Lakomá babička. Jak je to u vás?

radankaa
23. únor 2008

Ahoj holky chtěla bych vědět jak je to u vás? My čekáme miminko a moje mamka mi ve velkém kupuje věcičky, kosmetiku a, kolotoč a vše co pro mimi budeme potřebovat. Pořád by něco kupovala říkala že kočárek taky koupí, a deník našeho dětátka. Ale za to tchýně ta nám ještě nekoupila nic a říkala že ani nekoupí až se to prej narodí tak podle toho jak jí znám tak donese dudlík ( v životě nic dražšího nám nekoupila ) jen nám pořád nutí staré věci co jsou ještě po jejich dětech to jest 35 let staré a to jistě chápete že o takové věci nemám zájem. pořád mi něco nutí zavinovačku, peřinky, povlečení, oblečky, ale jak říkám vše staré a v děsném stavu , a cítí se strašně uražená že to nechci že prej od mojí mamky beru vše a od ní nechci nic, ale je v tom velký rozdíl moje mamka nakupuje nové krásné věcičky tchýně mi cpe staré hnusné. Holky já nevím šíleně mi to vadí nevím jestli jsem taky lidově řečeno vysraná a chtěla bych aby nám taky kupovala jak moje mamka. Prostě mě to uráží že jsme od ní nic nedostali a ani nedostaneme. Poslední dobou k nám přestala jezdit nebo je uražená že mi nejsou dobré její věcičky, vyčítá mi to že by mi to mohlo stačit. Podotýkám tchýně je hrozně spořivá nosí oblečení 50 let staré a pokud se to úplně nerosype nové nekoupí. A to by chtěla i po mě.

milhaus
17. čer 2008

moja svokra ma dve vnučky a na tu moju dceru kašle, kupuje jej veci možno dva krat do roka a to neni drahe
jej prva vnučka tento rok len dostala novy bicykel, oblečenie a topanky a lucka len loptičky čo sa davaju do toho bazena, no zbytočne to tu len zavadza ale ked sme jej povedali že chceme pre malu trojkolku tak to nie
moja mama ta mi dost pomaha, či už finančne alebo vecami pre malu a kupuje mi oriflame čo chcem a nič za to nechce a často nam da za benzin len aby sme prišli ale jeho matka toto robi naopak všetko a preto tam ani nechcem chodit i ked mi muž za to nadava ale sameho ho tam s malou nepustim, nechcem aby ju dopovali cukrom a somarinami

helcah
17. čer 2008

Tak já teda od tchyně nic na miminko nečekám, spíš mě mrzí, že se ani nezeptají, jak to vypadá (věděli že jsme o něj málem přišli), jestli to bude chlapeček nebo holčička a jak se bude jmenovat. Prostě je to malý asi nezajímá. Nic jsme od nich nedostali ani k Vánocům i přesto, že bydlíme v jednom domě a vždycky jsme si dárky dávali. Asi nemají peníze ale o to přece nejde, člověk by byl rád kdyby dostal nějakou svíčku - jen jako symbolicky prostě. No prostě malýmu budou muset jako babička a dědeček stačit moji rodiče, kteří se na něj moc těší a tady bude mít babičku a dědu k ničemu.. ☹

bibinka
18. čer 2008

aguii- to čučím 😲 😲 😲 😲 😠 no, si nevyberieš. a nieje ona psychicky chorá? keď sa tak správa?

andrea.m
18. čer 2008

no ja len zíram (v niektorých prípadoch) naši rodičia nám dali život,strechu nad hlavou,vzdelanie,lásku atd atd a tým si podľa mňa svoju úlohu splnili. príde mi absolútne sebecké očakávať že sa budú starať o moje deti. a ešte sa hnevať že jedna babka kupuje a druhá nie. ved každa babka ma svoj rozum tak nech sa postaví k vnúčaťu ako uzná za vhodné. dieťa ma predsa rodičov a tí by sa oň mali postarať na prvom mieste. starí rodičia sú tu iba na to aby dali svojím vnúčatám lásku a skúsenosti,a ani k tomu ich nikto nemôže nútiť. o všetko ostatné sa maju postarať rodičia.

lenocka6
18. čer 2008

Ahojte,
pripojím sa do diskusie, ak vám to nebude vadiť. Ja si tiež myslím, že by sme od starých rodičov asi nemali nič zbytočne očakávať. Lebo keď budeš myslieť len na to, čo dostaneš a nahodou nedostaneš nič, budeš sklamaná. Ale keď nebudeš nič očakávať a dajú ti niečo, zostaneš prekvapená. Ja som toho názoru, že babičky by mali tešiť naše detičky, ale nekupovať im zbytočné a drahé veci. Radšej sa s ňou poprípade poraď, čo by si pre dieťaťko chcela, ale sa dohodni, nech ti dá len peniaze a vyberieš si to sama. Ty budeš spokojná s výberom a babka s tým, že to vlastne kúpila. Lebo sa môže stať, že nekúpi to, čo sa tebe páči alebo netrafí veľkosť a zbytočne to tebe bude visieť v skrini a ona za to minie peniaze. 🙂

schwarzovka
18. čer 2008

holky já myslím, že tady jde spíše o to, že se některé babičky chovají ke každému vnoučeti jinak. Ne, že by nic nedali, ale že jinému dají a tomu vašemu (našemu) ne. Moje tchýně se mě pořádně nezeptala na těhotenství a teď přijedou jednou za čas na návštěvu, jsou tu pár minut...podívaj se na malýho, řeknou jak krásně roste a frrrrnk pryč. Se mnou se i po letech baví, jak s cizím. S mýma rodičema se to srovnat nedá, bydlí daleko, ale snaží se přijet kdy můžou a aspoň si voláme přes Skype. Tchýně je kousek 😒 Je mi jedno, že mu něco koupí nebo ne. Pro mě je důležitější ten zájem a to tchýně moc nemá. ☹

lenocka6
18. čer 2008

To máš veru pravdu schwarzovka. Ide vlastne o ten záujem. Ale predstav si moju malú 3,5 r., ked príde babka a dedko, to bývajú teda v tom istom meste, ako ich víta a prvé, čo sa opýta, či jej niečo priniesli. Malé chutné kučeravé dievčatko s modrými očami na teba pozerá a ty teraz rozmýšľaš, čo jej máš povedať. Či vytiahneš ten starý cukrík z kabelky a potešíš ju, alebo jej povieš, že si jej nič nepriniesla a nemala si na to čas. Ja vidím ako sa tá malá potom správa. Ale u nás je aj iný problém. Dcérka je prvá vnučka v obidvoch rodinách, ako v mojej, tak v manželovej, takže bola veľmi oblúbená. Keď sa nám mal narodiť syn, tak som sa bála, že bude odstrkovaný, že si budú všetci všímať Emku. Ale je to úplne opačne a hlavne pri svokre to platí. Chytí Adamka už pri dverách a keď odchádzajú ho zase pustí. Emku si všimne len keď neposlúcha. No ale to je iná debata. 🙂

nursik
19. čer 2008

Tak se taky přidám. Podle mého názoru není nikdo povinnen vám cokoliv kupovat, je to vaše dítě, tak byste měli být schopni si ho zabezpečit sami a nečekat kde co dostanete. Ovšem z lidského hlediska to člověka opravdu hodně zamrzí, zvlášť, pokud prarodiče dotují někoho jiného z rodiny.
Pro naší malou jsme po narození dostali od mých rodičů nějaké peníze, které jsme jí uložili na knížku, z druhé strany dostala pár hadříků za pár korun. Svátky, narozeniny pro druhého dědečka taky neexistují, takže jsem se naučila od nikho nic nečekat a pak člověk může být jen mile překvapen 🙂

zabga88
19. čer 2008

Tak sa teda pridám aj ja. Moja svokra má 3 vnúčatá. Ale vyzerá to tak že len 2. Dokonca muž v nedelu odchádzal do nemecka a ona sa došla pozrieť či už odišiel a ked zistila že nie tak mu utekala doniesť koláče sa ich bála hned doniesť čo ked ich malá zje. Ozaj mi to zle padlo. Som si mylsela že má v sebe aspon trochu hamby ale som zistila že nie. Čo už aspon viem ako sa k nej chovať 😔

prasiatko30
19. čer 2008

ja sama nasim hovorim aby nekupovali nic - hlavne nie saty a pod - lebo mame diametralne odlisny vkus a vacsinou to co malej kupili sa mi absolutne nepacilo a koncilo to tak ze oni za nieco zaplatili nehorazne peniaze a ja som sa nad tym len zhrozila a malej ani neobliekla - takze to maju absolutne zakazane a kupuju len knizky a ked dostat k novinam sk a cz filmy a rozpravky. a moja svokra ta kupuje fakt len na narodeniny a na vianoce - i ked tiez sa niekedy netrafi - a vobec sa za to na nich nehnevam - za prve nevedia co maju kupit a za druhe ako poznamenala nursik - nikdo nie je povinny cokolvek komukolvek kupovat. nic od nikoho necakam - hlavne je aby sa tesili na malu, aby s nou radi travili cas - a nemyslim tym, ze by sa mali o nu starat, vzdy ked mne sa zamanie - a aby ju mali radi a ona mala rada ich a tesila sa na nich - to je to najhlavnejsie 🙂

zabga88
19. čer 2008

moja malá povedala svojej starkej teta. Vôbec ju nepozná lebo o nu nemá záujem

lenocka6
19. čer 2008

A to akym cinom, ona k vam nechodi, neprejavuje zaujem o malu. Alebo vy k nim nechodite, nerozpravas sa o nej s malou?

sirinka
19. čer 2008

zabga88 uf to ti teda nezavididm taku svokru, nechapem, kde maju taky ludia svedomie...ja mam inac super svokru, tak asi radsej nebudem drazdit 😅 nasa klara je tiez uplne prve vnuca, tak sa starki isli pre nu potrhat, ale uz sme sa s nimi dohodli, ze darceky budu len na narodky a na vianoce...a aj to nie vo velkom mnozstve.
nechcem aby potom raz moje dieta cakalo s kazdou navstevou aj materialne veci.
ale je blbe, ked sa svokra nezaujima o vnucata, ja by som jej naschval potom o vsetkom dopodrobna rozpravala...ako ide tehotenstvo, porod, prve tyzdne a mesiace xixi, aj ked by pri tom zivala...a vzdy by som jej ukazala vsetky vecicky, co som dostala...dobrovolne nasilu 😨

lenocka6
19. čer 2008

to je dobry napad sirinka 🙂, ale myslis, ze potom sa zacne zaujimat?

sirinka
19. čer 2008

lenocka...ja mam taku skoro svagrinu, ta mi ani na svadbe saty zo slusnosti nepochvalila...a o tehotenstve ani nehovorim...a tak som zacala vzdy ja sa sama chvalit a potom aj ju bez obmedzeni az jej to doslo a obcas prejavi zaujem... 😎 moj muz s bratom, jej snubencom maju vyborny vztah, tak mi bolo luto, ze mi si nerozumieme, teraz sa to pomalicky naprava, tak uvidime 😵

lenocka6
19. čer 2008

no vidis, kazdy sme nejaky. Keby sme boli rovnaky by nas to vonkoncom nebavilo. Tak ti drzim palceky, aby ti to napravanie vyslo na vybornu a skoro svagrina si to uvedomila. 🙂

nursik
19. čer 2008

Sirinko, mě by to asi bylo trapné se dožadovat něčí pochvaly. Pokud je tak " zebedněná ". že na to nepřijde sama, tak bych si to nevynucovala 😝

sirinka
20. čer 2008

nursik, mne ale nejde alebo neslo iba o pochvalu...ale o celkovy postoj toho cloveka, kedze sme blizska rodina a casto sa stretavame 😉

nursik
20. čer 2008

Sirinko, to je ale jedno, my máme taky v rodině "burany" a nikdy bych si nedovolila toho člověka jakoliv "předělat".

sirinka
20. čer 2008

nursik...zalezi, kto chce mat ake vztahy v rodine...

nursik
20. čer 2008

No to jistě, ale pokud to z toho člověka nevychází a měla by to být jen přetvářka, tak ho raději nechám takového, jaký je.

trnavcanka
22. čer 2008

nam svokra pre maleho kupuje dost drahe oblecenie, si myslim ze aj zbytocne drahe ale maly to oblecie par krat a je mu to male ale na druhej strane mi dala po manzelovi fusak (manzel ma 33 rokov) a pacil sa mi a bola som s nim spokojna.

dia2006
22. čer 2008

Sirinka,no aspon ju to trklo. To keby som ja prisla v robe od Versaceho,nikto si nic "nevsimne". Proste mi tak strasne svagrina zavidi, ze radsej nic nevidi. Naposledy,ked som schudla 12 kg, co bolo strasne vidiet,tak ani nepipla. Zo zaciatku ma to stvalo,pretoze ja som max. empaticka a vsetko si vsimam,este aj to som jej pochvalila,ked mala novy melir, ale uz som prestala. Nehnevam sa,len si to nevsimam a nekomentujem. Je to moja rodina,nie kamaratka,takze riesim dolezitejsie veci v zivote.

sirinka
22. čer 2008

dia s tym schudnutim deto... 🙂

valantasi
27. srp 2008

Tak to ti závidím! Ani si neuvědomuješ co máš. Moji rodiče jsou nezaměstnaní a nemají na to aby mi něco kupovali, moje tchýně má svého mladšího mazánka, kterého podporuje a my jsme tak na všechno sami.Máme roční mimi a při dnešní drahotě tak tak vyjdeme s mateřskou, spíše už uvažujem o jeslích, když člověk nemá podporu v rodině nezvládá to a navíc když ještě nebydlí ve svém. Holka, jak já ti závidím, brala bych i to staré od tchýně!!!! Život není fér.

aponchie
27. srp 2008

zivot neni fer,ale na kazdeho jednou dojde..myslim to spis tak,ze kdyz nekdo cilene kasle na sve vnoucata spise nez materialne citove tak se mu sakra vrati a ochuzuje se sam,bohuzel mi to trvalo dlouho nez sem na to dosla a vynalozila jsem hooodne energie do toho aby to tak nebylo a uplne zbytecne pac kdyz ma nekdo misto mozku... 😀 tak s tim nic neudelas kdyby jsi se na hlavu postavil..takze ja jsem rada,ze mala ma jednu babicku sice 100km daleko ale ta ji miluje a malicka to vi a po te co ma za dvermi,ktera ji nechce vidat vubec ani nestekne a i kdyby ji kupovala veci a nechodila za ni tak je to stejne spatne takze tak..kaslat na ne .. 😝

evaviki
27. srp 2008

Chapem tie, co sa stazuju. nemyslim si, ze im ide o pomahanie, alebo o peniaze. Podla mna by ich potesila drobnost za par korun a na to ma kazdy. Si vyratajte, kolko da rodina za cigarety, alkohol, kavu a pod. Ked nemaju na darcek, tak nech kupia trebars cukriky, alebo detsky casopis - tam ide o to, ze si spomenu a ze to vyberu s laskou. Bez ohladu na cenu.

lukin
27. srp 2008

evaviki: Jo, ale potom se zase najdou takové, které řeknou: Ona je tak lakomá, že malému donesla pouze bonbony a časopis.

maart
27. srp 2008

Holky, moji sousedce dala tchyne k narozeni druhe dcery ctyrlistek..... 😅 .....jojo, jako pekny, pro stesti, ale stejne jsme se nad tim pobavily. Nevim, prijde mi to prece jenom divne.... 😀 !

ella1
27. srp 2008

pekné,ale mohla k nemu pribaliť ešte niečo 😀

ja neviem,ale podľa mňa sa patrí,priniesť darček.ved komu inému,ak nie tým,ktorých máme radi?
ked idem na svadbu,tiež tam neprídem naprázdno!aj ked nám prišli...to je trapne..pozvete ľudí,s ktorými chcete stráviť ten krásny deň,dáte do toho kopu peňazí a niekto nič....
nič nie je zlé na tom,doniesť darček.ved to nemusí stáť tisíce,ale ja by som naprázdno nešla k nikomu......

a ked niekto nevie čo by mohol doniesť,tak nech sa spýta.....nie keždý musí vedieť,čo dieťa potrebuje.....