Lakomá babička. Jak je to u vás?

radankaa
23. únor 2008

Ahoj holky chtěla bych vědět jak je to u vás? My čekáme miminko a moje mamka mi ve velkém kupuje věcičky, kosmetiku a, kolotoč a vše co pro mimi budeme potřebovat. Pořád by něco kupovala říkala že kočárek taky koupí, a deník našeho dětátka. Ale za to tchýně ta nám ještě nekoupila nic a říkala že ani nekoupí až se to prej narodí tak podle toho jak jí znám tak donese dudlík ( v životě nic dražšího nám nekoupila ) jen nám pořád nutí staré věci co jsou ještě po jejich dětech to jest 35 let staré a to jistě chápete že o takové věci nemám zájem. pořád mi něco nutí zavinovačku, peřinky, povlečení, oblečky, ale jak říkám vše staré a v děsném stavu , a cítí se strašně uražená že to nechci že prej od mojí mamky beru vše a od ní nechci nic, ale je v tom velký rozdíl moje mamka nakupuje nové krásné věcičky tchýně mi cpe staré hnusné. Holky já nevím šíleně mi to vadí nevím jestli jsem taky lidově řečeno vysraná a chtěla bych aby nám taky kupovala jak moje mamka. Prostě mě to uráží že jsme od ní nic nedostali a ani nedostaneme. Poslední dobou k nám přestala jezdit nebo je uražená že mi nejsou dobré její věcičky, vyčítá mi to že by mi to mohlo stačit. Podotýkám tchýně je hrozně spořivá nosí oblečení 50 let staré a pokud se to úplně nerosype nové nekoupí. A to by chtěla i po mě.

sabca13
27. únor 2008

tak mě kdyby manžel řekl, že mi neopraví postýlku, tak bych si to udělala sama nebo o to někoho poprosila... manžel by si příště rozmyslel, jestli se na to vykašle nebo ne...
staré věci, které se mi nelíbí bych přijala, zkusila obatikovat a kdybych je nechtěla, dám je potřebnějším (dětský domov, jiná rodina, která si nemůže nic dovolit a s tímto si poradí)... myslím, že radanka se prostě rozhodla, že za to tchýni vydusí a dělá to ... a stejně tak ty ostatní.... co by jí udělalo, věci přijmot a nějak s nimi prostě naložit?
Jak můžete chtít po někom, kdo si na sebe nekoupí nic nového, aby to kupoval někomu jinému? vždyť je to proti její přirozenosti...

kochanski
27. únor 2008

a třeba budoucí babča co teď tak hanebně škudlí na nových oblečcích pro nenarozené vnouče ty ušetřené peníze někde ukládá, aby pak měla vnoučátka nějaký fond až půjdou třeba studovat 😉

vazicka
27. únor 2008

baby ja nie som odkázaná na to, aby moje bábo spávalo v 20 ročnej rozheganej postielke, a ja by som ju ani neopravovala... ukážte chlapom čo všetko viete a možte to robiť do konca života... nevidím dovod prečo by som mala príjmať veci ktoré sa mi nepáčia... a ked máte čas a chuť batikovať a obšívať nech sa vám páči... aj vy chodíte vo veciach po svojich rodičoch? tu nejde o to, kto na čo má... ja neodsudzujem ani ludí čo nakupujú v sekáčoch... ja by som tam nakupovať neišla, ked si možem dovoliť pekné veci ja, neviem prečo by som ich nedopriala svojmu bábätku... nebudem na nom šetriť, ked som ho chcela a lamentovať aké je všetko drahé... a od nikoho nič nečakám... ked niekto prinesie obnosené vecičky - v dobrom stave, nemám s ým problém, ale ked niekto donese 30ročné handry flakaté a zažlknuté, može si ich zobrať a batikovať a obšívať, ked sou takové hezké... a nečakám od starých rodičov ani, že budú šetriť na štúdium mojich detí, ani sa na nikoho spoliehať... a myslím, že o to nejde ani radanke...

vazicka
27. únor 2008

sabca13 ty by si skúsila obatikovať tie otrasné veci a keby sa ti aj tak nepáčili, tak ich dáš do detského domova... však im to musí stačiť nie? pekne pokrytecké... ja by som ani do detského domova nedala handry čo sú na vyhodenie, lebo ani batika im nepomohla... ked nemám prispieť niečim solídnym, nebudem zo seba robiť samaritánku a nosiť tam batikové zdrap... prečo si myslíš, že tým detom v detskom domove by to malo stačiť a tvojim nie?

aknela75
27. únor 2008

Vazicka, jak píšeš, že když si můžeš koupit Ty nové věci, tak proč ne mimču? Promiň, ale to mimčo hrozně moc rychle roste, tak tomu hrozně rychle uroste a na doma mi přijdou věci staré 30 let v pohodě. Toť můj názor. Taky jsem dávala svým dětem věci po mně na doma a ty pěkné, když jsme šli k doktoru apod. A jak tady psala Aponchie tuším, tak věci po nás byly mnohem kvalitnější, než jsou dnes, takže máme také starou postýlku a stačí. Já raději utratím peníze za kvalitní potraviny, protože je to důležité pro zdraví a je to dle mého názoru výborná investice. 🙂

sabca13
27. únor 2008

vazicka: co je na tom pokrytecké? řekla jsem, že věci, které se použít dají klidně použiju na své děti nebo dám do dětského domova...pokud to nebudou chtít ani tam, vyhodí to, ne? nemyslím si, že by na tom bylo něco špatného...mám taky kámošku, která je vděčná i za tyto, jak ty říkáš hadry... a taky jsem psala, že pokud budou nepoužitelné, přijmu je (abych neranila dárce) a pak je klidně vyhodím nebo dám dál... jelikož máme každá jinou představu o hadře, já můžu použít klidně něco, co tobě přijde otřesné...
a nemyslíš, že je pokrytecké, když chceš něco dostávat, ale nesmí to být staré věci? to podle mě pokrytecké je...

vazicka
27. únor 2008

no a čo ked rychle rastie... ak si si nevšimla ja sa tiež nebránim starým veciam... a ked tebe nevadí, že by bolo v postielke jak také bezdomovča flakaté a zažlknuté, mne by to teda vadilo... a neznamená, že ked si kúpim niečo pekné alebo maličkému, tak hladujem, alebo kupujem najlacnejšie a najpodradnejšie potraviny... ale viem sa aj uskromniť, to mi ver... ale zjavne ste nepochopili o čo radane išlo... tu budete vypisovať, jak by ste brali staré veci aj keby sa vám nepáčili a opravovali ich a batikovali a keby ste im aj tak nepomohli a neboli by dosť dobré ani pre vás, tak by ste ich dávali do detských domovov...

vazicka
27. únor 2008

pokial viem, nenapísala som, že niečo od niekoho čakám... pre svoje dieťa som zabezpečila všetko sama... nové, ale kúpila som aj veci z druhej ruky... si dobre prečítaj čo som tam napísala...že odnikoho nič nečakám a na nikoho sa nespolieham... a aké handry by som nechcela... presne ako radana...

sabca13
27. únor 2008

vazicko: nejdřív si přečti pořádně můj příspěvek a pak mě kritizuj, jo?
zjevně jsi nepochopila ani slovo z toho, co jsem napsala, protože by jsi na to nemohla odpovědět toto...

nikes
27. únor 2008

tak nám všem nechápavým prosím vázicka vysvětli o co radance šlo? My to asi zřejmě nechápeme, jak píšeš. Ty si taky v 17tt očekávala od rodičů a tchánovců , že ti jako budou už něco kupovat, nebo co? A vůbec, ty taky očekáváš, že ti někdo musí něco dávat? Asi pocházíš z vyšších poměrů, tak nás asi nechápeš. Všechno příliš zveličuješ. U tebe stará věc=špatná věc, která se musí zašívat, různě spravovat atd. Ale i staré věci jsou velmi pěkné.Jak si psala,že by si v sekáči nikdy nenakupovala, tak už je mi celkem jasné, proč nás zase ty nechápeš. Žiješ prostě někde jinde.

monkula
27. únor 2008

važička, môj Jarko spal v postieľke, v ktorej som spávala aj ja aj moja sestra.. A osobne si myslím, že boal kvalitnejšia, ako tieto moderné.. Chiarka má novú postieľku, ale kupovali sme ju len preto, lebo boal menšia ako tá naša...

Sabča, je ušľachtilé, že by si to dala do domova, a isto nie pokrytecké..
Ani ja by som nedokázala odmietnuť staré veci, ktoré mi moja babička vždy nútila, bola šťastná, že mi niečo môže dať... 😵 😵 😵

aknela75
27. únor 2008

Vazicka já ty věci vyprala a nechala na sluníčku vybělit, takže fleky zmizely. Flekaté věci jsem neměla, jen staré jak jsem já sama. Dítě jako bezdomovče nevypadalo, jen by někdo řekl "obyčejně". Já Tě nepodezírám, že kupuješ laciné potraviny, já jen psala svůj názor, že raději, než do oblečení investuji do potravin, protože je to důležité pro zdraví hlavně mojich dětí.

I když, teď nad tím přemýšlím a možná sem tam nějaký flíček byl, ale když je to jinak vyprané a čisté, tak co.

A ještě k sekáči. Ten je super, protože tam, jak už bylo mnohokrát psáno, najdeš v dobrém stavu věci, které vydrží víc, než zboží od Vietnamců.

sabca13
27. únor 2008

vazicka: ani jednou jsem nereagovala na tebe, ale psala radance, tak proč si to vztahuješ na sebe?
pokud máš na mysli postýlku, byl by to můj styl komunikace, jak dát manželovi najevo, že o společné věci se má diskutovat, ne ji zavrhnout...takže žádná kritika tebe se nekonala..

shrnu to: pokud mi někdo donese staré věci (už teď jich mám doma několik pytlů), roztřídím si je a rozhodnu se, které chci (ať už podle barvy, toho jak vypadají aj) a zbytek dám zpět do pytle a pokusím se najít někoho, kdo to užije, protože každý má vkus jiný... pokud ty věci budou nepoužitelné, tak je prostě vyhodím...už tomu rozumíš?
a pokud chci věci nové, tak si je koupím a nebudu je chtít od někoho, kdo nové nekupuje a sám takto nežije...

to byl můj názor a teď se do mě můžeš pustit 🙂
snad už jsem to napsala dost srozumitelně!!! Nikoho nekritizuji, jen poukazuji na to, že odmítání může druhé bolet...

vazicka
27. únor 2008

radana písala, že jej svokra núka 30 ročné flakaté, zažlknuté veci... a ešte by kontrolovala, čo s nimi urobila,a keby boli deravé, tak by jej povedala, nech si ich poobšíva... dalej písala, že švagrinej kupuje aj nové veci a jej nie... zažlknuté a flakaté veci dámy... a sabča ty si napísala, že pokial by sa ti veci nepáčili, tak by si ich batikovala a keby aj tak neboli dobré by si ich posunula dalej... mne by tiež stačili na doma pre bábo aj staršie vecičky ale nie staré, zažlknuté zdrapy, ale ked to vám stačí je to vaša vec, tak neviem začo ma tu odsudzujete... ale nedostala som od nikoho nič, ani nečakám, že dostanem, preto som si všetko kúpila... moja svokra chcela ísť nakupovať vybavičku... pekne som sa jej podakovala, že ja si pre svoje dieťa kúpim čo ja chcem... prispela peniazmi, rovnako ako moja mama... nečakala so to od nich, dobre mi to padlo... to je všetko... nenapísala som, že v sekáči by som NIKDY nenakupovala...a napísala som, že neodsudzujem ani ludí čo tam nakupujú... určite neni stará vec - špatná vec!!! stará zažlknutá 30 ročná flakatá handra je pre mn špatná vec!!! o inom som nepísala..

sabca13
27. únor 2008

řekly jsme, že když jsou věci nepoužitelné vyhodíme je....ale ne, že kvůli tomu budeme závidět švagrové a budeme naštvané na tchýni...
a teď nevím, co si o sobě myslet, když se těším, až moje dcera obleče něco, co jsem nosila já...možná se tomu říká nostalgie...je to povahová vlastnost... někdo ji prostě má a někdo nemá... za to nikdo nemůže...
a každá cítíme jinak, jestli je věc stará a špinavá...

alififi
27. únor 2008

baby, obdivujem Vas, ze sa Vam to netazi sa tu dohadovat 😀
myslim, ze diskutovat sa da aj normalne.
nadych, vydych, naratajte do 10 a potom piste

sabca13
27. únor 2008

ali, já jsem úplně klidná 🙂

vazicka
27. únor 2008

alififi máš pravdu... 🙂 ma to už nebaví... 🙂
sabca13 ja mám pre svoju malú tiež pripravené jedny šatky- na leto čo ostali po mne, nepripadajú mi ani špinavé ani neviem aké... sú bielučké ako sneh a už sa teším, ked ich maličkej v lete oblečiem... takže nezavrhujem všetko čo je staré... napísala som zažlknuté, flakaté... už sa nebudem k tomu vracať... 🙂

nikes
27. únor 2008

VÁZIČKO, psala si, že by si do sekáče nakupovat nešla. Ale to už je jedno. Ty to vážně nechápeš a asi nemá už cenu ti něco vysvětlovat, ale přesto to zkusím. Podívej např. máš narozeniny a tchyně ti koupí dárek, který se ti nelíbí a ty ho od ní nepřijmeš. Co myslíš, že udělá? Bude na tebe naštvaná a příště ti nic nedá a takto to začíná mezi snachou a tchýní. Nemusí se ti to líbit, ale je slušnost to přijmout. Mě se prostě nechce věřit , že Radance tchýně vnucuje jenom věci na odpis. A to, že švagrové kupuje jiné věci, ale to je přeci normální, že své dceři se matka snaží dávat něco lepšího, než svoji snaše. Ale , znovu opakuji, že očekávat už v 17tt něco od rodičů nebo tchánovců je poněkud přehnané. A to, že ji snacha už tak brzo něco dává, je přeci taky milé, ne? Mě by zajímalo, co by psala Radanka, kdyby ji snacha vůbec nic nedávala. Nebo kdyby ji dala za celou dobu třeba "jenom" jedny nové dupačky, tak by si myslím, že by psala taky,že je tchyně lakomá. Radanka je prostě zvyklá, když ji maminka neustále něco kupuje, tak by to měla dělat i tchyně.

kasami
27. únor 2008

Radankaa, jeden moj kamarat stale hovori NIC NEOCAKAVAJ A NEBUDES SKLAMANA 😉 , trochu to plati aj na toto, moja mamina ked som jej povedala, ze som tehotna bola velmi sklamana, a povedala mi, nech si v prvom rade uvedomim, ze to babatko bude moje a ja sa mam o neho starat, nech s nimi neratam, a tak som ani neratala 🙂. Za prve dva roky mojho syna si ho zobrali k sebe asi 2krat, ale vecicky mu kupuju a teraz ked je uz vacsi snazia sa aj trochu viac travit s nim cas, Samko uz ma 3,5 roka - ale snazia sa a ja som stastna, Samko tiez a aj oni. Co sa tyka mojej svokry, maly dostal od nej na krst zlaty naramok a o mesiac mal meniny a nic, na kazde narodeniny tortu a meniny nic, na prvu sibacku (podotykam mal skoro 1 rok) tiez nic, na dalsiu cokoladu, a to vedela, ze ma maly laktacnu alergiu a cokoladu nesmie, vlastne ani nevedel co to je. Takze radsej nic take ani neocakavam. Na Vianoce dostaneme peniaze a kupime co uzname a donesieme si to k nim. Je pravda ze darcekmi nas nezahrna ALE zase ked je Samko chory a nemoze ist do skolky, alebo potrebujem ist nakupit, alebo nieco ine, VZDY (80%) ma cas a postrazi mi ho. Peniaze a darceky nie su vsetko, LASKA A STAROSTLIVOST, LASKAVOST A OCHOTA POMOCT je to najdolezitejsie (zdravie 🙂). Prajem vsetko dobre

aponchie
27. únor 2008

holky sestrenka je desne bohata nechci ani snad vedet jak ale kdyz k ni do domu vejdete pripadate si jako u no jak to rict normalnich obycejnejsich lidi ma stare skrine ty obrovske po dedovi postel calounenou a stary sektorak a tak a obleceni po svem malem klukovi pravidelne presunuje k nam i to flekate a tak no a co ja to dam male do skolky na zahradu a po par noseni vyhodim a ty pekne si necham kdyz je venku jen tak ale jsem rada.posledne tchyne donesla po nekom rifliky celkem nemoderni a do zvonu hned sem se ofrnala ale musim uznat a mam je na dne komody ze ted jak delam poradky doslo na ne a vsecky jsou mlade akorat a na zahradu super.pac ona je kopytko takovej chlapecek porad pada kolena rozedrene .museli bychom v HM treba kupovat co 14dni nove kalhoty a nejmene asi4ry pac je kazdej den mokra jak prase u mamky na vesnici ani nemluvim uz vidim detatko v oblecku hezkem jak jde na farmu a spadne do hnoje 😀 ne v pohode ja myslim radanko ze jsi trosku precitlivela ale taky umim pochopit ze mas na to ted narok ale zkus se na to povznest seber to a skladuj az se mimco narodi napis!uvidime co dal treba uz za par mesicu prijde a da vam neco treba penize a budes kukat dej tomu cas.rozhodne ti nenadavam nebo tak ale zkus pochopit ze se akorat urozcilujes pac jestli sobe nic nekoupi tak to nedela aby te nastvala 😉

aponchie
27. únor 2008

a jeste jedna vec zalezi na uhlu pohledu hodne pro nekoho ty veci muzou vypadat zazloutle skarede a ja nevim co a pro nekoho normal sem tam flek ale OK to je tezko kdyz uz je proti ni zaujata mozna to i trosicku prehani ale to si jen myslim

monciky
27. únor 2008

radankaa, nezalozila si zbytocne temu, je fajn vediet o niekom, kto ma podobne problemy
a netrap sa nad prispevkami bab z fora, lebo kazda mame iny nazor, ja napr. uplne chapem Teba a viem sa stotoznit, lebo presne viem o com pises, az na to, ze u nas je ten rozdiel, ze my s manzelom nemame deti- zatial, ale uz teraz viem,ze ked dieta budeme mat, tak to malinke nedostane od manzelovej mamy ani pod nechtom spiny- lebo ona sa pasuje cely zivot za najvacsiu chuderu, ale ked by sme pozreli na stav jej konta, tak by sme odpadli 🙂
ale to uz je o inom, ja som od nej v zivote nic nechcela a ani chciet nebudem, ja som bola vzdy samostatna a od ludi nikdy neocakavam ziadny dar,
ved co uz by ste spravili, ked by ste od svokry na Vianoce dostali balicek- ze pletova voda, krem a sprchovy gel- pletova voda po zaruke, krem s roztrhanou krabickou a vobec cela kozmetika vobec nevyhovujuca mojej pleti, nakolko som alergicka a svokra o tom velmi dobre vie a este sa mi aj pruiznala, ze ten balicek bol v Tescu posledny, tak ho zobraala a zabudla dodat, ze bol este aj v akcii. A predposledne Vianoce som mala dostat oranzovu nakupnu tasku a tu moj muz mne odmietol zobrat a zakazal jej uz cokolvek mi kupit, lebo ja by som asi zinfarktovala 🙂 Takze si nic nekupujeme a je po probleme.
ale nie o tom som chcela, som presvedcena, ze ked budem tehotna, tak moja mamina sa bude v pripravach na vnuca vyzivat, a nemyslim tym, ze mi bude nakupovat veci, ale urcite bude pritomna pri mojich obliehaniach obchodov a co to kupi urcite aj ona, ale urcite od nej a ani od svokry nebudem nic chciet, ak aj budu chciet nieco dat tak aj moja mama a aj svokra vedia, ze treba dat peniazky alebo prispiet a ja si kupim, co uznam za vhodne
lebo ked nic nedostanem, tak nemusim byt za nic vdacna, funguje to tak uz 7 rokov, co sme s muzom spolu
a na margo starych 35 rocnych veci- na rovinu by som jej povedala, ze nech sa s nimi da vypchat, ze ked su take fajn, tak preco si ich nezobral svagor a bol by pokoj
tu nejde o to, ze sme nevdacne, ale kazda buduca mamina sa na to babo tesi a uz si predstavuje tu vybavicku a chcela by vsetko nove, a dnes sa daju uz nove a peknucke vecicky kupit za par korun
a ja osobne by som tiez nechcela 35 rocne veci, moja mama nema ani jednu odlozenu- sama ich dala prec s tym, ze ich aj tak nebude nik chciet

kjajule
27. únor 2008

Radankaa: Myslím že chápu co jsi tímhle tématem myslela...já sice zatím mimi nečekám ale o babičkách bych mohla vyprávět...jedna moje babička maminka mojí maminky je prostě úžasná vždycky nás měla moc ráda rozdala by se do poledního a nemyslím tím ted peníze...a druhá no to je kapitola sama o sobe nikdy v živote nás nehlídala narozeniny a svátky vždycky ignorovala když jsem byla malá tak mi to přislo moc líto ted uz si ríkam ze je proste taková...stacilo by mi kdyby si vzpomela popřála mi a hlavně od srdce.V životě sem nemela ani pocit že mě a moje sourozence má aspon trochu ráda..vždycky jen radila co dělám špatně a že ona je velká paní a já jí nesahám ani po kolena..nikdy nezapomenu na to jak mě v nějakém jejím amoku v mých deseti honila s holí po zahradě a křicela že jsem hajzl ... ☹ Moje maminka mi říkala že je to tak trochu kvůli ní protože si myslela ze její syn(můj tatka) si vezme nekoho jako je on jak říkala ,,Zdenda má maturitu a bere si blbou hoklu s učnákem,, už když byla poprve tehotná tak jí vše jen vycitala a taky nikdy nic nekoupila nutila jí věci po tátovi a kdyz si je mamka nevzala tak to byla nevdečná mrcha co jde jen po penezích....Z toho všeho plyne že když se babička chová tak jak se chová tak člověku je pak líto když dítě přijde a zeptá se proč je babička tak zlá... proste se bojí ze nebude mít miminko rada...znám to z vlastních zkušeností... ☹

zdenka26
27. únor 2008

Zrovna včera mi přinesla moje babička věci pro malého co si schovávala ještě po mém tatkovi a musím říct že některé věci byli strašné ale byla jsem ráda zato že mi je dala,tolik roků si je schovávala na památku a nakonec mi je dala.Kdyby mi měli jen ležet doma tak si je vezmu,protože kdybych je odmítla tak bych ji strašně urazila,viděla jsem na ní tu radost když jsem si je vzala.Určite je využiju,třeba na doma(malý hodně blinká).Darovanému koni na zuby nehled. 😉

froschka
27. únor 2008

tak my sme od mojich rodicov dostali kopu veci, kocar,jedalenske stolicky,hracky...asvokra sice kupi sem tam nejake pekne znackove veci ale z toho deti nic nemaju...zeby sa spytala co potrebujeme nehrozi...
male budu mat o 3mes rocik a nasi sa uz pytali co im maju kupit,kdezto svokra kupi par veci od Mexx ci Zara baby a je...ale aj tomu sa tesime....ako pisete darovanemu konovi na zuby nepozeraj a predsa rodicia sme my tak sa mame aj starat o to co deti potrebuju a nie cakat dary - ktore by sa aj zisli a potesili ale taka je doba

cihule
28. únor 2008

Milá Radanko, každý v životě něco řešíme a většinou každý chce co nemá.Ty bys byla ráda kdyby Ti tchýně něco kupovala a já řešímzas to,že mám pocit,žemoje tchýně zas kupuje příliš. Oblečky například sice nové,ale kvalitově nic moc, natož o vkusu,málokdy se mi to líbí. Naštěstí si moc nepamatuje co koupila,takže to neřeším a holky si oblékám podle sebe. Tohle ještě skousnu,ale vloni mi docela zkazila vánoce,starší dcerka toužila po golfkách pro panenku,ukazoval mi je na obrazku a hrozně s nima jezdila u známých.Pak jednou před babičkou řekla, že chce táááákovýhle kočár a byl malér na světě! Babička si to vyložila posvém a koupila velkou trojkombinaci pro panenky. Nejenže stála šílené peníze- 2500,-což se mi za kočárek pro panenku zdá fakt přehnaný,ale ještě byl celý černý a trochu oranžový,prostě hrůza! A to jsem byla přesvědčená,že pochopila,když jsme ji s manželem říkali,že zatím pro dcerku velký kočárek nechcem,že z toho nemá zatím rozum a ža touží po golfkách, ať to nechá na přes rok. Měla jsem pocit,že souhlasili,ale byl to jen pocit. A jak to nakonec skončilo?Největší radost a nejvíc zářili oči u vánočního stromečku babičce,dcerka to zkoukla a reakce veškerá žádná. Dnes je kočárek na půdě,dcerka si ani nevzpomene a vesele drandí s růžovými golfáčky,po kterých toužila až do letošních vánoc. Velký kočár byl na ni ještě i příliš velký,ani přes něj neviděla natož aby zvládla manipulaci s ním. A pointa? Co naplat nikde to není ideální a já bych zas možná byla radši kdyby tchýně nic nekupovala,nebo se s námi aspoň poradila,tak si vyber sama,co je lepší 😉

ella1
29. únor 2008

nechápem.
na jednej strane dobre,že nedenzifikujete každého, kto sa chce dotknúť vašeho bábätka a na druhej mu kľudne dáte 30 ročné oblečenie zašednuté a fľakaté a boh vie,aká háved je v tom zažratá. 🙄

ale každá máte trošku pravdy.

blbosť ale je,zobrať si tie veci,ked ich nechce,tváriť sa,že je rada a potom ich vyhodiť.
vy čo by ste povedali,keby sa vás pýtali,kde sú tie veci alebo by chceli aby ste ich obliekli a pritom ich nemáte,lebo síce ste si ich vzali,tvárili sa happy ale aj tak vyhodili?!

jankajs
29. únor 2008

Myslím, že prílišná iniciatíva škodí aj v takýchto prípadoch. Za dieťa sú zodpovední v prvom rade rodičia a ak niekto chce s niečím pomôcť alebo prispieť, mal by tak urobiť po dohode s nimi. Vtedy ide o skutočný záujem. Lebo nie je problém doniesť kopec vecí /starých, či nových/, ale čo z nich, keď sa s novými netrafíte do vkusu, veľkosti, alebo tie staré sú v očiach rodičov fakt prežitok. Moji rodičia sa podelili - otec ma nechal vybrať postieľku + kočík s tým, že ich uhradí. Mama to preháňa tak občas, raz sa spýta, či to chcem, inokedy kupuje bezhlavo a potom sa hnevá, že nie som nadšená. Svokrovci zatiaľ nejavia žiaden záujem, hoci s nimi bývame v jednom dome, ale to neriešim. Som rada, že sa nestarajú, pretože svokra je milovník gýčov a nevkusu - tak aspoň nemáme konflikty. Tie očakávam, až sa malý narodí 😀

aguii
17. čer 2008

no furt lepsi lakoma babicka,nez babicka zlodejka...Ja mam na tchyni stesti,moje mamka ale mela peknou smulu.Me vlastni babicka v zivote nekoupila zadnou hracku,ba naopak mi ji ukradla na ozdobu do svyho super novyho auta co si koupila!Svemu nevlastnimu vnouceti dokonce vzala bombony pro sve vlastni vnouce ..
dela se mi z ni zle je to odporna hybrida,ale rodinu si bohuzel nevyberes...