Lakomá babička. Jak je to u vás?

radankaa
23. únor 2008

Ahoj holky chtěla bych vědět jak je to u vás? My čekáme miminko a moje mamka mi ve velkém kupuje věcičky, kosmetiku a, kolotoč a vše co pro mimi budeme potřebovat. Pořád by něco kupovala říkala že kočárek taky koupí, a deník našeho dětátka. Ale za to tchýně ta nám ještě nekoupila nic a říkala že ani nekoupí až se to prej narodí tak podle toho jak jí znám tak donese dudlík ( v životě nic dražšího nám nekoupila ) jen nám pořád nutí staré věci co jsou ještě po jejich dětech to jest 35 let staré a to jistě chápete že o takové věci nemám zájem. pořád mi něco nutí zavinovačku, peřinky, povlečení, oblečky, ale jak říkám vše staré a v děsném stavu , a cítí se strašně uražená že to nechci že prej od mojí mamky beru vše a od ní nechci nic, ale je v tom velký rozdíl moje mamka nakupuje nové krásné věcičky tchýně mi cpe staré hnusné. Holky já nevím šíleně mi to vadí nevím jestli jsem taky lidově řečeno vysraná a chtěla bych aby nám taky kupovala jak moje mamka. Prostě mě to uráží že jsme od ní nic nedostali a ani nedostaneme. Poslední dobou k nám přestala jezdit nebo je uražená že mi nejsou dobré její věcičky, vyčítá mi to že by mi to mohlo stačit. Podotýkám tchýně je hrozně spořivá nosí oblečení 50 let staré a pokud se to úplně nerosype nové nekoupí. A to by chtěla i po mě.

pietra
23. únor 2008

mne svokra kupila jeden balik plienok, ked sa mala narodila, usila na krstiny krasne saty a potom dlho dlho nic. A teraz uz caka pekna suknicka v skrini - este je nam obrovskaaaa, ale to vraj schvalne, ze jej nebude predsa davat nieco, v com ju nie je vidno vo fusaku, takze az v lete, nech ju ostatni obdivuju 😀
radanka, naozaj sa tym prestan trapit a mysliet na to, neocakavaj nic a nebudes sklamana

radankaa
autor
23. únor 2008

mikca manžel by určitě ten kočárek nechtěl moc se mu líbí ten co jsme si vyhlídli, jen je tak trochu neštěstný z toho že neví jak má mamce říct že chceme pěkné věci a né takové staré a zničené, manžel byl taky celý život vychovávaný k šetření jak se ke mě nastěhoval tak si přenesl jednu igelitku s vecma a to ještě byli věci po dědovi oblékal se fakt děsně, ale naštěstí jsem si ho převychovala a nakoupili se nové věci a ty staré vyhodil, ale dlouho s tím zápasil než se předělal a teď říká že ty věci které dříve nosil že by už na sebe nikdy nevzal, není tomu dlouho co manželovi umřel děda měl 90 let a tchýně všechny věci po dědovi přinesla pro manžela že to je škoda vyhodit tak si určitě dovedete asi představit jaké to byli věci když byli po dědovi který měl 90 let, a měli jsme velký problém jí vysvětlit že to fakt nechceme ještě dneska to má v ložnici a snaží se to někomu udat aby to nemusela vyhodit

rebeka1977
23. únor 2008

no moja svokra je v pohode....sice ked som bola tehotna nedostala soim nic....ale to aj moznopreto, lebo vzdy ked sme sa tretli tak som je povedala, ze vsetko mam....viete ja mam taky pocit, ze ak by mne nieco dala, tak by som sa jeje citila zaviazana.....ked sa drobec narodil, tak dostala peniazky a oblecenie, a vzdy jej nieco da aj teraz...zato moja mama...wau ta teda nesetri, a s dedkom su uplne super stari rodicia

radankaa
autor
23. únor 2008

pietra možná máš pravdu třeba pak toho donese více a budu sama překvapená uvidíme sice to nečekám znám už jí dlouho na to aby mě tak překapila, ale uvidíme možná prcek něco dostane

pietra
23. únor 2008

radanka, ja totiz hovorim z vlastnej skusenosti. Z manzelovej strany sa rodia sami chlapci a vzdy tuzili po dievcatku (svokra ma troch synov, kazdy z nich mal byt dcera 😀 a obaja manzelovi bratia maju zas chlapcov, neviem ako ten druhy, ale jeden chcel mat dcery 😀 ). Svokra hovorila, ako bude nasej malej sit, ako ju bude rozmaznavat. A potom sa narodila Kristinka a .... bola som sklamana, strasne sklamana. Jedny saty na krstiny, plienky a niiiiiic. Aj som ju poprosila, nech mi usije rozne farebne vecicky na zavesenie do kocika, lebo Kika nechcela v kociku spinkat a toto ju malo rozptylit. Nadchla sa myslienkou prednesenou uprostred leta, kocik ideme uz vymenit za sportak a vecicky usite nie su. A potom som si povedala dost, nebudem sa trapit a hned je mi lahsie. A z kazdej malickosti, ktoru kika dostane od svokrovcov sa tesim a tym, ze uz nic necakam, som vzdy milo prekvapena 😀 Najhorsie pre mna bolo zmierit sa s faktom, ze su viac a menej oblubeni vnuci. S tym este stale trochu bojujem, ale uz sa zmierujem. Vsetko si vynahradzam u zvysku rodinu - kika podostavala tolko veciciek, ze som to vazne ani necakala.

cazadora
23. únor 2008

tak pokud nechce nic dát nebo na to nebá tak ať nic nedává ty nemáš právo být naštvaná nebo uražená nechce nechce. Jinak mě zase cpala věci po mě moje máma a dostkrát jsme se kvůli tomu pohádali taky sem nechtěla nic z toho byla uražená pomalu párkrát brečela jí se vybavovali vzpomínky na to jak jsem jáí byla malá a mě to přišli astrašný hadry no už sme si to vysvětlili sice si občas rýpne ale dobrý už pochopila že mi to nevnutí 😉chce to pevný nervy oni to myslí dobře ale my přece chceme mít mimča naparáděný že

zuzik03
23. únor 2008

radankaa, dítě jste si pořídili s manželem a nikdo nemá povinnost vám na něj cokoliv dávat, cokoliv na něj dostanete, tak je to jedině dobrá vůle těch, co vám to dávají, takže pokud to využijete, pěkně bych poděkovala a vzala si to a pokud ne, taky bych pěkně poděkovala a vysvětlila, že se vám to nehodí a zbytečně by vám to zabíralo místo v bytě. nezlob se na mě, ale přijde mi, že to trochu moc prožíváš a zbytečně se tím necháš stresovat, to je přece zbytečné, radši si to těhu užívej v klidu 😉

kalo
23. únor 2008

radankaa: já bych byla ráda i za to, že ti něco nabídne. To je přece taky hezké, když vám aspoň něco chce dát. U nás je to tak, že moji rodiče malé dárky a věcičky taky kupují, ale tchýně jí od narození nedala ještě VŮBEC nic. Čekala jsem, jestli něco dostane pod stromeček a dostala plastový nočníček...no dobrý...Ale na to, že je to její jediné vnouče a ještě bydlí vedle nás, tak jsem taky zklamaná.....
Když se ti staré věci nehodí, tak je můžeš odmítnout, ale aspoň se snaží... 😒 😒

kukona1
23. únor 2008

RADANKAA,možno ti zatial nič nekúpila,ale možno budeš prekvapená ked sa to dieta narodí.Ja som to mala podobné so svokrou,núkala mi staré saténové zavinovačky,trvala na tom že v kočíku musím mat paplonik a podušku ako sa kedysi nosili,malá sa narodila na jar.... 😀 .Bola som 6 mesiacov na rizikovom,do nemocnice prišla iba 2 krát a to na 5 minút lebo jej išiel autobus,potom by musela íst až za hodinu,možno 3 krát mi zavolala,aj to,či moj manžel prišiel za mnou lebo ešte neni doma.../ ona býva s nami/.....
Prvé 3 mesiace si vobec malú nevšimla,doteraz s nou bola vonku iba raz a to iba preto,že som jej vytkla,že ostatné babičky sa pýšia vnúčatkami ...ale teraz mi to vynahrádza,venuje sa malej naplno,...malá už rozpráva,je samostatná...
ale to neni podstatné,podstatné je že to dieta bude mat rada,bude mu dávat lásku a to je viac ako hmotné darčeky.Ten dudlík si kúp aj sama,ale ver tomu,že ked budeš unavená alebo si budeš potrebovat niekam odskočit,alebo porobit-je viac ked sa ti bude mat na tú chvílu kto o dieta postarat...
teda to je moja skúsenost.....nepoznám vašu babičku....ale ked sa dieta narodí určite ju to nenechá chladnou....

gedren
23. únor 2008

Zuzik to napsala pekne - nevim, proc se tak stresujes takovou nepodstatnou veci. Vsak preci Ty budes mit miminko, Ty se na nej tesis, Ty sama hlavne vis, co mu chces koupit za vybavicku... Kazdy clovek z okoli projevuje svou naklonnost jinak, nekdo slovy, nekdo darky, nekdo si mysli, ze ocenis to, nekdo ze ono...tchyne proste nevi, jak na to, sama treba nepoznala pekny vztach s rodici ci tchanovci... Ja bych treba zase nebyla rada, kdyby mi nekdo furt neco kupoval, protoze mam fobii z veci, proste cim min veci, tim lip, a treba vanoce uplne bez darku jsou pro me ideal 🙂 Takze takova maminka, babicka nebo tchyne se tezko zavdeci, pokud presne nevi, co by jeji dcera, vnucka, snacha ocenila. Nekdo chce radsi dite hlidat, nekdo drahe nove darky, nekdo naopak oceni ty 30 let stary pliny, protoze vydrzej vic nez novy...

Zkus trochu oddelit tech vic problemu, ktere se tady stretavaji: proc Te tolik irituje, ze Ti tchyne nic nedava (resp. cpe ty stare veci)? Protoze sama na ty nove veci nemas? Protoze mas pocit, ze neprijima Tvoje dite? Protoze mas pocit, ze svoje druhe deti/vnoucata ma radeji? Co z toho ti nejvic vadi a proc? Jak by sis predstavovala, aby to bylo idealne?

A jinak myslim, ze je orpavdu jejich vec, za co sve penize utrati, a neznamena to, ze nemaji radi sve budouci vnouce. My taky vydelame dost a usetrime dost, mohli bysme oblikat Helcu do znackovych hader kazdy den novych, ale nevidim duvod, proc to delat, prijde mi to zbytecne. A Tvoje tchyne ma ty limity mozna nastavene proste jeste o trochu vyse, ze kdyz oni to zvladli v tech starych zatuchlych kosilkach, tak proc ne vy 🙂 Proste kazdy vidi svet jinak, ostatni lidi nezmenis, a cim driv se s tim smiris, tim lip 🙂 [Jinak ja osobne bych za ty zatuchly kosilky taky rekla, ze dekuju, nechci/nepotrebuju, kdyby mi je fakt nasilim cpala, tak bych to osmitla ostreji, kazdopadne bych nemela nejmensi problem s tim, ze se obratem nevytasi s necim, co vice vyhovuje memu vkusu - to si prece muzu koupit sama ;)]

mirka414
23. únor 2008

my to mame opacne svokor,svokru uz nemame by dal malinkej aj modre z neba a to doslova a do pismena...nepovie jej inak ako milacika strasne ju miluje a spravil jej konto kam jej dava peniazky,ktore si moze len sama vybrat,ked bude mat 18rokov.plienky kupuje jedine on 😀 ,aj stolik a stolicky do izbietky a fusak na zimu...moja malinka ma najlepsieho dedka na svete.

elinka27
23. únor 2008

no u nas je to to iste, ked som bola tehu,tak moja mama kupovala stale nejake veci a aj to tak ostalo.Od svokry sme dostali akurat tak jeden overal, ked prisla pozriet maleho a capicku, totalne nemozne od cinanca, tusim najlacnejsie co mali.Ale ked ma toto nosit,tak to sa fakt radsej obidem, lebo potom sa citi urazena ze to malemu neobleciem.Tento problem maju aj svagrine,kupuje somariny neprakticke.A ked pride k nam tak vidi lehatko, kolotoc,vysielacky,kolotoc a pod., a aj co ma maly na sebe,tak sa opyta, len ci je to nove a co to stalo.Ja len odpovedam," je to nove ale co to stalo neviem kupila to moja mama".Ale jej to vobec nedochadza.Nechcem ju posudzovat,kazdy nema tolko aby kupoval,ale svokrovci maju rodinny dom, obaja robia, a nasi su na tom horsie financne, a na dochodku.takze o tom to asi nebude

paska
23. únor 2008

😀 bohovsky nazov 😀

aponchie
23. únor 2008

radankaa kukni do rodina tam sou sekce tchyne,babicka dedecek na baterky a tak.pocti si a uvidis ze na tom jeste nejsi tak hrozne 😉 ja nedostala od tchyne skoro nic teda abych nekrivdila 5tisic na kocarek a tim to haslo pak uz jen sponecku hrklavku za 27kc tot vse a musela se koukat jak cpe vse svagrove a navic o veci ani tak nejde zajem je horsi kdyz nema,a to ti mohu z vlastni zkusenosti rict ze si neumis predstavit jak je to srdcervouci kdyz ti tchyne z nenavisti k tobe odmita dite cca 2roky!absolutne.takze zkus to od ni brat a hlavne ji o samote rekni ze to chapes ze je sporiva ale ze bys ocenila i neco noveho a nezoufej pac je jeste brzo treba se zmeni kdyz se to narodi anebo zkus se kuknout do tech veci a treba neco najdes co by ti vyhovovalo ted to jeste nemusis chtit ale pak to treba ocenis az se ti bude mimi pocuravat a budes potrebovat nahradni perinku povleceni a tak o obleceni ani nemluvim mej je na prvni krmeni nebo kdyz se prcek uci jist prece si nezaseres hned ty nove vecicky 😉 ale nenasla sem co rikas ji ty na ty veci jen co rika ona tobe.

monas
23. únor 2008

Taky bych to tak neřešila, hlvně uvidíš, jak to bude, až se mimi narodí, hlavní je, jaký k němu bude mít tchýně vztah, jestli ti bude chtít trochu třeba pomoct, pohlídat, jaký o něj bude mít zájem. A to nepoznáš ani tak z toho, kolik mu toho koupí. A co ty víš, třeba se do něj tak zamiluje, že mu bude cpát horem dole. Nám toho taky hodně koupili moji rodiče (hlavně pomohlo bezmála 20000 na kočárek) a dodnes malýmu pořád kupují nějaké hračky, oblečení atd, měla jsem i zavinovačku po mně a bratrovi, tu jsem nejdřív vůbec nechtěla, ale nakonec jsem ji ocenila!! Tchyně je taky z jiného těsta, peněz má dost, ale je prostě jiná, každý tohle vidí jinak. Sama si i na sebe kupuje hodně laciné věci, triko za 150 už jí přijde jako hrozně drahé atd. Ale občas něco malýmu přinese, jsou to většinou laciné věcičky, ale taky poslouží a hlavně má o něj zájem.
Jasně, je nepříjemné, když ti pořád nosí staré věci, které sama považuje ještě za ucházející, ale ona to tak prostě vidí a nemyslí to určitě zle, spíš naopak. Ale nemyslím, že by to zas byla taková tragédie, povznes se nad to, nenech se tím tak rozhodit, poděkuj, odmítni, nebo si to vem a stč to na chvíli do skříně a až to bude mimču malé, tak jí to vrať, je spousta řešení...

zany
23. únor 2008

Já jsem tohle dřív taky řešila a učím se nad tím povznášet...
Pro mě ani nejsou tak důležité věci, hračky, atd... ale jestli malého vídá, pohraje si s ním a věnuje se mu 🙂 Někdy mám pocit, že by se mu mohla věnovat víc, víc s ním trávit čas a i s ním jít ven. Ale pokud tchýni poprosím a pohlídá kdykoliv může! Sama se i nabízí, ale zas jí nechci využívat...
Mamka mu taky nekupuje nic často a nebo kravinky, ale beru tak, že to koupit chce! Pokud tchýně nechce, tak jí přece do toho nemůžu nutit 😉
Synovcům třeba upletla svetr... Honzíkovi nic 😒 Ale beru to tak, že buď vidí, že takovéhle věci máme a nebo to prostě nestíhá a svetr bude příští zimu! A když ne, tak ono se to taky nepo... 🙂

A souhlasím s Gedren, že bych věci odmítla a zkusila bych i vysvětlit, že my chceme pro své miminko nové věci a zdůvodnit i proč! Pokud je to vymodlené mimčo, jak jsi psala, tak to snad dokáže pochopit. Čekáte na něj dlouho a proto pro něj chcete to nejlepší a staré věci neodpovídají vaší představě!!!

draga
23. únor 2008

radanka já dostávám pořád plný igelitky hadrů po nějakých dětech..něco přeberu a když je to dobré tak si to nechám, ostatní jsem nalifrovala do krabic a postupně *vymizely* z domu 🙂) a když se mě ptají kde to je tak říkám, že už z toho malej vyrostl 🙂)
ber to tak že až tady nebudou tak bude mít tvoje mimi o babičku a dědečka míň...třeba až se narodí budeš překvapená jak se budou o prcka starat a to je to nejdůležitější 😀

elise
23. únor 2008

ahojte, tak ja som od svojej svokry nevidela nič 8 rokov od kedy som vydatá nikdy mi nič nedala a ani malému a jeho ani nevidela od narodenia nemá onho záujem. preto ja by som sa tešila aj starej zavinovačke, oprala by som ju a na doma by sme ju nosili ako aj staršie vecičky na doma sú dobré bábo rýchlo rastie tak to nemá ako znosiť. vážte si že vaše svokry prejavujú záujem o vás aspon takto tá moja kašle na svojho vnuka a na nas

olivia.a
23. únor 2008

Jé, to já mám opačný 'problém'. Tchýně by nanaše mimi pořád něco kupovala a já přitom moc dobře vím, že by ty peníze moc potřebovala na vylepšení bydlení, své oblečení apod. Je mi to trapné pořád od ní a od babičky v důchodu pořád něco přijímat. S manželem totiž máme několikanásobně vyšší příjmy než ona, takže na mimi můžeme koupit opravdu všechno co potřebuje. Já zastávám názor, že mimi ocení stejně jen to moje prso a ostatní je mu ukradené, takže většina nákupů na mimibazaru z druhé ruky a jsem opravdu spokojena. Ty dárečky tchýni pak zase oplácíme dárečky vánočními a na narozeniny, ale stejně manžel nakoupí něco rychle na poslední chvíli, co se jí určitě k ničemu hodit nebude. Takže takové dárečky pro dárečky. 😢
Nedávno jsem viděla moji maminku sedět na terase a učit její vnoučata nějaké písničky. Vyly na celou vesnici. Paráda 🙂 🙂 To je ten dárek, ne jen pohlídat, ale něco s vnoučaty dělat, něco je naučit. Třeba dělat draka, skládat lodičky, hrát karty, zavazovat tkaničky.. takové dárečky těmi materiálními nenahradí.

mirka414
23. únor 2008

olivia.a krasne si to napisala 😵

digysa
24. únor 2008

radankaa: Ako to citi Tvoj manzel? Mna by skor mrzelo, keby mi moja vlastna mama nedala ziadny darcek pre deti. Co sa svokry tyka, tak ja necham manzela, aby si to s nou vybavil a "hanbil" sa za tie "bohovske predpotopne" dary.
Tiez mi jeho mama nosila take blbosti a nie iba pre syna, ale aj na moje narodeniny....ukazala som to manzelovi a ten to vsetko "bachal" do kosa.

Aj Ty to tak urob, prijmi, podakuj, zahod a ked sa spyta, kde to mas, tak sa to pokazilo, roztrhlo....a co sa kocikov, hupaciek, sedaciek a inych technickych veci tyka, tak to by som jej rovno povedala, ze lekarka, alebo v poradni pre prvorodicky ma upozornili, ze tieto veci by sa mali kupovat nove, z technickych a bezpecnostnych dovodv.

Mne naposledy kupila svokra pre malu take satky, no hroza. Zobrala som si ich a v zivote jej ich nedam na telo. Ked sa ma spyta, ze preco, tak poviem, ze : vyhadzala sa mi z tych siat, alebo uz su jej male... 😀 😀 😀

gabbi
24. únor 2008

Radanko o jak ja TI rozumim 😅

My zijeme v zahranici a neoocekavala jsem od nikoho nejake velke dary, ale uprimne potesila me kazda malickost.
Maly se narodil pred Vanocema a tchyne moc dobre vedela, ze tady poleti moje mamina. Vsichni nakoupili a poslali po mamce az mi to bylo blbe, ze mamka musela tahat kufry plne darku🙂 Tatak s babickou a tetou poslali malemu penize na postylku (ne ze by tech penez meli moc nazbyt), mamka nakoupila oblecky, upletla svetr a privezla hracky a muj bracha sel kvuli toho na brigadu a vsechny penize utratil pro maleho. Segra od manzela taky poslala par veci a co tchyne??? Ani prani k narozeni miminka, ani pitomej dudlik. Docela me to mrzelo, ale manzel mi rekl at to neresim, ze s tim proste nic neudelam a budu se zbytecne trapit. Nejhorsi na tom je, ze je to prvni vnuk a jak porad basnila jak strasne to bude super, ze se bude chlubit sousedkam a konecne ma vnoucka a tak.
No jak se tchyne velice podivila, kdyz ji manzel rekl, ze letos jim penize k Vanocum neposle, ze za to koupi synovi nejake veci, ta byla vyvalena jak pojistky za bourky......

bramburka
24. únor 2008

moje tchně je supr, koupí víc než naši, protože na to má, na rozdíl od našich. Mě jen mrz, že jednou řekla, že ale 1. vnouče je Terezka a tu že bude mít vždycky nejradši. Tak jsem jí jen řekla, at si myslí, co chce, ale nikdy to neříká před dětma. 😒

bramburka
24. únor 2008

a je teda fakt, že v těu mi nic nekoupila 😉 až když se malá narodila 😉

lienocka235
24. únor 2008

ja to moc nechapem...preco by mala kupovat... nam nedala svokra nic ani malej ani na svadbu ani na narodky vianoce a tak.. a proste to neriesim kto chce da kto nechce neda.. a hotovo

mohla by som sa radankaa opytat.. vy jej kupujete na sviatky?
a este cosi.. mne sa hrozne pacia take tie stare kociky... ako vyzera ten po tvojom muzovi..?

ocicka
24. únor 2008

To ja se ti zase nedivim, ze te to mrzi a rozciluje. Ja mam super tchyni, ale faktem je ze nam vetsinu nakoupila moje mamina, a tchyne porad chodi a rika, ze nevi co nam koupit, ze vsechno mame a nic nepotrebujeme.Ano vsechno mame protoze holt to jdu koupit kdyz maly vyroste z bodicek a jsou potreba vetsi, ale ja to nakoupim a pak se dozvim ,ze nic nepotrebujeme a vse mame...Ale kazdy je nejaky, tak se to tak musi brat 🙂

agentka
24. únor 2008

Ahoj holky,hlásím se do klubu.Moje skoro tchýně je děsná bába.Je strašně hnusná na přítele,a to mě vážně se..
může se přerazit,a pořád je to málo.Hlavně že svojí 31 letý dcerušce nakupuje i UM.Pořád říká,jaká je chudinka,jak jí bolí záda,jakej je to zápřach mít 2 děti atd.Přitom je ráda,že se postará sama o sebe,je děsně líná.Nejlepší je,že porovnává našeho 5 měsíčního kloučka s jejím 9 měsíčním,takže nám 3 týdny po porodu řekla,že naše dítě nereaguje jako ten její a tak 😠 😠 😠

briketa
24. únor 2008

Ja sa opytam naopak - a preco mate pocit, ze by vobec mali rodicia (obe strany) vobec nieco kupovat?
Ved do nas vkladali cely zivot a teraz ked sme uz dospeli by sme skor este mali my im z vdaky vracat a pomahat a nie naopak....

agentka
24. únor 2008

já určitě nejsem zastánce ,aby jsme všechno dostávali.Na prcka jsme si koupili všechno sami,kromě nějakých oblečků,spíš jde o ten přístup.Pokud tedy dávají ,měli by dávat všem stejně

lukin
24. únor 2008

agentka: Ale proč už v těhotenství? To je nějak divné, ne? Radankaa je teprve v 17. týdnu.