Lakomá babička. Jak je to u vás?

radankaa
23. únor 2008

Ahoj holky chtěla bych vědět jak je to u vás? My čekáme miminko a moje mamka mi ve velkém kupuje věcičky, kosmetiku a, kolotoč a vše co pro mimi budeme potřebovat. Pořád by něco kupovala říkala že kočárek taky koupí, a deník našeho dětátka. Ale za to tchýně ta nám ještě nekoupila nic a říkala že ani nekoupí až se to prej narodí tak podle toho jak jí znám tak donese dudlík ( v životě nic dražšího nám nekoupila ) jen nám pořád nutí staré věci co jsou ještě po jejich dětech to jest 35 let staré a to jistě chápete že o takové věci nemám zájem. pořád mi něco nutí zavinovačku, peřinky, povlečení, oblečky, ale jak říkám vše staré a v děsném stavu , a cítí se strašně uražená že to nechci že prej od mojí mamky beru vše a od ní nechci nic, ale je v tom velký rozdíl moje mamka nakupuje nové krásné věcičky tchýně mi cpe staré hnusné. Holky já nevím šíleně mi to vadí nevím jestli jsem taky lidově řečeno vysraná a chtěla bych aby nám taky kupovala jak moje mamka. Prostě mě to uráží že jsme od ní nic nedostali a ani nedostaneme. Poslední dobou k nám přestala jezdit nebo je uražená že mi nejsou dobré její věcičky, vyčítá mi to že by mi to mohlo stačit. Podotýkám tchýně je hrozně spořivá nosí oblečení 50 let staré a pokud se to úplně nerosype nové nekoupí. A to by chtěla i po mě.

llucinka
25. únor 2008

radanko: Za 16.50 to je hustý. Já kupuju jeden dudlík za víc než stovku 😀

radankaa
autor
25. únor 2008

možná mají některé holky pravdu že jak se mimi narodí tak to bude jinak uvidíme jak se to bude vyvíjet teď je ještě brzy na to soudit jestli prcek nikdy nic nedostane od babičky, a nebo bude dostávat hračky které tchýně koupila švagrové a pak je podědíme my jako dárek i to je možné

já už mám taky koupený jeden dudlík a dávala jsem za něj přes 100 a jak jsem to řekla tchýni tak mi řekla že máme dost peněz jak můžeme kupovat takové drahé dudlíky

my zase tolik peněz nemáme, ale jak jsme museli na mimi tak dlouho čekat tak chci pro něj to nejlepší a myslím si že to je docela přirozené že každá chceme pro své děti jen to nejlepší a tak si dovedeme vzít sobě a koupit prckovi

já ani manžel se pro sebe nic nekupujeme všeho máme dost, ale pro mimi by jsme koupili všechno a chceme mu všechno dopřát

claire
25. únor 2008

Z druhé strany - já bych se trošku bála i babičky, která by dítě horem dolem zásobila dárky. Jasně vidím, co to dělá s dětskými hodnotami a přáními, když mají, na co ukážou.

A "dopřát dítěti to nejlepší" má i v tomto smyslu hromadu významů.

radankaa
autor
25. únor 2008

claire to máš jistě pravdu, manžel říkal že máme dva extrémy jeho mamka nám nedá nic a moje mamka nám zase dává šíleně moc, ta už by kupovala i ten kočárek, ale to jsme ji usměrnili že je ještě příliš brzy. ale na druhou starnu mě to velice těší že moje mamka pořád něco kupuje nikdy k nám nepříjde s prázdnou, už máme celou komodu věcí co nám nakoupila jen ona a já mám s toho šílenou radost a vidím že se na vnouče těší, pořád se ptá co má ještě koupit co potřebujeme.
jsou to prostě dva extrémy.
ale zase na druhou stranu manžel říkal že se bojí toho že budeme mít hodně rozmazlené dítě pokud mu moje mamka koupí na co si ukáže a to ona mu koupí já to vidím už teď, nejlepší by byl takový zlatý střed.
ale jsem moc ráda že mám alespoň někoho kdo nám pomáhá a vím že nám vždycky pomůže když nebudeme mít peníze.
my s manželem žijeme z jednoho platu a jak všechno poplatíme tak nám zbyde velice málo tak jsem ráda že mojí mamku máme jinak bych byla nucena brát ty staré hnusné věcičky protože na nové bych neměla.

marse
25. únor 2008

Po precitani tejto temy ani neviem co si mam mysliet. 😒 Mna by asi zabilo keby som mala doma to co ty. ze by nam moja mama vsetko kupovala. tebe to pride v pohode, ze tvoja mam kupi to a to a kocik , mne teda nie ja som svjmu dietatku chcela dat viacmenej vsetko sama, uz len s principu. Nehovorim aj moja mama dala pekne veci, ale boli to zopar dupaciek, flasticka hrkalaka a take mile drobnosti, my sme s muzikom ani nic velkeho od nikoho nechceli. Ale to je asi aj v povahe ze my chceme skor vsetko sami si zabezpecit aby sme na to boli hrdi. Ked nieco chces tak si to kup a zabezpec sama, nespoliehaj sa na inych. a kd nieco od niekoho dostanes, tak nemusis to pouzivat, ja vzdy podakujem a hotovo. a co si s tym neskor urobim je uz len moja vec 😒

mirka414
25. únor 2008

marse paci sa mi tvoj nazor necakaj vela,dostanes viac...

marse
25. únor 2008

mirka myslim ze to tak ma byt....lebo raz chcem aj ja svojim detom povedat ze som sa snazil aim zabezpecit vsetko co som mohla. presne tak ako aj pri mne moji rodicia. je to taky dobry vnutorny pocit, ze nie som na niekom zavisla, lebo niektori to potom vedia zneuzit sposobom ze toto som im kupila a toto sme im zabezpecili a bez nas by nemali toto 😒 brrr.... to ja nemusim, ja radsej toto sme nasim detom dali a toto sme im mohli zabezpecit , to znie lepsie a aj na srdiecku to viac hreje 😉

aponchie
25. únor 2008

ja si myslim ze dudlik za 100kc je trosku moc,navic jak muzes ted vedet jakej bude vyhovovat?ja mela koupenej Nuk z Globusu za 39kc a Mam za50kc takze dva za 90kc a ani jeden nebyl dobrej pac je velkej a tezkej takze vyhrala ta hanena kvetinka za 13kc z drogerie ktera pekne drzi v pusince... 😀

vazicka
25. únor 2008

moja svokra sa ponúkla, že ona mi pokúpi veci pre bábätko... pekne som jej podakovala, že ja si kúpim čo ja chcem... prispela nejakými peniažkami, pre malú a kúpila nejaké drobnôstky... moja mamina mi dala tak isto peniažky, nech si vyberiem čo sa mi páči... a že to bude mať maličká od starých rodičov... 🙂 od nikoho som nič nečakala a nič nečakám... mne by sa moc nepáčilo, keby mi sem rodičia znášali, haldy vesičiek... atd.. alebo by mi kupovali kočík... a čo dá svokra svojej dcére, resp. druhej neveste, neriešim ani ma to nezaujíma...

iza
25. únor 2008

ahoj holky,
tak jsem si to tady pročetla a nějak nevím,co si mám myslet.
radaance vadí, že ji tchýně cpe starý věci(to celkem chápu) adost z Vás jí to tady vyčítá...no ona asi to tema nezaložila prot, aby jsme jí tady všechny psaly jak si má věci kupovat sama a že není důležité co dostane... 😅
Je fakt,že na kupování dárků a věcií pro mimi je ještě brzo,ale pokud je to jejich "vymodlené mimi" a mohou být v budoucnu nějaké komplikace , tak chápu, že už připravují výbavičku.
Co se táýče lakotné babičky..no ech...moje tchýně je taky tak trochu spořivá....já od ní teda rozhodně nic nechci, všechno si kupujeme sami, ale trochu je mi taky líto,že jedinou věc, co Jáchymkovi jen tak přinesla bylo body ze sekáče(já teda taky v sekáči nakupuju, to by mi nevadilo..jen mi vadilo, že koupila sepraný a vytahaný ..s dírkou 😅 ),ale jako slušně vychovaná jsem si ho od ní vzala, poděkovala a někam jsem ho zašantročila... 😅 a to samé radím radaance...prostě si ty věci vem(ne všechny, ať má radost) a nějak je zastrč...no a je to... 😉 já takhle zastrčila zavinovačky(starý, rozpadající se a špinavý) a pak taky staréé plátěné košilky(no ani by Jáchymkovi nebyly..byly tak na ani ne 3kg dítě a on měl skoro 4kg 😅 )
No jinak je mi taky líto, že třeba malému dala k Vánocům jen kachničku do vody(ftalátovou kachničku 😀 ), ale co...hlavně, že mu alespoň něco přinesla 😉
No a pak mi taky vadilo, že nám říkala, jak děsně utrácíme(přitom to byly naše peníze a ne její)..za novou postýlku, za sterilizátor, za lehátko, za plenky..ale to bylo ještě před narozením Jáchymka..jakmile vykouknul na svět, tak už to vůbec neřeší...
Ale zase na druhou stranu nám třeba dala na kočárek(nechtěli jsme to po ní,ale sama o tom začala )..což jsem vůbec nečekala a bylo to fakt velký překvápko..
tak abych to shrnula:co já vím jaké my budeme tchýně,babičky....tak to prostě chce silnou vůli a hooodně tolerance..a ono se to nějak zvládne 😉

iza
25. únor 2008

uf teda to jsem se nějak rozepsala..pardon 😅

anippe
25. únor 2008

radanko já přesně chápu jak to myslíš 😉 a vůbec tě nodsuzuju.Vždyt ono potěší když tvoje okolí projeví zájem a těší se na miminko s Váma a jsou ochotni vypomoct.Nesmíš si to tak připouštět, tchýni nezměníte, je to jednoduše taková povaha.

lukin
25. únor 2008

S těmi starými zavinovačkami, jak tady některé píšete, že vám je daly zašedlé a žluté. Tak mě taky moje mamka dala po nás zašedlé, ale stačila vyvářka a jsou jako nové - krásně bílé, takže stačilo vyprat 🙂

vazicka
25. únor 2008

ja by som mojej svokre rovno podakovala a povedala jej na rovinu, že o tie staré veci nestojím, tak ako nestojím o to, aby mi kupovala nové... celé tehotenstvo sa ma nespýtala ako sa mám ja a bábätko, prišla akurát na vianoce a vtedy sa ponúkala, že nakúpi vecičky... dakujem, neprosím si...

vazicka
25. únor 2008

lukin ja som tiež skúšala prať perinky po mne, ostali aj tak zažltnuté... ☹ tak som aj mamine povedala, že ich nechcem ani na doma... a ona mi ich nenútila... vyprali sme ostali hnusné... tak to neriešime... mám kúpené pekné nové... ale chcela som ešte na doma... 🙂

radankaa
autor
25. únor 2008

lukin kdbych neměla doma už dvě nové zavinovačky tak bych se jí určitě pokusila vyprat, ale pokládám to za zcela zbytečné dvě zavinovačky mi stačí a jsou pěkné nové.

zdenka26
25. únor 2008

Ahojky,myslím si že není správné očekávat dárečky od rodičů,když něco dají tak to potěší ,ale je to naše mimnko a my by jsme si ho měli zabezpečit sami.Mě třeba potěšilo když mi tchyně během těhu sem tam zavolala a zeptala se jak se daří mě a miminku.Vtěhu tchýně taky nic nekupovala,nepřemýšlela jsem nad tím,co jsme chtěli to jsme si koupili sami,a jak se malý narodil tak taky nějak moc malému nenakupuje ale vezme kočár s malým a jede ven na procházku a to je pro mě více než nějaké dárečky.Je lepší nic nečekat a když něco přinese je to milé překvapení. 😉

mirka414
25. únor 2008

ja som si do albumu digiskrap pridala jednu fotku_obrazok ako o 30 rokov neskor oblieka moja dcerka rovnake satky ako jej maminka 😀 😵 je to nadherne a dakujem babicke ze nam tie satky odlozila...

vazicka
25. únor 2008

ja som si tiež najprv kúpila dve nové zavinovačky a potom som skúšala oprať ešte tú starú po mne... 🙂 a mamina vytiahla tiež také roztomilé letné šatičky po mne... tak ich v lete využijeme určite... ale to je asi tak všetko, lebo u nás sa toho moc nezachovalo... 🙂

aponchie
25. únor 2008

ty stare skarede zavinovacky se budou hodit treba az bude holcicka vetsi pro panenky pokud nebudete kupovat znackove baby born 😀 nebo na hrani na zahrade a tak ja jsem rada za vsecko co jsem kde podedila pac sou chvile kdy se to hodi a co se mi nepaci vyhodim prodam daruji dale ale dekuji za vse ...darovanemu konovi na zuby nehled.....

vendeta
25. únor 2008

Ahoj, já také neočekávám dary. Stačí maličkost. Moje tchýně má zase starost kolik jsem přibrala atd. Je to trapný. A jestli chodim cvičit a má prostě bblbý keci. Pak nám oznámila že u nich ve mestě, oni bydklej 200km daleko, že měli v jedné prodejně 50 až 70 procent slevy na kojenecké zboží atd. Prej nám něco chtěla na mimi koupit ale nevěděla co 😝 . Přitom v té době jsme koupeno neměli ani n............................................

lucianka
25. únor 2008

Holky, já tohle absolutně neřeším. Já mám zlatou tchýni s tchánem - pořád malému něco kupují, ale třeba můj táta viděla malýho od narození 2x ☹ Víc mě teda mrzí to, že o něj nestojí než to, že mu nic nedá.
Lukáška jsme si pořídili, protože jsme ho chtěli. Nechtěli ho moji rodiče nebo třeba moji tchánovci - chtěli jsme ho hlavně my s manželem, tak prostě nepočítám s tím, že by nám měl někdo něco dávat.
A že jedni rodiče dají a druzí ne? Kdyby nechtěli, nedávají... a já bych se na ně vůbec nezlobila. 🙂 Oni nemají žádnou povinnost podporovat finančně svoje dospělé děti ani svoje vnoučata. Toť můj názor. 🙂

lucianka
25. únor 2008

Aponchie - s tím darovaným koněm naprosto souhlasím 🙂

aponchie
25. únor 2008

vendeta:me tchyne rekla ze koupi hrazdicku kocarek kolo dupacky panenky a presvedcovala at to urco nekupuju tak sem teda cekala a znama s ni byla v globusu a prej nam nic koupit nechtela jen se delala hodnou pred lidima,prej vsecko bylo malo bavlnene moc bavlene skarede takove makove a ja nevim co ale svagrine koupi na co si ona ukaze.ja to neumim si vynutit neco takze kaslem na nu nema zajem o malou natoz aby ji neco kupovala za tyden ma narozky mala tak uvidime cim prekvapi jestli se teda vubec ukaze 😒 😀

zany
25. únor 2008

S dudlíkem souhlasím 🙂 Nakonec právě může vyhovovat ta zmiňovaná a haněná kytička 😀

Když měl prcek první narozeniny, tak musím říct, že tchýně se "vycajchnovala" 😀 a narozdíl od jiných příbuzných od ní dostal Honzík slušný a hodnotný dárek a ani jsme ho nečekali 🙂
A svatá pravda - darovanému koni... 😵

nikes
25. únor 2008

radanko, a ty si jako myslíš, že dudlík za 16.50 musí být horší, než dudlík za Kč 100,-? Víš, ono neznamená automaticky když je něco drahé, tak to musí být i dobré. Holky, každá jsme prostě jiná. Já např. raději dávám dárky, než je přijímám. Když mi totiž někdo něco dá, tak mám takový pocit, že musím být vděčná.A co se týká výbavičky na miminko, tak já jsem začala vše nakupovat až tak 5 týdnů před porodem. Nevím, ale dřív by se to raději ani dělat nemělo.

llucinka
26. únor 2008

To, že někdo, třeba já, kupuje dudlík od Aventu za stovku, ještě neznamená, že neví, co s penězma. Jiný mít nemůžeme, protože nevyhovuje. Ani ta zmíněná kytička.

zany
26. únor 2008

Luci, myslím, že tak to ani chápáno nebylo, že kdo si koupí dudlík za 100 tak neví co s penězi. Ale spíš to bylo myšleno tak (aspoň já to tak pochopila), že ten dudlík nakonec stejně nemusí vyhovovat a skončí se s kytičkou 😵 nebo jiným dudlíkem... 😉

aponchie
26. únor 2008

llucinka vsak ti nikdo nic nerika ale taky jsi nemohla vedet 6mesicu pred porodem jaky dudlajz bud evyhovovat nebo jo? 😀

zany
26. únor 2008

My jsme dudlík před porodem měli jen jeden a to jsme ho ještě dostali 🙂 A pak byl jeden v těch dárcích co jsme dostali v porodce a ten nám vyhovoval, takže to bylo v pohodě 😵