Lze na soudě podat, aby otec o prázdninách víc hlídal?

jaydeep
3. čer 2014

Potřebuju poradit, mám 6letou dcerku, ve své péči, otec ji chtěl do své péče, neuspěl. Nějak celou dobu ač s problémama jsme se dohodli. Ale po soudě to začalo, přeházel mi komplet víkendy, aj prázdniny. Dělá ze sebe super tatínka, ale přes celé prázdniny, si ji vezme, pouze na 4víkendy, jinak vůbec. Což je pro mě komplikované jelikož bude školka měsíc zavřená, a já musím do práce. Máme styk dle dohody, lze to na soudě podat, aby se o prázdninách více podílel? Jak to máte Vy? Nebo jak to řešíte? Babička u mě je možná max na víkendy, jelikož naši ještě pracují, a prababička už nežije. A babička od něj, bydlí na druhém konci ČR. Budu vděčná za rady, a názory. Děkuji

kay
3. čer 2014

ahoj nech si soudně upravit styk otce s dítětem. Přesně si stanovte, kdy si malou bude brát.

jaydeep
autor
3. čer 2014

Také jsem nad tím přemýšlela, jen když jsme měli teď ten soud, tak jsme podali návrh, jak by jsme to chtěli, a ten soudce péči nezměnil, ale ten styk nechal stále na dohodě. Ty víkendy, to je to nejmenší, ale ty prázdniny jsou docela komplikované, myslím si, že to zná většina mamin z nás...

petrajurinova
3. čer 2014

@jaydeep požádej na soudu vyloženě o stanovení kalendáře návštěv u otce, ale nesmíš se pak divit, že soud sice určí, že se otec má starat v průběhu hlavních školních prázdnin celý 1 měsíc, ale na druhé straně taky pravděpodobně určí, že co druhé vánoce má být dítě u něj, nebo určité svátky přidělí otci i když se ti to zrovna nebude hodit a otec na tom pak bude trvat (bude to mít na rozpise) a ty s tím nic neuděláš ani kdyby ses postavila na hlavu.
Prázdniny a hlídání dětí je komplikované pro všechny, kde nefungují babičky-důchodkyně. Zvlášť když jsou děti malé na to aby mohly jet na tábor a firmy neumožňují rodičům čerpat více než týden dovolené v průběhu prázdnin. Pár tipů na to, jak to řešit bych taky uvítala 😅

kay
3. čer 2014

@jaydeep jak píše petrajurinova, dá se soudem stanovit přesně termíny, kdy si otec bude dceru brát. Nebude to už pak na dohodě. Ale pak bude opravdu stanovené, že třeba vánoce budeš mít jedno za 2 roky atp. Možná bych to řešila nějakou hlídací kamarádkou za malý poplatek nebo něco takového, na prázdniny jsou i příměstské tábory (jsou drahé, ale jsou i pro sociálně slabší), nějaké hlídací tety, nedávno jsem tu viděla nějaký web. no a snad si budeš moct vzít aspoň 14 dovolenou ne?

jaydeep
autor
3. čer 2014

dovolená u mě nehrozí bo teď nastupuju do práce, takže nejdřív v Září..kamarádky, řeší podobné problémy jako já, vykrýváme co můžeme. Ale vím, že ty problémy nastanou :-/

andelka
3. čer 2014

obvykle se svátky střídají, a o prázdninách se dává delší doba, aspoň 14dní, klidně i měsíc (rozděleně do obou měsíců). Samozřejmě záleží na zaměstnání obou, na dalších možnostech. Prázdniny se vždycky budou muset vykrýt. A rodiče jste oba, takže by to mělo být ve spolupráci. Rozhodně bych to nenechala na dohodě, ale nechala to potvrdit soudně.

veruska007
3. čer 2014

Zkusila bych kontaktovat nějakou maminku z okolí, abyste se střídaly v hlídání, aspoň na 2+2 týdny. Zatím jsem na RD, ale už jsme se takto s jednou maminkou ze školky do budoucna domluvily.

barulina
22. črc 2019

Jenze ikdxz soud stanovi. On je opravnen si brat, ty povinnau jindat. To znaamena, ze kdyz si ji nevezme nic se nedeje, kdyz mu ji ty nedas dopoustis se marebi uredbiho rozhodnuti. Bud rada ze mas od nej klid