Lakomá babička. Jak je to u vás?

radankaa
23. únor 2008

Ahoj holky chtěla bych vědět jak je to u vás? My čekáme miminko a moje mamka mi ve velkém kupuje věcičky, kosmetiku a, kolotoč a vše co pro mimi budeme potřebovat. Pořád by něco kupovala říkala že kočárek taky koupí, a deník našeho dětátka. Ale za to tchýně ta nám ještě nekoupila nic a říkala že ani nekoupí až se to prej narodí tak podle toho jak jí znám tak donese dudlík ( v životě nic dražšího nám nekoupila ) jen nám pořád nutí staré věci co jsou ještě po jejich dětech to jest 35 let staré a to jistě chápete že o takové věci nemám zájem. pořád mi něco nutí zavinovačku, peřinky, povlečení, oblečky, ale jak říkám vše staré a v děsném stavu , a cítí se strašně uražená že to nechci že prej od mojí mamky beru vše a od ní nechci nic, ale je v tom velký rozdíl moje mamka nakupuje nové krásné věcičky tchýně mi cpe staré hnusné. Holky já nevím šíleně mi to vadí nevím jestli jsem taky lidově řečeno vysraná a chtěla bych aby nám taky kupovala jak moje mamka. Prostě mě to uráží že jsme od ní nic nedostali a ani nedostaneme. Poslední dobou k nám přestala jezdit nebo je uražená že mi nejsou dobré její věcičky, vyčítá mi to že by mi to mohlo stačit. Podotýkám tchýně je hrozně spořivá nosí oblečení 50 let staré a pokud se to úplně nerosype nové nekoupí. A to by chtěla i po mě.

bramburka
23. únor 2008

myslim, že tady někde tohle téma už je....

to máš těžký, jestli s ní chceš vycházet, tak si to ber a pak to vyhazuj, holt stará komunistická generace! Máme taky takovuou - mou babičku, tak máma vždycky udělala nůžkama díru a říká, hele, ale ono je to děravé! Po 10 věcech jí to už sice bylo podezřelý, ale my měli o zábavu postarano... 😉

radankaa
autor
23. únor 2008

já jsem hledala nějaké takové téma, ale nic jsem nenašla ještě se podívám, manžel taky říkal že to budeme brát a pak vyhazovat jenže ona není tak blbá pak by se ptala kde mám ty věci a jakto že je nevidí atd. a dělat do toho dírky by nemělo cenu ona by mi ještě řekla že to není problém zašít. sama šije a štupuje dokud se jí to imrvere nerozpadne tak nevyhodí ☹

schnek
23. únor 2008

my jsme od tchýně nic moc nedostali Přidali nám na výbavu látkových plen a přivezli nějaký oblečky (něco nový, něco po neteři), ale celkově nic moc. Nějak to neřeším. Vím, že prostě nemají peníze, švagr má 2 malý děti a prostě bydlí vedle sebe a my jsme daleko (jsou v SR). Ale na druhou stranu jsem si myslela, že když švagrový nakoupili úplně všechno, tak nám přeci jen taky něco dají.... (nám nakoupili všechno naši) Ale pokud by byla tchýně lakomá v tom smyslu, že má a nedá a škudlí, tak by mě to asi štvalo. Ne kvůli penězům apod. , ale kvůli malýmu, že mu babička vlastně nic nedá. Asi bych požádala manžela, ať si s ní o tom promluví 😉

zany
23. únor 2008

Tady je něco podobného...
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

Radanko, ale mě přijde zbytečné nakupovat spoustu věcí pokud jsi v 17TT... 😕 Já jsem od mamky nic nedostala, od tchýně taky ne a řešily to až když se prcek narodil... Hlavně jsme nevěděli pohlaví, takže kupování oblečků nemělo smysl a hlavně jsme toho měli dost popůjčované a něco jsem si koupila sama...
Prostě její věci odmítej a nebo pokud to zvládneš, tak jí řekni pravdu... 🙂 Prostě o takovéhle dary nestojíš!!!

Moje mamča Honzíkovi občas koupí nějakou malou hračku nebo blbinu, ale tchýně to nedělá! Nedělá to ani u dětí švagrové, ale nemyslím si, že by ty děti měla míň ráda...
A myslím, že babičky nejsou jen od kupování dárků! Důležité podle mě je jak se k tomu mimču budou pak chovat a dávat jim další lásku a trochu kazit děti rozmazlováním... 😵 😵 😵

malok
23. únor 2008

Tak já s tím zkušenost zatím nemám. Ale moje tchýně nedostala od svojí tchýni ani ň....A ne jenom do začátku. Řekla jí,že když si dítě udělali tak ať se taky postarají 😀 a dokonce když měly děcka svátek tak jim nedala nic, a když měli narozeniny tak ji dala každému 20 Kč!!!!! na vánoce nedávala nic..

radankaa
autor
23. únor 2008

ne tam je to tak že mají, ale nedají, pokud by měli finanční problémy a neměli peníze tak by mě ani nenapadlo po nich něco chtít to právě naopak, mě nejde o ty peníze, ale princip švagr se švagrovou mají tři děti tak jim pořád něco cpou a my prej máme dost tak nic nepotřebujeme tak nám se cpou jen samé staré věci, ono švagrová pro mimi od tchýně taky dostala samé staré věci, ale tam uspěla oni si je všechny vzali protože neměli ani korunu na to aby něco koupili a museli se postarat nejdříve o bydlení pořídili si totiž tři děti hned po sobě a pak zjistili že nemají peníze ani kde bydlet, a nám je jen pořád vyčítáno vám se to žije máte byt, máte ho celý zařízený, to jen oni jsou chudáci a potřebují pomoct jenže to tak není vždyť švagrová má větší příjmy než my z manželem jenže jsou chudáci, ted jsme se s tchýni přetahovali o zavinovačku která byla celá žlutá a fakt hnusná že proč jí nechci, pak mi cpala peřinky a povlečení do postýlky peřinky samozřejmě 35 let staré ještě peřové, jak jsem si koupila pěkné nové peřinky s krtečkama tak mi jen řekla ty máš asi dost peněz že všechno kupuješ nové

radankaa
autor
23. únor 2008

my jsme hodně let nemohli otěhotnět tak jsme tak šťastní že už všechno nakupujeme, navíc mě doktorka připravuje na to že tak od poloviny těhotenství budu jen ležet a nesmím nic dělat nebo máme problémy, ale já vím že to bude dobré, ale co kdyby náhodou tak už chci mít všechno doma nachystané,

děkuji za ten odkaz pročtu si to všechno

nera
23. únor 2008

radankaa - ťažko niekoho posudzovať...neviem ako je na tom finančne, možno nemá na to, aby stále kupovala nové veci a tak aspoň tie staré Ti chce dať a keď Ty sa k tomu tak staviaš tak to ju asi aj uráža, keď iné Ti nemôže dať...vieš netreba posudzovať ľudí podľa toho čo urobia, ale PREČO tak urobia...možno má na to logické vysvetlenie, len nechce Ti o tom rozprávať z rôznych dôvodov....ono vieš keď je napr. na dôchodku tak asi nedostáva veľa peniažkov.....skús ju pochopiť.....vieš niekomu viac vychádza niekomu menej....a napokon každý je iný 😵
Ja mám fantastickú mamku(otec už žiaľ nežije- ten by určite len na rukách nosil, zbožňoval deti) a určite by som jej nikdy nevytkla keby maličkej niečo niekedy nekúpila, viem, že život je ťažký a určite nie je podľa našich predstáv....vychádza fantasticky s mojou maličkou a to by mi úplne stačilo(aj keď ona si nedá povedať a stále jej niečo kupuje). A svokra už žiaľ tiež nežije, no svokor je veľmi zlatý a snaží sa všetko malej splniť 😉

schnek
23. únor 2008

a tak zrovna péřový peřinky bych neodmítala. Nás stály nový pomalu 1700,- 😝 kdyby sis je nechala vyprat a dát nový sypky, tak máš krásný peřinky 😉

radankaa
autor
23. únor 2008

holky já nechci vypadat jako nějaká potvora které jde jen o peníze mě spíše mrzí ten přístup, a taky tchýně byla vychovaná k šetření fakt je děsně spořivá, všechno má staré hnusné, ale nové nekoupí a při tom peníze na účtu mají že by se jeden divil nevím jestli si to chtějí vzít do hrobu, já jsem zase zvyklá na nové a hezké věci a chci miminku koupit hezké věci a né ho zastalat do starých hnusných peřin jen pro to že tchýně si to přeje a jen pro to že jí ty peřiny stačili tak to musí stačit i mě.

minule mi říkala tchýně že jak se mimi narodí že mu nebude nic kupovat až pak prej na vánoce a to mě mrzí vždyť i kamarádki už mi něco donesli a koupili a ještě si myslím že jak se příjdou podívat na prcka tak donesou a vlastní rodina ne a ne a to mě mrzí

kdyby mi pořád nenutila ty staré věcičky tak bych nebyla tak špatná jen je mi pořád blbé říkat dokola to nechci to nechci a je to pořád dokola ohledně peřinek a zavinovačky už jsme diskutovali 5x a to mi to ještě 5x minimálně bude cpát

zany
23. únor 2008

Tak ani já bych peřinky neodmítla... 🙂
Mamka měla doma staré peřiny a tak jsme si z nich nechali udělat peřinku a polštář a taky to nebylo nejlevnější... 😒
Tchýně má doma taky něco, tak nám to pak nabízí na velkou peřinu a polštář 🙂

radankaa
autor
23. únor 2008

schnek já i manžel jsme na peří hodně alergičtí já jsem astmatik a peřové peřiny mě šíleně dusí a pokud by bylo mimi po mě tak bych mu je nemohla dát ani náhodou tak pro to ani s toho důvodu bych je doma nechtěla

radankaa
autor
23. únor 2008

asi bude nejlepší si promluvit s manželem aby mamce vysvětlil ať nám pořád ty staré věci necpe že je nechceme a abych je brala a pak vyhazovala nebo je skladovala léta ve skříni a pak je stejně vyhodila o to nestojím a pak se jen ještě hádala kde ty věci jsou jak uvidí pak jiné

holky já fakt nechci vypadat jako nějaké potvora kdyby ty věcičky byli nějaké obstojné tak bych si určitě něco vzala, ale jsou fakt děsné to by snad už ani nikdo nechtěl kdyby to dala za daruji
je všechno zničené, potrhané, zabarvené no hrůza

sisstin
23. únor 2008

radankaa: tchyně nám taky nedala ani ň..páč sama nic nemá..všechno platili naši, já nebo přítel...ale nějak to neřešim 😕 moje babička z jedný strany mi taky nikdy nic nedala..prostě to beru, jak to je 😅 akorát nucení těch starých věcí je fakt otřes 😠

majka35
23. únor 2008

myslím, že nie je povinnosť našich rodičov kupovať nám nové veci, lebo my sme na to zvyknutí ... ak chceš kúpiť miminku pekné veci, čo je prirodzené, tak ich kúp, ale prečo hneď obvińovať svokru, že je lakomá ... a aj to, že má na účte plno peňazí, tak nehnevaj sa radanka, je to čisto jej vec, sú to jej peniaze a zarobila si ich sama ... 😉
moja svokra mi tiež nekupuje pre malú drahé darčeky, ale ja to vôbec neriešim, milujem svoju dcéru a nezáleží mi na tom, koľko darčekov dostala, alebo dostane ... 😉

nera
23. únor 2008

tak jej to vysvetli a povedz a jednoznačne to odmietni a nevšímaj si to....ju už nezmeníš

pietra
23. únor 2008

radankaa - mozno je to aj o pristupe. Ona na tych starych veciach nevidi nic zle a ty ich odmietas, takze je logicky urazena a nove ti nekupi. Mozno som ja cudna, ale veci neposudzujem podla veku, ale podla funkcnosti. samozrejme, ze nieco flakata a fakt hnusne by som svojmu dietku nedala. Ale aj u nas v rodine sa zachovalo vela takych starsich veci a ja niektore aj vyuzivam - podbradniky (no a co, ze nie su take pekne ako nove, ved doma ich nikto nevidi a po nasom papani aj tie nove vyzeraju ako po boji 😀 ), od sesternice mam 15 rocne latkove plienky a som s nimi spokojnejsia ako s novymi, pripadaju mi jemnejsie. Niektore pletene ciapocky mam tiez starsie. Naozaj sa nenajde v tych veciach nic, co by si mohla pouzit? A nesnaz sa porovnavat so svagrovcami, akemu vnukovi co dala a vam nie. Ja som sa podobnym trapila, a zistila som, ze ublizujem len sebe. Tiez to mame v rodine. Svokra uprednostnuje svagrovho syna. Este na Vianoce ma to hrozne hnevalo, ked maly 9 rocny chlapec dostal od babky novy mobil, lebo on chce mobil s fotakom. A pri nasej sa tvarila, ze ake su vsetky tie hracky drahe a ona chuda nema na to, aby kupila hracku nad 500Sk. Ale bola blbost sa hnevat, ved Kika hodnotu penazi nepozna a podstatne je, ze sa jej hracka pacila. Pred narodenim malej moja mama kupila dost veciciek, svokra nie, ale po narodeni aj ona co to doniesla. Ale od nikoho som necakala, ze budu kupovat darceky a nakoniec sme toho dostali kopec. Necakaj od ludi vela a nebudes sklamana a ked nieco kupia, milo prekvapena 😉

m311293
23. únor 2008

radi. mně tchýně taky nic nekoupila, mně nekoupila ni mamka, možná pár kousků. Já si všechno půjčila a pár hezkých věcí koupila. Miminku je jedno jestli má dupačky za 300,- nebo 100,- a když se poblinká, tak ti těch dupaček za 100,- nebude líto, Nesmíš být tak náročná. A skus ji říct, že chceš jen nové věci, že staré prostě nechceš. Tak jestli ti chce udělat radost ať ti koupí byť třeba jen jednu hezkou věc.
Moje tchýně nekoupila ani když se děti narodili, ale teď vezme moji 14letou dceru do obchodu a nakoupí ji. A tak to dělá i moje mamka. A to oceňuji víc, než jestli něco koupili miminku.

krista
23. únor 2008

Ahojky tady je to zmiňované téma 🙂
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

radankaa
autor
23. únor 2008

majka mě nejde o drahé věci my taky nekupujeme nic za tisíce mě by stačili třeba jen jedny dupačky za stovku nemusí to být nic drahého,
jen jednu nějakou hezkou novou věc a byla bych spokojená že prcek něco dostal od babičky

radankaa
autor
23. únor 2008

tak to je to správné téma které si chci pročíst

nasmála jsem se tam jak paní píše že dostala na kočárek atd

my jsme se ptali že by kočárek koupili babičky na půl a to chceme kočárek takko za 5 tisíc né něco drahého tak že by to dali na půl a tchýně se chytala za hlavu že v žádném případě a jestli by nám prej nestačil kočár co má v garáži po klukách a kočár má krásných 35 let, tak s ním bych nevyjela ani před barák

petraluk
23. únor 2008

Radankaa buď v klidu, přítelovo rodiče mají peněz dost a taky malýmu nic nekoupí. Už jsem si na to zvykla, oni totiž preferují jenom svojí milovanou dcerušku. Ta až bude mít děti, tak je zavalí dárkami. Např. k vánocům dostal jen knížku a plyšáka ☹ Zatím to neřešim, už jsem si zvykla, ale bude mi líto až to začne malej chápat. Vůbec netušim, co mu na to řeknu 😖

pietra
23. únor 2008

mne inak nikdy nenapadlo sa pytat, ci niekto kupi to alebo to. Jednoducho som pocitala, ze vsetky vecicky kupim sama a ked mama alebo svokra navrhla, ze to kupi ona alebo prispeje, len som uvitala. Kocik za 5tis nie je drahy, ale ja aj polovicnu sumu povazujem za dost vysoku na to, aby som ju od niekoho chcela. Je jedno, kolko penazi maju, su to ich peniaze a ak sa im zda suma vysoka, nemala by si ich za to odsudzovat

krista
23. únor 2008

Jinak abych se teda vyjádřila k tématu holky, tak jsme taky od tchánovců nic nedostali, ale oni prostě takový jsou, já jsem si zvykla, za 7 let co jsem s manželem jsem nedostala ani SMSku k narozeninám a to je máme s manžou od sebe 20 dní, takže by na to nemuseli zapomínat 😉 Ani na Vánoce si doma nic nedávali ... je to smutný, beru to tak, že takový jsou, ale sama teda takhle dopadnout nechci - nedát malýmu dítěti dárek na Vánoce? Byť by to byla kravina, tak prostě něco tam mít musí!!! 😉

lukin
23. únor 2008

radankaa: Já taky nevím, proč chceš, aby ti tchyně něco kupovala. Já taky od rodičů a tchánovců nic nedostávám a nechápu, proč by mi něco měli dávat teď, když ještě mimi není ani na světě. A holt v tvém týdnu. No ale přece jenom jsem něco dostala, a to staré zavinovačky a od švagrových děcek oblečení, takže taky nic nového. A vůbec mi to nevadí. Po doma to je dobré. No a od kámošek jsem taky ještě nic nedostala, to se dává až po narození. Mě by taky nenapadlo dát něco těhotné kámošce, ale dala bych ji až se prcek narodí 🙂

radankaa
autor
23. únor 2008

ještě jsem dala mýlnou informaci manžel bude mít za měsíc 38 let tak kočár je tak starý jako on vozil se v něm je totiž po něm a jeho dvou bratrech

kili
23. únor 2008

nám všetci tiež ponosili takéto staré veci, ale mne sa také strašne páčia, ale napokon to aj tak malý nenosia, lebo sa to zložito prebaluje a tak majú furt len body a návleky a keď ideme von, tak im na to navlečiem vlnený overal, čo boli desne drahé a nikdo ich nekúpil, lebo by ho to ani nenapadlo.
Takže ak ti povedala, že ti kúpi veci až po, tak to tak ber a potom jej možno povedz, čo chceš, čo by sa ti zišlo. Ja som takto už niečo vyžobrala 😀

radankaa
autor
23. únor 2008

tak to já vím že až se prcek narodí že něco dostaneme už říkala i co dudlík a to mi příjde hodně trapné

pietra
23. únor 2008

radankaa, ale ja stale nechapem, preco by mala nieco kupovat? a ked nieco chce dat, ako napr. cumlik, tak to nazyvas trapnym. Tes sa aj z malickosti. A hlavne sa nechaj prekvapit, mozno toho pokupi viac.

mikca
23. únor 2008

A co na to manža ten by vozil dítě v kočáru po něm??....máš to tžký, ale je lepší když jí dáš najevo že takovéhle věci nechceš hned na začátku..ono jí to snad omrzí....a na jednu stranu jsem ráda že jsem naučila svou tchýni aby mi spíš dala peníze, než aby mi koupila něco sama máme každá jinej vkus...takže ne druhou stranu třeba můžeš být ráda že nic nekupuje..ber to z lepší stránky 🙂