Lhal mi. Můžu si ho ještě vážit?

angiess
28. pro 2006

Chtěla bych se s Vámi podělit o svoje "trápení" , ale začnu od začátku.
Když už jsem byla těhotná(3 měsíce),začali sme chodit s mým nynějším přítelem-řekl mi,že by byl rád otcem mého dítěte a když se mi narodil syn, tak všem řekl,že je JEHO a řel to i svým sourozencům a já si ho za to nesmírně vážila a vážím do teď...Teda do včerejška...Dohodli sme se,že jeho rodičům to řekne až příjde čas-já ho do toho nijak nenutila a řekla jsem mu že je jen a jen na něm,jestli jim to bude chtít říct,nebo jestli jim raději řekne pravdu.Odpověděl mi,že nikomu nechce nic vysvětlovat a malej je prostě jeho,že miluje mě i jeho a dá nám všechno,co bude moct.Já si říkám,že takové štěstí není jen tak-a musím si ho vážit za každou cenu!
Když synovi bylo půl roku přítel odjel na návštěvu k rodičům,kde jim sdělil radostnou událost,že mají vnuka...alespoň tak to řekl mě,ale...to bohužel nebyla pravda-včera jsem se náhodou dozvěděla,že se o "vnukovi" jeho rodiče dozvěděli teprve včera (malému je 15měsíců).Když jsem se ho na to zeptala,tak řekl,že to neni pravda-víc sme se o tom nebavili.
A já se pořád dokola sama sebe ptám-můžu si ho ještě vážit,když mi v takové věci lhal?Vždyť jsem ho do ničeho nenutila...strašně mě to mrzí,a mám pocit,že jsem se v něm strašně spletla...

govinda
28. pro 2006

angiess, tak ti držím palčeky, nech všetko dobre dopadne 🙂

hankah
28. pro 2006

nemusí mít žádný důvod, jen je to pro něho těžké, a to že ti řekl, už před půlrokem, že to už ví - třeba proto, že ti chtěl udělat radost, protože ví, jak ti na tom záleží a nechtěl ublížit ani tobě ani jim....

melory
28. pro 2006

vela stastia... 🙂

angiess
autor
28. pro 2006

hankah asi máš pravdu,ale ublížil mě...

angiess
autor
28. pro 2006

dám Vám vědět jak to dopadlo 🙂

melory
28. pro 2006

uz sa nelutuj, hlavu hore.

hankah
28. pro 2006

on si nemusel uvědomit, že ti tím ublíží, třeba ho to v tu chvíli vůbec nenapadlo. musíš posoudit podle toho, jaké to mezi vámi je. hlavně se netrap tím, že budeš myslet na to, že vás jednou opustí a podobně. opustit dva lidé se můžou i když jsou spolu, to je prostě koloběh života, vůbec si takové věci nepřipouštěj a užívej si součastného štěstí a netrap se tím, co nemůžeš změnit......

hankah
28. pro 2006

držím pšstičky a pak nám dej vědět 🙂

romana27
28. pro 2006

angiess ono se sice říká, že jsou to ženský, do jejichž hlav se nevidí jako do melounů, ale z osobní zkušenosti říkám, že né, naopak u chlapů jeden nikdy nevím, co jim přelítne přes frňák 🙂 .
Asi měl důvod to rodičům neříct a naopak tobě zalhal, aby jsi nebyla smutná a víš jak, pro muže je někdy jednodušší zalhat, aby to měli " z krku ", než něco složitě vysvětlovat, obhajovat a tak.
Pokud se o tebe a dítě stará, tak vás má určitě moc rád.
Drž se, Romana

gedren
28. pro 2006

angiessko, zbytecne se trapis. Je s vami, ma vas rad, rodicum to rekl, i kdyz treba az ted... Chapu, ze premyslis, proc Ti lhal, tak mu proste rekni, zes tu sms cetla a to Te udivilo - vzdyt mas cisty svedomi, sam Ti ten mobil pujcil, tak proc bys mu to nerekla. Pokecejte si, budte v klidu...on to treba rek tenkrat jenom mame, co Ty vis? A nebo je tata zapomnetlivej 🙂 Jestli jeho rodice neznas, tak nevis, co je tam za problemy, vzdyt fakt ten otec treba muze byt nemocny a zapominat, ono to asi tak nebude, ale spis uvadim priklad, ze veci nejsou vzdy takove, jake se jevi, a kdyz chces neco vysvetlit, tak mu musis presne rict, o co Ti jde (tedy o tu SMS a jeji spor s tim, co rikal on).

Drzim palce, at si to vysvetlite!

angiess
autor
29. pro 2006

Tak už náš rozhovor mám za sebou...a opravdu nevím,co si o tom všem mám myslet.
Nekdřív jsem se ho zeptala,jestli se mu už rodiče ozvali a co říkali na fotky malého.Něco odpověděl-já chtěla vidět,co mu napsali-ukázal mi sms,kterou si sám napsal!Potom mi ukázal tu pravou sms (o které už jsem věděla).Na otázku proč mi říkal,že už to vědí a nebyla to pravda-odpověděl jen NEVÍM.Za večer jsem se ho ptala několikrát jen dokola odpovídal nevím-nevím-nevím! Pak ještě dělal naštvaného,že jsem se dovolila o na to zeptat.
Na rovinu jsem mu řekla,že mi nejde o to,že to rodičům řekl až teď-to mi nevadí-ale vadí mi,že mi lhal a ani nedokáže říct důvod proč.
Fakt nevím,co si o tom všem mám myslet...

rova
29. pro 2006

Určitě byste si o tom měli promluvit. Ale myslím, že jestliže se máte rádi, stará se o vás, má vašeho syna rád, tak by to neviděla tak černě. Asi má své důvody, proč se tak zachoval. Přítel taky udělal pár blbostí, ale na druhou stranu vím, že jsme rodina, vím, že nás má rád. Je nám spolu fajn, tak se člověk musí překonat a někdy i odpustit, i když tě některé věci raní..

draga
29. pro 2006

angiess je to těžký, v dnešní době přijmout (promiň, že to tak píšu natvrdo) cizí dítě, to chce odvahu, třeba do něj hučí okolí, kámoši jsou někdy dost zvídavý a vlezlí a umějí si dát pár věcí dohromady... a on sám uvažuje o tom co udělal, určitě vás má rád... ale je i divný, že jsi neviděla rodiče, že Vás nechtěl představit apod. třeba tam je mezi nimi taky nějaký problém a to ty nevyřešíš...snaž se to nějak přejít tím, že mu to zkusíš odpustit a jít dál a třeba zkusit mít ještě mimčo spolu...každopádně si nekažte zbytek roku, sama víš jak se k Vám chová a jestli to za to stojí...někdy holt musíme trochu dělat ústupky 🙂) hodně štěstíčka a držím palečky

hankah
29. pro 2006

angiess: holky mají pravdu, třeba je tam opravdu nějaký problém a on neví jak to vyřešit, nemůžeš na něj dokola "útočit", buď ráda, že ti nakonec řekl, že se to rodiče dozvěděli až teď a neřeš, proč ti odpovídá, NEVÍM! každý udělá v životě spoustu chyb, kterých pak lituje, ale vrátit to nejde, třeba si uvědomil, že udělal chybu a teď neví kudy z toho. má tebe i syna rád, tak to dál nech spát a užívej si jeho lásky. až budete mít všechno přestáté,tak mu zkus navrhnout, že by jste se za jeho rodičema dojeli podívat a uvidíš jak to bude dál. a jak píše draga, nekaž si zbytek roku! 😉

angiess
autor
29. pro 2006

No to mi ještě oznámil,že koncem ledna pojede za rodiči a že mžeme jet s ním a hned na to řekl,že tam pojede i se sourozencema (ty už znám z dřívějška,ale nestýkám se s nimi). V podstatě v jedné větě řekl,že můžeme s ním a hned dodal,že bysme tm byli s prckem navíc.A já fakt nemám za potřebí se někde někomu vnucovat.
Ono to neni poprvé,co lže-a já si ho už pomalu přestávám vážit-připadám si jak jeho přechodná stanice...
Mluvit se s ním moc nedá,řekne ,že nás má rád a je s námi-to mi musí stačit? Na jednu stranu jsem za to štastná,ale proč mi lže-to mu nestojim za to,aby byl ke mě upřímný? A pokuď mu mám vechno odpouštět,tak pak si sama sobě srážim sebedůvěru.Jednoho dne se probudim a bude ze mě troska na někom závislá...a to opravdu nechci...
Děkuju,že se můžu tady aspoň trochu vykecat...

qualka
29. pro 2006

angiess:Nechci soudit,neznám tvého přítele,ale můj názor je,že většina chlapů je natolik ješitných,že prostě cizí dítě nevezme dříve nebo později a to,že to řekl svým rodičům po takové době, je známka toho,že se s tím sám nesmířil...nevím,co ti poradit,ale možná mu přiložit nůž na krk a promluvit si s ním vážně s tím,že na žádné nevím se nehraje.Pokud máš kam jít...tak zvaž svoji budoucnost.

zuzula
29. pro 2006

Angiess, je to veru tazka situacia ale ja by som to nejako razantne "prilozenim noza na krk" neriesila, ani by som sa mu nevnucovala na vylet k rodicom...ak vyslovene nepovie ze chce aby ste isli s nim...mozno to bude prenho dobra prilezitost prebrat celu zalezitost s rodinou (teda hlavne otcom ak ten o dietati nevedel) v sukromi rodiny (ty by si tam predsalen bola "cudzia" jednotka.
Urcite si zvaz ci si vies predstavit zivot bez neho...ak nie, bude treba na vztahu popracovat, lebo zjavne mate viacero problemov ako len tento jeden, ked vies ze ti viackrat klamal...ale toto sa inak ako pokojnym partnerskym rozhovorom nevyriesi...takze mozno chvilku pockaj, uvidis ako navsteva dopadne a zatial si snaz uvedomit si co pre teba tento clovek znamena...ci ho lubis alebo si mu len vdacna, ze sa o vas stara...
Drzim palce nech sa vsetko vyriesi k tvojej spokojnosti. 🙂

hankah
29. pro 2006

a v čem ti ještě lže? je to jen ohledně malého?
bych si s ním zkusila promluvit jak to mezi náma vidí, jestli je mu s náma pořád dobře a jestli s náma chce zůstat. že teď jsem trochu zmatená a nevím co si myslet. že ho máš ráda, a že pochopíš, jestli to třeba rodičům říct nechtěl, že tě zraňuje, že ti v tomto lhal. chce to ale opatrně, určitě se nehádat, protože hádkou to nevyřešíš.........

aaandrejka
29. pro 2006

angless, myslim, ze tvoj priatel to mozno aj chcel rodicom povedat vtedy, ked mal, ale ked uz prislo na lamanie chleba, nenabral odvahu.... celkom ho chapem, postavit rodicov z nicoho nic pred takyto fakt - velmi tazko sa o tom hovori... pockal si na jednoduchsie riesenie - poslal rodicom fotky, cim vlastne povedal vsetko... neodsudzovala by som ho za to, mozno s nimi nemal az taky intimny vztah, aby im sam od seba dokazal do oci povedat taketo veci....

a co sa tyka 'vyletu" k jeho rodicom - nerob unahlene zavery, nemusite predsa vyriesit hned dnes, ci pojdete aj vy alebo nie.... mozno sa svojich rodicov do istej miery boji, mozno su konzervativni a musia si zvyknut na myslienku, ze ma priatelku a syna bez toho, aby ste sa vzali....

pokial citis, ze ta ma rad, nechaj tomu volny priebeh... skus sa s nim (ale nie hned dnes), pozhovarat o otm, preco by ste mali ist a preco nie, dajte si na papier plusy a minusy....

a to, ze ti ukazal inu sms - vies, mozno len chcel docielit to, aby si ty bola vnutorne spokojna s tym, ze je vsetko s jeho rodicmi ok... podla mna si jeho rodicia musia na utto myslienku zvyknut, aj im treba dat cas "predychat to"

draga
29. pro 2006

angiess víš někdy je to s rodičema hodně těžký třeba se jich bojí a tím tě zároveň chrání abys to nemusela od nich schytat...nebo se za něco stydí...třeba je matka divná ...kdo ví...kdyby nechtěl neříkal by ať jedeš s ním možná bys jezdit nemusela nech ho ať to zkusí dořešit a uvidíš časem, nic nelámej přes koleno třeba by ti to pak mohlo být i líto, někdy je lepší zachovat klid a řešit to až bouře přejde...oni chlapi josu fakt někdy děsný srágorky...tak ještě jendou drž se a já držím palečky

gaboca
29. pro 2006

ahoj angiess.podobný příběh znám ze svého blízkého okolí.podle mě je největší problém ve výchově,jak se v rodině probírají ruzné problémy,jak se dokáží společně radovat!proto se snažme svoje dětičky vychovávat tak,aby nám nelhali,dokázali nám sdělit svoji radost i trápení!přeji ti,aby se to brzy vysvětlilo a bylas štˇastná.štástná a spokojená maminka je je základem štastné a spokojené rodinky.jsem mama dvou kluku,10 a 2 roky

gedren
29. pro 2006

Taky mam dojem, ze mozna mezi nim a rodicema nebo proste v te jeho rodine jsou asi nejake problemy, o kterych Ty nevis a asi ani nechces vedet, byt Tebou bych se mezi ne nehnala, nekomplikovala to, ted jste rodina vy, vzala sis jeho, ne jeho rodice... On ma svy duvody, proc ani s nima nekomunikuje otevrene (kdyz jim to tak dlouho tajil), asi s nima teda nema nejakej super vztah, tak mu nesypej sul do rany a snaz se, aby ten vas vztah byl lepsi...otevrenej, ale svobodnej (svobodnej v tom smyslu, ze je jeho vec, jakej ma vztah se svymi rodice, co jim rekne a nerekne a co o tom rekne Tobe). Muj manzel taky nema nijak super vztah se svym otcem a kdyby mu vubec nerekl, ze jsme se vzali a ze mame dite, taky bych byla ten posledni, kdo by mu to vycetl... (a to si nic hrozneho neudelali, vychazeji spolu, ale proste si moc nerozumeji...)

lenisek
29. pro 2006

ahoj,jak to tu tak čtu,tak mě napadlo,jestli se třeba jeho rodiče nedozvěděli,že jsi byla těhotná ještě než jste se seznámili a nepřáli si,aby byl s tebou....a on se proto s nimi nestýkal,protože chce být s tebou a má vás rád.
Možná čekal,že na Vánoce je fotečky obměkčí a změní názor....nevím jen mě to napadlo....a to že ti to neřekl,třeba se za své rodiče styděl kvůli tomu nebo tak něco
každopádně táta není ten,co dítě zplodil,ale ten,co mu dává lásku,vychovává ho a stará se o něj.....
držím palečky,aby to dobře dopadlo!!!

maca793
29. pro 2006

angiess netráp sa, ty si určite nespravila chybu. chybu spravil ten tvoj bývalý. ja mám skoro taký istý problém, len rozdeiel je v tom, že otec môjho dieťatka sa o neho vôbec nezaujíma a podrobujeme sa testom DNA. keď budem mať výsledky testov na stole, mienim ísť za jeho matkou a povedať jej osobne, že má vnučku, lebo ten debil jej to nepovie a nepovie to ani svojej žene. jeho žene chcem potom napísať list a pridať ku tomu rodný list s výsledkami DNA testov. veľa ľudí mi v tomto drží palce a ja viem a verím si, tak to cítim, že vyhrám a on pôjde doprdele(sorry za výraz). Drž sa papapa 🙂 🙂 🙂 🙂

sue
29. pro 2006

Macka, ten tvoj príspevok ma dosť vydesil... ☹
Angiess, veľmi držím palčeky...a...najmä...vidno, že má o vás záujem, inak by od ženy tehotnej s iným mužom zutekal, takže vás ľúbi, len to musí byť strašne ťažké ☹ držkajte sa

melory
29. pro 2006

maca a to ktore z tych troch je jeho??? 😔

sue
29. pro 2006

Melory, asi to najmladšie, keď strašie dievčatká sú dvojičky...a po 5 rokoch by to už asi bolo neskoro riešiť...

melory
29. pro 2006

😉

melory
29. pro 2006

angies natlac sa do auta nie kvoli tebe ale kvoli malemu aby spoznal "starych rodicov"

sue
29. pro 2006

...juj, sorry, nie strašie, ale staršie, pardón Macka