Má smysl čekat a bojovat? Manžel má milenku

honzulka
23. kvě 2014

Zajímal by mě hlavně názor maminek,které už to zažily...Manžel si našel milenku,je do ní prý zamilovaný,ale její přednosti jsou především sex,má čas na to s ním jezdit na kolo,běhat,plavat,vzhledem k tomu,že má již cca 15ti letou dceru,nemusí koukat na děti.Odejít od nás nechce ale ani to s ní skončit.Zatím s tím vnitřně pracuji a dala jsem si měsíc,zda jsem schopna udržet rodinu za podmínek,že se s ní bude scházet pouze tak,aby nemusel syn být např.zbytečně v družině.Jinak víkendy a dovolená jen s námi.Nejdříve se snažil,že bude brát na výlety s ní i děti,což jsem razantně odmítla a obava z toho mě nějak zastavila před rozhodnutím ho vyrazit hned.Ona prý ho od dětí tahat nechce... 😀 Osoba je dle samotného manžela před jejich vztahem hulvát,sprostá,chová se jak chlap,krká,co jsem vydedukovala,tak se i ráda napije.Takové osobě moje děti opravdu půjčovat nechci.
A co dál?Máte zkušenosti,že třeba ten chlap se nabaží toho sexu a ostatního a zůstane u rodiny,nebo je moje čekání zbytečné?Doma se chová hezky,nekomunikuje s ní přede mnou,náš vztah se nějak rozpovídal,říká,že nás má rád ale jí taky..Mám v sobě guláš,jestli má cenu tu trpět nebo ho vyrazit.
Pro chytlavé maminky-vím,že je to i moje vina,že sex hledá jinde,ale ostatní moc moje vina není..tři děti mi jen tak nikdo nepohlídá.. ☹ Na kolo mě nikdy nevytáhl,pravda,že nejsem sportovní nadšenec a kort teď když jsem každý den do čtyř v práci,pak rychle domu atd.
Vím,že ho mám moc ráda a přijít o něj nechci,jen nevím jak bojovat,abych to ještě nepodělala ví...
A pustily by jste ho s ní na dovolenou?
Děkuji za názory a zkušenosti,kritiku teď nepotřebuji,vím,že na tom mám vinu.

sulemina
31. srp 2014

@tarra27 není důležité s kým večer chlap usíná, ale kde a ským se probouzí
tak tahle myšlenka by mi moc klidu nedodala a pak naštěstí jsou mužské vyjímky, nemám ráda házení všech mužů do jednoho pytle

honzulka
autor
1. zář 2014

@kocour1 Děkuji...já jsem teď tak trošku v koutě,protože syn nastoupil do třetí třídy,která je prý nejtěžší,už se začali objevovat bolesti hlavy apod.Nechci mu ublížit a dětem vůbec.Na nich mi možná bohužel vždy záleželo nejvíc.Lže mi nejspíš,ale já už na to kašlu..Chci se začít věnovat víc sama sobě,chodit třeba do sauny,začít znovu běhat apod.Každopádně to,co jsem si před tím uvědomovala,čím jsem k tomu přispěla,to jsem v sobě změnila,takže když teď začne znovu,mám čistý svědomí,že já se na tom opravdu nepodílela a je to jen o jeho sobeckosti.Na jednu stranu si říkám,jestli je opravdu tak bezcitný,že i přes to,jak viděl,jak mi ublížil a i přes ty jeho zšedlé vlasy do toho jde znovu,fakt nevím,koho jsem si to vzala.. 😠

honzulka
autor
1. zář 2014

@sulemina Já se někdy snažím to brát tak,že můj muž chodí do bordelu..To je taky časté..Prostě je to kurva,na noční mu dám sebou kondom,ať mi nepřitáhne hlaně nic domů.. 😀 Jo,kéž by se kolem mně objevil nějaký chlap,kterýmu by stačilo si uajit na večeři apod. 😀 Hned by to bylo lehčí.. 😀

osra
1. zář 2014

Víš, Honzulko, já jsem hrozně chtěla vyhrát a vyhrála jsem, ALE - stojí to za houby. Takže nevím, jak to dopadne... Mám za sebou hrozný skoro rok a půl a tak nějak nalinkovaný život v manželství ale tak nějak bez lásky... Takže moje rada je - co se má stát se stane. Netlač na pilu, jestli by chtěl jít, ať jde. Vím, že je to těžké.....

honzulka
autor
2. zář 2014

@osra To je mi líto..Asi jsme obě holt z té staré doby,co si yslíme,že je správné manželství udržet a že má být na celý život.Snažím se to brát taky s nadhledem,bohužel někdy ty emoce bouchnou.Myslím si,že každý má právo na lásku a štěstí.Nevěřím už na zamilovanost,jen bych chtěla žít v klidu a cítit,že si mě někdo váží.Alespoň od staršího syna tu jistotu mám..Je to to největší štětstí,co mě teď drží.Prckové jsou ještě malinký,takže jsou pro mě vším,ale u staršího už opravdu cítím,že mě má rád a když mi řekne,že mě miluje,že to tak opravdu myslí.Kvůli nim musím být v pohodě a být tu pro ně kdykoliv.Nemít děti,je všechno snažší,ale kvůli nim musím překousnout víc.

karlajasmine
2. zář 2014

@honzulka Ja presne souhlasim s tim, co napsala @kocour1... Dokud vas bude mit obe dve ''jiste'', tak vas proste bude mit obe dve. Neverim tomu, ze to s ni skonci jenom proto, ze ti rekl, ze to skoncil.. Vypakovala bych ho za milenkou, at si za ni jde.. a teprve az by prilezl a prosil na kolenou, tak bych ho mozna vzala zpatky..

anatanka
2. zář 2014

Panacek si to predstavuje nejak jednoduse a navrhem, ze k ni bude brat i deti dosahuje vrcholu drzosti.
Ja bych mu to tedy rozhodne timto zpusobem neulehcovala!
Chce cerpat vyhody z obou vztahu, ale tim bude nicit psychiku minimalne jedne zucastnene osoby. To se prece neda dlouhodobe ustat. Vim, ze ho nechces ztratit, ale pokud se ji ma nabazit, tak to urcite nebude zrovna brzo, pokud ho dal nechas s ni uzivat jen ty prijemne stranky zivota. Ja bych sebrala vsechny sily a vyhodila ho - v zachovani sveho psychickeho zdravi. Nechces, aby jste se rozesli a deti k ni pak chodily uz ofocialne, ale ver mi, ze se na to da zvyknout. Vis, ja myslim, ze ona by jim pak ta idilka pomerne zahy skoncila. Ono mit doma misto romantickeho vecera navic tri male cizi deti a chystat jim veceri a vanu a misto akcniho vyletu na kole cekat na detskym hristi, ji na vasnivosti taky moc neprida.

Zpusob, jakym ted zijes musi byt strasne vycerpavajici, byt stale v napeti, kdykoliv mu pipne telefon, ze je to treba ona, pokazdy, kdyz odjizdi tusit, ze jede treba za ni... Proste to netrp a utni to. Ono se to samo vetsinou nevyresi.

Bud si pak casem uvedomi, co ztratil a bude si sypat popel na hlavu a nebo s ni treba zustane a ty budes vedet, ze vas vztah proste skoncil. Ale! Zavres jednu kapitolu a budes moct jit dal. Zit takhle napul se neda.

karlajasmine
2. zář 2014

@anatanka Souhlasim... sice mi tady vsichni psali, ze dokud jsem to nezazila, tak muzu mit tenhle nazor, ale ze bych pak mela jinej..ale v podstate jsem to zazila, akorat ze bez deti.. byvalej se se mnou rozesel tim zpusobem, ze porad ''nevedel, jestli me miluje'' a ''nevedel, jestli se mnou chce byt nebo ne''.. a vzhledem k tomu, ze to byla moje prvni velka opravdova laska, tak jsem to trpela asi rok a pul.. A strasne me to nicilo. Porad jsem doufala, ze si uvedomi, ze me miluje, a ze se mnou bude chtit byt... nikdy jsem nebyla tak ve stresu jako v prubehu toho roku a pul.
Nakonec mi dosla trpelivost a vykopla jsem ho.. rekla jsem mu, ze si zaslouzim chlapa, kterej vi, co chce a kterej vi na 100%, ze chce jenom mne. On mi rekl, ze mam pravdu, ze si zaslouzim neco lepsiho. Proste to byl srab.
Pak jsem potkala svyho manzela, po nekolika letech... Samozrejme, ze on ma taky nejaky mouchy, ale v jednom je to idealni chlap - vi, ze chce me a ja vim, ze se na nej na 100% muzu spolehnout.. Je verny, oddany a ma rozum.. je proste dospely.
Ja vim, ze je potreba brat ohled i na deti, ale podle me je potreba udelat radikalni krok, diky kteremu si on uvedomi, ze o tebe muze prijit, a ze by se mel urychlene vzpamatovat. Protoze se mi zda, ze jsi na nej moc hodna a moc chapava 🙂

staruska
2. zář 2014

Ahoj, holky, nedá mi to a musím přijít taky se svou troškou do mlýna, protože už půl roku zažívám něco poobného. Manžel se po 25 letech společného - a podle celého našeho okolí záviděníhodně šťastného - soužití zamiloval do jiné ženy. Dva roky mi oba svorně tvrdili, že jsou jen kamarádi. Ženská intuice mi stále říkala, že to není pravda, a nebyla. Bylo mi vyčítáno, že jsem hysterická, majetnická, žárlivá, atd.
Když se to loni o prázdninách provalilo, dala jsem mu v klidu na vybranou, zda chce zůstat s námi, nebo odejít. S krokodýlími slzami si sypal popel na hlavu a rozhodl se zůstat.
Nicméně, aniž bych to tušila, hned po měsíci jejich vztah obnovil. Letos v únoru jsem na to přišla. Odstěhoval se a dalšího půl roku se nemohl rozhodnout, co chce. A já v zájmu zachování rodiny a našeho vztahu, který byl opravdu fajn, jsem dál trpěla a trpěla. Byli jsme spolu dvakrát na krátké dovolené, trávili jsme spolu víkendy na chalupě, ale pokaždé mě pak přivezl domů a znovu odložil jak nepotřebnou tašku, a jel za svou milenkou.
Máme dvě holky, 20 a 17 let, a ty už jsou z toho taky na mrtvici.
Poslední kapkou pro mě bylo, když se se mnou po roce vyspal a na druhý den jel do její postele. To jsem si už začala připadat opravdu blbě sama před sebou. A když ji pak přivedl mezi naše letité společné kamarády, se kterými ona nemá vůbec nic společného, rozhodla jsem se, že už ho nechci vidět.
Každá z nás má určitou míru toho, co si nechá líbit. Každá z nás si na to musí přijít sama, kdy už má dost.

honzulka
autor
2. zář 2014

@anatanka úvodní příspěvěk je poněkud starší,nejezdí za ní,telefon v ruce už nenosí,jen spolu bohužel slouží a tomu nezabráním.On říká,že seká latinu,ale proč by mi zase nelhal pro klid domova?Na druhou stranu ta situace co byla zasáhla i jeho.Docela mu přibylo dost šedivých vlasů,takže mu to až tak ukradený nebylo.Nešlo a možná ani moc nejde mezi nima o lásku,ale o sex.Stylem,kterým ho ona navnadila to normální slušná ženská neudělá a ona je pro mě prostě KURVA.Co bude dál nevím,snažím se teď zaměřit víc na sebe.

anatanka
2. zář 2014

@honzulka Napada me, ze asi ani tohle bych neprekousla, ale jak se rika: Nikdy nerikej nikdy. Clovek nikdy nevi, jak by se v dane situaci choval on. Taky jsem v manzelstvi trpela nakonec tolik veci, o kterych jsem si myslela, ze bych NIKDY nedovolila a ted, kdyz jsem z toho venku, tak si to myslim znovu 🙂

Zkratka plati, nesud nikoho, dokud jsi nesel v jeho botach.
Preju tedy aspon, at si dal udrzis urcity nadhled a venujes se sobe a zvysovani sebevedomi. Jako pro tveho manzela by to byl docela gol, kdybys zacala na "nocni" sem tam odchazet i ty 😀

anatanka
2. zář 2014

A mimochodem @staruska, co to mas za nick? Takova pekna, stihla zenska a takhle se vidi? 😀

staruska
3. zář 2014

@anatanka - ;) to pochází ještě z dob, kdy jsem se jako dvaačtyřicetiletá pokoušela otěhotnět... mezi všemi těma mladýma holkama jsem byla fakt trochu obstarožní kus!

honzulka
autor
5. zář 2014

@staruska Děkuji ti za tvůj příspěvek....Víš,já bych po pravdě už dávno byla sama,kdybych neměla děti malé..Představa,že by se mi o ně měl starat někdo,kdo se chová jak chlap,je sprostá jak dlaždič,různé zvukové efekty vydávané hrdlem jí nesjou trapné apod.,asi bych se zbláznila.Asi kdyby byli děti dospělé,taky bych neváhala..Život je hrozně krátký,tak si přeci musíme užít a ne přežít.Já si včera dost věci srovnala,dočkala jsem se ujištění,že si můj muž moc jistý není tím,že bych mu to neudělala na oplátku,takže je mi i lépe.Koupila jsem si novou kabelku,takže jsem si udělala radost a beru nějak s nadhledem to,jestli s ní něco bude mít nebo ne...Já chci prostě žít taky a po svém.Cítím se docela sebevědoměji,díky ní mám dole 14kg,čeká mě si pořídit nové kousky do skříně a žiju..Ona se snaží docílit svého,sama je natolik neinteligentní,že si neuvědomuje,že se taky docela ponižuje,ale to je její boj..Já bojuji za naše děti a za to mi stojí žít a ne se trápit...Tak teď mi jen držte pěsti,ať mi to vydrží navždy... 😀 😵

staruska
5. zář 2014

@honzulka Dobře děláš. Když jsou děti malé, je rozhodnutí rozvést se mnohem těžší, protože pak budeš muset řešit jejich setkávání s expartnerem a potažmo i jeho novou "láskou".
Naše holky jsou už velké, takže se s tou ženou, která dokázala rozbořit dvě manželství, vůbec stýkat nemusí. Ta představa mě opravdu bolí.
Já zatím přežívám a doufám, že časem přestanu vidět všechno černě. Přece jen 25 let je dlouhá doba. A o rozvod sama žádat nehodlám, přece mu to nebudu tak ulehčovat.
Drž se a pamatuj, že se vždycky můžeš opřít sama o sebe.

6969eva
5. zář 2014

@staruska Ahoj, chcem ťa iba pozdraviť a postaviť sa vedľa. Aj mne sa stalo to, čo tebe a mám dokonca pocit, že s rovnakým scenárom. Pred rokom a pol sa môj muž rozhodol odísť po 25 rokoch od rodiny s tromi synmi a to, čo nasledovalo, je úplne rovnaké ako v tvojom prípade.Viem, že netreba ani jednej z nás objasňovať pocity, aké zdieľame. Ale musí sa ísť ďalej, inak to nejde a bojujem ako lev, aby mi bolo lepšie. Nie zaňho, jeho už nechcem , aj ked sa po mesiaci vrátil späť. Tiež som najprv chcela odpustiť, ale ukázalo sa, že to s ňou nikdy neskončilo a ani neskončí. Nikdy, aj keby jej už nebolo. Vždy bude medzi nami a to, čo bolo sa už nikdy nevráti späť. Dnes by som bola najradšej, keby odišiel natrvalo a ja by som sa s ním nemusela vôbec stretávať a mohla slobodne žiť svoj život. Takto žijem bez neho, ale s ním, uzavretá v priestore 50x50cm. Ale je to môj svet a verím, že ho časom budem úplne prehliadať. Musím sa ti, ale aj ostatným ženám tu na MK ospravedlniť. Ked sa to prevalilo, začala som nenávidieť všetky Češky, ona je totiž tiež Češka. Všetky som hádzala do jedného vreca, ale potom som zablúdila sem na českého koníka a našla ženy ako ja a zistila som, že nezáleží akým jazykom hovoríme a kde žijeme. Ľudia sú všade rovnakí, dobrí, zlí, šťastrní aj nešťastní a v živote nech sme kdekoľvek môžeme natrafiť na úprimných alebo sviniarov. Prajem tebe aj všetkým ostatným ženám s rovnakým osudom silu nájsť v sebe odvahu začať znova a kúsok šťastia, či už samým alebo s niekým iným, lepším.

osra
6. zář 2014

Ahoj všechny holky, až mě to bolí, kolik nás je. Já s tím pořád strašně bojuju. Byl s ní víc než rok a já se rozhodla, že to neulehčím a nebudu to já, kdo to rozřízne a tím jí ho vmete do náručí. A taky, co si budeme nalhávat, byla jsem z toho úplně v háji. Ne, že bych se po čtvrt století manželství cítila jak na začátku, ale NIKDY by mne nenapadlo, že prostě bude hledat jiný vztah - ano, ona si ho vyhlídla a do slova urvala, ale kdyby nechtěl, tak by to tak nedopadlo, že jo. Fakt blbý. Myslela jsme, že nejšťastnější bych byla, kdyby se s ní rozešel. Stalo se, ale stalo se to až po roce, co jsem na to přišla a já to NIKDY ze sebe nevymažu. On si myslí, že jsme asi dávno v pohodě a já se tak víc méně tvářím, protože mluvit s ním o svých pocitech je zbytečný - akorát se vždycky zatne a tak už to pomalu vzdávám a nevím, jestli to byla dobrá cesta......jestli bych už nebyla jinde a nebylo mi líp, kdybych před víc než rokem udělala ten razantní konec. Ale kdo ví. Mám ho pořád ráda, ale už to nebude dobré, alespoň mi to tak teď připadá..... je to půl roku, co se s ní rozešel....

tarra27
6. zář 2014

@osra máte děti? Kolik ti je?

martina_81
6. zář 2014

@osra jsem na tom podobně. 😖 akorát nevěřím, že to s ní skončil... nejdřív v lednu, pak v únoru, do toho mi psala ještě v květnu a červnu.... doma už to totálně nefunguje, na dnešek jsem nespala a jen přemýšlím, co dělat. Jestli kvůli malýmu zatnout zuby, zavřít obě oči a snažit se to nějak zvládnout, nebo odejít. Řeším hlavně finance, protože se 7 tisíci z rodičáku se asi moc roztahovat nemůžu. 😒 a on je nad věcí. Řekne, že prostě buď ho budu brát takovýho, jakej je (píše si na netu s holkama a posílá si s něma fotky a jiné věci... a s jednou se tahá od loňskýho léta) a nebo že to prostě ukončíme, protože on se asi hned tak nezmění, i když se tak strašně snaží.. no já mu nevěřím už ani slovo. a jak píšeš, o pocitech se s ním mluvit nedá, protože pak jsem ta špatná akorát já, protože já to pořád vytahuju a nesnažím se náš vztah spravit.... jenže jak, když důvěra už je totálně v háji, po tom všem, co mi za poslední rok nalhal, a láska už se taky tak nějak vytratila.
a když to tady vidím, mám pocit, že normální chlapi už neexistují.... ☹

sussie2
6. zář 2014

Ahoj, holky, vím, že to bolí, od nás odešel (vyhodila jsem ho) manžel letos v březnu. Bolí to ještě dnes, ale ulevilo se mi i dětem, můžu spát, nestresuju se kde je a s kterou... nemusím vyzvídat kde byl apod.
Co se týče financí, hodně pomůže sociálka, i když některým z vás se to třeba příčí, ale než se postaví člověk na nohy pomůžou a jednají celkem rychle a dá se s tím vyjít, jsem sama se dvěma školáky a zvládli jsme to.
Jo ten chlap mi fakt chybí, je mi smutno, ale mám takový ten svůj klid, kdy nemusím řešit, jestli to a nebo to na jídlo, jestli si uklidit triko apod.

tarra27
6. zář 2014

@martina_81 pokud ti píše milenka, tak je to proto, že ona čeká, že ho vykopneš..

martina_81
6. zář 2014

@tarra27 to ona mi už toho napsala... v lednu, když jsem na to přišla, sbalila mu věci a jí napsala, že ať si ho klidně vezme, tak ona na něho čekala, jenže on řekl, že za ní nepůjde, brečel mi tady, jak chce zůstat se mnou a s malým (já v 8.měsíci) a ona mu pak psala, ať mu domluvím, aby za ní přijel... dobrý, ne? a od té doby toho bylo tolik... urážela mě, jak jsem blbá, že s ním jsem a jak on ji má rád a nechce o ni přijít. On mi tenkrát řekl, že to s ní skončil... a o 14 dní si ji dotáhl k nám domů, když jsem ležela v nemocnici. A naposledy mi psala v červnu, že už to spolu definitivně skončili... už ničemu nevěřím. a teď jsem koukala na inzeráty ohledně podnájmů a vypadá to, že tady po ně dva hledá pořád aktivně podnájem. Byla by docela náhoda, taková shoda jmen...
@sussie2 chtěla bych s malým zůstat v našem bytě (já jsem nic neprovedla, tak proč bych měla jít já), jenže na něho máme hypotéku a nezvládla bych to z rodičáku. nebo jak se berou ty příspěvky? a nevadí, že on tady má trvalý bydliště? jak dokážu, že se mnou opravdu už nebydlí? jsem z toho už taky unavená a otrávená, vyhazuju ho už od ledna, protože nemám nervy ani na jeho lži, ani na tu jeho blbou čubku, která má tolik inteligence, že by mi klidně popsala i jejich sex... 😠

sussie2
6. zář 2014

@martina_81 Marti, oni ti dají i příspěvek na bydlení a že tam má on trvalé bydliště nevadí. Mě stačilo podepsat na socce čestné prohlášení, že s námi nežije a od pár sousedů podpisy a bylo to, pak se čekalo na rozvod. Každopádně jsem hned dávala žádost k soudu o svěření dětí do péče.
Jo a trvalý pobyt má stejný pořád a nevadí to.

sussie2
6. zář 2014

@martina_81 Jako, nebudu ti říkat, že je to jednoduchý, není, ale dá se to vše zvládnout. Taky jsem se toho děsila, po finanční stránce šíleně, že to sama nedám. Prvních cca 2 - 3měsíce byly krutý, jak psychicky, tak finančně, ale jde to, jen jsme se uskromnili a prcci si tak nějak zvykli, že to máme doma tak jak to máme. A zklidnili se i děti, protože nemusí poslouchat hádky a vidět mámu jak brečí. I když nemáme moc peněz, jsou spokojenější, když jsme sami a k tátovi jdou občas.

martina_81
6. zář 2014

@sussie2 a nevadí, že na ten byt je hypotéka? aby třeba neřekli, že můžu jít někde do podnájmu do garsonky, nevím, jak to chodí. Nejsme manželé a je tak nějak automatický, že malej zůstane se mnou.
Je mi z toho všeho hrozně, ale tak nějak rozumově si říkám, že by to bylo určitě lepší, kdybysme se rozešli, protože tohle už opravdu nikam nevede. jak píšeš Ty - on někam jede a já si stejně myslím, že jede za tou svojí milenkou, ať mi říká, co chce.... vždyť mi lže už celej rok (a možná celých 8 let, co já vím), tak proč by mi teď najednou měl říkat pravdu? 😖

martina_81
6. zář 2014

@sussie2 jak dlouho jste spolu byli a jak velký máš děti? No já si pořád říkám, že to snad zvládnu, i když mi to připadá šílený. On ještě nedávno říkal, jak máme šanci, tahal mě do poradny, že nám tam pomůžou apod. a najednou, za poslední dva dny to prostě chce rozseknout a vypadá to, že chce taky rozchod, prý už takhle dál nemůže. akorát nechápu, co tím myslí, protože kromě sexu se doma snad nic nezměnilo... a byly dny, kdy jsem si říkala, že to prostě zvládneme a bude to tak nějak fungovat (hlavně, když tady vidím, kolik takových chlapů je, tak co si kde pomůžu s jiným), a pak se to zas nějak otočilo a já si říkala, že by mi samotné bylo líp... ☹

sussie2
6. zář 2014

@martina_81 My jsme spolu byli skoro 16let, mám tři děti, jen nejstarší už je dospělá a bydlí sama a školáci 10 a 8,5. My se rozvedli před pěti lety, to mě podvedl poprvé. Pak jsem ho vzala zpět s tím, že bude vše ok, no a stejně mě podvedl opět. Přestěhovali jsme se do Prahy, že začneme nový život, jenže on to bez ní nevydržel, tak jsem ho po měsíci vykopla.

sussie2
6. zář 2014

@martina_81 a vy jste tak nějak jako nahlášení jako druh s družkou?

tarra27
6. zář 2014

@martina_81 pokud sex nemáte, pujde jinam...a pokud ti ona píše, je neštastná, že nejde za ní

tarra27
6. zář 2014

@martina_81 já bych s tím bydlením tak nespechala....až si najdeš práci a budeš po mateřský času dost.....proč by ted mel sypat nejaký bábě....a ty na soc. dávkách živořit a být uplně sama bez pomoci....