Kolega v kanceláři silně smrdí od cigaret - co s tím?

isabelafuentes
5. dub 2017

Ahoj holky, poraďte...

Mám teď v kanceláři nového kolegu na zaškolení - až nastoupím na mateřskou, bude pracovat na mém místě. Problém ale je, že je to hodně silný kuřák a jakmile přijde ráno do kanceláře, celou jí "provoní" odérem z cigaret, a tenhle pach se tam drží celý den až do konce pracovní doby. Jsem nekuřák a hodně mi tyhle pachy vadí, teď v těhotenství ještě víc. Protože mu musím vysvětlovat spoustu věcí na počítači, prakticky u něj sedím celou pracovní dobu, takže mám ty cigaretové výpary přímo u nosu, nemůžu se ani pořádně nadechnout, stresuje mě, že to dýchá i mimčo, a nevím, co s tím. Z práce odcházím každý den úplně vycucaná, z toho smradu mě bolí hlava, pálí oči a v krku. Pokud nejdu odpoledne na procházku ven, mám ten puch natažený v nose až do večera. Do té doby, než tento kolega nastoupil, do práce jsem chodila ráda, ale teď je mi už ráno z toho šoufl.

Je to šílená situace, protože ho musím všechno naučit, než odejdu, a on je i dost nesamostatný, ptá se pořád a na všechno.
Podotýkám, že už jsem mu řekla, že mi to vadí, a jeho odpověď byla, že si po cigáru umyje ruce ☹ Jenže ono je to prostě cítit úplně za všeho!

kotty
5. dub 2017

Úplně vás chápu, obzvlášť sitlivost na ty pachy.. mě takle do práce přišel chlapík a v jedný ruce držel housku a v druhý syrovej kabanos a jak se mnou mluvil tak to ukusoval a ještě to okomentoval slovy, že mi tam žere jako nekulturní prase.. no já měla ve třetím měsíci co dělat abych se nepo****. Mrzí mě, že tam máte takového tupouna, když už mu to člověk slušně řekne, tak bych čekala nějakou reakci.. i kdyby koupil nějaký pohlcovač tabákového smradu, tak to aspoň člověk bere jak iniciativu... a že je nesamostatný ? Já když předávala práci, tak už jsem měla předem vše napsané krok za krokem v sešitku, vysvětlila jednou, dvakrát a pak už nechala, i když u nás nebyl problém.. ale mohl by se v tom trochu vyráchat..

luj89
5. dub 2017

Ahoj, zkusila bych to pořešit s nadřízeným - myslím ten smrad. Třeba by si s kolegou o tom promluvil. A co se týká nesamostatnosti, znám to... Zaučovala jsem jednoho kolegu, který byl to samé. Donutila jsem ho si všechno psát, i jsem mu předala nějaké svoje poznámky a když se mě po X-té zeptal na tu samou věc, jen jsem mu řekla, že to má v návodu (dokonce jsem už pak přesně věděla kde to má napsané a jakou barvou podtržené 😀) a ať si to přečte. Je potřeba být tvrdá, co bude dělat, ať ty nebudeš v práci?

isabelafuentes
autor
6. dub 2017

@kotty Napsat mu postupy je dobry napad,to bych mohla udelat,aspon bych u nej nemusela drepet cely den. Dekuju za tip ❤

@luj89 S nadrizenym uz jsem to taky resila,s kolegou si promluvil,ale vysledek zadny.
No presne tak,az nebudu v praci,tak se taky nebude moct na vsechno ptat a bude si muset poradit. Neverily byste,jak muze byt 33 letej vysokoskolak nemoznej - on neumi napsat ani uredni dopis! Jde mi na nervy...

bledulka84
6. dub 2017

Pokud si jen umyje ruce a jinak to nechce resit, tak bych si do prace dotahla nejaky pachy eliminujici sprej, idealne anti tabak a klidne co hodinu ho kolem nej nasplichala. Nastesti uz bude leto, tak zkus co nejvic vetrat a vetrat... nebo nejaky etericky olej, existuji takove specialni podlozky, ktere jej odparuji bez ohne, aniz bys musela pouzit aromalampu.
Myslim, ze zde lehce selhalo i vyberove rizeni, pokud je i tak tupy, co se tyce zaskoleni. Jinak pri skoleni doporucuji na otazku jak odpovidat otazkou jak mysli on a pripadne chtit zduvodneni. Tim, ze mu to reknes ho k zapamatovani nedonutis.

isabelafuentes
autor
6. dub 2017

@bledulka84 Už jsem si donesla eukalyptový éterický olej, tak je to o něco lepší, i když ne úplně, pořád se to nedá srovnat s čistým vzduchem, na který jsem byla zvyklá...

Ohledně té nesamostatnosti je to fakt děs, výběrové řízení selhalo docela určitě. Zeptám se ho, jak by něco napsal, a on neví, a když něco zkusí, tak je to úplně hrozný, nemá to hlavu ani patu. Všechno mu musím diktovat jak ve školce. Vím, že se to tím nenaučí, ale není schopen fakt samostatně dát rozumnou větu dohromady. Až odejdu na mateřskou, tak bude asi nadřízená fakt koukat...

bledulka84
6. dub 2017

@isabelafuentes porad funguje neco jako zkusebni doba 😉 , otazka je jestli se na vyberko prihlasil nekdo lepsi, dnes neni zrovna sranda nekoho sehnat

isabelafuentes
autor
6. dub 2017

@bledulka84 Na výběrku byli lepší, já jsem prosazovala jednu holčinu, ale bohužel jsem byla přehlasována, a tady je výsledek. Musím tu čichat smrad z cigára a ještě mám na krku tupouna obecného 🙄 Jak já se těším na mateřskou! 😍🙏

evik19
6. dub 2017

@isabelafuentes umytí rukou fakt nepomůže, jestli jsi toho schopna, tak mu spíš řekni, ať si každý den myje vlasy a bere si čisté vyprané oblečení, jinak je to fakt humus. Co se týče toho, že je neschopný, nedalo by se s tím teď ve zkušební době ještě něco dělat? 🙂

brunetka11
6. dub 2017

@isabelafuentes Sepiš mu manuál - s jeho "výkonem" je dost možné, že jej využije ještě jeho nástupce / nástupkyně.
Upozorni, že není vhodným kandidátem na tuto pozici jeho nadřízenou a HR.
A odmítni s ním být v kontaktu pro zápach. Ať to nadřízená vyřeší.

(Jsem HR, občas jsem podobné situace musela řešit).

janika224
6. dub 2017

@isabelafuentes ahoj,chapu te. Pokud jsi mu rekla,ze ti to vadi,tak mu rekni jeste vic.... Ze je ti z toho zle jako tehotne... Pokud to nepochopi,je vul. Pokud pochopi,tak na tvou zadost se navoni,bo si vezme ven svetr,ktetej pak vyslikne pred vstupem do office.

bledulka84
7. dub 2017

@isabelafuentes tak na druhou stranu ty jen zaskolujes a vybrat mela primarne vedouci, teda s podporou HR v tom, aby to byl vhodny clovek. Ted Ti nezbyva nez opravdu sepsat manual (coz za me je teda zaklad zaskolovani i u nejlepsiho kandidata) a pokud se pta na neco co v nem je po nekolikate, tak ho na nej odkazat. Ale pokud nedokaze sepsat normalni vetu, tak bych to asi udelala tak, ze mu necham vzorove napsat par e-mailu/dopisu s tim, aby Ti je poslal na mail (tim ho ani v dobe tvoreni nebudes mit tak na blizku) a pak s tim zajit za sefovou, ze jako zaskolovat muzes, ale ucit psat uz by mel umet. A nechat reseni na ni...
Pokud za ni prislas napred s tim, ze smrdi a az pak s tim, ze je neschopnej, tak bohuzel tu neschopnost muze brat jako zastupny problem toho, ze se ho chces nejak zbavit, ze smrdi. Ale naprosto Te chapu, me stacilo kdyz jsem cekala na novou obcanku a prisel tam takto prohulenej chlap, musela jsem o kus odstoupit.

kamino
7. dub 2017

To je neprijemne.. kour z cigaret, ale i ostatni pachy, jako treba.kocky ,nebo i parfemy maji nevyhodu, ze si jejich nositel na ne zvykne a neciti je a bagatelizuje je. Pribuzna kouri moc, a po kazde navsteve pereme vse, i.kdyz se v nasi pritomnosti nekouri. Ale vse je tak.nacichle, ze nepomuze ani vymalovani. Mela jsem kolegyni, co pouzivala vyrazne parfemy. To bylo take za trest, nikdo ji to nevymluvil,.museli jsme si zvyknout. A bohuzel uroven vzdelani je takova jaka je, VS v zadnem pripade bohuzel nezarucuje ani znalost pravopisu..

makronka222
7. dub 2017

To je takovy problem mu to normalne, slusne rict? To se furt vsichni, vseho tak boji?

brunetka11
7. dub 2017

@makronka222 Pokud si přečteš pořádně příspěvek, zjistíš, že jej slušně upozornila. Stejně jako člověk z nadřízených.

vladimira_b_l
Autor odpověď smazal
Zobraz