Krize v manželství. Kritizuje mě, radost má jen ze syna

mia25
14. zář 2010

Nemám s kým probrat svoje trápení, tak píšu sem. Věřím, že mi někdo poradí, co dělat, nebo má podobné trápení jako já. Máme s manželem krizi jako blázen - už asi půl roku. Já mám 28, manžel 30, máme 2 roky starého chlapečka. S manželem se známe 11 let, prožili jsme spolu toho vážně hodně. Teď už jsem, ale ve stádiu, že přemýšlím, zda s manželem dál být a nebo to skončit, protože se opravdu trápím. Hádáme se skoro každý den, před synem, a jsou věci, který já už vážně nepřekousnu. Jako, že mi řekne, že se na mě může vys..t., nebo slaví narozeniny a dva metry ode mě flirtuje s mladou krásnou 20-ti letou kočkou, já jak debil chystám oslavu a on si mě tam ani nevšimne. Myslím si, že hlavní kámen úrazu je, že manžel podniká, daří se mu, hodně času tráví v práci. A já jsem si to všechno prostě představovala jinak, ten život, víc v klidu, já na něm nevidím, že by se z nečeho radoval kromě syna. Na mě všechno vidí, každý špatný pohyb, já jsem pak chytlavá, protože to ve mě všechno vře. Tak se v tom tak plácám, každý den a nikam to nevede.

beruska2x
14. zář 2010

jde ted asi o to jestli s nim chces jeste byt nebo uz ne.. 😅
kazdopadne bych si s nim promluvila, jestli to jde, rekla co mi vadi, cim mestve.. zeptal se ho jak je na tom se mnou on a snazila se asi naplanovat vic akci spolu jako rodina, proste ho vtahnout do kazdodenni reality pece o rodinu...

mia25
autor
14. zář 2010

mluvíme o tom pořád, oba cítíme, že to neklape. On mi říká, že pořád něco mám za problém. Jenže já chci, aby jsme měli dodělaný dům, blíží se zima, to jsme se třeba chytli včera. Dnes ráno jsme se chytli, že je možnost jet na tři dny pryč máme už poukaz na ubytování jen vybrat termín, navrhla jsem po-ut-st, v út je svátek, tak že dva pracovní dny. Přece on si nebude brát dovolenou, když můžeme jet o víkendu ( měl zatím 9 dnů dovolené, podniká společně s kamarádem, tak že ho má kdo zastoupit).
Chtěla jsem to prostě jinak, představovala jsem si to jinak, mám pocit, že jako rodina nefungujeme. Jsme v takovém stádiu, že manžel by chtěl straně druhý dítě, ale já si myslím, že by to jenom všechno zhoršilo.

beruska2x
14. zář 2010

@mia25 tak ditetem bych to opravdu neresila - 2 dny volna se mu zda moc s jednim, natoz kolik casu by musel venovat dvema detem... 😅 nakonec ty budes doma s detma, starat se a on si bude dal delat co chce a na vas se prijde "podivat" 😒
chlapi si to predstavuji jak Hurvinek valku... pomaha ti doma s necim? hlida malyho? snazila bych se ho zapojit do tohodle chodu rodiny aby videl kolik prace s timm ej a ze neni vsechno samozrejmost... 🙄

rodina je spouta prace a casu - to by si mel uvedomit nebo skonci sam ☹

mia25
autor
14. zář 2010

Z práce chodí tak o půl šesté a veškerý čas věnuje synovi, mezitím ještě řeší pracovní záležitosti. Jinak všechno je na mě, teda nevařím ( obědy nám vozí, měla jsem úraz s rukou, tak jsem se synem dopoledne venku, je hodně aktivní, doma mi nevydrží), jinak klasika uklízení velkýho domu, praní, žehlení, nakupování, všechno musím zvládat když syn spí, nebo s ním a to těžko, je opravdu nezvykle aktivní, nic s ním neudělám. Manžel má problém udělat něco na domě, posekat trávu - porod, natož něco jiného, na zahrádce jsem takdy do nedávna dělala sama, už jsem to odpískala, mě to už fakt nebaví se tak honit. Manžela baví práce jenom pro firmu, jinak doma ho nebaví nic. Teda krom satelitu, což já televizi ani nemusím, ji ani nazepínám. Já mám koníček angličtinu, manžel posilovnu, tak večer koupu třikrát týdně sama, protože on je pryč, cvičí. Jinak teda o syna se dokáže postarat. Já mám pocit, že on už o mě nijak nestojí, že i sám mi řekně, že má ráda hlavně syna a všechna pozornost tudíž směřuje k synovi. Na mě nezbýva nic, si připadám, jak totální idiot. Nevím, už jsem se mu asi okoukala. O tom, že zůstane sám jsem mu taky řekla, v sobotu když mi opět řekl, že se na mě může vysr..., tak to jsem s ním celou neděli nemluvila.

blandik
14. zář 2010

@mia25 - řekla bych, že by jste si měli s manželem promluvit o tom, jak budete dále váš vztah (tedy vás dvou) řešit. Samozřejmě situace na MD je náročná - jak pro tebe, tak pro manžela. To, že se hodně věnuje synovi bych brala velmi pozitivně. Ale jde o to, aby se váš stereotyp konverzace neustálil na určitém negativním typu - kdy se lidi hodně hádají, neumí spolu pořádně řešit spory a už dochází k vzájemné neúctě, agresi. Asi bych si o tom s manželem promluvila a navrhla bych manželksou poradnu, protože jde o to, aby si oba uvědomili, co svým chováním a svými stále se stupňujícími poznámkami na adresu druhého můžou ztratit a pak se už špatně obnovuje dobrý vzájemný vztah. Rozchod bych volila jako opravdu poslední možnost z posledních, až ve stádiu, kdy se vytratí definitivně láska mezi lidmi. Někdy máme pocit, že druhého už ani nemáme rádi, kdy pochybujeme o tom, jestli mezi náma ještě něco, pak ale občas stačí někam vypadnout nebo něco jiného, a člověk si život bez toho druhého nedovede představit....

mia25
autor
14. zář 2010

bladnik, jsi to napsala naprosto super, úplně souhlasím, to manželovi taky pořád říkám, ať váží slova, že to pak nejde vrátit, o poradně taky přemýšlím

moravanka
14. zář 2010

mia, a jak je to u vas s erotikou? Je k tobe nezny, citis pri tom neco?

evulinkab
14. zář 2010

ahojky,
urcite si s nim navazno promluv...proste si vyhradte jeden vecer, otevrete vinko a promluvte si o budoucnosti a o tom, co citite, co chcete a jak to vidite oba dva..smaozrejme co se týká vaseho vztahu.
Já jsem se synem sama, zbytecne jsem ztratila dva roky zivota s nadeji, že se táta meho syna zmeni...nezmenil a teprve ted v lete jsem na to prisla a doslo mi to.Tak si co nejdrive promluvte, at zbytecne nemrháte svým casem.

mia25
autor
15. zář 2010

@moravanka s erotikou je to u nás složité. Manžel by chtěl tak 3 x týdně, já se ztěží zmůžu na 1x, prostě to tak necítím, já se s ním nedokážu milovat, když jsme pohádaní. Když jsme v klidu, třeba se udobříme, tak je milování super, líbí se mi, neměnila bych. Spíš si myslím, že u nás bude problém ta frekvence, protože vím, že to manželovi hodně vadí, často na to naráží, ale já prostě nejsem robot.
@evulinkab snažíme se mluvit, ale to se třeba urovná a za týden je to nanovo a hůř. On mě někdy neskutečně svým chováním točí. Je to hodně těžké být sama se synem? Už jsem taky přemýšlela, že bych se odstěhovala, ale nevím, zda bych to zvládla?

dvojka
15. zář 2010

Mia-Hrozně moc mi to připomíná naší situaci kterou máme již delší dobu doma ☹ ...U nás je to ovšem ve stádiu,kdy se mnou přítel(nejme vzatý)spát odmítá.Jakoukoliv erotickou náklonost z mé strany přehlíží a odmítá...Jednoduše mi řekne že jsem trapná otočí se a spí.To trvá už delší dobu a tudíž už se ani nepokoušim v tomhle něco měnit 😒 ...
Co bych chtěla změnit je náš vztah-což teda taky nejde...když si s ním chci promluvit o tom co se mi na našem vztahu nelíbí co by se mělo změnit,řekne mi že pořád něco mám a že bych potřebovala takovýho chlapa který by mě hned po otevření očí ráno profackoval a dělal to tak průběžně celý den ☹ ...
Sama sebe se ptám kam zmizela všechna ta vášen a pochopení které aspon na začátku byly.Ted jsme spolu devět let a já si doma připadám jak služka.Nemám právo být smutná,když jsem je na mě rozčílený ještě víc,páč on prostě nechápe proč jsem smutná...DOma moc času neni a když je křičí na mě,někdy i na holky,ale to né tak často.Vše co dělám je špatně.
S dětma a s pomocí v domácnosti mi pomáhat moc nechce páč jak sám říká ho to nebaví.Touží po volnosti a když jsem mu navrhla,že by jsme tohle trápení měli ukončit-jen se mi vysmál a řekl,že kdo by takovou trosku jako jsem já chtěl a že at jsem ráda že ho mám...
Já jsem ve stádiu kdy na jeho odchodu trvám,ale on prostě jít nechce.Podotýkám,že z baráku se nehnu-nemám ani kam a vlastně tu být chci,jen s ním už nejspíš né.
Co je taky hrozný je,že asi před třemii dny řekl starší dceři,že ho tady nechci a že ho vyhazuju.Ta měla neskutečný záchvat,plakala a říkala mi,že nechce aby tatínek odešel-nemohla jsem jí utišit..Ted se dvě noci po sobě počůrává 😢 .
Nějaký prosby aby to netahal mezi děti,že by jsme to měli řešit sami nerespektuje.Chce dostat holku na svojí stranu a nejspíš pro to udělá cokoliv.
Vlastně ti neradim,jen jsem chtěla taky připsět...Myslim,že druhé dítě by vaší situaci jen zhoršilo,vlastně jsem o tom přesvědčena 😔

neu.sona
15. zář 2010

Dvojka, tak Ti po tvým příspěvku řeknu, že je to docela husté 😕 . Co je to za chlapa? To byl vždycky takovej?
A ten barák je tvůj, nebo ho máte dohromady?
Já teda taky nemám úplně ideální manželství. Teď, jak máme málo peněz jsem na RD, tak jsou některé věci taky husté, ale tohle je fakt přespříliš.
Pokud s ním nějak být nechceš, tak je potřeba promyslet Tvoje možnosti a nějak se ho prostě zbavit. To musí být hrozná situace na nervi. A Kiky je mi opravdu líto :(. Chudáček malinkej.
Nemáš třeba na svojí straně jeho rodiče, že by Ti pomohli?
Přeji Ti, ať se to, co nejdřív vyřeší a ty a děti jsem už v pohodě a klidu ☹

vlastovka385
16. zář 2010

@dvojka To je teda blbá situace. My se doma taky hádáme kvůli pomoci v domácnosti, ale po přečtení tvého příspevku asi přestanu prudit a budu ráda, že jsem ráda 😖 . Pokud jsi opravdu rozhodnutá, že už s ním nechceš být, tak bych ti doporučila nejdřív partnerskou psychologickou poradnu, měla by být v každém okresním městě a bezplatná. Můžeš tam zajít sama a poradit se, vypovídat se a získat pohled zvenčí. Jinak můžeš zajít i do právní porady zeptat se, jaké máš možnosti dostat ho z baráku, pokud nejste manželé. Podle mě jak není ve vztahu respekt, tak to nemá žádnou cenu udržovat, nemáš zapotřebí se nechat urážet, ani od otce svých dětí. Přeju hodně síly.

meandra
16. zář 2010

dvojka: poradnou určitě nic nezkazíš. Pokud bych uvažovala o rozchodu, tak bych určitě našla odbornou pomoc hlavně pro malou. Je citově hodně fixovaná na tátu a jestli ten toho ještě chce proti tobě zneužívat, tak se na dceři může nepěkně podepsat. On si ale asi není schopen uvědomit, že to ublíží nejen tobě, ale hlavně dítěti 😔 . Věřím ale, že s pomocí se to zvládnout dá.

axi81
16. zář 2010

Mio, když manžel podniká, nemáš třeba možnost nějaké výpomoci do domácnosti? Aby toho na tebe nebylo tolik a necítila ses tak "služkovitě"? Já jsem to tak udělala, a nemůžu is to vynachválit. Chápu ale samozřejmě, že někdo tu možnost nemá... ☹ Když ti někdo pomůže, nebudeš mít pocit, že jsi na vše sama a třeba i k tomu sexu bys mohla přistupovat jinak. Jinak se připojuju k holkám, abyste si promluvili. Vím, že je to těžké, sama s tím mám problém, cokoli probírat, co mě trápí, ale je to asi nevyhnutelné.To, co psala Blandik, je velká pravda...ty negativní emoce ve vás teď asi zabíjí to vše hezké, co ve vás ještě je. Měli byste se pokusit to oživit.
No, u Dvojky je to jiný případ...tam to vidím dost ztracené a rychle pryč od takového chlapa. A jak píše Vlastovka, vlastně si uvědomuju, jak mám hezké manželství 😅 Zkusila bych taky hledat pomoc třeba u jeho rodičů. S dětmi je to těžší, to bych se poradila s odborníkem... ☹

hejdita
16. zář 2010

@mia25 a netaha si to z prace treba??? tu blbou naladu??? my sme prozili neco podobne ale bylo to pritazene z prace protoze toho bylo moc a penizky zadne a protoze tu je nezamestanost tak pracoval dal i jenom za gros sme mohli byt radi ze sme poplatili aspon co se mnelo i kdyz ze spozdenim a treba i spokutou ....no ale to neni k veci to uz su mimo temu...
takze u nas to probihalo podobne .... manzel byl neprijemny a do toho se chtel milovat....takze sem to taky tezce nesla...ale vim ze to bylo hlavne praci a tim ze v lednici bylo prevazne jenom svetilko takze byl na sebe nazlobeny ze nas nedokaze zabezpecit...uplne ho chapu jake to pro nej muselo byt....no ale prenesla sem se prez to a zacala sem z vlastni iniciativi naplnit potrebu sexu pro nej aby byl spokojeny aspon s timto...no a kdyz sem na nej vlitla kazdy vecer a meli sme krasne dlouhe milovani tak se to zmenilo.....ted to neni v takove intenite ze kazdy den ale tri krat do tydne to ma ....a tim ze to ma tak uz tolik dom netaha praci ... i kdyz to porad s penezma neni ono pomahaji rodice jak se da .....tak to byla moje skusenost..... 🙂

mia25
autor
16. zář 2010

@hejdita možná dobrý nápad, třeba je na mě fakt protivný taky skrze ten sex, já vím že má větší potřebu, hodně větší potřebu než já, a to ještě do toho chodí cvičit, tak si člověk říká, že to aspoň vybije jinak. Vím, že s tím musím něco dělat, aby si nehledal náhradu jinde. Jenže já lehnu do postele a do 10vteřin jsem schopná spát, já mám fatk problém, jsem pořád hodně unavená, mám nějaké zdravotní problémy a i kvůli těm bývám někdy protivná, protože mě to bolí a trápí. Jinak hodně cítím, že mi chybí to pohlazení, obejmutí, tak jak to dělal než byl syn. Teď všechnu jeho pozornost a lásku pobírá syn. Tak to mi vadí, protože mi to chybí.

hejdita
16. zář 2010

@mia25 hm tak to muze byt neprijemne ze te to boli.....je fajn ale ze to resis....
no ja taky nepotrebuju sex ale zase na druhou stranu vim ze manzel to ma moc rad a tak proste jak sem nad tim premyslela proc je na mne takovy tak sem dosla na tento zaver a ze to skusim a taky diky tomu ze mame dve deti a to nase druhe je vcelku zive a da mi zabrat a v noci jeste ted umi hodne plakat tak taky su schopna za par vterin spat proste vyuzit toho ze si lehnu a muzu spat se mi taky moc libi po celem dnu.....
no ale jak pisu premohla sem se zapomnela na ty vcelku neprijemne slova a sla do toho co to udela.... a ku podivu po tom tydnu a uz v prubehu toho co sem se do toho pustila zacal mne haldit kdyz sem umyvala nadobi mi dokonce i pomohl ( pro vysvetleni ostatnim muj muz mi nepomaha v domacnosti protoze chodi do dvou praci a je od 8 rano do 7 vecer v praci takze ja sama ho nechi tim otravovat a venuje se detem aspon trochu a je doma jenom v sobotu a to si zase chce odpocinout, nedele mame spolecne rodinne)
takze urcite stoji zato to skusit ja sem to praktikovala jeste asi necely tyden pak sem to prerusila kvuli plodnym dnum a pak uz i manzel byl ok takze od te doby je nam zase fajn a ja mu to umoznuji aspon jak uz sem psala tri krat do tydne....
tak se drz ono podle mne nejde vsechno resit rozvodem a sex umi divi 😉 😀 😀 😀 😀

misha82
16. zář 2010

@mia25 Já navrhuji odpočinout si od sebe aspoň týden... Manžel neuvidí ani tebe, ani malého, bude se mu stýskat a pak se na sebe budete více těšit... Pokud máš možnost, odjeď někam třeba s kamarádkou a dalšími dětmi, stejně podle toho, co píšeš, jsi doma většinu času sama s malým... Já mám prostě vyzkoušeno, že když máme krizi, vyprovokuje nás už kdejaká blobost, hledáme jen chyby, vyčítámse si kdeco a slovně si ubližujeme. Musíš mu ukázat, že si dokážeš užívat i bez něj, snaž se usmívat, nic nevyčítat, spoléhat se nějakou dobu jen na sebe, plánovat si čas s malým tak, abys byla naplněná... Taková změna by jej mohla zaskočit 🙂 Vím, že je to straaaaaaaaašně těžké, ale neboj, brzy zase bude líp, jen neskládej zbraně, máte malého chlapečka, tak kvůli němu stojí za to bojovat...

mia25
autor
16. zář 2010

@misha82 byla jsem v létě 10- dnů u moře s jeho maminkou, a žádná extra změna nenastala, těšili jsme se na sebe, ale za pár dnů jsem se zase hádali na novo. Jsem si taky myslela, že nám to pomůže a nepomohlo. My by jsme možná spíš potřebovali někam sami, jenom my dva pryč, jak dřív.

neu.sona
16. zář 2010

Ahojky Mia25, tak já ze svojí vlastní zkušenosti vím, že když není manžel "vysexovaný", tak to u nás stojí taky za starou belu a opravdu to teď vypadalo už hodně špatně. Už jsem se chtěla i stěhovat, jak byl pořádně hnusný.
Jenže, když má chlap takový řeči, všechno vyčítá a vše m vadí, tak, kdo na něj má mít chuť, že?
Být Tebou, tak bych se zkusila třeba dva-tři týdny přemoct a věnovat se mu v tomto směru a uvidíš sama, zda to pomůže nebo ne.
Já bývám taky hodně unavená, ale někdy se člověk přemoct musí...
A co odjet na víkend někam pryč jen vy dva? Malého má kdo pohlídat, ne?

hejdita
17. zář 2010

@neu.sona presne i u nas to tak bylo proste nadaval cely den a vecer se chtel milovat a ja otravena z toho proste odmitala ale pak sem si to uvedomila ze to situaci nepomuze ale jenom jeste prohloubi......no nekdy musime byt asi vic odolne vuci tem kecum 😝 😀 😀 😀 ale pak kdyz sem na nej neplanovane vlitla kazdy den tak se to otocilo o 180 stupnu takze @mia25 preji aby kdyz pujdes do toho to mnelo taky taký vysledek jako sme meli my s neu.sonou 😉 🙂 🙂 🙂

vlastovka385
17. zář 2010

@hejdita Jo holky, ale všude to tak nefunguje, můj manžel když má stres v práci nebo řeší nějakej problém, tak na sex vůbec nemá chuť, takže třeba u nás by to takhle nešlo.

anatanka
17. zář 2010

Mio, popisujes celkem klasicky zivot a pocity "zelene vdovy" a nejen tech, ale i spoustu dalsich zen na MD, rozhodne to nespravi dalsi dite, to je posledni hrebicek do rakve. Potrebujes naopak zmenu, zacni nejdriv u sebe, najdi si nejaky smysl zivota, neco, co te nakopne, co ti doda energii, synka dej klidne nekam na hlidani a delej neco pro sebe. Manzel si urcite taky ulevi, kdyz na nej doma nebude cekat otravena a unavena zena, ale prijemna manzelka, ktera den stravila tak, jak chtela a ted ma chut na spolecnou veceri, koupel...

Mas aspon stesti, ze se stara o synka (trikrat tydne koupes sama? Ja nekoupala nikdy jinak... 😉 ) Chce to jen novou krev do zil - to si myslim ja.

mia25
autor
18. zář 2010

@neu.sona @anatanka @hejdita měli jsme výročí, donesl kytku, udělalo mi to radost, udělali jsme si hezké odpoledne i se synkem, jsem si myslela, že to bude už dobrý. Sex bohůžel nic, mám mrchu, tak po téhle stránce jsem to vylepšit nemohla. Včera přišel z práce, já super náladu, si sedl a řekl mi, že mu musím dát nějaké peníze, že měl teďka hodně vydání, že mi kupoval tu kytku a tak. Tak to byla rána, on my koupí kytku a pak mi nepřímo řekne ať mu ji zaplatím. Jsem z toho byla úplně vyřízená. Fakt mě dostal a strašně mi ublížil a zklamal mě, je fakt materialista. Jsme si zase něco poříkali, a už spolu opět nemluvíme, on prostě žádnou chybu nepřizná, z jeho strany je vše v pořádku.

hejdita
18. zář 2010

@mia25 nestracej nadeji chalpi nekdy takovy sou a nevnimaji to tak ze by mohlo jejich chovani zasahnou a zabolet 😖 😒 kdyz se ale ohlednes spatky tak doufam ze to vase vyroci bylo krasne .....
vy nemate spolecne penizky??? nebo drzis asi kasu ty.....ze? u nas ji ma manzel takze s penezma ho otravuju ja ze potrebuju (se divi ze skoro kazdy den 😀 ) no jo uz rohliky nestoji halere a jogurty nejsou za tri kacky ze......no ale to sem odbocila od tematu......
tak nez ti skonci mrcha tak se skus nad tim prenest a pak se na nej vrhni.......a neskouseli ste to treba pusou? na spestreni dobre kdyz je mrcha anebo jako predehra....ale to je soukroma otazka takze natu nemusis odpovidat 😉