Kolik členů má vaše domácnost v poměru na podl. plochu?

agne
10. čer 2014

Maminky, jak velké je podle vás dostačující bydlení 🙂 ?
Momentálně jsme v 2+kk (45 metrů) a začínáme se cítit jako sardinky... Měli bychom možnost koupit a zrekonstruovat 2+1, takže bychom si polepšili cca o 10 metrů a dítě by mělo do budoucna svůj malinkatý pokojíček, výhledově sourozenecký.
Stačí to pro rodinu? Anebo se dlouhodobě zadlužit a koupit časem, až došetříme (já jsem na mateřské 😅 ) 3+1?
Pořizovali jste si s rozrůstající se rodinou větší byt či dům?
Kolik metrů je potřebných/minimálně nutných k důstojnému rodinnému bydlení? Co je standart? Co už je pouze příjemné?
Chápu, že srdce domova je nejdůležitější, a že je dobré být vděčný, za jakoukoliv střechu nad hlavou, ale jde mi spíš o praktickou stránku.
Jestli spíš investovat třeba do na zakázku udělaného nábytku, aby se využil každý centimetr anebo to pár let zvládnout a dospořit...
Díky za praktické postřehy a zkušenosti 🙂 .

marecekavendulka
11. čer 2014

@agne 78 m2 ,3+1, 2 dospělí,2 děti ..měli jsme donedávna 56 m,ale na nás to bylo malý,my sme nároční an prostor..

domca89
11. čer 2014

@baraz Souhlasím. My máme prozatím 3+1 o cca 113m2, ale je možné zrekonstruovat k tomu ještě další 2 místnosti o rozloze 40m2. A taktéž mi to přijde pro 4-5 ti člennou rodinu akorát.

indien
11. čer 2014

Mam domecek, na ktery si ted budeme brat hypo, bohuzel bez ni to nejde, pokud chce cĺovek pekne a slusne bydlet.Na druhou stranu jak vidim nektere najmy tak rozumna hypo je male zlo.Vam doporucuji spise 3+1 a do budoucna,pokud mate radi zahradu tak nejaky domek🙂

marcinek
11. čer 2014

my bydlime ted v 3+kk nejakych 67m2, pro 2+2 male deti a psa dostacujici. Ale chceme pro deti zahradu, tak stavime domecek 122 m2 uzitna plocha. Tam uz budou mit kazdy svuj pokoj, v planu i pokojicek pro hosty( je mozny, ze tam bude s nami i moje mamka pri zhorseni jejiho stavu)

maia74
11. čer 2014

My máme teď 3+kk, 56m2. Ale je podkrovní, takže to jakoby nějaké metry ubere, jsme tam 3 ( 2 dospělí a 16-ti letý syn), od prosince budeme 4 a myslím že je to dostačující. Ještě donedávna jsme byli 3 v 1kk 37m2 a taky se to dalo vcelku v poho

luciesofi
11. čer 2014

2+1, cca 45 m, 2 dospělí a 2 děti. Holky mají svůj pokojíček (tedy zatim ta starší) a my spime v obýváku. Žít se tak celkem pohodlne dá 🙂 Do budoucna se nám rýsuje velké 3+kk ( holky budou mít opravdu velký pokojíček) se zahradou..🙂

camelinka
11. čer 2014

@agne Ahoj, my máme domek 6+1 asi 190m2 a když dojede návštěva, tak je to tak akorát 😀

ladenka
11. čer 2014

my byt 4+1 cca 90m2, 2 dospělí + 2 děti + 2 kocouři, výhledově se budeme stěhovat do trochu menšího dispozičně 4kk, ale do domku, chybí nám zahrada pro děti

radkamurka
11. čer 2014

Řekla bych, že zrovna tohle je strašně individuální. Například introvert určitě ocení soukromí víc než extrovert. Někdo, kdo vyrůstal v rodinném domě se zahradou, kde měl pro sebe vlastní velký pokojík, si bude hůř zvykat na malý prostor než ten, kdo vyrůstal v pěti lidech v 1+1. A takových faktorů je určitě spousta 😉

lenynka
11. čer 2014

panelák 3+1, 60m2, 2 dospělí a 2 děti. A je to málo, člověk tu nemá soukromí a hlavně nám mooooc chybí zahrada 😒

tomas1971
12. čer 2014

po smrti ženy jsme se synem sami v řadovém domku 5+kk , 154 m2 😒

kajovaevicka
12. čer 2014

3+kk, 76m2, 2 dospělí, jeden a půl dítěte😀 Stavíme domeček, 4+kk, cca 100m2, 2+2 lidé🙂

majka1niky
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
majdiiska
13. čer 2014

Bydlíme v 1+1, 38m2. Jsme 2dospělí, dcera(2měsíce) a pes. Teď se to dá, když je dcera malá. Smlouvu jsme si prodloužili do května 2015. Pak chceme do většího, aspoň, aby měla malá svůj pokoj

petrajavor
13. čer 2014

My jsme začínali v 1+1 na 32m2 i s malým dítětem, teď bydlíme v 3+1 na 74m2. Stěhovali jsme se když měl malý 19m a neměnila bych, tenhle prostor nám naprosto vyhovuje, jinak jsme 2dospělí a 1dítě....takže já bych počkala a šla do většího, ale to je na každém. Moje babička říká, že dobrých lidí se všude vejde...
@agne

punky
13. čer 2014

my jsme v 1plus 1. a jme tu 2 dospelaci pejsek a planujeme druhe mimco 🙂 tak vetsi by se hodil ale nikam nechvatame 😉

ali34
20. čer 2014

...já bydlím ve 4+kk a mám 3 děti, nejstarší je na odchodu a tak mladší budou mít každé svůj pokoj, já mám ložnici a máme velký balkon, vyhovující bydlení 😉

martinkaalesek
20. čer 2014

S rodici jsem zila v 3+1 68m2 a pohoda, my tri a jeden maly pes. S muzem jsme bydleli v garsonce cca 20m2 a pak jsme si koupili dum, ma 154m2, zijeme zde spolecne s rocnim ditetem. Rikali jsme si, ze se zde budeme hledat, ale vubec, pro nas nyni dostacujici 😉

yildiz
20. čer 2014

mame 166m2 - 4+1 - je nas 5 - 2 dospelaci a 3 deti/ 2roky a druhe 3mes/ - nejstarsi teda spis uz chodi tak prespavat 😀 ...a nejaka zvirena jako napr. velke terarko s hadem :D - je to velky barak a my bydlime dalo by se rici v podkrovi po cele delce baraku ...nemenila bych ! pokoje a koupelna jsou taak obrovsky ze je mista klidne i pro 5 deti ... 😀 a to mame doma postaveny detsky stan ruzne skakaci veci a tak ...a porad je teda mista az az .... 😀

jarcatko
20. čer 2014

My jsme zatím ve 2+1 cca 60 m bez jakýchkoli úložných prostor nebo sklepa, což vidím jako největší problém. Teď jsme 2 dospělí + syn 21M a druhý syn se narodí v říjnu. Obývák je propojen s kuchyní, takže to je asi spíš jako kdyby 2+kk, a v bytě nejsou krom koupelny a WC žádné pevné dveře, jen shrnovací, což vidím taky jako nevýhodu - do ložnice pronikne veškerý hluk nejen z obýváku a kuchyně, ale je slyšet i všechno z domovní chodby. Na metry by to nebylo tak zlé, kdyby tu existovaly trochu rozumné úložné prostory a byly jinak vyřešené dveře. Ale koupili jsme nedávno větší byt, je to 4+1 s lodžií a sklepní kójí, to má celkem asi 95 m a dispozičně je to vyřešené moc dobře: samostatná neprůchozí ložnice, dva malé pokojíčky pro děti a obývák spojený s kuchyní. Děti zatím spí s námi a ještě nějakou dobu budou, a pokojíčky jim připravíme tak, že budou ještě i po přesunu dětských postýlek spát společně v jednom pokojíčku a ten druhý budou mít jako hernu (či spíš úložiště hraček). Až teprve kluci sami dospějí k tomu, že chtějí každý svůj pokoj, tak to předěláme. Stěhovat bychom se měli cca za dva měsíce, abychom se ještě stihli před porodem zabydlet a zvyknout si na nové prostory.
Vyrostla jsem ve velkém domě s obrovskou zahradou a mohla jsem tak mít ten luxus, že všichni členové domácnosti mohli mít kdykoliv dostatek soukromí, protože vždy bylo možné, aby se každý zdekoval do jiné místnosti. Ne že by to bylo často nutné, ale už to vědomí, že když mi půjdou všichni na nervy, mám si kam zalézt, bylo k nezaplacení. Proto i teď jsem chtěla, abychom mohli dětem dopřát možnost samostatných pokojů (i když jsou poměrně malé) a taky aby byla zachována samostatná ložnice (ne spojená s obývákem, jak to často bývá). Jsem ráda, že se nám to nakonec povedlo a bez hypotéky, protože za cenu zadlužení na desítky let bychom do toho asi nakonec nešli (volili bychom zřejmě kompromis, buď společný dětský pokoj nebo bychom obětovali tu ložnici)...
Máte-li tu možnost, dobře zvažte potenciální dluhy, ale jestli do většího, tak z 2+kk bych rovnou byla pro 3+1, ten mezikrok 2+1 by možná vaši situaci tak úplně neřešil. Je to samozřejmě i o tom, v jaké lokalitě, za kolik, jaké máte úspory či jste ještě schopni dospořit a za jak dlouho... Není to lehké rozvažování. Držím palce!

konidana
20. čer 2014

Každý to má jinak...možnosti i priority.
My jsme 4 a máme původní 1+1 s komorou, předělané na 2+kk s komorou(spíš spací kout v obytné kuchyni). Krásných 57m2, bohužel jen dvě okna, takže tři místnosti z toho nikdy nebudou. Velikostně OK, akorát občas brečím, že nemám zcela oddělenou ložnici (mám vyšší nároky na spánek než zbytek rodiny) Děti mají také rozdílné spánkové nároky, tak to nemáme jednoduché, ale vzhledem k tomu, že v bytě málokdy trávíme společný čas všichni dohromady, tak to jde.

wecurka
20. čer 2014

Máme RD o cca 150m 2 dětské pokoje naše velká ložnice obrovský obývák kde s malým trávíme nejvíc času a dostačující kuchyň 2 dospělí 1 dítko s uzavřeným dvorem a mega zahradou považuji za luxus bez kterého si dnes život nedokážu představit 😀 i za cenu hypotéky, kterou už asi 8 let platíme. V létě je bomba kdy jsou venku vedra tak v bytovce je 30+ tady máme krásných 23C a v ložnici dokonce 19C takže spí se nám jedna báseň. A že nám to jednou bude velké???? Snad se dočkáme vnoučátek 😀 😀 😀 😀

whitelilith
20. čer 2014

2+1, 70m2 2 dospělí, 40kg pes a 4kg mimino 🙂 zatím dobrý, do budoucna malé. Nechci se vzdát samostatné ložnice. ..

ali34
22. čer 2014

@whitelilith ...samostatné ložnice bych se taky nebyla ochotná nikdy vzdát 😉

texetka
26. srp 2014

2 dospělí, 2 psi a 3+kk o ploše 66 m ( podlahovka ) plus zahrádka . Naším snem je domek s velkou zahradou ( vím co to obnáší, vyrůstala jsem sice v paneláku, ale celé léto u babičky na baráku - zahrada, vinohrad, pole , slepice, prase, králíci .... ) , uvidíme jak se do budoucna zadaří a co bude.

texetka
26. srp 2014

@whitelilith Samostatná ložnice je základ. Neumím si představit spát s manželem a mít u postele postel s dítětem starším tak 6 měsíců...
Přeji at vám to vyjde.

chris_n
26. srp 2014

92m 2 dospelí a 1 mimino

weru88
6. říj 2014

My máme 2+1 o rozloze 56m². Čekáme na přelomu roku naše první dítě...Máme patrovou postel a pod ní pracovnu. Ve zbytku pokoje je zatím dětský pokojík. Ve druhém pokoji je obývák. Až malá bude chtít pokojík,tak místo obýváku. Pohoda. 🙂 za několik let, chceme být 4 😉 Velkou výhodou jsou nízké náklady. Pro nás je důležité,že jsme ve svém bytě a né v podnájmu 🙂

tria002
6. říj 2014

3+1, 98m.. 3 a další na cestě.. Obývací ložnice, dva dětské (i když mimi bude do roka u nás ve vlastní postýlce) a velká kuchyň..

prumyslovacka
6. říj 2014

2 dospělí, rok a půl staré dítě, 48m2 🙂 a bohatě nám to stačí 🙂