Má smysl čekat a bojovat? Manžel má milenku

honzulka
23. kvě 2014

Zajímal by mě hlavně názor maminek,které už to zažily...Manžel si našel milenku,je do ní prý zamilovaný,ale její přednosti jsou především sex,má čas na to s ním jezdit na kolo,běhat,plavat,vzhledem k tomu,že má již cca 15ti letou dceru,nemusí koukat na děti.Odejít od nás nechce ale ani to s ní skončit.Zatím s tím vnitřně pracuji a dala jsem si měsíc,zda jsem schopna udržet rodinu za podmínek,že se s ní bude scházet pouze tak,aby nemusel syn být např.zbytečně v družině.Jinak víkendy a dovolená jen s námi.Nejdříve se snažil,že bude brát na výlety s ní i děti,což jsem razantně odmítla a obava z toho mě nějak zastavila před rozhodnutím ho vyrazit hned.Ona prý ho od dětí tahat nechce... 😀 Osoba je dle samotného manžela před jejich vztahem hulvát,sprostá,chová se jak chlap,krká,co jsem vydedukovala,tak se i ráda napije.Takové osobě moje děti opravdu půjčovat nechci.
A co dál?Máte zkušenosti,že třeba ten chlap se nabaží toho sexu a ostatního a zůstane u rodiny,nebo je moje čekání zbytečné?Doma se chová hezky,nekomunikuje s ní přede mnou,náš vztah se nějak rozpovídal,říká,že nás má rád ale jí taky..Mám v sobě guláš,jestli má cenu tu trpět nebo ho vyrazit.
Pro chytlavé maminky-vím,že je to i moje vina,že sex hledá jinde,ale ostatní moc moje vina není..tři děti mi jen tak nikdo nepohlídá.. ☹ Na kolo mě nikdy nevytáhl,pravda,že nejsem sportovní nadšenec a kort teď když jsem každý den do čtyř v práci,pak rychle domu atd.
Vím,že ho mám moc ráda a přijít o něj nechci,jen nevím jak bojovat,abych to ještě nepodělala ví...
A pustily by jste ho s ní na dovolenou?
Děkuji za názory a zkušenosti,kritiku teď nepotřebuji,vím,že na tom mám vinu.

kotcheva
31. kvě 2014

@honzulka ahoj, necetla jsem prispevky vyse a nevim, kdo co radil. Pisu proto, ze jsem tohle nezazila sama jako manzelka, ale jako dcera. Nebyla jsem tehdy dost mala, abych nechapala, co se deje, ale zaroven take ne dost "velka", abych mohla byt mame oporou. A mamu stale obdivuji, jak to zvladla. Rodice jsou dodnes spolu a musim rict, ze statstne, ale jen proto, ze mama vydrzela vic nez rok to nezvdat! A cekat, az tatu milenka omrzi. Resp. Potom uz ji dosla trpelivost a sily, ale az po takove dobe dala tatovi nuz na krk. A on se rozhodl pro rodinu. Myslim, ze kdyby to udelala prilis brzy, odesel by. Ja sama uz mockrat premyslela, jak to dokazala byt nebo se aspon tvarit, ze je nad veci. Ale zafungovalo to. Na vylety a dovolene urcite s milenkou nejezdil, ani nas do toho nezatahoval. Kazdopadne chci rict, ze pokud mas manzela rada a chces s nim zustat, vydrz. Ani bych se v tehle fazi ani nesnazila nejak vztah ozivovat, ted to nema smysl. Spis bych vymezila hranice, co si "necham" libit a co uz ne. A potom zkus delat neco pro sebe, co te potesi. Vim, ze mas hromadu starosti, ale treba si v minulosti mela konicka, ke kteremu se muzes vratit, nebo si nekam zajdi ciste pro radost (kadernik...). Kazdopadne drzim palce a preji hodne sily a stesti, at uz se rozhodnes jakkoli.

poupe
1. čer 2014

Ahoj,
Taky teď koukám na nevěru jinak, dřív bych asi razantně řekla, sbal se a jdi, ale teď koukám na děti, na sebe, nechci rozbít co je, já bych to určitě řešila, nechtěla bych rozbít to co jsme budovali, co máme. 😕 ale co ta ženská? Ta by musela z měho života pryč, neumim si představit, že já doma s dětmi a on s milenkou a pak se vrátí od ní ke mě do postele. Snažila bych se mu dát to co ona, ale museli by jsme se samozřejmě snažit oba, né že on má povyražení a vrátí se domu a já kvůli udržení rodiny mu to toleruji. 😉

moravanka
1. čer 2014

Pan by chtel zit asi jako David Rath.
Druhy chlap usvedcen z nevery zapira, prosi, boji se co bude dal. Tento si asi mysli, ze si manzelka zvykne. Rok na rozmysleni bych mu teda nedavala, maximalne ten mesic a hotovo. A potom ja nebo ona.
On je uplne bez zabran, ze se doma snazi je jen trik, aby to manzelka mela tezsi ho vyhodit. A pak pelasi za milenkou.

marecekavendulka
14. čer 2014

nečetla jsme všechny příspěvky,ale obecně musím říct,že mě vždycky zvedá ze židle ta hláška" musí si to sám srovnat v hlavě u koho chce být".tak on tě podvádí a ještě si má mít prostor k promejšlení,chudáček malej? achjo...

baffiny
14. čer 2014

Já tohle zažila z jiného pohledu.... pohledu toho dítěte.... můj táta měl od mých 6ti let milenku a je s ní do ted... naši se rozvedli terpve před 7mi lety... a bylo to šílené dětství... jezdili jsme zvlášť na dovolenou s tátou a jeho milenkou a zvlášť s mámou... a před okolím jsme si hráli na úžasnou a šťastnou rodinku... to samozřejmě vidím až zpětně, ale už i jako dítě jsem věděla, že tohle prostě není v pořádku... já bych tohle svému dítěti neudělala, at si chlap vybere jen jednu ženu. at dítě ví, jak by rodina teoreticky měla fungovat a nemyslet si, že je normální jezdit na dovolenou s tatínkem a milenkou a před maminkou o tom mlčet a tvářit se normálně.

janysek21
14. čer 2014

Napíši příběh mojí tchýně. Také měla 3 děti ke škole a muž si našel v práci milenku. Neřekl jí o tom, dozvěděla se to, jak se říká, v hodině dvanácté. Druhý den se měl muž i s milenkou stěhovat za prací s bytem. Tchýně navedla všechny děti, že půjdou s ním, řekly mu to, on to řekl milence a do druhého dne se milenka vypařila a bylo po lásce, už ji nikdy neviděl. Doma pak nastolila úplně jiný režim, musel často děti hlídat a postarat se, začala chodit na směny. Jednou měl řeči o špatně vyžehlených kalhotách, tak si od té doby musel všechno prádlo žehlit sám. Byla to dobrá terapie. Po létech mi řekla, že se kvůli jedné kr.vě nerozvádí, že jednou může každý uklouznout, ale že na to nezapomněla nikdy. Přišla tak na to, že se žena muži nesmí předestřít jako rohožka, oni toho pak zneužívají a utírají si o ní boty. 😒

denyzuza06
14. čer 2014

u nás jsem byla já ten kdo si našel milence, doma to moc nekalapalo a už jsem spolu ani moc nemluvili, al ekdyž manželovi došlo že mu teče do bot a že bych mohla odejít promluvili jsem si a zkusili to dát do kupy, par měsicu trvalo než se to srovnalo, ale srovnalo se to, máme se pořád moc rádi

petraludvikova
14. čer 2014

Je to dost prekérní situace, kterou bych zažít nikdy nechtěla. Ale co pak udělat, když na to přijde?
Psala jsi, že si našel milenku - sex a volnočasové aktivity. Ale tebe také opustit nechce - děti, zvyk a zázemí.
Manžela máš otrlého a moc si vyskakuje - podobnou situaci zažila známá (manžel ji začal podvádět, když byla 3.měsíce po porodu. Našel si milenku na sex a sportování, dokonce se měli k sobě i nastěhovat. Po známé chtěl, aby by mu malou půjčovala na hlídání i na víkendy. Známá z toho byla úplně vedle.... problém byl také v sexu - neměla na něj čas, ani myšlenky.Ale je to záminka?
Nakonec vše vyřešila tak, že mu dala na výběr -buď milenka x nebo ona + malá dcerka + rodina.
Trvalo mu měsíc, než na to přišel - známá se s malou sbalila a odjela pryč. Nedala mu možnost malou vídat a jemu asi došlo, o co by přišel... Ku*ru nechal a zatím seká dobrotu.

Ale u chlapů člověk nikdy neví - pokud to udělá jednou, je velká pravděpodobnost, že to udělá znovu.
Hlavně podle tvé zprávy jde vidět, že jsi mu dala najevo, že ,,není zas tak velký problém", že má milenku, což je asi špatně. Protože, když si to vezmu z jeho pohledu, tak proč by se měl s kur*ou rozházet, když tobě to zas tak nevadí a nic s tím neděláš... Potřeboval by trochu pohrozit zázemím a dětmi... Určitě bych to tak nenechala a hlavně bych se neponižovala.

Je potřeba se asi hodně zamyslet, co teď? Přeji moc štěstí a snad vše dopadne dobře!
Hodně štěstí!

aneha
14. čer 2014

Ahoj Honzulko, v tvé situaci jsem nebyla, ale mám za sebou rozvod a teď žiju ve šťastném vztahu. Nevím co kdo radil, ale já mám skvělou zkušenost s knížkou Pět jazyků lásky - autorem je Gary Chapman. Když jsme se podle ní s manželem zařídili měla jsem pocit že jsem zamilovaná jak na začátku 🙂 a při její četbě jsem litovala, že jsem se k ní nedostala dřív, rozvod by mě nejspíš nečekal:(. Je v ní i o tvé situaci. Vážně ti ji doporučuju a doporučila bych ji i každému, kdo chce kvalitní vztah!!
držím palce!
anežka

bielamacka
17. čer 2014

Já jsem tedy nic takového nikdy nezažila, ale jsem žárlivá, majetnická a hrdá. Ostatně přesně takový je i můj manžel. Kdyby si nějakou našel, tak letí děti neděti (sice ještě žádné narozené nemám, ale cítím to tak) - protože ten vztah se stejně podle mého nakonec rozpadne a ty děti tím trpí i tak - a poznají, že se něco děje. Lepit něco, co nedrží, to je kruté k většině zúčastněných. Můj strýc - mamky bratr, je chronický záletník a teta s ním celý život trpěla a trpí - jen aby si neřekli něco špatného lidi a aby děti měly tátu. Obě sestřenky - cca v mém věku - jsou těmi tátovými zálety poznamenané, nenávidí ho a pohrdají jím - a to ho v pubertě milovaly - a stejně se to do jejich psychiky odrazilo a je to tam dodnes. Děti na tohle nejsou blbé. Pokud jsou už velké - tím spíš, pelášila bych pryč. Co bych dělala na tvém místě - drsné krkající paní bych došla nadvakrát zlomit rypák a vyrazit pár hodně viditelných zubů, pak bych to samé provedla jemu a rovnou mu objednala stěhováky. Tohle je pro mě prostě hnus, přes nevěru mi nejede vlak. Sorry, ale nedokázala bych už nikdy spát s chlapem, kterej ho strčil do nějaký ožralý krkající primitivky. Opravdu ne.

1kacaba1
19. čer 2014

@honzulka Já si nemyslím, že muži jsou nevěrní jen proto, že by měli nedostatek sexu. I kdyby ho měli doma dost, na nevěru stejně pravděpodobně časem dojde. Budou chtít zažít něco nového, s někým jiným, vymanit se ze stereotypu. Navíc když se bouří chemie a hormony, tak to nesouvisí s tím, že by své ženy neměli už rádi. Jen prostě od přírody zblbnou. S tím nic nenaděláš, ani když se hodíš do nového sexy prádélka. Manžela to určitě časem přejde, jen je otázkou, zda si nenajde zas jinou milenku. Jednoduché to není ani v jednom směru. Ať už s ním zůstaneš, nebo ho opustíš. Já být Tebou, taky bych si někoho našla. Můžete vedle sebe žít ve volném vztahu jako dobří přátelé.

lenou29
20. čer 2014

Byl férový, že se přiznal, ale to je tak všechno. Já těm druhejm šancím nevěřím. 😒

hanule04
20. čer 2014

No já už vych dnes nečekala, před skoro pěti lety, simanžel našel milenku, přišla jsme na to náhodou, a i tak zapíral, bylo to peklo, dnes vůbec nechápu jak jsem, mohla přemýšlet o tom že by jsme taky byli jakoby ve třech.Prostě zatmění normálního myšlení. On pořád sliboval že to vyšumí, že to s ní skončí, snažila jsme dělat jakoby nic a vydržet(i když jsme našla její vlasy u nás v posteli jsme to zkousla- dnes nechápu). nakonec jsme se po roce z toho víceméně složila, nešlo to už vydržet. a šli jsme od sebe, sice ještě 1,5roku pořád dával jakoby naděje. Při rozvodu jsme brečeli oba, měli jsme se moc rádi ale milenka udělala svý. Když jsme si našla přítele a otěhotněla, řekl mi že jsme vlastně dala parohy já je mu, že jsme říkala že na něj počkám. Začátek odchodu, byl hroznej, strašně jsme ho milovala, ale pak zjistíte že i bez chlapa to není taky špatný, má to své výhody. Občas i ted když už jsme s přítelem, tak vzpomínám jak jsme si to s dcerou užívali když jsme byli sami(ne tedy hned, ale až po čase,kdy nejhorší přebolelo).
Jen mu dej tři děti na víkend k milence, ona ho rychle pošle do háje(tedy jestli není on dost při penězích). I když já tedy ze začátku nemohla snést že moje dítě je s milenkou, dnes už jí tam i sama vozím.

hanule04
20. čer 2014

ještě nemyslím že nevěra je způsobená nedostatkem sexu, mi měli i po nevěře pak tolik sexu a vyzkoušeli nových věcí, fakt super. stejně to šlo do háje, ta milenka je prostě nová. Mě exmanžel na sex uháněl i po rozchodu. Už bydlel s milenkou a spali jsme spolu pořád, pak jsme to tedy utnula, potkala jsme přítele.

honzulka
autor
26. čer 2014

Holky,děkuji Vám všem...Byla jsem posledních několik dní rozhodnutá a připravená na to že odejde.Včera jsme o tom dost dlouho mluvili a dnes to ukončil...Nejsem v euforii,vím,že není vyhráno,ale teď je to jen čistě na nás,jak naše manželství bude fungovat a zda to byl jen úlet.On to sám přehodnotil,že u něj to bylo hlavně jen o sexu,zjistil,že se jí nedá moc věřit a tak uvidím dál.
Pokud sem zabloudí někdo,kdo toto zažije,přeji moc sil a pro ty,co to neřeší a jen sem nahlédnou přeji,ať to nezažijí.. 😉

codal
27. čer 2014

@honzulka přeju Vám, abyste to zvládli! Hodně štěstí!

honzulka
autor
27. čer 2014

@codal děkuji,bude to ještě hodně krušné... ☹

codal
28. čer 2014

@honzulka Pokud k sobě patříte, tak to ustojíte...🙂

honzulka
autor
28. čer 2014

@codal to se časem zjistí... 😉 Děkuji

iris
29. čer 2014

já bojovala dlouho, byla jsem podváděná manželka, ve finále, když bylo po všem, jsem zjistila, že vlastně nebylo za co bojovat, jsem sice s manželem, ale nestojí to za nic

janulka1980
29. čer 2014

@honzulka velmi ta obdivujem... musia to byt muky ☹
je super,ze veci neriesis prvoplanovo,ale s chladnou hlavou...aj ked usrkavas z pohara horkosti... drz sa,myslim na teba! 😵

evulinkab
29. čer 2014

@honzulka Naprosto souhlasím s názorem @replykatee ..Vyjádřila naprosto přesně, co si myslím i já..Dala bych nůž na krk a buď ona a nebo já.Nenechej se sebou orat, manželovy evidentně vyhovuje, že jsi ho ješte nevyhodila, že to táhne na obě strany, doma má pohodlí, stereotyp, děti a manželku, která mu "trpí" milenku a která mu možná i dovolí s milenkou užít si dovolenou....Panebože! Jasně, máte tři děti a těžko ukončit takový vztah.Ale zkus se zamyslet...kdo ten vztah především ničí?Jak by se choval manžel kdyby to bylo naopak a ty jsi mela milence?Trpěl by ti ho?Pokud u vás bylo neco v nepořadku a manžel nedokázal přijít s jiným řešením, než že si našel ženskou, tak pak je vina u nej především...Zkrátka- já bych tohle netrpěla, na to jsem příliš hrdá...

honzulka
autor
29. čer 2014

@janulka1980 děkuji 😉

katerinacernotova
29. čer 2014

ahoj ja mela podobnou skusenost nastesti jsem nebyly svoji a nemeli deti.ja si vzdycky rikala ze neveru bych odpustila ale neodpustila porad myslet kde zase ulitne kdyby to zkoncil a podezirat a o sexu nemluve vedet ,ze si tam uzival s jinou.ja bych se rozhodne nemenila ma te mit rat takovou jaka si a kdyz ne at tahne.blbe je ze mate deti ale podle me budes jen nestastna a i kdyby od ni odesel za nejaky cas si naslapne jinou aspon podle me.ja tehdy odesla a udelala jsem dobre mam krasne ditko super manzela.preji hodne sily

kristyn.g
29. čer 2014

@honzulka Ať to vyjde! 🙂

alzbetak
29. čer 2014

Ahoj, kolko rokov ste spolu? Osobnu skusenost nemam priamu s tym ze ja by som bola podvadzana, ale raz som sa dostala ja do pozicie milenky o com som ani nevedela... a okrem toho som mala znamych kde prebiehali milenecke scenky... No ale vo vseobecnosti co "mam vysledovane" na dlhorocnych troch vztahoch - v kazdom jednom ostalo nakoniec vsetko pri starom - v skratke napisane. A aspon na nejaky rok dva bol zasa ten povodny vztah oziveni (uz ako keby citil vinu a potreboval vsetko vynahradit rodine este viac, aj ked bol aj predtym aj po cely cas toho druheho vztahu laskavy a staral sa) Manzelka o tom vedela, tak ako ty. Spracovala to a dnes maju dalsieho prcka po par rokoch... Ale ono je to vsetko individualne, zavysi od konkretnych ludi, od situacie preco k tomu doslo... Najhorsie je na tom podla mojho nazoru ta podvadzana zena, takze ak by to bolo mozne myslim si ze manzel by mal byt natolko ohladuplny ze by mal napr navrhnut ze na vikend alebo na viac dni postrazi deti (sam) a ty by si mala ist si oddyhnut a zrovnat myslienky niekam na dovcu... a uzit si ju. Moj nazor.... Ale samozrejme niesom v tej situacii takze to mozno vidim troska inak ako je realita. Drzim palce nech to vyjde najlepsie pre vsetkych

evulina77
2. črc 2014

zkusila bych zajít za právníkem a zjistila bych, na co všechno bych měla v případě rozvodu nárok. Co by mi musel dávat ze svého platu, jak by to bylo s bytem apod. Podle toho zjistít, jak by to vypadalo po rozvodu. Další věc je ta, si uvědomit jak to chceš ty. Co jsi ochotná a jak dlouho snášet. A podle toho bych se začala chovat. Rozhodně bych nic neřešila horkou jehnou, všechno má svůj čas. Pokud je to jen trochu možné, přeorganizovala bych spací pořádek doma. Rozhodně bych s ním teď neměla sex a pokud můžeš spát jinde než on, bylo by to dobře. Nebylo by od věci si s ním promluvit o financích i tom, jak to bude dál a v jakých časových horizontech se pohybujete. Můžeš mu řícct, že ho máš ráda, že se nechceš rozvádět, ale milenku tolerovat nebudeš. Zkus se oprostit od brečení, vyčítání apod., buď věcná s praktická. Řekni, že jsi se byla poptat na co máš od něho nárok a že to od této chvíle od něho chceš, veď si záznamy o tom kolik a co ti kdy dá. Taky by bylo dobré si domluvit "směny s dětma". Né že budeš s dětma sedět doma a on bude lítat s milenkou. Taky bych pořešila, za jakých okolností jsi ochotná se mu starat o prádlo a o stravu (finance, případně jiné služby navíc). Začni řešit sama sebe, i kdyby jsi měla začít chodit běhat, nebo na prochajdy. Snaž se být doma příjemná, v rámci možností milá, ale nic víc.
Podle mě má být milenka (když už to musí být) tajná a skrytá věc. Tím mi chlap dává najevo, že mu stojím za to aspoň tajit. Když to odtajnil, musí nést následky.
No a buď se za nějaký čas chytne za hlavu, nebo pryč od něho.

honzulka
autor
3. črc 2014

@kristyn.g děkuji ti.. 😉

janulka1980
6. črc 2014

@honzulka nieco nove? 😅

honzulka
autor
6. črc 2014

@janulka1980 zatím je doma,vypadá to,že jí nekontaktuje,nejezdí za ní,když jede do Ústí,tak mám víc přehled,volá mi.Ale je to běh na dlouhou trať a nejsem si jistá,že konec jednou stejnak nebude.Opravdu to vztah hodně narušilo. 😒