Koníčky na mateřské

marcella22
5. čer 2017

Ahoj maminky! Moc by mě zajímalo, jak se odreagováváte - odpočíváte na mateřské! Přestěhovali jsme se z města na vesnici, kde nikoho neznáme. Už od malička nemám žádné pořádné koníčky. Vždycky jsem měla na 1. místě buď školu nebo práci a teď nějak tápu, jak vlastně odpočívat a čím se odreagovat. Mám 2 děti - jedno tříleté a druhé půlroční. Co si budeme vyprávět, na vesnici těch možností moc není a zároveň ani nemám možnost hlídání. Jaké máte třeba koníčky, které se dají provozovat doma po chvilkách, kdy děti spí? Děkuji moc za rady! Tak moc bych potřebovala vypnout a nevím jak :-/

trolik
5. čer 2017

Já když nemám hlídání tak čtu...taky mě toho moc nenapadá co by se dalo a nedalo...zkoušela jsem šít ale malého to budí a když je vzhůru tak to nejde.V nejbližší době plánuji kolo a výlety po okolí s prckem za prdelí ale co jednou sem s ho pořídila tak ho nechci brát jako přítěž vždyť je s nim koneckonců sranda.Každopádně když se někdo najde na hlídání tak je mým koníčkem mytí oken,vaření,praní,vytírání....a pak to musím spláchnout pivkem 😉

23363
5. čer 2017

Já myslím, že koníčků bude tuna... četba, háčkování, vyrábění šperků, skládání modelů, učení se jazykům, malování, cvičení, zahrádka, origami, líčení... nevím, co jste dělala, ale co třeba rozšířit si kvalifikaci?

dora13
5. čer 2017

Ctu, beham, vyrabim rodinne album projectlifovym stylem (neco jako scrapbook, ale min pracne), mit vic casu, tak bych sila🙂

arwen_arina
6. čer 2017

Pracuju🙂 jinak četba, příprava na studium další VŠ, omalovánky, korálkováni, sem tam nejaký pohyb, co zdraví dovolí 🙂

kachnicky
6. čer 2017

Ja chodim ke konim, vzdy kdyz mam možnost (malá spi, je doma tatinek) tak utikam ke konim😉 Vzdycky tam vypnu a odpocnu si☺ A jinak jeste pracuji, ale to je jiná kapitola ☺

adypro
6. čer 2017

Taky jsme na dědině, ale vedle velkého města,ale jsme spíš zalezlí doma, na zahradě atp. My máme velký společný zájem s manželem - chováme včely, na to jde v sezóně i většina hlídání. Pak po večerech posledního půl roku hodně hrajeme deskové hry. A můj osobní zájem - šití, naučila jsem se to až na mateřské s první dcerou a to je dobrý relax a zároveň vytvořím pěkné kousky pro holky na sebe nebo nějaké dárky atp. A také cvičení. Spíš, nevím, co dřív, když už nějaký čas pro sebe je. Jsem takový ten činorodý typ, co nevydrží nic nedělat. Také si čtu zajímavé články na netu atp. Je toho spousta.

lavita
6. čer 2017

mám syna, čekám dalšího a studuju už druhou VŠ... Takže já asi tak 😀

tsasenka
6. čer 2017

Ahoj, já háčkuji. Čepičky, kabelky, zvířátka atd. hrozně mě to baví, sice se to s ročním a s 8 letou někdy nedá, ale když večer holky spí, sednu k tomu a jedu 🙂
Pak mám ještě zahrádku a snažím se pravidelně cvičit 🙂 Nemám čas se nudit

babanci
7. čer 2017

Na mateřské jsem se naučila šít a taky jsem tancovala a cvičila jógu. Ale co si tak pamatuju, moc Tě volných chvil s třemi dětmi nebylo. 🙂

barchen
7. čer 2017

@marcella22
Jeej, já mám celý repertoár koníčků ale na většinu mi neostává čas. Bydlíme v bytě ale babičky mají domy se zahrady. Když jsem u mojí mámy, tak se starám o zahradu denně, pleju, trhám, vysázím a pak to všechno spotřebovávám, vařím a peču, dělám různé zdravé přesnídávky, kombinuji a zjišťuji, jak to udělat nejlépe, suším bylinky a rostliny, dělám různé domácí tinktury, např. na prochlazení, na kašel, na koupání (fakt mne to baví). Tchýně má jenom okrasní zahradu a kytky mne neberou. Do toho studuji VŠ a teď mne čeká to nejhorší, diplomka učení na státnice ☹. Ráda čtu, máme obrovskou knihovnu ale není čas. Chtěla bych se ještě naučit šít, časem, asi až za pár let, dále píšu rodinný deník a chci se ještě pustit do rodinných alb s fotkami. Jo a taky ještě s manželem děláme rodokmeny, vyhledáváme informace (po rodině a v starých dokumentech), občas i vycestujeme, hledáme hřbitovy a matriky. Ale to je náročné. Ráda si občas doma zacvičím podle dvd nebo youtube, chci v plavkách vypadat pěkně ale času je málo. Už je to pár týdnů co nám odešla televize a zjišťuji, že zatím ji nepotřebuji (manžel by se rád podíval večer na sport), takže možná opravu pořešíme až na podzim.

anazuzzuzana
7. čer 2017

Já teda chodím do práce na tři dny v týdnu, takže to pěkně nabourá ten stereotyp...ale obecně dělám to, co dřív, ale zapojuji do toho syna. Nejraději mám výletění. Naplánuju nějaký výlet, aby se chvíli jelo vlakem, byla tam nějaká zvířátka, případně hrady a zříceniny... hledáme kešky...dřív jsem to buď dávala pouze s nosítkem nebo kočárkem, pokud šlo... teď je to takové blbé období, že už se hooodně pronese, ale zároveň ještě moc neujde, ale tak porůznu to kombinuju...obecně se s ním snažím sportovat, dřív buď běh s kočárkem, teď je on na odrážedle a já běžím za ním...Jinak po večerech se učím photoshop a různě se dovzdělávám v konkrétnějších věcech mého oboru...

lovely_creature
7. čer 2017

@marcella22 trochu mimo téma, ale jsem v podobné situaci, nová na malém městě nikoho tu neznáme.. koníčků jsem měla hodně, ale s dítětem jsem musela přestat.. Nějakej tajnej tik jak se seznámit? zapadnout do kolektivu?