Má syna o kterém nevěděl. Co s tím?

smam
11. dub 2010

Ahoj holky, raději jsem se registrovala pod jiným jménem, nerada bych, aby nás někdo poznal. Dnes jsme totiž zjistili šílenou věc. Zazvonil u nás policajt, že hledá manželova syna. Zarazilo mě to, protože syny dva máme, ovšem jednomu jsou tři roky a druhému dva měsíce...
Policajt mi ukázal fotku 19 letého kluka, který byl svědkěm nějakého podvodu no a potřebují s ním mluvit. Protože jeho máma je nezvěstná a kluk se toulá, kde se dá, vypravili se po příbuzných. Jako prvního navštívili otce - mého manžela. Ten si po dlouhém vzpomínání vzpomněl na to, že někdy v 19 letech s onou ženou něco měl, ale nikdy jí prý nic nepodepsal a ani nevěděl, že nějaké dítě má. Ta ženská po něm nechtěla ani peníze. Chudák se klepal jak ratlík. Policajt nám doporučil, ať zrušíme na magistrátě otcovství. Ale teď jsem koukalv a na nějaké právní stránky a tam bylo, že popřít otcovství se dá jen do 6 měsíců od porodu, pak jen v zájmu dítěte. Navíc tam bylo, že aby se určil otec, musí oba s tímto souhlasit na matrice nebo u soudu a to u něj neproběhlo, takže nechápu, jak může být někde takto uveden, aniž by o tom věděl.
Vůbec netušíme jak postupovat. To, že může kdokoli napsat dítě na kohokoliv, mě zaráží. Pro nás to může mít nedozírné následky. Co když se kluk třeba zadluží a vymyhači půjdou za námi. Nebo co když manžel zemře a on bude mít nárok na část dědictví? Našlo by se toho ještě dost.
Tím, že je máma nezvěstná a kluk taky, tak asi nepadají v úvahu DNA testy. Co s tím? Myslíte, že se to dá zrušit jen tak, když nikde nic nepodepsal, nic od soudu nedostal a o klukovi 19 let nevěděl ani na něj neplatil?

aleachim
14. dub 2010

jabler, ale já jsem jasně psala, že z hlediska zákonů se to stát nemůže, chci slyšet v čem je rozdíl v morálním pojetí. To je totiž jablkem sváru, několikrát se tu dokola rozebíralo, že smam manžel je necita.

aleachim
14. dub 2010

to, co jsi popsala je ten legislativní rozdíl, ale v obo případech je kluk v podstatě dárce spermatu bez možnosti to ovlivnit, tak proč v jednom případě je společenský únosné, aby se o svého syna nezajímal a v druhém je to nemorální.

jabber
14. dub 2010

Ona má samozřejmě taky odpovědnost, to je jasný, ale ona (ani kluk) přece po něm vůbec nic nechtějí...? Tady řešíme co dělat s nárokem kluka na dědictví po otci, který má ze zákona, pokud je jeho syn. Neřešíme jeho odpovědnost nebo povinnosti vůči tomu klukovi.

buffinko
14. dub 2010

pokial je naozaj v RL, musel byt na matrike a musel potvrdit, ze suhlasi, ze tam bude uvedeny...to nejde len tak, za napisam tam za otca trebars postara.... 😀

ved sa prepana zamyslite, zenska nejde na matriku v 6tt, ale niekedy pred porodom...ako mala v case pred porodom pristup k smam manzelovej obcianke? lebo aj keby tam dotiahla ineho chlapa, museli by predlozit obcianku....to sa mu len tak povalovala hockde? ved aj v praci su uzamykatelne skrinky. a ked s nou spal, nenapadlo ho, ze moze byt otcom dietata, co uz muselo byt na nej pred porodom vidiet? preco by si davala taku namahu, ked nechcela prachy - mohla uviest otec neznamy...myslim, ze 18rocna tazko bude spriadat plany, ze dieta o 50 rokov pripravi o dedictvo tatku.... 😀

cele je to pritiahnute za vlasy...ale mozno nam smam napise, ako to vlastne bolo....hadam uz bol ina matrike.

existuje pekne realna moznost, ze tatka o synovi vedel, mozno ho aj tento sam vyhladal a mozno aj potichu platil....a ked to prasklo, hra sa na blbeho. nebol by prvy ani posledny....

ale koniec pribehu sa asi nedozvieme.....

jabber
14. dub 2010

Tak teď jsi pobavila ty mě 😀 Jak to, že chlap, kterej spí se ženskou to nemá možnost ovlivnit? 😀

beruska2x
14. dub 2010

no dedictvi se vetsinou zanechava nekomu s kym mam spolecnou cas zivota, koho mam rada, ke komu mam nejaky vztah, kdo se o me streba ve stari staral, pomohl mi... nevidim jediny duvod davat davat cokoliv cizimu cloveku se kterrym mam nahodou spolecnych pouze par genu 😉

jabber
14. dub 2010

Ano, nikdo nezjišťoval jestli v tom RL vůbec je, takže všechno co řešíme je vlastně úplně zbytečný, to teda naprosto souhlasím 😉

beruska2x
14. dub 2010

jabber a jak to ze nema? co vis co by udelal? vzal by si ji, nebo by sla na potrat nebo by se dutete zrekl nebo by platil radne alimenty... mel by moznost volby jak se k tomu postavit...
kdyz ti ji nekdo vedome vezme, tak ma pak tihu opdovednosti na sobe..

buffinko
14. dub 2010

este dalsia vec, je nemozne vypatrat otca, pokial iba daroval spermie...je to anonymna zalezitost. to je skutocne neporovnatelny priklad...
vypatrat sa da iba otec, o ktorom matka vie, ze s nim spala a moze byt otcom dietata, cize ho oznaci a da navrh na urcenie otcovstva...

meandra
14. dub 2010

Nějak jsem v příspěvcích přehlídla ten RL. Pokaždé tu padá něco jiného. Tak je zapsán otec v jeho RL nebo není? Pokud je, tak opravdu velmi těžko může popřít, že o synovi nevěděl 😝

aleachim
14. dub 2010

jabler, to možná řešíš ty, ale přečti si ostatní příspěvky. Ale k dědictví, už jsem psala, máš pravdu za blbost se platí, a to třeba i částí dědictví, nicméně, když nemusíš platit, tak proč by to smam a manžel neudělali tak, aby platit nemuseli.

taky jsem psala i případ, že můj děda měl jedno dítě ještě v době než si vzal babičku, normálně platil, ale syn nechtěl mít nic s ním a děda asi s ním taky ne. Mamka se o bratrovi dozvěděla, když jí bylo skoro 50. No, před smrtí jim všechen majetek daroval a syn nedostal nic. Na pohřbu jsem ho viděla a chvilku se s ním bavila, došlo i na tohle. A on říkal, že žádnou křivdu necící, že on bude dědit po "svém otci", tak proč by bral majetek, který mu nepatří.

beruska2x
14. dub 2010

buffinko ale on se s ni pak nevidal, sel na vojnu to smam psala 😉

buffinko
14. dub 2010

a ako sa dostala k jeho obcianke?

aleachim
14. dub 2010

buffinko, podle sebe soudím tebe 😒

aleachim
14. dub 2010

jabber, nemá šanci ovlivnit, zda si dítě nechá nebo ne, mnohdy se o tom ani nedozví.

buffinko
14. dub 2010

alechim - nerozumiem? akoze ja kradnem obcianky? 😀

jabber
14. dub 2010

beruska - ovlivnit to může tak, že si vezme prezervativ 😉

Ale to je pořád dokola, já přece netvrdím, že má nějakou odpovědnost za dítě, o kterém se nikdo neráčil ho informovat, že vůbec existuje.

buffinko - přesně tak, pokud daruje spermie konkrétní ženský, tak holt musí počítat s následky

aleachim
14. dub 2010

buffinko, to byla jedna z teorii smam, aneb tonoucí se stébla chytá. Manželovi věří, tak spekuluje nad jinými možnostmi. Jinak buď neumíš číst, nebo záměrně trepeš kraviny o tom dárcovství jsem psala, že z hlediska zákonů to možné není, ale jak to vidíš z morálního hlediska v tomto případě, když je to skoro totožné.

aleachim
14. dub 2010

jabbler, čti: Ona otěhotní, protože ona i on jsou nezodpovědní, jak to pak ten chlap ovlivní????? Co na tom nechápeš??????

aleachim
14. dub 2010

buffinko, že bys nejdřív podezírala manžela, asi si mezi sebou úplně nevěříte, že?

jabber
14. dub 2010

Hele holky, já už se v tom nějak ztrácím 😀 jdu radši dělat něco kloudnýho 😀

buffinko
14. dub 2010

tu proste existuju len 2 riesenia:
1.) ide o omyl
2.) otec musel o dietati vediet, pokial je v rodnom liste. na matrike sa musi urobit USTNE vyhlasenie a zaroven su v rodnom liste uvedene udaje ako meno, miesto a datum narodenia, rodne cislo...matrikarka ich OVERUJE podla obcianskeho preukazu, nedaju sa len tak nadiktovat.....

vsetky ostatne teorie su nerealne

a teda, pokial otec o dietati vedel a nestaral sa on...hm....

aleachim
14. dub 2010

jabber: ta otázka směřovala k děvčatům, co tu melou o bezohlednosti manžela smam, to jak se zdá ty nejsi, tak se k tomu nevyjadřuj.

otázka nezněla, jaký je rozdíl právní, ale morální a pořád plácáte, že se to dítě z darovaného spermatu nedozví. No, super, to jste mi to osvětlily. Je vidět, že když neznáte odpověď, tak budete mlít pořád dokola to samé a hlavně úplně mimo otázku.

buffinko
14. dub 2010

hej, to mas pravdu, taku somarinu by som mu neuverila, nie je to jednoducho mozne 🙂 v rpvom rade by som overila matriku a potom riesila ostatne veci....

aleachim
14. dub 2010

buffinko, já vím, že je to nereálné, ale to jsem si myslela i o případu, že soudce rozhodl o odebrání dítěte matce, přestože o to nikdo nepožádal, což z hlediska zákona možné není. Soud totiž rozhoduje jen na návrh. A vidíš stalo se to.

jabber
14. dub 2010

aleachim - no pak už nijak, to máš pravdu, pak už může tak akorát čekat, kdy se dozví, že je otcem - někdy po měsíci, někdy po 19 letech a někdy vůbec. Je to taky trochu o výběru partnera.

buffinko
14. dub 2010

alechim, dakujem za urazky 🙂

jabber
14. dub 2010

aleachim - já nemůžu čuchat, komu směřuješ otázky 😀 tak sorry, už se vyjadřovat nebudu 😀

aleachim
14. dub 2010

myslím, že to smam udělá, chtěla si popovídat, svěřit své trable a poradit se o případných krocích, ale narazila na:
a) morlistky
b)kecalky, které umějí jen podezírat manžela

ani jedny jí moc nepomůžou. Ale to je na MK úplně běžné, hlavně, že si zvíší ego, jak ony jsou bezchybné. 😝

aleachim
14. dub 2010

jabbler, už jsem ti jednou psala, že tebe se to netýká, kdybys četla, tak bys to věděla.