se svým koníčkům moc nevěnuje, ale bohužel do práce jezdí v 7hod a vrací se ve 20hodin, přičemž často jezdí jen na víkend. A myslím si, že je to otec na plný úvazek. Neumím si představit pro své dítě lepšího otce. Prostě jak už jsem řekla, záleží na kvalitě stráveného času. Pokud manžel přijede jen na víkend, tak ho celý stráví s malou - vstává s ní, chodí s ní ven apod. Pokud by ale chodil domů každý den v 16.00hod, nevadilo by mi, kdyby občas jezdil o víkendu nebo po práci pryč, fakt ne.

rimmel
18. kvě 2010

alisek mas veru cudne nazory 😅
presne jeho ciny...a to ze radsej ide na motoruku ako by sa venoval svojej krvi, vychovaval svoje dieta ktore rad splodil, to je mi veru chlap 😅 😕

helcah
18. kvě 2010

Sirael4 - teď jsme se s manželem vídali jen o víkendu a jde to 😉 Večer se vidíme sotva 2 hod, než jdu spát a můžeme spolu být.