Když si vezmu chlapa s dluhy, budu to splácet já?

katkapatrik
29. kvě 2014

dobry den.chci se zeptat jestly si vezmu rozvedeneho chlapa, a ma nejake dluhy z minuleho manzelstva budu to splacet ja az si ho vezmu?dekuji

jamia
30. kvě 2014

@katkapatrik Tu případnou svatbu opravdu velmi dobře zvaž, a to nejen kvůli dluhům, ale i kvůli tomu, že zjevně soustavně jezdí jako prase, když mu sebrali řidičák 😕

"za body mu vzaly ridicak,a tym padem tam byl trestny cin a zabavily mu tady trvaly pobyt.rizeni o vraceni trvaleho pobytu muze trvat leta,tym ze jsem Slovenka a vzala bych si ho tak na tom zaklade mu trvaly pobyt vydaji i ja bych ho mohla dostat syn taky casem..."

- Nezlob se, ale nějak tomu šachování s trvalým pobytem nerozumím. Píšeš, že jsi Slovenka a naznačuješ, že ani ty nemáš trvalý pobyt, přítel taky nemá trvalý pobyt, resp. mu byl odebrán. Nejsem právník, ale velmi pochybuju, že by někdo z vás sňatkem v ČR získal automaticky trvalý pobyt 😒

katkapatrik
autor
30. kvě 2014

@jamia ja nepotrebuji pobyt v cz..i kdyz prechodny mam...mne nejde o trvaly a pritel ho ma ale v rizeni momentalne aby mu ho vratili,byla amnestie a ten trest mel odpusten.... 😉

blahova_andrea
30. kvě 2014

@hedusska exekutor má právo přijít dohledávat majetek povinného kamkoliv, kde očekává jeho pobyt a tudíž i jeho majetek. barák vzít nemohou, když není psaný na něj, ale přijít se k vám podívat a oblepit věci mohou. na ten plat jsem se ptala kvůli tomu, že pokud mu strhávají nějakou větší částku a tudíž bude dluh z platu doplacen docela rychle, tak nemají důvod k návštěvě a snažit se tlačit na pilu jinde. ono je to i pro ně další práce a náklady. ale pokud dluží ještě sto a strhávají mu třeba jen tři měsíčně, tak to žádný zázrak a s návštěvou se dá počítat 😉

bibianca
30. kvě 2014

@katkapatrik myslím, že jsi naivní trubka. Otec dítěte není ten kdo dítě zplodí, ale ten kdo ho vychovává. Abys jednou nezaplakala a nebyla nešťastná. Můžete přeci žít na hromádce a třeba časem až dluhy z větší části splatí nebo bude se poctivě o Vás starat... Obdivuji trubky co si berou cizince. V každé zemi je odlišná kultura a aby nebylo za chvíli po velké lásce.. Opravdu to zvaž. My ti tu radíme dobře.

hedusska
30. kvě 2014

@blahova_andrea tak to jeste počkáme se svatbou..😀 ted tu trvalý u nás nemá...a strhávají mu cca ty 3 000 no....už asi 3 roky...

blahova_andrea
30. kvě 2014

@hedusska no nechci tě strašit, ale exekutor se může stavit i na adresy mimo trvalý pobyt. stačí mu oprávněná domněnka, že se tam povinný zdržuje 😉 takže stačí pokud má někde vaši adresu nahlášenou jako doručovací či přechodnou, nebo ho při šetření exekutora prásknou sousedi apod...s těmi třemi tisíci to není žádná sláva. nevím jak jiní exekutoři, ale můj zaměstnavatel by další možnosti vymáhání dluhu dohledával. dokud nejste svoji, tak se ale nemusíš bát teda o své peníze a majetek 😉

mataharyy
30. kvě 2014

@bibianca Tak tím co jsi teď napsala, jsi mi připomněla sestru na gynekologii v porodnic, když jsem se ptala, zda potřebuji nějaký speciální papíry, když je manžel cizinec a ona na mě začala hučet, proč jsem si brala cizince, že to je špína a odpad a odkud jako je... Do dnes lituji, že jsem po ní nehodila zkumavku s močí... 😉 Od té doby jsem jí neřekla jináč než SS sestra a je fakt jedno, že když zjistila že manžel je Slovák, tak se umírnila... 😝 A nezlob se, ale napsat že otec dítěte není ten co ho zplodil, jen proto že má problémy... Víš ty jestli se o ně stará, nebo nestará? Do maléru a k exekuci přijdeš a pořádně ani nemusíš vědět jak, takže bych byla celkem opatrná s těmito výroky a soudit to zda si chce, či nechce vzít cizince nám nikomu nepřísluší a mimochodem ono mnoho domácích se chová víc prasácky než kdejaký cizinec... 🙄

laurital
30. kvě 2014

@mataharyy Ja xenofobni opravdu nejsem, neresim narodnost, ale u zakladatelky pritele bych asi byla opatrna, protoze clovek, ktery se jen kvuli jizde jako prase pripravi o pobyt v zemi, kde ma dite a partnerku, je proste nezodpovedny blazen.

mataharyy
30. kvě 2014

@laurital O tom se nepřu, ale zase nevíme proč přišel o papíry... Já z duše nenávidím řidiče prasata (a je mi šumák jestli je to Němec, Rus a nebo Čech), ale můj bratranec teď přišel o sedm bodů, kvůli tomu že se řádně rozhlédl když vjížděl do křižovatky a po té co do ní vjel, tak to do něj napálil chlap, který jel jako dobytek hodně přes povolenou rychlost, ale byl na hlavní a bohužel to byl zrovna i výše postavený občan... A vím jak jezdí můj bratranec, je jeden z velmi mála lidí se kterými se nebojím sednout do auta, jen měl prostě smůlu (ale štěstí v tom že se mu nic nestalo, na rozdíl od auta, které je na totálku...). Takže dle mého není směrodatné toto, ale to jaký je to člověk, partner, či otec a už je úplně jedno odkud pochází 😉 Navíc ani to není důvod říci že není otcem a to je hlavně to co mě odpálilo, soudit někoho podle kusé informace je krapet mimo 😉 Vždy je to o člověku, ne národnosti, víře atp... i když jsou i případy kdy tady se chová někdo tak a doma jináč, ale když koukneš po diskusích a začteš se, tak můžeš mít super partnera a vše může být růžové, pak se nastěhuješ do dvojdomku kde sousedé jsou tchán s tchyní a z chlapa se stane hovado 😀

laurital
30. kvě 2014

@mataharyy Tak zrovna bydleni s nikym z rodiny bych nikdy nepraktikovala, protoze mam prilis rada sebe, svuj klid i rodinu 😉 .
Ja se klidne priznam, ze do vztahu s chlapem, ktery ma dluhy, bych nesla.

laurital
30. kvě 2014

@mataharyy Ale take rikam, ze spousta vyroku o cizincich zde jde mimo me...nechapu 🙄 a nijak se s tim nestotoznuji.
Jak se rika...nesud knihu dle obalu.

mataharyy
30. kvě 2014

@laurital No jo, jenže když je to chlap jináč super a prostě měl jen smůlu, nebo udělal blbost na kterou doplácí a kterou splácí, byla by třeba škoda ho odvrhnout... Ono to máš těžké, každý máme nějaké priority, tisíckrát si můžeš říkat že by jsi to či ono neudělala a s tím či tamtím nebyla, ale těžko říci co by jsme vlastně dělali, kdyby jsme se dostali do takové situace.

Je to o životních zkušenostech, prioritách, pohodlnosti, jistotě, zodpovědnost a spoustě věcech a těžko soudit když nejsi na tom místě 🙂 Já jsem si před pár lety řekla že se domů nevrátím i kdyby čert na koze jel a ejhle jsem doma 😅 Před pár lety jsem neměla děti a kdyby šlo o nás přespíme i na ubytovně, jenže prostě člověk míní, život mění a s dětmi těžko půjdu na ubytovnu... Ne že bych mohla tvrdit že jsem toho zažila hodně ve svém věku, ale i za tu dobu co žiji jsem se naučila kde co a zvlášť po vývoji v posledních měsících jsem v takových tvrzeních dost často velmi opatrná, protože nikdy (a zvláště na internetu) nevíš vše a neznáš celou situaci... Tvůj, či můj, nebo jakýkoliv jiný názor zde (i jinde) je vesměs subjektivní a nelze ho globálně aplikovat, lze jen naznačit vlastní úhel pohledu a své přesvědčení a doufat že se člověk proti tobě rozhodne nejlépe jak může, tak aby byl spokojený. Můžeme směřovat, či naznačovat, ale nemůžeme soudit a přikazovat 😎

laurital
30. kvě 2014

@mataharyy Svym zpusobem te chapu, ale porad se domnivam, ze vetsina problemu je jen o tom, ze clovek preceni sve schopnosti, moznosti a sily.Pokud do toho nevstoupi tezka nemoc, uraz apod. tak se vzdy da se situaci pohnout.
A zrovna ja jsem tu nesoudila ani neprikazovala, od toho tu funguji jini.

mataharyy
30. kvě 2014

@laurital To jsem vůbec nemyslela tebe, tím že jsi soudila, nebo přikazovala, to už bylo spíše všeobecné konstatování 😉
Jo tak v mnoha případech jsou problémy větší o strach z toho je začít řešit, mám to před očima doma a i z vlastní zkušenosti, když čekáš že se to samo vyřeší, tak posléze máš průser jako trám a pak už dost často rezignuješ, protože najednou nevíš jak z něj ven... Ono do háje to jde rychle, nahoru už to jde hodně ztuha, ale ve většině případů to jde, jen se tím nesmíš nechat sežrat, to je pravda. Jenže to jsou právě ty zkušenosti, kdybych před x lety věděla co vím dnes, byla bych jinde, ale nevěděla jsem, padlo pár špatných rozhodnutí, k tomu se přidalo pár blbejch schod okolností a jsme tam kde jsme, ale nezoufáme, ze dna se už dá odrazit a vyplavat zas na hladinu 😀 Ale takhle to začíná, blbost uděláš snadno, ať z nevědomosti nebo z jiného důvodu a ne vždy to nutně musí být jen proto že je člověk blb, flákač atp., problém pak je i v tom, že okolí si nepamatuje to dobré, ale neodpouští to špatné, takže ti to udělá nálepku, které se špatně zbavuješ a mnohdy ti tato nálepka dost znesnadňuje tvou snahu to napravit 😉

laurital
30. kvě 2014

@mataharyy Souhlasim, ale zase vidim rozdil jestli udelas blbost jako dvacetilety cucak nebo si sekas dluhy bez vetsiho uvazovani i po tricitce.

mataharyy
30. kvě 2014

@laurital No pokud ze sekání dluhů má někdo sport, tak je pak zbytečné se tím zabývat a takový člověk je vskutku pouze přítěží a pohromou pro své okolí a lidi kterým na něm záleží, to bez diskuse. 🙂

bibianca
31. kvě 2014

@mataharyy Já to chápu, ale když je v exekuci, dopustil se trestného činu, tak to asi vypovídá o osobě jako takové. Každý je svého štěstím strůjcem. Jaký si to uděláš takový to máš. Být tou holčinou, tak se do svatby nehrnu. Lze přeci žít i na hromádce a vzít se až dítě bude na světě. To přeci není nic nenormálního. Jinak rozvod nic neznamená. Vždycky tam ty vztahy k té minulosti prostě budou a budou zasahovat do nynějšího vztahu prostě pořád. Tak to je. Vzít si rozvedeného chlapa není žádný trumf. 😉

katkapatrik
autor
31. kvě 2014

@laurital klidek...vubec to tak neni jak jsi to sama vsechno dala dohromady...neznas nasi situaci...pomluvy me nebavi.ze se na neco clovek zepta...JA SE DO SVATBY NEHRNU!Neplanuji!Jenom jsem se chtela poradit pripadne vyvarovaat od tohho je ten portal aby jsme si poradily...nebo ne?

miroslava1984
2. srp 2014

v dnešnej dobe sa manželstvo nevyplaca 🙂

sulemina
2. srp 2014

moje kamarádka si vzala manžela aniž by věděla, že nasekal nějaké dluhy, no splatili je spolu během manželství, narušilo to důvěru, má druhé dítě nyní s ním a zjistila, že nasekal dluhy nanovo, podala žádost o rozvod, přišli oba o byt, exekuce a ona šla bydlet k matce, rozmyslela bych si to a za sebe bych do toho nešla