Má syna o kterém nevěděl. Co s tím?

smam
11. dub 2010

Ahoj holky, raději jsem se registrovala pod jiným jménem, nerada bych, aby nás někdo poznal. Dnes jsme totiž zjistili šílenou věc. Zazvonil u nás policajt, že hledá manželova syna. Zarazilo mě to, protože syny dva máme, ovšem jednomu jsou tři roky a druhému dva měsíce...
Policajt mi ukázal fotku 19 letého kluka, který byl svědkěm nějakého podvodu no a potřebují s ním mluvit. Protože jeho máma je nezvěstná a kluk se toulá, kde se dá, vypravili se po příbuzných. Jako prvního navštívili otce - mého manžela. Ten si po dlouhém vzpomínání vzpomněl na to, že někdy v 19 letech s onou ženou něco měl, ale nikdy jí prý nic nepodepsal a ani nevěděl, že nějaké dítě má. Ta ženská po něm nechtěla ani peníze. Chudák se klepal jak ratlík. Policajt nám doporučil, ať zrušíme na magistrátě otcovství. Ale teď jsem koukalv a na nějaké právní stránky a tam bylo, že popřít otcovství se dá jen do 6 měsíců od porodu, pak jen v zájmu dítěte. Navíc tam bylo, že aby se určil otec, musí oba s tímto souhlasit na matrice nebo u soudu a to u něj neproběhlo, takže nechápu, jak může být někde takto uveden, aniž by o tom věděl.
Vůbec netušíme jak postupovat. To, že může kdokoli napsat dítě na kohokoliv, mě zaráží. Pro nás to může mít nedozírné následky. Co když se kluk třeba zadluží a vymyhači půjdou za námi. Nebo co když manžel zemře a on bude mít nárok na část dědictví? Našlo by se toho ještě dost.
Tím, že je máma nezvěstná a kluk taky, tak asi nepadají v úvahu DNA testy. Co s tím? Myslíte, že se to dá zrušit jen tak, když nikde nic nepodepsal, nic od soudu nedostal a o klukovi 19 let nevěděl ani na něj neplatil?

aleachim
14. dub 2010

buffinko, kde jsem tě urazila???

jabber
14. dub 2010

aleachim - jo ty myslíš to z 11:56? Aha, tak už to konečně chápu, já jsem tu první větu právě moc nepochopila 😀

aleachim
14. dub 2010

omlouvám se za chyby a překlepy, vzbudila se mi dcera a tak píšu v rychlosti. No, už končím, máte svou pravdu a já svůj pohled, takže se neshodneme. Možná by, ale stačilo pořádně číst a ne si půlku domyslet podle toho, jak se to hodí.

aleachim
14. dub 2010

jabber, jo, jo, to jsem myslela. Jak říkám, prostě čteme v rychlosti, půlku příspěvku si domyslíme a pak to takhle vypadá. ty jsi rozumná ženská, v pár diskusích jsme se již potkaly, jestli jsem tě urazila, tak promiň.

jabber
14. dub 2010

aleachim - já jsem to právě četla, ale vztáhla jsem to k mému příspěvku hned před tím, takže mi to vůbec nedávalo smysl 😉 Číst to já zase umím, to jo 😎 😀
Neurazila, v pohodě 😉 😀 To je prostě diskuze 🙂

buffinko
14. dub 2010

alechim citujem: Jinak buď neumíš číst, nebo záměrně trepeš kraviny...

takze podla tvojho rozdelenia sa radim do skupiny a) aj b) 😀

smam jednoducho vobec nepripustila, ze existuje moznost, ze manzel o dietati vedel....co pokial je naozaj v rodnom liste ( a ja stale zdoraznujem, ze je velka pravdepodobnost, ze nie je) je takmer iste. a vsetko sa odvija od teorie, ze je otcom dietata. ze o nom naozaj nevedel je len mizive percento pravdepodobnosti, bliziace sa k nule (este raz, pokial naozaj v rodnom liste je) a tym pre mna, ako otec, ktory vedel o diatati a takto sa k nemu zachoval, zlyhal. aj ked ako som uz pisala, chapem, ze nechcu, aby dedil nejaky (zatial neexistujuci majetok). ale majetok je len jeden aspekt...

dobre, porucam sa z temy. osobne si myslim, ze smam sa uz neozve. ale mozno ano, necham sa prekvapit 🙂

jabber
14. dub 2010

aleachim - a já ani předtím nereagovala na tvojí otázku (jak jsi mě sprdla, že nemám reagovat), to bylo na berusku v 11:55 😀
No je to tady fakt už zamotaný 😀

aleachim
14. dub 2010

buffinko, no, jinak si neumím představit, že pořád překrucuješ, co píšu. Neber to tak osobně 😎.

vždyť jsem to o tom dárci spermatu vs. otci, který si vrznul a dál se s partnerkou neviděl (a netvařme se, že se to neděje, a že to opravdu není jen věc chlapa. Ony ty holky na jednu noc nejsou obvykle k tomu přinucené) a abyste mi napsaly v čem je morální rozdíl (právní znám) asi 3x a ty mi napíšeš, že se dítě o otci (dárci sperma) nikdy nedozví. Tak, co ty by sis o tom myslela😖

no, vidíš, když pominu, že já dokážu připustit, že se to s tím RL stalo nějak divně (jak ale to nezjistíme my dvě, ale jen smam a její manžel), tak nejsme v rozporu. Jasně, že jako otec selhala, jestli o tom dítěti věděl a přesto se o něj nezajímal a teď ho zapírá, ale pokud o něm nevěděl vidím to tak, že je to stejné jako s tím dárcovstvím spermatu a nedivím se, že mu nechce dát ani kus ze svého majetku.

aleachim
14. dub 2010

jabber, buffinko, moc příspěvků v krátkém sletu, tak se to zašmodrchalo. 😀 😀 . Nakonec vidím, že ani nemáme tak různé názory 😉 .

smam
autor
14. dub 2010

Teda vy jste se fakt rozepsaly a pohádaly i beze mě🙂
Manžel byl na matrice, jeho podpis tam byl. To víte, že jsem na něj uhodila, že to teda musel 100% vědět a v tom případ by mi opravdu bylo dítěte líto. Ale prostě si nevpomíná. Měla za ním být sestra té ženy na vojně, nechala si ho zavolat, to si ještě vzpomněl, ale mělo to být něco kvůli práci, tak si myslí, že něco podepsal, ale nevěděl, že to bylo toto, což je šílená historka, ale právě proto, že je tak šílená, bych tomu i věřila. Teď sháníme právníka, abysme zjistil, co z toho pro nás plyne. Ale vypadá to tak, že abysme se vyhnuli soudním výlohám za popření otcovství atd., budeme celý život muset psát všechno na mě a na naše děti a manžel holt bude mít holou rdel, když to tak napíšu. Zas na druhou stranu dobře mu tak. Myslím, že to tu potěší všechny moralistky 😀 .
Jinak moje dítě to není, takže mi ho sice může být líto, ale nejsem povinna mu jakkoliv pomáhat. Manžel je dospělý, svéprávný, takže si to musí v hlaě srovnat sám. To, že ho vytěsní ze života je jen jeho věc a já ho za to nesoudím.
Líbí se mi, jak tady některé odsuzujete mě za to, že odsuzuju kluka😀.
A ozvu se, coby ne. Třeba se jednou někomu tady stane něco podobného a stejně jako já, bude hledat odpověď na to, co dělat, tak sem napíšu...
Dnes to byl manžel oznámit i rodičům, málem to s nima praštilo, ale holt s tím se musí počítat. Je fakt, že i já jsem se kolikrát nechránila a s některými kluky, se kterými jsem spala, bych taky později nechtěla mít nic společného a možná bych v případě těhotenství udělala to samé, zatajila ho. Mrzí mě, že naši kluci mohli mít skvělého staršího bráchu, ale takto to nejde. Byli jsme se znovu ptát na policii, jestli o klukovi něco ví, tak jen to, že nemá žádné trvalé bydliště a prostě se někde toulá a fetuje.. Pro mažela to tím pádem skončilo, já jsem jim dala číslo na mě, kdyby ho našli. Víc proto dělat nehodlám, když bude kluk mít zájem, ozve se, rozhodně ho nevyhodíme, ale hledat ho sami nebudem.
Vy, které máte syny, přála bych vám, aby byli v pubertě a ranné dospělosti tak zodpovědní, že vždy použijí ochranu, aby nepřivedli náhodnou známost do jiného stavu...
A jinak, své zásady mám, to jo, pokud bude moje dítě jednou fetovat, tak se mu budu snažit pomoct, ale proč bych měla pomáhat někomu pro mě cizímu?
Jestli jsou všechny skutky jako bumerang, měla bych být teď milionář. Tak třeba půjčila jsem kamarádce na nájem, když byla v těžké situaci, k tomu jsem jí nakupovala jídlo. Svých 10000, jsem neviděla, ani když jsem ji prosila o vrácení, protože jsme se po koupi bytu dostali do těžké finanční situace. Kamarád se jednoho dne ocitl bez střechy nad hlavou, bydlel ve sklepě... Denně jsem mu nosila jídlo a on mě nakonec okradl. Ano, jsem sobecká, protože chci jen to nejlepší pro moji rodinu. Ale proč bych ten slušný blbec, který spasí svět, měla být zrovna já? Z toho už jsem vyrostla. Moje samaritánství se omezilo na jeden den v roce, kdy pošlu nějaké peníze na konkrétní pomoc nějaké mamince postiženého dítěte a odvezu pytel granulí do útulku. Víc už nehodlám dělat nic (a kolik z vás moralistek dělá alespoň jednu z těchto věcí?). Když mě naposledy kamarádka poprosila o půjčku, řekla jsem jí - nepůjčím, ale koupím ti co potřebuješ k jídlu a na malou. Neurazila se a souhlasila. Takže já mám v tomhle svědomí čistý. Když kluk přijde v přijatelném stavu a bude chtít najíst, nevyhodím ho, ale víc nic. Dokud se nevzpamatuje, nemůže od naší rodiny čekat, že ho přijme...

jabber
14. dub 2010

aleachim - to máš samozřejmě pravdu, že ty holky k tomu nikdo nenutí a není to jen věc chlapa. Já to ale beru tak, že tý ženský ta situace může naprosto vyhovovat, ona je spokojená. Ona tohle může udělat vědomě, třeba chce prostě jen dítě - teď myslím ženské jako obecně. Ten, komu taková situace pak může zkomplikovat život je ten chlap, který myslel, že si jen vrzne a pak sbohem. Proto myslím, že on má být ten, který se chrání.
Když vezmu manžela smam - tak tý jeho ta situace taky mohla naprosto vyhovovat, jinak by třeba dala dítě pryč anebo od něj chtěla aspoň peníze. Kdyby jí to nevyhovovalo, tak už by se o synovi nejspíš dávno dozvěděl. Ale ona od něj nechtěla a nechce vůbec nic.

No anebo ten kluk není jeho 😉

jabber
14. dub 2010

smam 😅 takže podpis tam je, hmm 😅 🙄
No tak ještě nechat udělat testy DNA, až se kluk objeví ? 😅

kveta
14. dub 2010

Aleachim, ako žena, ktorá kedysi podstúpila umelé oplodnenie s darcom a aj ako moralistka v tejto téme si myslím, že mám plné právo vyjadrovať sa k téme darcu spermie.

Vždy som počítala s tým, že moje dieťa z umelého oplodnenia môže darcu spermie vyhľadať a že sa darca spermie môže objaviť na našom prahu. Obe alternatívy sme mali s neplodným manželom vydiskutované a ani jednej alternatíve by sme nebránili, keďže rešpektujeme, že dieťa má právo poznať biootca a opačne. Na západe v mnohých krajinách je bežné, že sa darcovia spermií/vajíčok/embrií pravideľne stretávajú so svojimi potomkami a dostávajú od ich rodičov písomné správy o tom, ako sa dieťa má. Pre mnohých z nich je totiž dôležité vedieť, že je "aj ich" dieťatko v poriadku.

smam
autor
14. dub 2010

jabber: ono i kdyby se testama prokázalo, že není tátou, je hodně těžké zbavit se otcovství, to lze jen do 6 měsíců věku dítěte. Takže se právě poradíme s právníkem, jestli to má vůbec smysl - testy stojí 20000 (ty které jsou soudem uznané) plus k tomu soudní výlohy... Jeho dítě to být může, ale proč by prostě po něm nechtěla peníze? Také si myslím, že buď není jeho nebo prostě dítě chtěla a když se naskytnul blbec, kterej si chtěl užít, akorát jí to nahrálo. A ono mít v RL otec neznámý, není moc hezké, v té době po revoluci se na takové koukalo skrz prsty, tak asi proto udělala takto. Ale po 19 letech se to už těžko vzpomíná a dohledává. Každopádně stalo se to ještě než jsme se seznámili, takže ani nemám právo manžela nějak soudit..
Ale jestliže jsem macecha, mohl by mě kluk udělat ještě do 30 babičkou (manžel je o 10 let starší) 😀 . Fakt síla 😀

buffinko
14. dub 2010

smam, takze ste to uzavreli 🙂 ako som uz pisala na zaciatku, popriet otcovstvo by manzel nemohol, jednak uz presla zakonna doba a to hodne davno a jednak ak by sa ukazalo, ze je bilogicky otec, asi by mu to sud aj tak neodklepol....
a manzel nemusi mat holu prdel 😀 staci - ako som uz pisala - ked spise zavet a syna vydedi, minamalne 2zakonne dovody existuju. ale moznosti vam pravnik urcite povie. nic v zlom, ale na mieste tvojho manzela by som neriskovala, ze nebudem mat nic 😀 ja musim vzdy mysliet na zadne vratka, jednoducho som realita...

a zaroven si myslim, tiez bez urazky, ze manzel o dietati vedel....pisomne sa neda priznat otcovstvo na matrike 😀 cim dalej ma manzel zaujmavejsie teorie, ale ze ho navstivila sestra a doniesla mu na podpis co? celu tu hrubu knihu, do ktorej sa zapisuje na matrike? to asi nie...a len pisomne prehlasenie (navyse bez bez notarskeho overenia?) ako tolkokrat pisem, nestaci.
prepacte, ze som realista 🙂 ale chapem Ta, smam, ze chces manzelovi uverit...na vasom vztahu to aj tak asi nic nezmeni, ved sa to stalo davno predtym, nez ste sa poznali. a co si ponesie on na svedomi, je naozaj jeho vec, je dospely , svojpravny clovek.

tato tema mi nedala, i ked prispievam na MK malo, ale mam kamosku, ktoru otec opustil, ked mala 2mesiace a hoci prispieval ciastkou, ktoru mu urcil sud (bol v RL, neboli zosobaseni), akonahle mu vyzivovacia povinnost skoncila, povedal jej, ze to je vsetko a nic viac od neho neuvidi. a neniesla to lahko, aj ked sa otec o nu nezaujmal od narodenia, vlastne ho videla a aj to len nahodou v meste par x...

ocakavala som, ze tam doslo k nejakemu omylu, mozno naozaj k podvodu...ale ked manzel uznal, ze podpis je jeho...niet o com.

aleachim
14. dub 2010

co napsala smam si ještě pořádně přečtu, ale mě se to moc nezdá, leze to z něj jak z chlupate deky. Manželovi věří a kdyby se něco podobného stalo, tak bych za ním stála, ale tohle už bych mu nežrala. DNA testy na tom nic moc nezmění. Tuším, že popřít otcovstí lze jen do určitého věku od narození , ale jistě to nevím. Zkusím kouknout do zák. Pak ani DNA testy nic nezmůžou.

jabber, o tom žádná, každý by měl chránit sebe a to i před početím. Nechci se zastávat ani jí ani jeho, ale tehdá to s tou antikoncepcí nebylo až tak běžné jako teď. Ta osvěta prostě ještě moc nebyla. Podle mě si chtěli jen užít a vzešlo z toho dítě.Ale jsou i případy, kdy chce dítě a udělá to jako podraz. Osobně znám konkrétní případ. Pak už to má v rukou jen ta holka a když bude rozumná tak to pořeší s budoucím otcem, když ne rozhodne bez něj. Následky pak nesou oba nebo jen ona, ale zase záleží jen na ní. Z tohoto důvodu s tebou souhlasím, že měl by se o to starat i ten kluk, aby se pak nedivil. Nemění to však nic na tom, že když se rozhodne matka vychovávat dítě bez pomoci chlapa, nemůže se divit, že potom, co se dozví, že má dítě třeba za 20let, nebude skákat radostí a bude se snažit zajistit vše tak, aby mu dítě do života zasahovalo, co nejméně. Podotýkám, že jde pouze o můj pohled na věc obecně, ne o případ smam.

buffinko
14. dub 2010

moj bratranec ma takmer 18, v rodnom liste otec neznamy....i ked sa neskor matka s otcom uzmierili a od narodenia na neho dobrovolen prispieval, dokonca dnes spolu ziju. v tej dome bola slobodna matka uz nieco uplne bezne a nikto sa na tetu cez prsty nepozeral...

aleachim
14. dub 2010

buffinko, budeš se divit, ale naprosto s tebou souhlasím.

aleachim
14. dub 2010

jinak k té kamošce, je to smutné, ale takový je život. J měla babičku, která sama říkala, že mě nikdy neměla ráda, hodně jsem se tím natrápila, protože jsem nechápala proč. Nakonec jsem došla k tomu, že její chyba, přišla o skvělou vnučku, která by jí mohla život pěkně obohatit. Já nepřišla o nic, starou zapšklou babku jsem k ničemu nepotřebovala. Je třeba se na to takto podívat.

kveta
14. dub 2010

Smam, nechcem tu vypisovať čo všetko som robila a robím pre charitu ja, ale ako moralistka sa na Tvoju otázku hlásim, že pre charitu a svojich blížnych robím toho viac ako Ty.

Asi Ťa neláka pozhovárať sa so sestrou nezvestnej matky o tom, či manžel bol o dieťati informovaný alebo nie...

Inak fascinuje ma aký bol Tvoj manžel za mladi nevedko... podpisoval papiere sestrám svojich kolegýň, ktoré za ním cestovali cez pol republiky a ani si tie papiere neprečítal... hotový Andersen. Zvlášť keď uvážime, že takýto podpis sa dával len priamo na matrike pred matrikárkou, takže tak ako to on vymyslel, to zrejme nebolo. Počkaj pár dní... podľa mňa príde s ďalšou teóriou...

A ako moralistka nemám radosť z toho, že Tvojmu manželovi neostane žiadny majetok... skôr to považujem za choré a do budúcej rovnováhy vo Vašom vzťahu aj za pre neho nebezpečné... btw to budete riešiť zrušením bezpodielového spoluvlastníctva? Drahá sranda, čo sa týka súdnych poplatkov... Jediná ďalšia možnosť je prepísať to na tretie osoby, napríklad na deti a to by som v žiadnom prípade nerobila, lebo by Vám mohli /úplne bez srandy/ prefetovať strechu nad hlavou.

jabber
14. dub 2010

No taky mi vrtá v hlavě, proč ho uháněla kvůli podpisu sestra na vojně a pak po něm dotyčná nic nechtěla 😅 Navíc - to jde, takhle někoho poslat s papírem ať někdo někde podepíše, že je otec? 😕

buffinko
14. dub 2010

jabber nejde....

aleachim
14. dub 2010

květa, ale to jsi stále neodpověděla na mou otázku. Já se neptala, zda je to možné a ani na to, zda s tím rodiče počítají, ale na to, zda KDYBY TO BYLO MOŽNÉ ty i tvůj manžel byste selhali jako rodiče, syn by se dostal na šikmou plochu, vaše dítě by šlo za svým biologickým rodičem a on ho odmítl s tím, že s ním nemá nic společného, zda by to bylo tak morálně odsouzené jako, když to udělá chlap, který si pře x lety pěkně užil a na danou slečnu dávno zapomněl.

jabber
14. dub 2010

buffinko - no ono tak k podvodu v podstatě asi došlo, jestli mu podstrčila papír s tím, že je to něco jinýho 😅 akorát že to nikdo nedokáže

buffinko
14. dub 2010

zakon jasne hovori, ze prehlasenie na matrike musi byt ustne...ved to by som aj ja mohla prist na matriku s papierom, ktory akoze podpisal Boris Kollar (milionar...), bez notarskeho overenia a bolo by...keby taka moznost existovala, dala by sa zneuzit. lebo u nas na SR po 3ch rokoch od uznania otcovstva, ho nejde zo strany otca zrusit, ani keby nebol biologickym otcom...

aleachim
14. dub 2010

květo, zrušení sjm není zas tak drahá sranda, zajdeš za notářem, sepíšeš notářský zápis a konec. Soudní výlohy se žádné neplatí.

aleachim
14. dub 2010

no, navíc jestli je to podepsané v matrice, tak to nejsou jen nějaké papíry - je to kniha, takže pochybuji, že podepsal papír a oni to překopírovali do knihy. Tohle už je vážně mimo mísu. Byla jsem ochotná věřit tomu ten podpis byl třeba zfalšovaný, ale tohle fakt ne.

kveta
14. dub 2010

Aleachim, darca spermií pri umelom oplodnení podpisoval, že nemá práva k dieťaťu, môj manžel podpisoval, že sa stáva otcom detí z darovaných spermií, ktoré porodím. Darca sa písomne vzdal svojich práv a záväzkov a preto nie je jeho morálnou povinnosťou poskytnúť pomoc. Takže ak manžel Smam daroval spermie po takejto písomnej či ústnej dohode, tak by som nepovažovala za jeho povinnosť starať sa o syna. K takejto dohode ale zjavne nedošlo, takže považujem za jeho morálnu povinnosť postarať sa o každé svoje dieťa zvlášť v okamihu, keď jeho matka je nezvestná...

aleachim
14. dub 2010

smam, mě by nevadilo, že má syna z dřívějška, ani by mi až tak nevadilo, že se k němu nehlásí, ale co bych nezkousla jsou tyhle výmysly. Vypadá to, že si myslí, že jsi hloupá a nenapadne tě, že je to nesmysl. Na sestru s papírem si náhodou vzpomněl, když viděl svůj podpis v martiční knize?? Hm, tak to je opravdu věrohodné. 😒

buffinko
14. dub 2010

alechim suhlas - ako som uz pisala vyssie, pokial manzel povedal, ze podpis je jeho, bol na matrike a podpisal. ina moznost nie je...ani matrikarka by si na triko nenechala nasit hocico...