Laska mezi partnery. Jak to je u vás?

7. led 2021

Dobry den

Jelikoz nemam kamaradky , tak nevim s kym to probrat
Je mi jasny ze kazdy vztah je jiny ,, kazdy clovek je jiny .

Jsem s partnerem 2 roky a jako by se vytratila laska. ☹️
Chybi mi jake to bylo na zacatku ta prvni zamilovanost , to vzruseni.
Jasne ze takovy vztah neni furt stejny meni se ,, neni stejny jako na zacatku . Ale chybi mi to proste- ty pocity.

Minuly rok jsme meli krizi , kvuli jedne osobe ( z jeho strany ) a od te doby si i casto hadame, i kvuli kazde kravine ,,,
Trapi me to protoze mi chybi ten pocit jaky je to byt zamilovana ,, jake je to na zacatku

Mozna nebyt i naseho mimca tak spolu uz ani nejsme.

Pozadal me o ruku ale svatbu resit nechce , ze je to drahy ....

Chci se zeptat jaky mate vy vztah se svymi partnery treba po 2 letech .? Je to stejne jako na zacatku,, citite to stejne
Stara se o vas ? Dokazuje vam lasku ?

priefi
7. led 2021

Zamilovanost je na vztahu to nejkrásnější. Ta touha, růžové brýle... Začátky jsou krásné. Časem toto uvadá a vzniká, dalo by se říci, něco víc, anebo jde pak vztah do kelu. Postupem času je důležité, aby si partneři rozuměli, aby nebyli jen milenci, ale i nejlepší přátelé. Zamilovanost se přerodí v lásku. Vztah může být krásný i po 15 letech, ale začátky? Mno... Jsou to krásné vzpomínky, které můžou být základním kamenem nádherného vztahu, ale musíte chtít budovat oba a musí tam být láska.

Každopádně mimčo je docela velká zkouška vztahu, až je dítko zase starší, je to zase pak lepší.

klea81
7. led 2021

Po 2 letech? 🙀My jsme spolu 24 let a pořád jsme zamilovaní jako dva blázni. 🤗

klea81
7. led 2021

@princeznamiu já ti nevím já jsem zamilovaná už 24 let a manžel to má stejně 😇

klea81
7. led 2021

@klokanka31 a mě se klepou i po 24 letech 🙏

klea81
7. led 2021

@klokanka31 hm, to bys koukala co je všechno možné. Že to neznáš neznamená že to jiní nežijí.

madbetka
7. led 2021

Souhlasím, že když to vyprchá, je na čase se znovu zamilovat. Ale dá se znovu zamilovat do toho stejného chlapa, já se do svého manžela taky musela znovu zamilovat 🙂
Občas jsou chvíle, kdy tomu vztahu musíme věnovat víc péče, jindy to jde samo. Nikdy to nebude jako na začátku, je to jiné, jak už tu někdo psal. Ne horší, ne lepší, jiné. Jsme spolu jedenáct let, máme tři děti, zamilovaní jako na začátku nejsme už dávno, ale přesto mám motýly v břiše, když se třeba občas pár dní nevidíme 🙂

klokanka31
7. led 2021

@klea81 Tak ono si člověk může myslet jak je jeho partner taky hrozně zamilovaný, ale jestli to je pravda, nebo to říká jen naoko, to ví jen ten dotyčný... 🙂 můj bývalý milenec taky každý den říkal manželce jak ji miluje, jak ho pořád rajcuje, jak je do ní paf 🤔 Podle mě je jistější když je vztah na pevném kamarádském základu...

klokanka31
7. led 2021

A že je dítě zkouškou vztahu? Na tom něco bude. Co se nám narodila malá, jsme si k sobě blíž, oba pro malou žijeme. A rozhodně ji nebereme jako něco co nás rozděluje, co nám omezuje partnerský vztah.

drep
7. led 2021

Nevím, co bude z dvacet let, ale o čtyři roky a jedno batole později se mi z muže pořád klepou kolena, když se svleče, mám motýlky v břiše a pořád mám pocit, že jsem zamilovaná. A ano, vím, že můj muž to má stejně. Pořád je má láska a můj milenec, nestačilo by mi mít doma jen kamaráda (i kdyžje samozřejmě zároveň i můj přítel).

jarcca
7. led 2021

My měli dvě krize, právě ve dvou a pak v pěti letech. Stálo to snahu, ale obě jsme překonali. Teď spolu budeme 10 let a náš vztah je lepší než kdy jindy. 😊 Doporučuji si o tom s partnerem promluvit, najít se jen chvilku pro sebe kdy neřešíte jen mimčo, ale sebe...

rnika
7. led 2021

Tak my jsme spolu 8 let a máme 4 děti ( první přišlo celkem dost brzy...otěhotněla jsem po deseti měsících co jsme spolu byli). Podle mě je třeba mít pořád nějaké nové impulsy, aby to nestagnovalo ( my měli jedno období, kdy jsme se hádali víc a lezli si na nervy... ale bylo to hodně z nervů, hledali jsme v tu dobu lepší bydlení a pod. Potom jsme šli do hypo a dalo to nový náboj. Pak muž měnil práci a pracoval rok v cizině a první půlrok jsme byli často od sebe jezdil domů jednou za měsíc... a to musím říct, že taky potom bylo hodně znát. Vážili jsme si víc společného času. Pak přišla žádost o ruku, kterou jsem fakt nečekala a svatbu jsme si uděllai až dva roky po ní... Pořád se něco děje a nijak se spolu nenudíme a to je podle mě také hodně důležité.

jako_mala_holka
7. led 2021

Milujeme se i po 11 letech (brali jsme se po skoro 7 letech vztahu a dítě máme až teď) , taková ta počáteční zamilovanost prostě přešla v lásku a je to teda mnohem lepší ... Prošli jsme si spolu vším možným, od finančních problémů přes zdravotní atd... Můžeme se na sebe navzájem spolehnout... Kde se na to hrabou nějací motýlci 😉 a i ti se občas najdou

cherie24
7. led 2021

@helen_h taky sleduju Denisu Říhu Palečkovou a koupila jsem si i od ní program a můžu jen doporučit ☺

konidana
8. led 2021

@klokanka31 ono totiž s dítětem často vyplavou vlastnosti a zvyky týkající se výchovy a vztahu k dětem, které mají partneři z dětství ze svých rodin, a které do té doby byly skryté. A pokud se v tomto oba partneři ve všem neshodují, tak to je fakt náročná zkouška vztahu. Zejména pokud spolu mají dítě po kratší době vztahu... do roka, do dvou. Ale dítě změní každé partnerství. U vás to vyšlo super... k lepšímu☺

madamas
8. led 2021

Příroda to tak prostě zařídila, chemické reakce v mozku když najdeme partnera který nám ,,voní". Jenže příroda už nepočítala s tím že nejsme zvířátka a budeme si chtít vztah s ploditelem udržet. Takže budovat vztah kdy tyto chemické reakce přestanou fungovat je už jen a jen na nás. Je potřeba si uvědomit že i případná nová zamilovanost s novým partnerem stejně tak pomine a budeš tam kde jsi teď. Zásadní chybu vidím i v tom že nemáš kamarádky. Pokud nemáš vedle partnerského vztahu žádný jiný život (kamarádský, společenský, nějaký koníček) tak máš potřebu řešit jen ten partnerský. Je potřeba mít i jiné radosti ze života, jinak budeš frustrovaná čím dál víc. Já jsem na mateřské milovala kávičky v cukrárně s kamarádkou a dětmi, výlety, dětské herny, povídání na hřišti, jít si zacvičit, zaplavat.. věděla jsem že mám fajn chlapa co nás má rád, nosí pěkné peníze, nepije..pro mě je důkaz lásky to že se o nás postará, myslí na budoucnost nás a našeho dítěte, plánuje společně strávený čas. Stačí se jen zamyslet a zjistíš že důkazy lásky jsou všude kolem, jen jsou jiné než na začátku. Co se týče svatby tak záleží jestli opravdu disponujete dostatečnou částkou, kolik ti přispějí rodiče atd. Dá se to osekat na minimum. Důležité je že chcete být manželé, jestli to bude pompézní svatba v hotelu nebo grilovačka v oblíbené hospůdce na tom nezáleží.

klea81
8. led 2021

@klokanka31 tak ono člověk pozná, jestli je ten druhý zamilovaný nebo ne a můj muž není z těch, co by to říkali, on tak rovnou koná. Takže věř nebo ne, ale my jsme se jeden pro druhého narodili.

helen_h
8. led 2021

@cherie24 Taky jsem si od ní koupila program a jsem moc spokojená, je mi velmi příjemná, ty věci umí skvěle podat, vyloženě mi ty její přednášky sednou ;)

klokanka31
8. led 2021

@klea81 To nepopírám 🙂 ale každý může brát zamilovanost a lásku jinak. Někdo to tak cítí když se mu z druhého klepou kolena, někdo zase když mu partner donese snídani do postele...

smarket
8. led 2021

Já už bych ro zažít nechtěla 😁 Když jsem poznala manžela, byla jsem do něj tak strašně zamilovaná, že sem se mu nemohla ani kouknout do očí, měla jsem pocit že omdlim 😂 Bylo to fakt šílený a trvalo to skoro rok 😂 teď máme hezký manželství, jsem ráda, že už mě nestresuje, že mě vidí v teplákách, do očí se mu už koukat můžu a fakt mi to vyhovuje víc ,než nervózní začátky 😁

marketanova
9. led 2021

Tím, že se nám nedaří a skřípe nám sexuální život je to dost náročné období. Bohužel má partner už sklony k nevěře..jsem zoufalá..Poradíte? Chci moc miminko, ale nechci ztratit partnera..Co třeba nějaké hračky nebo vyzkoušet něco nového v posteli, co na to říkáte?

orisek56
9. led 2021

Zamilovanost je jen chvilkové omámení. Důležité je to, co je potom. Já osobně mám motýly v břiše, když mě někde aspoň na chvilku ( když 5 minut neprudi děcka) pořádně obejme a dá pusu, ale osobně, vratit ty roky zpět do toho období zamilovanosti bych už nechtěla. Vyhovuje mi to víc teď. Jsme spokojeni sami se sebou a soustředíme se na naše cíle, kterých chceme dosáhnout, protože je ještě před námi trnitá cesta, aoe s láskou to snad zvladnem. Ale mám výhodu, že jsme oba stejní zaprtci. Jsme rádi za ten náš rutinní, pro někoho nudný život, který je vlastně výjimečný. Museli jsme si ho vybojovat. Jsme odkázáni sami na sebe a spolupracujeme. Láska, přátelství, opora a absolutni jistota a spoleh, je mnohem víc než zamilovanost. A to poznáš až lety.

orisek56
9. led 2021

@marketanova to bude vaření z vody, hráčky neřeší problém vztahu. Asi by to chtělo popřemýšlet o příčině problémů a jít za jeho odstraněním. Klidně za pomoci nějakých sezení. A samozřejmě komunikovat, otevřít se navzajem a odhalit bolesti jeden druhému.

herbinaaa
24. led 2021

prvotní zamilovanost je krásná, jenže na vztahu s emusí pracovat, aby to vydrželo co nejdýl. Na vztrahu se musí pracovat a taky musí fungovat intímní stránka, sex. Není sex, není vztah

andelka
24. led 2021

No, po dvou letech by měla zamilovanost přerůst v něco stabilnějšího, hlubšího, v lásku. My jsme s mužem teď 7 let, ale známe se víc jak 20 let. Staráme se o 1-4 děti, máme běžné starosti. Moc si vážíme toho,že spolu jsme. Dobře se známe a tolerujeme. Pořád se snažíme dávat si najevo lásku, podporujeme se, myslíme na sebe, na potřeby a štěstí toho druhého, plánujeme společně, snažíme se trávit i čas o samotě, mít trochu romantiky.. věřím,že se budeme milovat ještě dloooouho, protože je to krásná a vzácná věc. A taky děti potřebují zázemí a jistotu ( bohužel předchozí manželství nám nevyšly, špatný výběr partnera).

marketanova
31. led 2021

Jsme zamilovaní skoro jako na začátku, pojí nás velké citové hluboké pouto. Ale vždy je dobré sex. život a intimnosti ozvláštňovat..kupuji nové hračky na sex.shopu.

veronicka89
3. pro 2021

Podle mě pokud to po 2 letech neklape ...není co řešit..

Jo vztahy se mění zamilovanost se mění...
Ale zrovna po 2letech je to taková podle mě ještě zvláštní kombinace přitažlivosti zamilovaní a přitom se do toho míchá už takového něco stabilnějšího vážnějšího krásného
...ale taky vás víc štve a CL věk vidí chyby toho druhého...
Ale zamilovanost podle mě je ...

fialkadel
28. únor 2022

My jsme tedy s manželem teď sedmým rokem a neříkám, ze nemame horší chvilky, ale ta zamilovanost, láska tam pořad je. Ale je to hlavně o tom, ze nebereme nic jako samozřejmost a nepolevili jsme od našich “rituálu” (pusa na dobrou noc, každodenní vyznávání lasky, malé radost, atd). Myslím si, ze u vás největší roli hraje ta krize, která podle mě přišla až moc brzy. Možná bych si s nim o tom zkusil promluvit, říct mu, co citis a proč to tak citis. Komunikace je hrozne důležitá.

lenka27
28. únor 2022

Jsem s manželem 20 let a samozřejmě to není jako na začátku, ale na vztahu se prostě musí pracovat a pěstovat ho s úctou a respektem. Jinak to nemusí vyjít. Krize ve vztazích (a to nejen v těch partnerských) jsou a většinou přejdou. Chce to, ale řešit včas. Nenechat to plynout, ona někdy i maličkost dokáže znovu rozproudit krev 🙂

ferda90
29. bře 2022

Ahoj, jsme s přítelem už 14 let (od nějakých 17 let) a jasný, není to jako na začátku, to není asi nikde, ale milujeme se s snažíme se ten vztah pořád někam posouvat. Máme spolu 13 cti měsíčního chlapečka ❤️ Takže nová role v našem životě/vztahu. Přítel se snaží, stará se,syna pohlída když potřebuji, je to hodný chlap. Občas se nepohodneme, ale to je úplně normální. Ikdyž jsme spolu tak dlouho, tak se snažíme vymýšlet něco nového. Asi v žádném vztahu ta láska není jako na začátku, ale podle mě se dá na všem pracovat když se chce a může to být krásné i po X letech.

caren83
6. pro 2022

Jsme spolu s manželem 14 let , máme 1 dceru a klepu na dřevo že pořád vidím jak moc mě miluje ne jen slovy ale i tím co dělá ,bez řečí bez toho abych mu něco naznačovala stále mě umí překvapit stejně tak to má on vůči mě ... Zažili jsme si toho opravdu dost jak toho krásného tak i toho zlého (krizi jsme ještě nepocítily nikdy) a vim že to všechno formovalo náš vztah ..Plus to že o čemkoli hned mluvíme ,upřímně ,narovinu ..mluvime spolu opravdu hodně.Motýlky v bříše ještě i teď pocitim 🙂 Nejsme ,,jen rodiče " jsme i nejlepší přátelé,milenci,partneři ,oporou jeden druhému . není dne abychom si x krát za den nedali pusu či polibek ,neobjali se a třeba neřekli jeden druhému to kouzelné Miluji tě ,vážím si tě atd 🙂 I když je den sebe náročnější uděláme si pro sebe alespoň večer chvilku prostě jen my dva ... Musím říct že my se milujeme opravdu ještě víc než v té prvotní zamilovanosti ,kdy člověk ještě pořádně s růžovými brýlemi na očích pořádně mnohdy nevídi do čeho jde .ALE není podstatné jak to mám já nebo kterákoliv holčina tady ...
Prvotní zamilovanost se vždy mění buďto zesílí i když už člověk nemá ty růžové brýle 🙂 nebo bohužel i úplně vyprchá ale já jsem toho názoru že člověk si musí tu zamilovat a vztah hýčkat nezaleknout se hned prvního problémů ,mluvit spolu o všem ,najít si pro sebe tu chvilku..a když se partneři stanou rodiči tak na tom modulu nezamrznout.