Lakomá babička. Jak je to u vás?

radankaa
23. únor 2008

Ahoj holky chtěla bych vědět jak je to u vás? My čekáme miminko a moje mamka mi ve velkém kupuje věcičky, kosmetiku a, kolotoč a vše co pro mimi budeme potřebovat. Pořád by něco kupovala říkala že kočárek taky koupí, a deník našeho dětátka. Ale za to tchýně ta nám ještě nekoupila nic a říkala že ani nekoupí až se to prej narodí tak podle toho jak jí znám tak donese dudlík ( v životě nic dražšího nám nekoupila ) jen nám pořád nutí staré věci co jsou ještě po jejich dětech to jest 35 let staré a to jistě chápete že o takové věci nemám zájem. pořád mi něco nutí zavinovačku, peřinky, povlečení, oblečky, ale jak říkám vše staré a v děsném stavu , a cítí se strašně uražená že to nechci že prej od mojí mamky beru vše a od ní nechci nic, ale je v tom velký rozdíl moje mamka nakupuje nové krásné věcičky tchýně mi cpe staré hnusné. Holky já nevím šíleně mi to vadí nevím jestli jsem taky lidově řečeno vysraná a chtěla bych aby nám taky kupovala jak moje mamka. Prostě mě to uráží že jsme od ní nic nedostali a ani nedostaneme. Poslední dobou k nám přestala jezdit nebo je uražená že mi nejsou dobré její věcičky, vyčítá mi to že by mi to mohlo stačit. Podotýkám tchýně je hrozně spořivá nosí oblečení 50 let staré a pokud se to úplně nerosype nové nekoupí. A to by chtěla i po mě.

meni
26. únor 2008

ahoj, přesně vím, jak to Radanka myslí, a moc nechápu ty, co jí za to odsuzují... Je jasné, že to trápí a hlodá, že jedna babička dá všechno co může, druhá nedá nic, je to extrém, ale když ono je nejlepší se tím vůbec netrápit....
Když jsme se s manželem brali, jeho rodiče nám dost přispívali, naši naopak zaplatili jen půlku hostiny, jo, a moje mamka ještě zaplatila z větší části suroviny na koláčky, a tím to nějak skončilo. Upřímně říkám, že kdybych to měla brát podle toho, jak kteří rodiče přispívají, že jedni dají co můžou a druzí nedají nic, byla bych asi naštvaná a řešila to taky, ale ono se to nedá. Od nikoho jsme nic nečekali, a pokud tcháňata něco dali, byli jsme samozřejmě rádi, ale to je všechno. Zrovna tak když jsme řekli, že budeme mít miminko, tak tchánovci rovnou, že kočárek je jejich starost, že si jen vybereme jaký chceme a oni ho pak koupí, tchýňka by už kupovala věci na mimi, což zatím nechci, a naši měli radost, ale že by se už ptali, nebo něco kupovali, tak to ne a upřímně to od nich ani nečekám.... Když budou chtít, něco pak dají, až se mimi narodí, ale vím, že od tcháňat toho prostě budeme dostávat víc a budou nás víc finančně podporovat. Našim nic nevyčítám, ani na to nemám právo, oni si děti vychovali a te´d už je to na nás, budou to naše děti, my se o ně musíme už postarat sami, aspoň to tak beru.
I u našich i u tcháňat to tak bylo, že jedni prarodiče podporovali víc, druzí míň, ale nikdo neví, co je k tomu vede, a jak to bude vypadat za pár let... A kdoví, jak se jednou budeme chovat my k našim dětem a vnoučatům...

nikes
26. únor 2008

tak další věc, kterou nechápu je, proč by měli rodiče platit svatbu svých dětí.To je přeci starost těch dvou, kteří se berou, ne? Sami se rozhodnou jakou svatbu chtějí, koho tam chtějí a vůbec o všem rozhodují sami, tak by si i měli sami vše zaplatit.

scai
26. únor 2008

nikes, ono to zas nepochopitelné není. Dřív vždycky strojili nevěstě svatbu rodiče a tak to většina rodičů bere i teď. Příjde mi to normální. My teda platili svatbu na třetiny (rodiče, tcháni a my) a kdyby jsme platili víc my,nezlobili bychom se,ale takhle mi to přišlo normální 🙂

sabca13
26. únor 2008

já nestačím valit oči a to jsem toho nestihla přečíst moc...myslím, že už ani nebudu...
asi budu za potvoru...ale což...
jediné, co na začátku čtu je oni mají peníze, ale nedají, švagrová má dost, tak proč jí dávají...
chápu radanko tvoji radost z dítěte, ale je to vaše volba a vy se podle ní chovejte a nechte druhé, aby se chovali, jak jim je přirozené...přece nechceš někoho do něčeho nutit...
říkáš, že tchýně nekoupí sobě nic nového, tak proč by kupovala vám? je hodná? proč jí nevysvětlíš, že staré věci nechceš? je ti to hloupé? mě by bylo... nebo bych jí to řekla do očí...
ale u tebe to trochu zavání závistí a nesamostatností... oni mají a nedají, oni se mají líp než my...nevím, nevím...teda

sabca13
26. únor 2008

jo a lakomá by byla, kdyby nedala nic!!!
chápu, že tě to mrzí, ale nikde není psáno, že ti někdo musí něco dávat, ne? buď ráda, že ji máte a neměj jí to za zlé... prostě taková není...necítí to tak... ber to tak a netrap se tím..

jojo1
26. únor 2008

radankaa, nevím, proč by naši rodiče MUSELI automaticky kupovat věci pro naše děti... můžou, ale NEMUSÍ...
já jsem ráda, když mi naši pomůžou s malým - tím, že u nich o víkendu přespí, že mi ho pohlídají, když potřebuju někam odjet nebo že k nim v neděli jdeme na oběd... ani by mě nenapadlo nadiktovat jim, co mají malýmu koupit a za kolik... třičtvrtě věcí na malýho jsem měla po nás nebo po sestřenkách, postýlku, židličku, oblečení, zavinovačky a byla jsem za to ráda. i teď nakupuju po frcech.
jaký to má smysl, když je mimino načančaný do oblečku za litr a leží v kočárku? pak to poblinkne a je po parádě. nebo načančat do oblečku za šílený peníze batole a pak na něj venku řvát, že se ušpinilo...

radankaa, asi jsi ještě moc mladá holčina - připadá mi, že to v hlavičce nemáš ještě moc srovnaný, bez urážky. hmotný věci nejsou důležitý, není důležitý, jestli ti tchýně koupí dudlík za 100,- nebo za 10,-, důležité bude, jaký vztah si vytvoří k tvému dítěti. třeba za rok založíš diskusi Babička se ve vnoučkovi zhlídla 😀

tak hodně štěstí.

f.nina
26. únor 2008

Tak já mám maminku která nakoupila malímu celou výbavičku a pořád něco kupuje.Druhá babička koupí jednou týdně maximálně jednu přesnídavku a to je vše,ale řeknu vám že mně to nějak nedostává protože vím že ho mají obě rády stejně.A jak se tak koukám tak RAdanko jsi teprve v 17tt a čekáš zázraky,jsi teprve na začátku a už by jsi chtěla aby ti tchýně začala kupovat věcičky???Buď ráda že ti dává třeba i ty staré,já jsem se taky hodně divila co mi to jako dává,ale teď co malej začal lozit tak to velmi ocenuji 😉 .Ale co ty víš třeba tě ještě překvapí 😉

arietiska
27. únor 2008

Kolik ti je radanko? Si snad umíš koupit všechno sama ne??? Našich babiček není vůbec povinost něco kupovat!!! Až se narodí tak třeba něco dostane. A ona stará zlatá zavinovačka ... se chováš jak fiflena a rozmazelná holka. Maminka tě pěkně rozmazluje vůbec nechápu, proč ti všechno kupuje ...

radankaa
autor
27. únor 2008

holky tak vidím že jsem tohle téma založila úplně zbytečně já jsem chtěla vaše názory a né to že mě odsoudíte a budete mě nazývat fiflenou, je vidět že jste některé tohle téma pochopila úplně špatně tak se radéji k tomu už nebudu ani vyjadřovat. těm které mě pochopili dobře děkuji za rady a těm ostatním ať se jim daří

konoupek
27. únor 2008

Radanko,no asi tě opravdu spousta holek nepochopila z toho si nic nedělej,kolikrát si psala,že nekupuješ věci drahý a za tisíce a pořád se tu někdo něčím takovým ohání.Chápu,že to zamrzí,ale opravdu si s tím nelam hlavu.Já taky od žádné babi nic nečekám a když něco donesou,tak donesou,jinak teda ani nepomyslím na to ,že by něco nosit měly.Ber to ,jak to je,tvoje mamka je tvoje a proto asi i tak ráda nakupuje,přeci jen tchýně.... 😝

alenka83
27. únor 2008

radanko, vůbec se nezabývej takovými názory viz arietiska. Je vidět, že je trošku odlišná a zřejmě není zvyklá, že by jí někdo udělal radost a něco jí koupil a tím pomohl. Přeci jen každá babička je hrdá na své vnoučátko a udělala by pro něj první poslední a ne naopak. Chápu, že když někdo opravdu nemá, tak nemůže koupit, ale vynahrazuje to jinak. Ale je jiné dělat rozdíly mezi tím komu koupím a komu ne a co. Přeci musí jít s dnešní dobou a cpát ti věci nedejbože po ní je hrozné. Vždť už to nemůže plnit svůj účel...Vše má svojí životnost! Hold tato maminka bude zřejmě jednou stejná jako ta tvá tchýně, Radanko. Takže hlavu vzhůru nad takovýmito názory.

berynka
27. únor 2008

Radankaa, buď v klidu 😉 . Já nesnášim, když mi na mrňouse dávají cokoli, už takhle je doma spousta krámů. Blbé je, když druhá strana nechce pochopit, jak to kolem miminka bude. Oblečení neřeš, nakonec ho budete mít tak jako tak dost, stejně tak hraček. A babičku pak využijte jinak 😉 . Ať vaří, žehlí, jezdí s kočárem ap. 😀

kochanski
27. únor 2008

radankaa; myslím, že se nemůžes zlobit za to, že tě některé holky nepochopily. Ono to totiž opravdu z tvých prvních příspěvků vyznělo tak, že nevíš co chceš a možná máš trochu přehnané požadavky.
Taky si myslím, že v téhle fázi těhotenství je docela unáhlené dělat předčasné závěry na budoucí vztah babičky-tchýně k nově narozenému vnoučkovi. Možná tě ještě překvapí, tedy pokud jí do té doby neodradíš svým odmítavým přístupem k čemukoliv od ní 😉 . Problém je, že tvoje mamka to s tou pozorností k ještě nenarozenému vnoučeti až přehání (nejspíš bude babičkou poprvé? a navíc čekáš vymodlené dítě, tak se to dá pochopit) a ty možná podvědomě tenhle přístup bereš jako normální a očekáváš, že by se takhle měla chovat i ta druhá babička.
Psala si, že se tchýně se starými věcmi obecně velmi nerada loučí, nosí je sama, oblékala do nich svoje vlastní děti a dokonce i švagrové ty staré věci dala...tak v čem je problém? Neporovnávej chování tvojí mamky a mamči tvého muže, ale maximálně (opatrně)srovnávej, jak se tchýně chová ve tvém těhotenství s tím, jak se chovala u tvé švagrové. A pokud i jí dávala věci staré, tak přeci mezi Vámi zas takové rozdíly nedělá?
Jasně, zničené a špinavé staré věci si od ní brát nemusíš, ale opravdu se mezi tím přívalem "prověřených" hadříků nenajde nějaký, který budeš moc využít? Promiň, ale tomu se mi nechce moc věřit 😉 . Zkus příště projevit dobrou vůli a z těch věcí si alespoň něco použitelného vybrat, dokud má tchýně snahu...určitě tím uděláš budoucí babičce radost...a spokojená babička se ti přeci bude za pár měsíců hodit, až si budeš potřebovat skočit třeba do města něco zařídit, nebo s kamarádkou na kafe 😉

ella1
27. únor 2008

nemusí byť rozmaznaná,ked nechce staré použité veci.
aj mne svokra také nútila a tiež to u nás bolo také isté,že mamina kúpila a svokra kúpila jedny dupačky a dala ich so slovami,že mali aj značkové za 600,ale jej také netreba.povedať to nemusela,ved ja som to nežiadala,ani teraz od nej nič nechcem.ked si to myslela,ok,ale mohla si to nechať pre seba.
len ma štvalo,že veci,čo mi nútila,boli otrasné a ja by som ich svojmu dieťaťu nedala ani po dome a ešte sa aj urazila,ked som ich odmietla.
ja som názoru,že radšej menej ale nové(resp. v super stave) ako plno ale hrozné a aj tak ich nikdy nepoužijem.

ella1
27. únor 2008

no a bohužiaľ moja svokra sa ani neprejavila iným spôsobom-to znamená,že nejaký zaujem nemá o vnučku.takže ani kočíkovanie a takéto veci sa nekonali.

nikes
27. únor 2008

alenko83, nechápu proč se navážíš do arietisky? Napsala pouze svůj názor a napsala to přímo, bez nějakých kliček, což si myslím, že tady hodně na to holky nejsou zvyklé. To, že je babička hrdá na své vnoučátko ještě neznamená, že mu bude kupovat různé věcičky a navíc , jak můžeš psát takovou hloupost, když je Radanka teprve v 17tt, takže mimi ještě není na světě. Víš, teď se na mně zase ty nezlob, ale naopak ty mi zase připadáš, že si zvyklá hlavně brát. Holky, to , že Vám Vaše maminky kupují vše možné a tchýně ne ještě neznamená, že je tchyně zlá nebo lakomá. Už proboha nejste malé děti, aby Vám museli rodiče pořád něco kupovat. Buďte rády, že máte babičky a dědečky, co mají říkat ty, které nikoho nemají. A svým tchýním buďte vděčně aspoň za to, že vychovali dobrého tátu a manžela.

vazicka
27. únor 2008

radanka ja som ťa pochopila... mne by tiež vadilo, keby mi niekto nútil staré veci... moj manžel dokonca chcel priviezť 20ročnú postielku po svojej sestre... povedala som mu, že ked ju vyšmirgluje, nalakuje a dá do poriadku, nech sa páči...ale to nie... tak som pekne povedala, že pre svoje bábätko chcem novú, máme na hocijaké iné veci tak neviem prečo by sme nemohli kúpiť novú postielku...samozrejme, že sme ju kúpili...

ella1
27. únor 2008

tak ja som nič nečakala ani nečakám.ale je fajn,ked vám niekto na začiatok pomôže napr. finančne.
17 tt je naozaj skoro a neznamená,že jej svokra sa neteší na vnúča.
ja by som bola rada,keby tá moja aspoň prejavila záujem,ako sa máme,či netraba pomôsť napr. pokočikovať atd.....
a nie prísť a len kritizovať. 😒

alenka83
27. únor 2008

nene, nikes, asi jsi to nepochopila, co jsem tím chtěla říct, jen mě naštvalo, že hned napsala, že je fiflena, když vůbec nepochopila, co Radanka chtěla tím vším říct. Ano, souhlasím s tím, že neznamená, že každá babička bude kupovat svému vnoučátku všechno, proto jsem také psala, pokud jsi to nečetla, že to pa vynahrazuje jinak. Jen nesouhlasím s tím, aby jí hned někdo nazýval fiflenkou. Také zastávám názor a i já se toho držím, že v 17 tt je ještě brzy něco kupovat nebo tak. Sama skoro nic nemám, takže to je v pořádku. Jen tý Radance touto diskuzí šlo zřejmě o něco úplně jiného. Ale chápu, že každý svého štěstí strůjce a tak to beru. Sama nemám rodiče, takže zvyklá brát nejsem. Není od koho a jsem ráda za vše, co dostanu od tchýně nebo sourozenců, takže to Ti to připadalo špatně, že jsem zvyklá brát. Sama jsem zdědila spoustu věcí a jsem ráda, ale o toto tu přeci nejde...

nikes
27. únor 2008

ještě jsem chtěla napsat, že máme taky několik starých věcí a jsem za ně moc vděčná. Bydlíme v rod. domku s velkou zahradou a když je malá venku, tak ji obléknu ty staré věci. Je to moje první dítě a taky jsem byla tak hloupá, že jsem utrácela za nové věci a úplně zbytečně, protože hodně věcí malá nikdy ani neměla na sobě, protože než jsme je stihli využít nebo jsme si oblíbili nějakou věc (tedy spíš já) a malé jsem ji pořád oblíkala, tak malá z těchto věcí vyrostla. Když byla malá menší, tak jsem ji musela i 5x denně převlíkat, protože i když při krmení měla na sobě brydáček, tak se stejně pěkně zakypala nebo při přebalování , takže když pořád dokola budeš dítěti oblékat nové věci , tak ti to bude líto, že je neustále musíš prát a ty věcičky už pak taky nevypadají tak super.Ale na tyto věci přijdeš, až bude prcek na světě.Teď už jsem o něco chytřejší a už tak moc nekupují nové věci, ale (teď budu dělat reklamu), nakupují hlavně na mimibazaru, kde za pár kaček nakoupíš použité , ale moc pěkně věcičky za málo peněz.

jahodas01
27. únor 2008

baby ja si myslím, že to celé neni o kupovaní a dávaní, ale o tom, že jej niekto núti otrasné vecičky... ruku na srdce, ktorá by to chcela, bez rozdielu či je v 17tt alebo 40tt... každá mamina chce pre svoje mimi pekné vecičky... ja som toho názoru, že ked chce niečo niekto dať, nech dá poriadne - nemusí byť značkové... a ked niekto nechce dať, tak nech nedáva na posmech, nech nedá vobec...nikto sa neurazí... neviem prečo by som sa mala tváriť že som vdačná a natešená ked mi dá niekto totálne handry...

alenka83
27. únor 2008

ale to je pochopitelné. I já mám spoustu zděděných věcí a jsem moc ráda. Nové nekupujeme, jen výjimečně ty, co nám opravdu chybí. Takže s tím s Tebou souhlasím...

jahodas01
27. únor 2008

nikes a máš aj také 30ročné zažlknuté, flakaté, ako písala radanka, že jej svokra núka...?

nikes
27. únor 2008

vázičko, já jsem teď na aukci vyhrála za Kč 230,- vč. poštovného ,houpacího kohouta (starý 20let) a včera mi ho pošta doručila a můžu ti říct, že vypadá velmi zachovale. Moje kamarádka použila vše (včetně postýlky, po ní) pro svoji malou, všechny věcičky pořádně vyprala, hračky pořádně umyla a můžu ti říct, že ty věci vypadají skvěle a vůbec by si neřekla, že jsou některé 30 let staré, takže ne všechny staré věci vypadají zle. Holky, uznejte, že např. nové hračky nebo oblečky pro děti stojí hodně peněz a vážně mi za to připadá zbytečné utrácet . Jak jsem již psala, sama jsem byla tak hloupá, že když jsem viděla v hrač. nějakou pěknou hračku, tak jsem se nedívala na cenu a prostě ji koupila , no a malá si s ní párkrát pohrála a konec. Ono děti stejně nejvíc baví ty nejobyčejnější hračky (aspon naši princeznu). Teď hlavně doufám, že budeme mít ještě jedno dítě , abychom všechny ty věcičky využili. Na malou jsme čekali dlouhých 6 let a máme ji jenom díky IVF, takže je to vymodlené dítě a rodičům a tchánovcům jsme o tom, že ji čekáme řekli až když jsem byla na konci 5 měsíce.Tchánovcům a našim jsme řekli, že nechceme aby při každé návštěvě něco přinesli malé, protože nechceme, abychom dopadli jako moje kamarádku. Její maminka neustále něco kupovala svému vnoučkovi a ten, když je nyní navštíví babička , tak první, co se zeptá je, co jsi mi babi donesla a když řekne, že nic, tak je naštvaný a nebaví se s ní. Tak bych rozhodně nechtěla dopadnout

nikes
27. únor 2008

jahodo, to je si myslím hodně relativní. Někomu ty věci můžou připadat hodně zažloutlé, flekaté a vůbec otřesně a někdo si řekně, že je prostě vypere a že tam zůstane nějaký flek, tak to mu třeba nevadí, protože ty věci bude mít dítě jenom na doma a k paní doktorce mu oblíkne nové věci. Já jsem taky dostala pár starých věciček od moji kamarádky (byly ještě po ní, tzn. něco přes 30 let). Dala mi je , protože ona děti mít nemůže a smířila se s tím. Sama mi řekla, že některé věcičky jsou už na odpis a že nebyly prané několik let, ale já jsem ji říkala, že si je všechny vyperu a určitě je využiju. Některé fleky skutečně nešly odstranit, ale jak jsem již psala, na venek jsou skvělé. Děti , když jsou venku, tak jsou za chvíli špinavé.

vazicka
27. únor 2008

nikes - ja by som sa nebránila tej 20ročnej postielke, keby ju manžel dal do poriadku... ale asi ani ty by si nechcela dať svoje prvé, bábätko do postielky s olúpaným lakom a ešte k tomu rozsušenej... ja nie som proti starým veciam - pokial sú v poriadku a vypadajú slušne... a kedže máme na iné hlúposti a moj manžel nebol ochotný hrať sa s tou starou postielkou, lebo nemá na to čas, tak ja som tam odmietla uložiť naše bábo... asi tak...

jahodas01
27. únor 2008

nikes to je fakt relatívne... niekomu sa zdajú 30 ročné vecičky ktoré sú zažlknuté a flakaté, proste úžasné, a niekto by ich neobliekol decku ani okolo domu... je to fakt vec názoru... nie všetci sme rovnaký a preto netreba radanku súdiť... nie sú 30 ročné veci, ako 30 ročné veci...

nikes
27. únor 2008

Jahodko, nevím, jestli si četla všechny příspěvky, ale tady přeci nejde o staré věci. Jde o to, že kdyby tedy byla babička skutečně lakomá, tak by ji nedávala ani ty staré věci, ne? A vůbec, mimi ještě ani není na světě, tak by se věcičky ani dávat neměly. A hlavně, nikdo nám není povinný něco dávat, vč. našich rodičů. Je vážně daleko důležitější, jaký to je člověk a jak se třeba chová k vnoučátkům. Naše sousedka se taky nerada loučí se starými věcmi a i když má dost peněz, tak si nerada kupuje nové věci. I svoji snaše dává použité věci a ona si u nás na ní hodně stěžřje. Prý má peněz, jak želez a dává jim staré věci. Ale je to skvělá babi a její snacha už nevidí, že ji vnoučátka může kdykoliv přivézt a ona je bez remcání hlídá. Některé snachy vážně nechápu a naopak se nedivím některým tchýním, že svoje snachy 2x nemusí. No, malá se vzbuila, tak letím.

aponchie
27. únor 2008

ja musim souhlasit s nikes.me prijde taky celkem ujete ale to mohu rict az ted co mam dite a vidim to s odstupem,nicmene ja jsem takova povaha ze mam na malou nadherne krasne znackove veci a prosim skoro vsecko ze second handu a velkych slev v tesku cherokee a nestydim se za to ba naopak mi to prijde zbytecne utracet nemistne sumy za nove veci.na zacatek jsem taky mela spoustu novych ale i onosenych a je mi uplne jedno kdo si co vyklada a posuzuje podle toho pro me jsou dulezitejsi veci nez nejake dupacky znackove za 400kc treba.s tim houpacim kohoutem je to super ja bych ho brala vsema deseti jsem rada ze bracha ma 16let a mam po nem hromadu veci na malou a po me jeste!!postylku ktera ma snad 30let bych nevymenila ani za nic a to sem mela novou za1300a nahovno totalne vrtkav mala a tak takze ja jsem velmi vdecna za ty veci ktere mamka byt 20 30 let nekde skladuje pac se o ne stara a obnosi je spousta deti a nemuzou byt znicene pac deti to mas na chvilenku a kdyz se o ne dobre stara vydrzi vecnost a co si budeme povidat dneska jsou veci fajnove krasne ale delane aby vydrzely co nejmene a musela jsi koupit dalsi kdezto ty stare radoby OUT jsou nejak porad kvalitou OK..ber vsecko a skladuj a klidne i na cas zapomen a vzpomen si za 2 roky treba 😀

kochanski
27. únor 2008

aponchie, tak pod to se ti klidně podepíšu 😉